Jump to content
manganas101

Status Satelit Tv

Recommended Posts

Assalamualaikum...baru2 ni aku ade jumpa ngan sowang mamat nih yang ade jual satelite tv, harganya x mahal just rm160...benda ni sebenarnya dah lama aku intai kat ebay but x berani beli coz takut...aku nak tanya kat sini sape yang terer bab ni...adakah kerajaan Malaysia kita dapat detect kalo kita pakai satelit tv ni? ade gak sorang member aku cakap kat semenanjung malaysia ni x ble pakai bab MIMOS ble detect...betul ke? siapa-siapa yang tahu bab ni silalah bagi pendapat....kl anda dr MIMOS lagi baik...aku dah x tahan ni bab umah aku signalnya memang teruk sgt....naik pakai astro duit kureng.............kalo MIMOS x ble detect aku nak pasang benda ni menyorok skit,susah kalo kantoi.................tolon :ph34r:

satelite tv ni banyak d jual skang.. cuma nak tau la legal ke benda tu kat Malaysia? -_- Kalau legal leh la mengusha sket

jiran belakang umah aku pasang dah dekat setahun dah.. xde lagi aku nampak pegawai mimos datang cari dia.. aku x sempat nak tanya dia bape banyak siaran tv yang dia dapat sebab dia selalu je xde kat umah..

setau aku... satellite tv a.k.a parabola memang illegal kat semenanjung... Sabah & Sarawak benda nie legal... info aku dapat dari member yang keje kat MCMC

Kalau tak silap aku le,menda ni mmg tiada masalah ngan MCMC.IIlegal pasal menda ni memang tak boleh bawa masuk ke Malaysia.Kantoi ngan Pihak Kastam.Kalau salah tolong perbetulkan :rolleyes:

Memang xboleh sebnrnya...Kita tak tau frenkusi aper yg dier guna, beraper power (watt) dia pakai...semua nie bnda penting dlm tx/rx..aku penah buat research kat RTM (TVRO), masa depa received siaran langsung, diorng duk diam2 dlm bilik/ofice..sebab kesan dari proses Tx/RX akan menghasilkan kesan electromagnetic. Boleh tembus badan dan mematikan sel (mcm microwave masak ayam). Future efect, kalau kahwin susah dapat anak lelaki@berkemungkinan barah. Sebab tu kat tmpt pemancar2 (DIsh yg besar2 gaban) diorng pakai sut khas.

MCMC boleh detect saper2 yg pakai...cuma mgkn belum ada tindakan. MCMC punya equipment canggih, boleh kesan hotspot kat mane2. kalu die jumper hotspot yg ilegal (xder dalam senarai lesen MCMC), senang2 jer dier boleh saman.

Korang boleh test guna Spectrum Analyser..Mula2, cek dulu antena kat umah, beraper freq n power yg dpt ditangkap oleh antena umah, pastu test kat antena/dish yg dikatakan ilegal, kalau tiada perbezaan dari power, xder masalah...kalau berbeza@lebih memang ada masalah la bahaya untuk anak2 dan berisiko untuk dipanah petir...tebaabooo....

Aku penah hadapi masalah mcm nie kat tmpat keje. Signal DGPS aku hilang. Biler buat scan, ada source yg ilegal dan hampir sama freq yg aku pakai, cuma watt dier tinggi, lebih kurang :wacko: 50 watt (mungkin untuk tujuan transmit percakapan)

Korang boleh cube join Radio Amatur. Boleh belajar mcm2 perkara.

Assalamualaikum...baru2 ni aku ade jumpa ngan sowang mamat nih yang ade jual satelite tv, harganya x mahal just rm160...benda ni sebenarnya dah lama aku intai kat ebay but x berani beli coz takut...aku nak tanya kat sini sape yang terer bab ni...adakah kerajaan Malaysia kita dapat detect kalo kita pakai satelit tv ni? ade gak sorang member aku cakap kat semenanjung malaysia ni x ble pakai bab MIMOS ble detect...betul ke? siapa-siapa yang tahu bab ni silalah bagi pendapat....kl anda dr MIMOS lagi baik...aku dah x tahan ni bab umah aku signalnya memang teruk sgt....naik pakai astro duit kureng.............kalo MIMOS x ble detect aku nak pasang benda ni menyorok skit,susah kalo kantoi.................tolon :ph34r:

ass...

boleh bagi tau kat mana aku boleh beli menda tuuu???

[email protected]

nih apa yg aku tau ....mende nih bukan pasal tx/rx lagipun kuasa kegunaan julat miliwatt je..sbb utama disc dia mmg telalu besar lagipun utk home user ia sebagai rx jer takder nak transmit apa2 pun...cuma utk receive je...sbb utama footprint...signal yg dihantar oleh mana2 satelite mmg terlalu lemah dan bukan smua satelite yg kita bleh dapat(capture) signal..tu sbb dia pakai disc yg besar?

contoh dan perbezaan kalo ko pakai disc astro (ku band) ko bleh terima 1 channel tv indon tu pun kalo ko tala kat palapaC2....

kalo ko pakai disc sebesar 4kaki (c-band) ko bleh dapat 24 channel free to air.....di palapaC2

dah penah try kat asiasat3 free to air sampai lebam bijik mata layan soccer madridTV

Hi All,

MCMC tak boleh detect org pakai Satellite kecuali kalau ada org kantoikan je. Ok, ciao

Fa'iq

ps: di edit kerana bila tgk balik salah sampai msg, uish ngantuk

Edited by ufaiq

peralatan satelit tvro

kami sedia poskan kepada anda yang berminat

plamsat electronic shop

pos sajer ke tak buat pemasangan?.......tension woo nak align disc tu walaupun ada satelite finder

Hi All,

MCMC tak boleh detect org pakai Satellite selain dr Astro kecuali kalau ada org kantoikan je. Ok, ciao

Fa'iq

jangan sesekali memandai nak encryption decorder......kalo taknak dikantoikan hehe..

best ni klu dapat pasang. sapa2 ada tawarkan perkhimatan nie tak? tak silap aku kat surat khabar kt bahagian forum ada budak reprt kata kt gombak ramai orang pakai setilet nie.

klu ada setelit yang kecik n mudah nak pasang aku ingat nak jadi agent jual bende ni.

masuukkk......

sbb ramai yg taknak pakai astro sbb kene bayar bulan2. yang kaya ananda krishnan dans ekutu2nyer. org kaya bertambah kaya n org miskin mcm kita nie bertambah miskin sbb semua naik harge..

ops parabola sedang dijalankan.

mcmc sudah tak tahan sebab ramai orang kat semenanjung malaya pasang parabola secara haram. mintak halal memang tak bagi punya.

lima hari lepas dalam berita tv9 ada tunjuk ops parabola di tampin. 4 rumah sudah kena saman.

buduh betul pemilik parabola tu sebab pasang depan rumah. parabola diseludup secara haram lepas tu pasang secara haram.

kesimpulannya ialah mcmc saman pengguna parabola haram yg tak pandai cover line.

"Bertahun tahun dah aku pakai piring ni, beratus channel aku dapat. Ada XXXX, HBO, macam2 lah. Nak tengok mari lah kat sarawak."

Aku rasa nak pergi le rumah kau kat Sarawak tu? Sebab aku pernah duduk di Saratok. Aku nak belajar pasang parabola tu le. Boleh beli kat Kalimantan kan?

kat perlis ada jugak yg pakai. tgk depa pacak depan rumah takdak masalah pon. kl tak silap guna satelit thai punya. penah jugak tanya dia punya kos. lebih kurang rm 2k+. decoder + piring.

ape bahan2 untuk buat parabola ni...besi ke ...plastik..pastu macam mana nak sambung....

masa aku gi kat mekah hari tu...aku lihat bayak rumah2 kat sana pakai parabola..satu bagunan tu ade yang sampai 4...yang berkarat pun ade

leceh oi nak wat parabola nie......byk cekadaknyer..

mengikut yg aku tau, kalo ko nak psg kat umah ko utk receive jer mcmc x detect. lagipun ko tx signl so tak mengganggu jiran tertangga....kemampuan rx channel tu ikut gain antenna tu...ada yg takat 50dBi jer ada yg beratus.. makin byk makin jauh ko leh rx...makin jauh ko leh rx makin besorlah antenna ko.....

astro tu kecik jer pasal dia guna freq yg lebih tinggi bkn VHF/UHF mcm channel free....so kalo ko nak beli pastikan ko beli yg bleh rx VHF/UHF band....dan yg paling penting disemanjung, parabole memerlukan lesen kalo tak denda max rm100,000.00.....

kalau ko ade duit amek risiko ok ler yg pasal MIMOS detect tu tayah la mane ade MIMOS mesia pakai teknologi hitech leh detect berjuta persegi mesia semata2 nak detect illegal satellite tv tu .. kalau detect tu die TER lalu kawasan perumahan ko atau jirang yg report alahai ape la gune je kalau aku gune je hehe pacak kuali tu kat bili atas haaa enjoy

kat mane ko dpt rege ni murah tul...

dan yg paling penting disemanjung, parabole memerlukan lesen kalo tak denda max rm100,000.00.....

Kat semenanjung diharamkan terus pakai parabola ni. Kalau nak guna kena mohon lesen, tapi tak diluluskan dan kita dilarang pakai. Bila kita pakai tanpa lesen, kena tangkap pulak, alasannya sebab kita pakai takde lesen dari MCMC. Padahal bila kita mohon lesen MCMC, bukannya diorang luluskan pun, memang takkan bagi lesen punya. Macamana tu? MCMC sendiri lidah berbelit & bercabang macam ular kena palu. Kalau nak guna jugak parabola tanpa kena tindakan penguatkuasaan, korang kena jolok2lah pegawai MCMC. Sendiri mau faham la bro. Pegawai MCMC tu ramai Melayu, pegawai2 Melayu ni suka dijolok. Sebab tu kebanyakan rumah orang2 kaya & cina kat bandar2 besar ada yg pasang parabola buat deekk jer.