Jump to content
Sign in to follow this  
xtahu

Nk Keluarkan Sijil Kursus Komputwer

Recommended Posts

assalamualaikum.......

aku ada wat bisnes cc dan komputer....skang ni aku terfikir utk wat tempat blaja/kursus aplikasi komputer cam word / excel etc....

aku nk tahu apa perkara atau dokumentasi yg diperlukan utk pendaftaran bg mengeluarkan sijil kursus ni...dan pejabat apa / pihak mana yg perlu aku jumpa???

harap dapat bantuan dr anda smua.....kesian jugak budak2 asyik main game jer...yg besar tu leh la surft internet....lg pun ada permintaan darpd mak bapak kt sini....tolong yerr :lol::lol:

assalamualaikum.......

aku ada wat bisnes cc dan komputer....skang ni aku terfikir utk wat tempat blaja/kursus aplikasi komputer cam word / excel etc....

aku nk tahu apa perkara atau dokumentasi yg diperlukan utk pendaftaran bg mengeluarkan sijil kursus ni...dan pejabat apa / pihak mana yg perlu aku jumpa???

harap dapat bantuan dr anda smua.....kesian jugak budak2 asyik main game jer...yg besar tu leh la surft internet....lg pun ada permintaan darpd mak bapak kt sini....tolong yerr :lol::lol:

Saya cuma nak cerita sket experience pasal buat kursus dan kuarkan sijil ni..

Kat company saya ni kitarong selalu buat kursus komputer dari yang basic sampai ke advanced (MS Office).

Selalunya kursus tu atas permintaan pihak jabatan kerajaan. Hari tu dengan Kementerian Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah. Kursus komputer untuk orang2 luar bandar. Sijil kitorang keluarkan sendiri, tapi kat sijil tu ada letak "Anjuran Kementerian Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah dengan Kerjasama Syarikat..." So rasenya, bolehlah dikira diiktiraf sebb sebelum buat kursus kitorang kena submit nota (modul kursus).

Paling last, ada satu jabatan kerajaan nk kursus komputer (Basic MS Office). Tapi diorang nk sijil tu diiktiraf oleh mana IPTA tempatan. Berpeluh gak la nak cari. Last2 dapat gak la satu cara. Caranya, IPTA berkenaan nk kitorang submit proposal, termasuk nota, kaedah mengajar serta kelayakan pengajar. Paling penting, diorang nk silibus mesti terkini (MS OFFICE 2007)kaedah tu msti lain dari biasa (x nka just buku nota and praktikal). Kitorang kena tambah slide show dan tayangan video. Pastu plak, sebelum diorang keluarkan sijil, diorang letakkan syarat supaya di akhir kursus, wakil diorang akan datang untuk ujian penilaian. Sbb nak pastikan objektif kursus tercapai. bagi saya syarat diorang ok je, sebab diorang sure nk jga kualiti nama IPTA diorang. Tapi, sampai sekarang saya tengah duk usaha buat proposal tu..hehehe.. nak bagi diorang impress beb.. Lagi satu, kitaorang kena gak nyatakan skali berapa sumbangan untuk IPTA tersebut. Yang tu belum decide lagi.

Bila dah siap proposal tu and diorang terima, klau ada sape2 nak JV bleh la..smile.gif

Lain tempat mungkin lain caranya, yang penting kena mula bertanya.. pergi je kat mana2 IPTA.

Klau rase cam segan, call je dlu..

Tak salah bertanya..