Jump to content
Sign in to follow this  
AriB

Restart Dan Blank Screen Tibe2..ade Kaitan Ngan Ram

Recommended Posts

haloo mister AOD,

aku dah try dah dulu pakai onboard GC aku mase first time jadi bende nie!

And mister bully pulak aku pakai ZAlarm skrg...tapi tak pe aku test dulu scan pakai kaspersky nnt.....tapi asal aku google pasal ADIUSBAW.sys die cakap nie Malware??

KLIF.sys tu part of Kaspersky, jika boleh kena uninstall ZA dan Kaspersky. ADIUSBAW.sys tu adalah 'USB network adapter' kalau tak silap saya (Cuba check yang ini). NDIS.sys tu adalah kernel yang control resources membenarkan program berfungsi seperti ZA atau Kaspersky. Mungkin incompatible version NDIS.sys dengan 3rd party program. Cuba uninstall ZA atau sebarang software yang berkaitan dengan networking... dan tengok macam mana. Kalau sama je, mungkin faulty 'USB Modem' tu.

OK haloo semue...sry sebab lambat bagi status report :lol: .

Sebab aku tak boleh on aku nyer web browser(firefox ngan IE) sebab kasperskyAV!

Sebelum tu korang jangan nak tanye ape hal sebab aku pon tak tau! bile aku establish line internet semuer ok tapi bile aku tekan Firefox atau IE takde respond..?? Kalu ade pon cam 20minit lepas aku click kat menatang tu, tu pon kat tab die asik tulis loading je tak penah nak siap loading, homepage aku Google takan tu pon nak amik mase sampai bejam-jam nak load!

So hampir setengah hari aku garu kepale sampai dak naik botak! 5 - 6 kali aku test run HDD aku ingat ade virus! at de end aku uninstall Kaspersky pakai balik ZA pastu ok! aku pon tak tau pehal, nak kate firewall kaspersky block - tak! tah lah..??

Pe pe pon the bright side is pc aku dah fix kot!

Sebab aku dah test run gune kedue2 ram aku tu sekarang dah stable tapi sebelum die stable tu ade la 2 - 3 kali keluar BOSD tapi sekarang dah tak keluar dah bende alah tu...!

Yang aku ingat aku buat tu...

1.Format balik pc aku tu

2.gilir2 letak ram aku test on..pastu aku letak sekali due keluar BOSD..pastu aku dah malas aku restart pc aku dalam 2-3 kali samapai dak tak keluar BOSD

3.aku run chkdsk

4.pastu aku gune "TuneUp Utilities" utk clean up and repair data ngan driver dalam pc aku

5.pastu run anti-virus scan gune ZA ngan kaspersky(time nie aku gune kaspersky trial belum letak "CreamCracker" lagi) oh bdy mase aku scan pakai kaspersky tu ZA dah delete dah! Kepeutusan scan cume ade seketul adware yang threat die low(takkan nie sebab nyer??)

6.pastu keluar BOSD balik..mase nie aku tengah try balik gune satu2 ram stick aku...pastu aku registry cleaner gune "Tuneup Utilities"

7.test rune game dalam beberape jam steady je....

8.sampai sekarang pc aku masih stable lagi!

Tapi aku still tak dapat nak buat kesimpulan ape kene ngan pac aku nie!!

Oh bdy nie screen shot yang mister zierag mintak:

Nie ram baru

Nie pulak ram lame aku

nie pulak mase pasang 2 ram

takpe aku akan keep on testing pc aku nie....hehe

eh kalau korang tau camne care2 nak test pc aku dah stable ke belum gitau la..just nak make sure jer!

Ok later!

Edited by AriB

Harap PC kau tak sakit lagi. FYI, apa yang kau nampak pada BSoD tu seperti KLIF.sys dan ADIUSBAW.sys adalah merujuk kepada driver yang stop masa sistem crash. Jadi kena check dahulu software yang terlibat. Untuk NDIS.sys, ini adalah masalah kernel iaitu windows sendiri. Bila melibatkan kernel, dalam kebanyakan kes merujuk kepada masalah windows perlu diupdate sekali dengan 3rd party program. Tetapi terdapat juga yang melibatkan memory (CPU, RAM, dan GC). Memang agak susah untuk kenal pasti kecuali dengan cara buat isolation software dengan hardware berdasarkan clue yang BSoD bagi tu. Lebih baik jika berlaku BSoD lagi, kau boleh nyatakan bugcheck nya sekali (wikipedia - google bugcheck). Di situ terdapat guide yang boleh diikuti kepada jalan penyelesaian.

waaaa...thx mister bully

nnt aku try masok wiki tu!

Ok nie status terbaru pagi tadi aku on pc! pastu aku try nak mean game(NFSMW), intro ok clear tapi bile aku dah masuk user aku pastu nak mean je screen freeze pastu die blank tapi power still on!??

Pastu aku restart pc aku keluar BSOD! pastu aku restar pc aku balik dalam 2x pastu dah ok aku boleh mean game pastu pc aku jadi cam biase!?

Kenape hah!?

Cam biskut jap elok jap tak elok! :blink:

Edited by AriB

tula ts

aku nak kongsi 1 citer

kwn aku pun ader prob pelanduk 2 srupa

pc die cam gampang

maen game dlm sejam hang (maen dota la biasenye time kene pawn hang hahaha

time nak mempawn hang hahah)

maen cs ke Zuna ke pizza freny ok plak

Nate sungguh....

time die godek2 photoshop pun x da hang

pastu ram die kene curik

pastu die beli ram baru

problem hang pun dah takda

so die bersyukur pada pencuri kerana

dpt maen dota dgn aman dan tenteram

So cuba try memtest software nak tengok ram ko

sehat ke idak

try la google klu x tau

wahaha thx la sebab kongsi citer!

tapi aku dah test dah pakai memtest! takde pe pe! ram aku ok!

pastu ram die kene curik

pastu die beli ram baru

problem hang pun dah takda

so die bersyukur pada pencuri kerana

dan bermulalah satu tragedi pada pencurik tu :lol:

P:S aku pun rasa RAM ada prob :ph34r:

~Salam.....

~Masalah yang lebih kurang sama juga...

~Pakai mobo yang ada dual channel...

~Sebelum ni pakai satu RAM (512MB) ok je...

~Baru je minggu lepas beli satu lagi (yang sama jenis - Kingston 512MB 533Mhz)..dan pasang utk jadi dual channel

~Tapi baru je beberapa minit on pc...tetiba je jadi blank...tapi bukan shutdown..

~Ingatkan pc kena virus....tapi bila pakai balik satu RAM...pc ni jadi ok plak...

~Apa yang sebenarnya berlaku yerk?...

~TQ..TQ....atas bantuan brader semua...

wah! wah!mister reezuan kite mempunyai masalah yang same!

Tapi kau nyer jadi pas 2 bulan setengah kot! lol!

Cube kau disablekan dulu automatic restart dulu!

lol lagi satu betul cakap AOD! padam muke pecurik tu! tula gatal tangan lagi! tah tah nnt die lak bukak thread kat sini camne nak repair ram tu! :lol:

Edited by AriB

thx dgn screenshot tu anda semakin hampir kepada penyelesaian...err sebenarnya xde penyelesaian. awk punya ram sebenarnya x compatible ant satu sama lain. dari screenshot masapasang dah nampak table dia x sama. that's y jadi cam tu. cuba tgk cip pd ram mesti x sama kan? walaupun frekuensi sama CAS latency sama tapi klau table pada cpuz x sama (walupun chip sama sbb batch x sama) ram akan jadi x compatible. sbb tu pd screenshot ram1 & ram2 cpuz x dpt detect frekuensi yg sepatutnya 200mhz. pc awk skrg sebenarnya running dlm keadaan x stable sbb tu crash klau ada heavy operation mcm main game. so solutionnya jual salah satu ram cari ram lain yg sama tablenya.

klau pada amd punya system bila ada masalah ni dia akan automatic adjust to lower frequency so ram bleh berkomunikasi ant satu sama lain dgn selamat. bravo amd. itulah kelebihan on-chip memory controller.

dan bermulalah satu tragedi pada pencurik tu :lol:

P:S aku pun rasa RAM ada prob :ph34r:

RAM 100% xde prob lagipun ram bukan senang nak rosak.

setahu aku cip kat dua-dua ram tu seelok2nya sama, maksudnya kalau ram pertama ada 8 cip ram kdua xboleh 16 cip wlpun ram sama besar.

setahu aku cip kat dua-dua ram tu seelok2nya sama, maksudnya kalau ram pertama ada 8 cip ram kdua xboleh 16 cip wlpun ram sama besar.

susah jugak nak ckp. dulu aku ada 2 keping apacer 256mb lain chip tapi timing sama table pun sama so compatile. lagi satu kes ada kingston satu 256mb 8 cip satu lg 512mb 16 cip tapi disebabkan timing sama table pun sama it's still compatible. klau beli ram kemudian mmg kena gamble sbb spec ram x tulis pd package.

Haloo rakan2 sry lame tak on aku erm......ber-hibernasi....

Hemmm....aku pon ade buat experiment sikit2!

Mase keluar Bsod tu aku try la tanggal sekeping2 ram aku pastu keluar gak bsod...

so pastu aku try remove aku nyer GC yang pelik nyer tak keluar pulak bsod :blink: ! tapi sakit mate la....naik benanah mate aku tgk pc aku nie nak mean game pon dah tak leh...setakat buat2 keje boleh la!

Dah cam tu aku ingat GC aku rosak la!?

Tapi pas selang 2 hari Bsod keluar balik! (time tu dah berhajat nak beli nividia punye card dah! :lol: )

Aku pon naik sakit hati balik rase nak nagis pon ade gak!(cam kene buli ngan PC sendiri)

Ending aku tido buat beberape hari(ber-Hibernasi)!!

Nie lepas aku bace thred zieraq

So sekarang aku bukak balik pc aku, aku pon set balik spec asal pc aku cam time mase aku beli mule2

1 GC (lol! cam la mobo aku nie sapport crossfire!)

1 ram

1 HDD

Pastu format balik (haiz....rosak gak aku nyer HDD ngan mobo nie format banyak2)

Lege la sikit stable je....pas nie nak try pasang HDD lak...tgk ok ke-tak, kalau ok sah la aku nyer ram stick tak ngam!

Tapi kalau lak mmg ram stick aku xngam naper aku gune ram stick tu dah nak dekat 2 bln ok je..tapi time first time pasang ade la gak keluar Bsod!

OK lah nnt aku gitau korang amacam...

OK later!

bro..nak tanya ckit je..ckit je..mobo tu dah beli bape lame? aku tanya pasal mobo sebb ko kate die hang smp ko tekat task manager pon takleh kan?

Haloo {alongxp}......(tak lame lagi tukar "{alongVISTA}" relek jangan marah yeh! lawak pembuke! :lol: )

Jap2 aku carik resit die jap....ok dah jumpe!

hemm...03-DEC-05

rase cam tetipu je biler dah tau sikit2 pasal pc....... <_<

Kalau brg bagus tak pe gak!

...oh lupe lak nak gitau korang laporan susulan terbaru...

Ok seperti yang aku cakap, sekarang nie aku dah pasang HDD yang ke-2 semue ok....(ram still sebatang)

Pastu aku install ATI punye driver ngan die punye CCC..pastu restart pc ok je stable...pastu aku try run lego star wars

dalam beberape minit aku melepaskan perasaan terpendam dengan mematahkan beberape lego(dah nak dekat 2 minggu tak lek mean game ) pastu hang........ <_<

Aku dah target dah! dah takde bende lain lagi selain dari aku nyer GC!

SO AKU PON PATAH PATAHKAN AKU NYER GC PASTU GELAK KUAT KUAT CAM BADUT MENANG TIKET KE McDONAL!.....................................kalau la aku boleh buat camtu.....

So aku pon uninstall segale ati punye bende kat dalam pc aku nie.....budget nak pakai onboard punye graphic pastu aku teringat minggu2 lalu yang time aku terseksa ari tu pastu aku putuskan niat aku nak pakai onboard nyer graphic..

And aku pon bersungguh2 berpikir pastu aku baru teringat dulu aku ade roket bapak aku punye GC( nividia 64mb bit die aku dah lupe ) pastu aku pon bergegas la nak pasang GC tu test tengok!

Korang nak tau ape jadi!Card tu lagi la cam jimbit!

Dah la fan die rosak nak pasang satu game pon tak leh kenkadang mase buat2 ke kat desktop cam biase pon die boleh tiba hang! Tapi yang paling kelakar sekali time aku buat test power card tu kat die punye software...alaaa yang 3d test tu yang lambang Nividia berpusing tu! PON HANG!!! WAKAKAKA!!

So aku pon uninstall Nividia tu pastu aku aku teringat kate2 sorang mamat kat thred first aku kat sini serge tak silap name mamat tu! ah yelah mamat ahli sangat rajin alaaaa "moderator"

Die cakap "kalau aku, aku tak install yg ade CCC tu.amik yg biase jer la."

So tadi aku buat la camane yang di katekan tu......install driver je CCC takyah!

At de end aku pon nak test balik patah2kan lego tu pastu ok je.....ade dalam 1 jam pastu die hang....

Aku pon tabahkan diri! Aku pon pikir selalu nyer kalau freeze nie selalu nyer salah satu sebab overheat so aku pon pasangla fan kat aku nyer GC heatsink....Baek punye fan aku pasang kat aku nyer GC(fan dari heatsink AMD processor makcik aku yang kebetulan processor die tebakar short seket' kot!)

So aku pon test balik mean game ok je....aku test pastu melekat la stiker smily kat muke aku! lege la sikit!

So tula peristiwe bahagie hari nie!

esok,ermm.... i mean hari nie aku nak test pasang balik second ram stick aku tu...nak tengok camne stable ke tak!??

Ok tuan/puan tula laporan status terbaru pc aku

P/S: NASIHAT KEPADE RAKAN2 JANGAN LA ROKET GC DADDY KAMU YE! FIRST KAU KENE MEMEBEL PASAL AYAHENDE KENE PAKAI ONBOARD GRAPHIC SECOND "DADDY PON NAK MEAN GAME GAK KENKADANG!" WAKAKAKA!!

Edited by AriB

masyallah apa sudah jadi sama anta...sudah gila ka...sabaaar. catalyst control center mmg suck! terlampau bynk makan ram. on pc jer x buat apa lg dah 300mb. sekali aku uninstall turun tinggal 130+mb jer. terlupa nak tanya awk pkai power supply apa?

Halooor..... :mellow:

lol mane xgiler dibuat nyer dalam seminggu nia aku di lontarkan dengan kekecewaan lebih daripade kouta yang ditetapkan!! cam repeat paper STPM berkali2....

aku nyer PSU "AVF" cap ayam kot! 450w....still cap ayam!(kot!?)

ok ok info terbaru!

ok sekarang pc aku dah lame tak keluar bsod tapi die freeze kenkadang dan biler aku open Dxdiag > Display under DirectX features die punye AGP texture accelerator is not available

Bende pasal AGP accel nie dah kali kedue aku dapat!

First time jadi aku format balik pc aku pastu die ok! tapi aku malas la nak 4mat balik pc aku byk kali! kang 1 problem belum selesai dah tambah satu lagi pulak!

Edited by AriB

Ok..ok! AGP accelerator tu dah difixkan oleh aku dah!

Aku gugel pasal bende nie pastu jumpe satu forum "MotherboardPoint" teamat2lah detail info yang mamat mak'saleh nie tulis....

ok agp problem dah fix buat mase nie sekarang tinggal nak check pc aku nie akan freeze lagi tak?!

OK THEN, "TO THE BAT MOBILE"(bak kate batman oldskool)

ok lah later! nnt aku beri update!

haloor semule kpd rakan2...

Ok sekarang nie pc aku nie aku dah tau pehal keluar bsod jawapan nyer pasal ram laem aku dah rosak kot sebab baru2 nie aku test ram lame aku tu die takleh boot and kenkadang die keluar bsod mase nak load windows...so sekarang nie aku run 512mb.. <_<

And pasal GC aku lak aku suspek ade masalah! biler aku run game mesti freeze pastu aku pon mod aku nyer pc kipas aku tambah pastu aku letak satu paper tebal untuk block udare panas yang keluar dari fan processors aku tu(ala cover dah bukak!), pastu fan sebijik(udare keluar) lagi kat fan processor...GC pulak ade sebijik kipas came besar melekat! so sekarang ade 1, 2, 3, 4, hah! 3 kipas kat aku nyer pc yang dah bukak cover!

Lagi pon aku nyer mobo nie kecik 14inch kot! so no wonder la panas, and udare panas from aku nyer processor fan straight kene kat aku nyer GC tula pasal aku letak paper kat tengah2! <_<

Ok pe pe pon...aku pon test balik mean game ok je! takde freeze so aku pon tarik nafas lege la! :)

Masalah tebaru pulak yang nie! Mase aku tengah main Prince of persia 2 throne, tengah syok main panjat2 tiang game tu berhenti pastu keluar error! aku tak tau ape nak cakap so aku post je la die punye screen shot! :huh:

Nie die:

Harap2 rakan2 yang lebih mengetahui dapat terjemahkan kat aku ape masalah nyer!

Edited by AriB

ok ok! aku agak pc aku dah fix dah! aku pon tak tau camne!

aku dah boleh run benchmark test dah 2-3 kali dah!

Kire dah stable dah nie!!

Yang pelik nyer aku buleh gune due2 ram sekarang!lol! waaa gumbira nyer aku!

and Bsod pondah tak keluar dah! hidup dah kembali normal! lol!

ok! lak aku nak ucap bebanyak trimekasih la kat korang sebab banyak membantu! aku yeh!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...