Jump to content
Sign in to follow this  
gOreNg

Program Ccss - Cosmopoint

Recommended Posts

baru-baru nie aku ader tengok iklan kat paper pasal lepasan graduan yang nak tinggi kan income dari rm1800-rm3000. mula-mula ingatkan daftar pekerjaan ker, interview ker. last-last bila aku pegi rupanya satu kursus pendek. nie la program ccss under cosmopoint. saper yang xder degree akan dapat degree dalam masa satu taun dan dijamin pekerjaan. yeker? bule ker degree dibuat dalam masa setaun jer? laku ker degree ni nanti? aku ader juga lawat laman web cosmopoint nie tapi xder pun di terangkan dalam tue, cuma iklan yang sama jer ader macam iklan yang dikeluarkan kat surat khabar tue. saper-saper yang arif dan tahu tolongla bagi tau kat aku. aku nie buta it skit tapi memang berhajat nak sambung dalam bidang nie. plzz....

Edited by ermie

aku pon x berani nk komen bebanyak pasal menda ni.. member aku ada masuk..sanggup berenti keje pasal nk amik cert tuh.. tp aku tgk sylibus dia ok gak. Bab recognition ni kene refer ngan LAN or JPA. tp kalu untuk keje mmg bagus r pasal sylibus dia uptodate. Anyway rezki ada kat mana2 yg penting usaha beb....

thanks.. tapi aku tetap ragu-ragula. memang niat hati nak masuk, sebab kalau masuk kene berenti keje. skang nie aku keje pun ok jgk la. walau gaji kecik. tapi kalau ptptn luluskan loan mungkin aku masuk jgk. hm.. kalau ptptn luluskan loan maksudnyer mesti program tue iktirafkan? yeker? nie pun aku dengar member caakap gak. kat mana nak rujuk sumer nie?

Aku pernah ambil Diploma kat cosmopoint, kalau korang nak kemahiran blh masuk la.Tapi dia punya management mmg mcm siot sikit.Aku dulu kat cosmo mlk mmg payah la, buku nak dapat pun ssh.

aku baru je call tadi..

BERITA BAIK ntuk korang,,

program ni memang dapat kelulusan LAN,, jadi korang akan dapat DEGREE in IT and CCSS in just one year.. Dan tenaga pengajarnya juga dari INdia,,OK la tu kan..

awi216.. tapi cara diorang tue buat aku musykil la.. masa first time aku call dorang cakap program nie da lama start n ada yang da grade n keje.. pastu aku call lain hari dia cakap program nie baru start mac 2007 n xder yang grade lagi n sijil untuk CCSS tu mmg xder kelulusan LAN mcm Pro Cert yang lain? (nie aku kurang pasti) but degree dier ader.. n bebaru nie die ader call aku tanya pasal pendaftaran n dier cakap yang da pat taun program nie da jalan pada mulanya memang x diiktiraf... aduh poneng kepalo den.. bukan apa dengar macam peluang baik tapi memusykilkan.. kalau nak masuk kena berenti keje tau!! da la skang nie ader tanggungan..

oo camtu ke,, masa dia call aku hari tu.. dia bagitau yang program ni memang dah dapat kelulusan dari LAN ( yang program degree tu),, sebab tu kita bleh buat loan ptpn..

aku rasa ko pun tau yang kita akan focus on 1 of these choices j2EEframework,, .NET Framework,, oracle technologies, open source technologies...

maknanya,, final year degree kita tu,, akan fokus untuk benda yang kita pilih,, iaitu salah 1 dari 4 yang kat atas tu.. 6 bulan untuk satu subjek (ok la tu kan).. jadi rasanya kalu program CCSS tu belum pun dapat kelulusan dari LAN,, tp rasanya kalu 6 bulan tu kita dah study pulun2,, dan dah jadi "expert" sikit dalam bidang tu,,

rasanya jgakk takdak masalah la kita usaha mendaftarkan diri kita sendiri untuk ambik cert professional kat luar sana nun.. tul tak...

dia ada list kat sini vendor exam ceritifications (optional) yang rasanya jd optional jgak untuk kita nak ambik ke tidak... example:-

-- Sun Certified Associate of Java Platform

-- Sun Certified Developer Professional

-- Microsoft Certified Solution Developer .NET (MCSD.NET)

-- Microsoft Certified Application Developer (MCAD)

-- Open Source Certification

-- Oracle Certified Professional (OCP)..

Kalu dah ada ilmu,, tk kisah lah kan.. hahaha

salam.. aku ader dapat gak tawaran program CCSS tu, aku tak tau nak join ker tak, minat tu memang ader, aku nak tanya korang la berbaloi tak aku masuk??hmm n nak tanya ckit saper tau antara J2EE, .net, oracle and open source mana satu yang paling o.k??

awi216 tima kasih for da info.. aku akan fikirkan perkara nie. betul jgk yang kau cakapkan tue. thank a lot.

Edited by ermie

oo,,, degree setahun..kat UK?? Ko budak HND ka, sama la cam aku. Tapi bagi aku la kan, kalu dapat offer pun blaja kat sana, tapi tak dapat tajaan dari mana2 tah yah lah. Benda tu bukan makan duit sikit, maunya ratus ribu lebih,, tul tak..Paling kurang pun kalu nak further kat sana, ko dapat loan JPA, walaupun tk cukup,, tapi kira okla.. Yang program ni plak degree setahun gak, tapi kat Malaysia je..

Balik pada topik, kalaupun kita tak dapat pinjaman dari ptptn untuk program degree ngan ccss tu, ada gak option ntuk dapat loan dari bank,, guna sistem islam lg tu,, ar-rajhi.. "Yuran perkhidmatan -- Faedah" nya boleh tahan ok jgak la sebab, bawah program pendidikan...

Bagi aku suadz,,, benda ni kena begantung pada apa yang ko minat,, dan ko kena tau apa yang ko betul2 minat sebelum ko buat pilihan,, sebab bila ko dah buat pilihan dah takleh nak patah balik dah.. So, kalu ko Islam, buat la istikharah dulu, mana tau dapat cahya dari atas.. :lol:

Jom aa join reramai, bukan senang nak pegang degree setahun ni,, hahaha.. Aku mungkin tahun depan kot, tengah dok kumpul duit ni.. :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...