Jump to content
Sign in to follow this  
stereo13

Download Game Kelab - Simulator Kereta

Recommended Posts

Assalamualaikum dan Salam Sejahtera...

Walaupun game nie belum siap lagi sebenarnya, tapi korang enjoylah dulu...

Pasal game nie

Game nie cuma korang sorang jer dalam nie, belum ada AI@bot lagi, Insya Allah aku akan usahakan...

Game nie di buat pakai Blender Game Engine (BGE), codingnya Python (tiru@Cilok orang punya), modelling, semua pakai blender

Game nie xder misi apa2 lagi, just nak tunjukkan yang blender boleh buat game and practise

Controlnyer

Jalan, Brek, Kiri, Kanan - Arrow Keys

Pusingkan kereta (kalau kereta terbalik) - F

Restart Game - R

ScreenShot

System Requirement:

Aku pun x pasti, yang pasti pc aku dengan rig P4 1.5ghz, Ram 512MB, Nvidia GeForce4 64MB, Windows XP, dapat angkat dengan baik... Kalau dekat Linux / Mac aku x test lagilah, sapa2 pakai OS tu kasitaulah dekat sini...

Kenapa Game nie belum siap?

Takder Idealah @ Boring banyak betul bug @ Entahlah...

Aku sebenarnya nak jadikan game nie sebagai aktiviti berkumpulan (apa nama yang lebih spesifik? teamwork?), Korang leh

contribute apa2 jelah untuk game nie...

Cara nak Contribute:

1. Contribute Idea

-Korang bagitaulah apa yang kurang pasal game nie, kemudian aku akan betulkan, nak tambah itu ker, ada bug ini ker,

asal jgan yang melampau2/mengada2 sgt sudahlah...

2. Contribute Model

-Aku tengok dekat thread 3d model tu banyak model yang smart2... untuk game kereta nie, aku harap korang boleh

contributekan korang punya model2 tu dekat aku, format 3ds...low poly cukuplah, naya pc aku karang... samada email

aku ataupun paste ajer link dekat sini...

Kalau boleh aku nak:

a) Model bangunan

B) Model Kereta

c) Map (nanti aku akan mergekan dengan map yang sedia ada)

d) Apa2 yang korang rasa patut...signboard ker, traffic light...

e) texture2 sekali...

Mana yang aku rasa sesuai aku akan masukkan...

Pastikan korang bagi model tu dekat aku sebelum 20.hb Ogos 2007, pasal aku target sebelum bulan 9 dah siap dah game nie...hantar lewat x merasalah model korang masuk game...

Download dekat Sini (Test link nie lambat sikitlah dia download, sori), ataupun sini

Edited by sTereo13

Okey, aku dah try tadi... so far memang bagus untuk permulaan. Cuma ada bugs yang minor, kira okey lah... kena tambah fungsi gear Reverse, senang sikit nak undur kalo langgar tembok. Aku nyer komputer spec dia kurang iaitu RAM cuma 256, so... ada pelan sikit ler dan sangkut2 gak. Apa2 pun, good job dan teruskan usaha anda especially dalam game engine... :D

Okey, aku dah try tadi... so far memang bagus untuk permulaan. Cuma ada bugs yang minor, kira okey lah... kena tambah fungsi gear Reverse, senang sikit nak undur kalo langgar tembok. Aku nyer komputer spec dia kurang iaitu RAM cuma 256, so... ada pelan sikit ler dan sangkut2 gak. Apa2 pun, good job dan teruskan usaha anda especially dalam game engine... :D

Lupa nak kasi tau, reverse butang Z + minyak, kalau tekan z jer dia x jalan... kna tekan dua2 sekali...

Ohoo. camtu ghupenya... so, kira dalam peringkat alpha version lah nie, nak test game engine kan. Okey, kalo dah ada improvement nanti, bagi kitorang test kat sini. :D

Ohoo. camtu ghupenya... so, kira dalam peringkat alpha version lah nie, nak test game engine kan. Okey, kalo dah ada improvement nanti, bagi kitorang test kat sini. :D

askum stereo..ko wat guna software apa nih..camner ngan engine ngan physic tu..bley trangkan x ckt..pasal library atau languange apa ke?

askum stereo..ko wat guna software apa nih..camner ngan engine ngan physic tu..bley trangkan x ckt..pasal library atau languange apa ke?

Aku guna blender...

Dekat blender dia ada Game Engine (F4) dia sendiri dan support coding python...

Kalau tengok dekat gambar yang sebelah kanan tue dia tulis script python dan sebelah bawah tue physic dialah, kalau x silap aku dia kena panggil bullet, kalau kau guna tue lagi senang, cuba sambung2 anak panah dan game tu akan jalan,