Jump to content
manganas101

Status Satelit Tv

Recommended Posts

nampak sangat tak adil

dah kayo beli astro je la

orang miskin pasang kuali je

kat kampung2 nampak banyak jgak orang pasang kuali memasak atas rumah

tu pun baru nak terang tv rtm dgn media prima je

mngkin diorang dapat detect sebab kalau tak macamana dia dapat detect samada sesuatu rancangan tu banyak orang tengok ke tak. radio pun rasanya sama

Edited by DRS

Saya dah pakai dekat setahun.Dah jelajah hampir keseluruhan satelite kat bahagian Asia ni.Ade yg kata ada siaran xxxx.Untuk pengehtahuan semua kalau setakat guna disk yang setakat 2 meter tu jangan harap nak dapat siaran xxx kerana siaran itu dipancarkan oleh satelite hot bird milik Amerika Syarikat yang berada dikedudukan 13 darjah timur.Dengan kedudukan malaysia yang berada di 105 darjah timur, antena disk kita tidak akan dapat melacak signal satelite yg berada di ruang angkasa afrika barat itu.Setakat gambar tanpa tapisan bolehlah.Itupun cuma dari siaran beberapa negara.Negara seperti Indonesia,china,India dan beberapa negara Arab agak ketat penapisannya.Indonesia sendiri lebih ketat dari Malaysia.Siaran TV favourite saya adalah Trans TV indonesia kerana setiap malam ditayangkan Movie Holywood yang box office.

lesen tdk dikeluarkan sbb astro telah melabur bnyak kpd kerajaan... kalau parabola diberi lesen astro blh tutup kedai la...

Siaran Astro adalah siaran berbayar dan tak sama seperti siaran Parabola biasa.Jika kita menggunakan parabola pun kita tak akan dapat menangkap siaran Astro.Cuma dapat siaran Fashion TV dan AXN yang ditayang percuma oleh CCTV iaitu TV negara China.Sarikatanya dalam bahasa China lah.Macam sekarang ni musim euro.Saya terpaksa melacak dan melakukan search untuk mencari sattelite mana yg menyiarkan perlawanan ketika perlawananan bermula jika sattelite yg disimpan tiada siaran TV yang menyiarkannya.

yang suka pakai parabola ni,,sebenaryna para bookie2 bolasepak je..huhuuhu..

Rasenya tak juga.yang pakai parabola ni adalah kaki bola yg tak mampu nak bayar bil bulanan astro.Nak tengok siaran EPL bukak saja siaran TV ONE Indonesia.Ada live liga Inggeris,Belanda dan Itali.Dulu ada syarikat seumpama Astro yg ambil alih siaran bolasepak dari syarikat penyiaran biasa di Indonesia.Akibatnya ada tunjuk perasaan oleh kaki bola disana.Akhirnya pihak TV berbayar memberi semula hak penyiaran kepada TV biasa.Saya beli set parabola ni kerana terlalu kecewa dengan penyiaran Piala Dunia 2006.Perlawanan yang best Astro ambil.Memang anti habis dengan Astro ni.Untuk pengehtahuan semua tiada pengguna parabola yang berjaya di sabitkan kesalahan oleh mahkamah.Cerita kat paper tu cuma untuk menakutkan bakal pengguna.Selalunya hanya alatan akan dirampas.Tapi jika anda bijak anda boleh mendakwa kembali mereka yg cuba merampas kerana menceroboh ruang kediaman anda tanpa kebenaran.Maklumlah senang-senang je nak panjat bumbung rumah orang.Biar sama-sama kena dakwa.Kalau bab cukai pula,jawab jer anda beli kat askar yg keja kat Sarawak.Bawa balik dengan pesawat tentera mana ada nak kena cukai.Jawab lagi mana aku tahu menatang ni tak benar guna kat semenanjung.Member saya jawab macamtulah.last sekali gugur kes.Jangan anda jadi pengedar or penjual set parabola dah ler .Yang tu kalau kantoi memang nahas ler.

wahai area_pusing, depa takut. alasan kerajaan kalo pakai piring mesti boleh tengok siaran tak bertapis yg boleh mengancam negara dan merosak pemikiran rakyat. aku dah pakai lebih 10 tahun, otak aku tak rosak pun.! Ko pi tengok kat serawak , berlambak lambak..

itu adalah alasan jer..bro..

macam ko cakap tu betul rakyat telah ditipu demi menjaga kepentingan individu. Kandungan dari internet adalah lebih berbahaya dari satelit tv. Aku boleh download movie tanpa tapis, movie XXXXX dan macam2 lagi dengan mudah.

tetapi mesti ingat sebarang pemilikkan alat radas komunikasi yg tak standard boleh di dakwa dibawah akta MCMC.

Siaran XXXX ada kat Telstar 18, ada 4 channel. Dish 1.2M dah cukup. kena langgan lah bukan nya free. (kat internet free) hang do citer kat U.S wat per.

:rolleyes:

wahai area_pusing, depa takut. alasan kerajaan kalo pakai piring mesti boleh tengok siaran tak bertapis yg boleh mengancam negara dan merosak pemikiran rakyat. aku dah pakai lebih 10 tahun, otak aku tak rosak pun.! Ko pi tengok kat serawak , berlambak lambak..

macam ko cakap tu betul rakyat telah ditipu demi menjaga kepentingan individu. Kandungan dari internet adalah lebih berbahaya dari satelit tv. Aku boleh download movie tanpa tapis, movie XXXXX dan macam2 lagi dengan mudah.

tetapi mesti ingat sebarang pemilikkan alat radas komunikasi yg tak standard boleh di dakwa dibawah akta MCMC.

Siaran XXXX ada kat Telstar 18, ada 4 channel. Dish 1.2M dah cukup. kena langgan lah bukan nya free. (kat internet free) hang do citer kat U.S wat per.

:rolleyes:

Woit.Apa pasal yang hang kata aku cerita kat US.Tak faham betoi aku hu hu hu.Aku cuma cerita pengalaman aku guna parabola dan pengalaman kawan aku kena naik mahkamah pasal guna parabola saja.memang bawah MCMC akta yg dia kena tapi tak lekat kes..nak pakai yang standard MCMC tak mo bagi lesen.Tu yg guna secara haram.Yang aku tulis tentang Satellite Hot Bird tu pula hanya sebagai sebagai contoh saja.Dan kalaulah dapat diakses sattelite tu gambar xxx dia memang free.Tak payah langgan.Yang Telstar 18 tu kena langgan.Nak langgan camner kita kat Malaysia.Langgan Astro bolehla.Tapi kalau hang tau cara nak langgan jangan lupa PM aku. hi hi hi.Apapun yang free lah yg paling best

mlaysia mmg hampeh...serba serbi jadik illegal
kt jakarta ni,parabola yg 5,6 depa tu biase je ada kt mane2 umah
tv biase dh 10 channel,cmpur parabola bleh dapat beratus channel...x salah pun

habis tu macam mana plak slayer5 leh kata benda ni membahayakan dan radiasi boleh menyebakan kanser?dan dia kata MCMC ada peralatan canggih (macam CSI) seolah2 detect semua pengguna parabola haram seperti menggunakan GPS..hehe...kenyataan dia tu berkaitan ke tak dgn parabola yg kita sedang bincangkan disini?atau dia lari dari topic?atau dia memang suka memandai2 dan tunjuk pandai?aku pening..banyak kenyataan bercanggah...slayer5 bercakap lebih kearah keburukan..ko org semua bercakap kearah kebaikan dan best2...

tapi menurut zdan org sabah sarawak pakai 10tahun dah...elok je takde problem..takde kesan radiasi...aku tgk org sabah sarawak ramai je yg beranak bercucu takde sampai mandul kena kanser kan?kesimpulan dari fakta slayer5?

[quote name='AkuSemakinBlur' timestamp='1225610030' post='838722']
habis tu macam mana plak slayer5 leh kata benda ni membahayakan dan radiasi boleh menyebakan kanser?dan dia kata MCMC ada peralatan canggih (macam CSI) seolah2 detect semua pengguna parabola haram seperti menggunakan GPS..hehe...kenyataan dia tu berkaitan ke tak dgn parabola yg kita sedang bincangkan disini?atau dia lari dari topic?atau dia memang suka memandai2 dan tunjuk pandai?aku pening..banyak kenyataan bercanggah...slayer5 bercakap lebih kearah keburukan..ko org semua bercakap kearah kebaikan dan best2...

tapi menurut zdan org sabah sarawak pakai 10tahun dah...elok je takde problem..takde kesan radiasi...aku tgk org sabah sarawak ramai je yg beranak bercucu takde sampai mandul kena kanser kan?kesimpulan dari fakta slayer5?
[/quote]

tula pasal... kira benda ni mcm hs gakla... ada tu ttp ada...

[quote name='zdan' timestamp='1219984091' post='786619']

[img]style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img]
[/quote]

huhu nk xx kat tv lg best kot... x yah donlot..

bkn k kalau nk pakai parabola ni kene ada lesen? mcm mne nk mohon?

[quote name='mrsonix' timestamp='1323875307' post='1077071']
SNyap je thread ni..dh x update ke? mau tnye..selamat ke x pkai bnda alah ni?
[/quote]

bende alah ni illegal bro.. tapi di sabah & sarawak ramai yang pakai...
cumanya kita perlu hati2, jgn duk heboh satu kampung..
kalau kantoi 2 yang bahaya... silap2 mungkin kene charge/ saman... Edited by KeMaT HaSaN

semenanjung pun ramai yg pakai dreambox/openbox guna piring astro. pergi forum sebelah.