Jump to content

Recommended Posts

Warn bar tu, aku rasa patut kekal private. Sebab, itu termasuk dalam urusan moderator dengan user sahaja. Tapi, aku rasa, kalau palangkan nama orang yang kena bar tu, best gak. Tapi, terpulanglah. Ikut kesesuaian.

kalau warn melebihi 50%, satu bar merah akan free ditambah..dan bila dihighlight tertulis *dlm pemerhatian moderator*

bagus gak cadangan nie..

tapi aku tak barape faham la konsep die

kena letak coment???

kalo orang tu repkan die hijau

tak yah letak comentkan??

kalo rep merah jerkkan???

tue yg aku tak paham

dah baca stil tak faham

So camner, sapa nak coding tu?..IPB memang leh support feature kan..

Admin pun lum perasan tentang topik ni...agak2nya nia setuju tak ngan rancangan ni..

bagus gak cadangan nie..

tapi aku tak barape faham la konsep die

kena letak coment???

kalo orang tu repkan die hijau

tak yah letak comentkan??

kalo rep merah jerkkan???

tue yg aku tak paham

dah baca stil tak faham

maksud ko komen camner?

ok camni..kalau mcm ko nak bg rep hijau atau merah...

kene bg sebab musabab yg munasabah, naper ko rep dia jd merah/hijau....

contoh UI cadangan putera.com :

k...katakan ini cth user interface aku kat putera.com....

dekat UI aku nie ader satu butang REP...

yg mana kat sini ko leh rep aku sama ada nak rep merah atau hijau....

dan setiap rep mestlilah disertakan dgn sebab musabab yg munasabah....

katakan ko nak bg aku rep hijau..pastu ko bg sebab yg aku tlg ko bg link2 yg relate ttg prob aku

katakan ko nak bg aku rep hijau..pastu ko bg sebab yg aku flame ko cukup2 dan menimbulkan isu2 agama,politik etc...ataupun link yg aku bg bervirus etc

dekat UI aku nie ader 3 bar hijau, katakan aku nak up 4 bar lg rep hijau nie..so aku kene dptkan lebih kurang 20 rep hijau dr user putera.com utk upkan lg bilangan bar hijau aku dekat UI aku neh utk jadikan 4 bar hijau...

so katakan aku dh dpt 4 bar hijau neh..

jika cursor di letakkan kat salah satu bar nie...satu grant name aku keluar kat bwh bar nie..cth mcm "User has great potential here" etc

sekian tu cadangan aku....aku harap penjelasan nie bg clear skit kat korang yg masih blur ngan cadangan Sinful..

mekasih

aku paham dah

bagus gak wat camtue

kalo 20 baru naik satu

ummm

bagus tue

kalo kurangkan kpd 15 untuk rep ijau

dan 16 rep merah

sebab

kalo ade org tak pueh ati

nanti die flame kuat2

susah

Aku memang paham cadangan ni...tapi ada ke penyokong?..kita tak boleh buat apa2 beb..orang atas jer yang boleh..maka pasn tunggu dan lihat lagi la jawabnya.. :P

Aku memang paham cadangan ni...tapi ada ke penyokong?..kita tak boleh buat apa2 beb..orang atas jer yang boleh..maka pasn tunggu dan lihat lagi la jawabnya.. :P

tunggu orang kuat dulu komen :)...atau mungkin tajuk title nie dia x tangkap lg

Aku cadang bukan sebab orang lain buat, atau orang lain tak buat. Aku rasa ia satu feature yang sangat membantu dalam menjaga etika dan kualiti post.

Ada banyak forum top ranking yang guna feat ni. Dan aku tengok forumer2 kat situ byk yang berfikir secara kritikal. Maksudnya, bila dia keluar pendapat, memang boleh pengaruh orang.

So itu yang aku cuba adakan dekat sini.

Memang dari segi apa pun, jumlah pos bukan bererti pos tu berkualiti. Cuma budak-budak baru join forum yang kejar jumlah posting ni. Cadangan aku pulak :)

Orang yang pos soalan boleh beri point kepada orang-orang yang menjawab soalan tersebut. Untuk orang yang kejar point, boleh la cuba membantu tapi kuasa beri point terletak di tangan orang yang cipta thread ! Untuk itu, kalau lepas ni ada soalan assignment pun, kalau ahli forum nak kejar point - bolehlah bantu. Kalau malas layan, tak perlulah layan (alasannya nanti lepas ni). Kalau orang tu beri pendapat salah atau tak membantu, boleh tolak point dia.

Rumusan:

- Kuasa beri point terletak pada pemula thread

- Kuasa tolak point terletak pada pemula thread

- Pemula thread hanya boleh beri dan tolak point orang yang balas posting dalam thread dia sahaja

Ini adil, sebab kalau forumer tu tahu yang kalau dia balas kat thread starter tu punya topik je, dapat minus point. Balas je, dapat minus point, tak perlulah dia balas dalam thread orang tu sbb mgkn orang tu tak suka dengan dia (ke). Satu lagi, nak flame baiting pun tak boleh sebab tak boleh bergaduh dalam thread yang sama. Kalau nak bergaduh/bertekak untuk benda yang tak boleh setel (Cth: Mana lagi bagus, AMD ke Intel ?), kena cari orang tengah untuk orang tengah tu create satu thread - baru dua orang tu boleh bergaduh. Dah pasti orang tengah tu tak berpihak kepada mana-mana pihak sebab orang tengah tu ada kuasa untuk tambah/tolak point.

Lepas tu, katakan dia dapat point yang banyak di forum Windows. Kita buat kategori seperti ni.

- Ahli Professional Windows (100 point)

- Pakar Windows (500 point)

- Sifu Windows (2000 point)

- Dewa Windows (5000 point)

Jadi mcm ni, kita boleh elakkan posting "Ahli Putera.com kurang mesra" (merujuk kpd pelajar2 yang pos soalan assignment dan kena tembak), dan pada masa yang sama kita menggalakkan ahli Putera.com lebih banyak berusaha untuk membantu pengguna yang bermasalah, juga mengenalpasti mereka yang pakar dalam bidang tersebut. Sebagai contoh, aku boleh saja pergi ke ruangan Grafik dan beri pendapat, tapi adakah aku pakar dalam Grafik? Kalau ada posting aku dalam Grafik dengan posting orang lain yang ada status "Pakar Grafik", mana satu pendapat yang pengguna akan terlebih dahulu pakai.

Sekian cadangan :)

Lepas tu, katakan dia dapat point yang banyak di forum Windows. Kita buat kategori seperti ni.

- Ahli Professional Windows (100 point)

- Pakar Windows (500 point)

- Sifu Windows (2000 point)

- Dewa Windows (5000 point)

Tak baik guna "dewa" ni cari la perkataan lain yang lebih sesuai :blush:

Kalau orang tu beri pendapat salah atau tak membantu, boleh tolak point dia.

Err..tak semua orang boleh bagi jawapan betul, kalau betul semua tu FAQ..bukan forum lagi ..

So part ni zalim...hehehe :ph34r:

forum kan tempat utk semua berbiancang secara maya..

nanti klu ader sistem macam tuh, [tlk point klu salah/x tepat]

mesti ramai/semua orang takut nk kuarkan idea/pendapat

nanti klu semua pakat x nk join forum nih..

kita gak yg rugi, x dapat ilmu..

korang sokong tak hujah haku..? ^_^

forum kan tempat utk semua berbiancang secara maya..

nanti klu ader sistem macam tuh, [tlk point klu salah/x tepat]

mesti ramai/semua orang takut nk kuarkan idea/pendapat

nanti klu semua pakat x nk join forum nih..

kita gak yg rugi, x dapat ilmu..

korang sokong tak hujah haku..? ^_^

Kita sokong sinful punye cadangan la..darkwan pon ok gak tapi agak zalim....kamu punya cadangan..hehehehe tak sokong :P

pergh, merajuk ah camnih.

nk cuti ah dr berforum..

2-3 bulan kot.. -_-

*hehe.joke only ^_^

mod sori klu off topik..

terEmo sket..

Edited by xtreme_paranoid

Ahli Professional Windows

habis klu kat ruangan sembang, mcm ner lak x kan, Ahli Professional Sembang hihihi :lol:

Kalau orang tu beri pendapat salah atau tak membantu, boleh tolak point dia

bg aku senang jer, klu nak buat sgt lah benda ni. sapa yg dpt membantu diberi point dan yg layak bg point hanya pembuka thread mcm darkwan ckp... tp bg pendapat salah atau tak membantu, kiter tak perlu bg apa2 point @ negatif point, just biarkan jer... ini bukan pertandingan nak menang award atau dpt hadiah cuti perlancongan bersama keluarga hehehe

kira2 yg dpt point tu mcm satu bonus pd diri sendiri

dan kita x perlu merendahkan/memalukan forumer yg lain sekiranya diaorg x dpt membantu

p/s : aku lum nampak komen admin? dia setuju ker benda ni?

lol giler ahh..kalau salah potong points...

last 2repeat sem..

post 0 smular huhuhu

Aku rasa, cam cadangan darkwan bagi title kepada user2 yang aktif kat sesatu sub-forum ok gak. cam best gak tu. Dewa Sembang. Hahaha.

Bab pembuka thread tambah tolak point tu, aku rasa ok gak, boleh combine kot dengan feature yang aku cadang ni. User lain masih boleh rate, tapi threadstarter bleh bagi extra point. Tapi, tolak2 point sampai ribu2 tu, nampak gaya cam beratkan senioriti sangat. maximum 200 ok la kot. sebab orang nak kutip point, paling kuat pun positive rate tak lepas 300 point dapat. Tu pun dari senior yang betul2 dapat rating tinggi. Bleh mati minat wo user baru yang kena rep kuat camni.

Kalau camtu baik balik kat cadangan sinful yang asal, cuma bezakan orang yang boleh bagi rating tu boleh bagi xtra cam 3:1 amacam untuk positive dan negative.. ;)

so kita tunggu admin komen dulu...

atau IPB x sapot feature tu?