Jump to content
dwicemerlang

Perisian Perakaunan Format Excel

Recommended Posts

bukan kedekut bang. aku tahu nko baik...

aku x nak email aku dimasukkan 'sampah' ntah hape-hape.

nko nak gak... ni ha...

tq...

Edited by share4ur

bukan kedekut bang. aku tahu nko baik...

aku x nak email aku dimasukkan 'sampah' ntah hape-hape.

nko nak gak... ni ha...

mzacks @hotmail.com

tq...

ok bro aku dah email 'sampah' tu kat hang heheheheheheheeeeee

ok bang..,

aku dah terima penerangan nko tu.

bagus...

kalau aku nak juga, macam mana?

tq..........

ok bro kalau nak juga hang buat bayaran spt kat bawah:

1. Akaun no: 07140100333522

2. Atas nama: Noor Azizi Bin Hussin

3. Nama Bank : CIMB Bank.

Setelah bayaran di buat sila emailkan maklumat pembayaran kepada saya. Tuan/Puan akan menerima perisian tersebut secara online melalui email Tuan/Puan.

Terima kasih.

bro...email kat aku gak....aku selalu guna perisian MYOB...tp byk x memenuhi keinginan aku...oleh itu aku nk try yg ko punye plak..

[email protected]

ok aku dah emai dah kat ko......

ko nak buat akaun untuk apa.....dari pengalaman kami selama menggunakan perisian ni walaupun data transaksi setahun kami banyak, file ni cuma memakan space 5mb. Setakat sekarang tak pernah la lagi kehilangan data.

Ala nak bg email add pun kedekut kaaaa!!!

Yang lainnya aku dah emailkan kat korang. rajin rajin la pi tengok email hangpa.

Selamat mengcontact aku balik.

Pada pandangan akula perisian ko ni macam perisian yang tak siap je macam budak baru belajar excel je setakat +-*/ je yang ko tau

jadi tak payahla nak jaja perisian ko ni dalam internet guna makro pun ko tak tau

Pada pandangan akula perisian ko ni macam perisian yang tak siap je macam budak baru belajar excel je setakat +-*/ je yang ko tau

jadi tak payahla nak jaja perisian ko ni dalam internet guna makro pun ko tak tau

Assalamualaikum....

Macamana ko kata perisian tak siap. Kalau setiap transaksi wang masuk & wang keluar atau semua item jualan & item belian dimasukkan kedalam ruang yang telah disediakan maka akan lengkaplah akaun tu dari imbangan duga, penyata UR dan KKK. Ni yang dinamakan Perisian Perakaunan yg mudah. Sebab tu aku ada berikan sedikit penerangan apa itu aset, liabiliti, Modal, hasil atau belanja. Jadi setiap pengguna perisian ni perlu tahu membezakan item-item A,L,M,H & B barulah mudah bagi mereka memasukkan data ke dalam sheet penerimaan atau pembayaran. Memang aku menggunakan formula +-x/ aje dalam perisian ni. Ini untuk memudahkan pengguna mengetahui campur tolak kali bahagi yang amat penting dalam menyiapkan satu set penuh akaun sykt. kalau ko datang kat kampung aku ni kat teluk kumbar dah ramai peniaga-peniaga yang dah pun menggunakan perisian kami ni. hampir 95% langsung tak tau pakai komputer nak tekan keybod pun takut. Tapi setelah menggunakan perisian dah hampir 6 bulan depa semua kata ianya agak rumit sedikit pada permulaan tapi bila dah biasa ianya amat mudah. Jadi untuk pengetahuan ko, perisian ni direka untuk mereka-mereka yang tidak berapa mahir menggunakan komputer. kalau dah mahir macam ko tak perlu menggunakan perisian yang simple macam ni. ko boleh beli yang canggih macam USB acct package yg harganya RM1999 tak termasuk kos latihan dan peralatan komputer .

Kami jaja perisian ni pun kat internet bukannya niat nak tipu orang tapi niat kami nak ubah cara mengurus sykt org melayu dari cara menggunakan buku 555 kepada yg lebih canggih sikit. ni bila pihak bank minta akaun sykt tak ada yg ada cuma buku 555.

wassalam

Assalamualaikum warga Puteranian.....

Jika anda seorang TAUKEH sykt Sdn. Bhd atau Enterprise cuba anda fikirkan perkara ni jika anda masih belum pernah sama sekali menyiapkan akaun UntungRugi dan Kunci Kira Kira sykt anda:

1. Setelah sekian lama aku memulakan perniagaan tetapi masih tidak dapat menyiapkan Penyata Untung Rugi dan Kunci Kira-Kira!!

2. Di manakah aku dapat mempelajari asas membuat penyata-penyata tersebut?

3. Kalau nak menghadiri kursus aku rasa dah terlalu senior, malulah aku kalau orang tengok....

4. Kalau nak menghadiri kursus pun mungkin ambil masa 3 hingga 5 hari, siapa nak jaga perniagaan aku ni......

5. Kursus perakaunan ni agak mahal, yurannya mungkin RM300 hingga RM600........

Insyallah kami dapat membantu.......Perisian ini terbukti kerana kami sendiri telah mengunakannya. Anda juga akan dibekalkan panduan asas konsep-konsep perakaunan dlm format pdf. HARGA perisian tersebut cuma RM20 sahaja. Mudah anda cuma perlukan masukkan data-data transaksi penerimaan dan pembayaran diruangan yang disediakan DAN SECARA AUTOMATIK perisian tersebut akan melakukan kemasukan data ke item-item Untung rugi dan Kunci Kira kira. Anda hanya memerlukan sebuah printer untuk mencetak akaun anda secara harian, mingguan , bulanan atau tahunan. Ubahlah stail atau cara kita mengurus sebuah sykt dengan lebih teratur dan terancang. Jadilah usahawan yang apabila pihak Bank atau MARA bertanyakan "ada buat akaun atau tidak" jawapannya mestilah "ya ada tuan".........FIKIRKAN dengan hanya RM20 anda dpt mengubah stail anda mengurus sykt.....

Untuk keterangan lanjut Klik disini....

Oleh kerana ramai yang menghubungi kami meminta No. akaun bank.... disini kami nyatakan cara pembayaran:

Jika Tuan/Puan berminat sila lakukan pembayaran ke:

1. Akaun no: 07140100333522

2. Atas nama: Noor Azizi Bin Hussin

3. Nama Bank : CIMB Bank.

Setelah bayaran di buat sila emailkan maklumat pembayaran kepada saya. Tuan/Puan akan menerima perisian tersebut secara online melalui email Tuan/Puan.

Terima kasih.

Sekian wassalam.

Assalamuailaikum maafla saya, yang dimaksudkan tak siap tu bukan dari segi perfamancenya

saya akui ok, tapi bagila cantik sikit, lengkapkan kolum line nya, row linenya dan bagilah warna sikit

supaya ada beza pada data, total dan subtotalnya k maaf ye pada mula saya menatap sistem tu

saya rasa tak berapa seronok itulah saya beranggapan begitu maafle ye walau macam mana pun saya dah beli dah

Edited by mdlam

Yap. Tapi yang warna tu boleh buat sendiri ..

Mengikut kehendak kita..

Tapi overall memang okey perisian ini..

Memudahkan kita menguruskan perakaunan dengan mudah dan berkesan ..

Cubalah...

saya bekas tentera laut, mula nak berniaga dan ada sebuah syarikat sendiri yang baru di tubuhkan, kursus dah pergi tentang perakaunan ..tapi masih ada kelemahan dalam soal akaun serta pengaliran wang keluar masuk, boleh tak bagi contoh /demo perisian anda kat saya...

email saya [email protected]

Assalamuailaikum maafla saya, yang dimaksudkan tak siap tu bukan dari segi perfamancenya

saya akui ok, tapi bagila cantik sikit, lengkapkan kolum line nya, row linenya dan bagilah warna sikit

supaya ada beza pada data, total dan subtotalnya k maaf ye pada mula saya menatap sistem tu

saya rasa tak berapa seronok itulah saya beranggapan begitu maafle ye walau macam mana pun saya dah beli dah

OK bro terima kasih diatas cadangan ko tu. Sememangnya pada mula-mula skali perisian ini digunakan oleh kami pd tahun 2003 memang kami design penuh dgn warna warni dan siap dgn vertical & horizontal line. Tapi ramai pengguna perisian ni nakkan ianya kosong dgn alasan tak memedihkan mata diorang apabila menggunakan perisian tsbt. Dan penyebab lain yg kami buang semua warna-warni dan garisan adalah kerana ianya antara peyumbang saiz file tsbt menjadi besar. Anyway Thanks atas ko punya teguran. Kami akan pertimbangkan.

Yap. Tapi yang warna tu boleh buat sendiri ..

Mengikut kehendak kita..

Tapi overall memang okey perisian ini..

Memudahkan kita menguruskan perakaunan dengan mudah dan berkesan ..

Cubalah...

Thanks bro atas ko punya pandangan dan overall conclusion. Hidup MELAYU!!!!!

saya bekas tentera laut, mula nak berniaga dan ada sebuah syarikat sendiri yang baru di tubuhkan, kursus dah pergi tentang perakaunan ..tapi masih ada kelemahan dalam soal akaun serta pengaliran wang keluar masuk, boleh tak bagi contoh /demo perisian anda kat saya...

email saya [email protected]

InsyaAllah saya akan membantu Tuan. Saya pun anak bekas tentera tapi tentera darat. Kalau ada apa kemushkilan saya boleh membantu setakat mana pengetahuan saya mengenai perakaunan dan perniagaan. Selamat maju jaya.

Wassalam.

iqbals_005@ yahoo com

off topik...

nape aku nk buka thread lain xleh nk masuk. <_< ..setakat reply jer...masa aku try nk buka thread baru,dia suruh aku klik. bila aku klik dia suruuh aku login plak,sedangkan aku dah pun login...bila ku login, kuar plak kata akaun aku dah diremoved...ke ada yg tak kena semasa aku daftar :angry: ..tolong2..nk report kt sape ni... :unsure:

on balik.. :wub:

Assalamualaikum....

Ok bro2 semua aku dah emailkan kat korang peneragan mengenai apa itu perakaunan dan tentang perisian tsbt.

Tip:

Di kedai ataupun di pejabat anda perlu ada tempat menyimpan segala catatan transaksi keluar masuk. Jadi apa sahaja bill, invois,voucher, kertas catatan kecil sila masukkan kedalam tempat simpanan tsbt. Yg seelok2nya guna laci untuk asingkan transaksi keluar dan masuk. Bagi yg menjalankan perniagaan tunai, pelu ada sebuah laci untuk menyimpan wang jualan harian. Yg penting sekali duit 'float' iaitu duit yg ada dalam laci sebelum perniagaan dimulakan. Selalunya duit 'float' digunakan untuk memulangkan baki wang kepada pelanggan. Jumlah duit 'float' mestilah ditetapkan amaunnya oleh peniaga sendiri. Jadi apabila tiba waktu nak tutup kedai maka penentuan wang jualan = jumlah semua tunai dalam laci tsbt ditolak dengan jumlah duit 'float'. Mungkin dah ramai yg tahu tip ni tapi ianya sekadar mengingatkan kembali benda yang asas sebelum memulakan perniagaan. Jadi setelah diketahui jumlah jualan tunai maka masukkan jumlah tsbt dalam ruangan penerimaan tunai di dalam perisian excel tsbt. Untuk jumlah belian atau pengeluaran pula jumlahkan segala bil atau voucher dan masukkkan jumlahnya pada ruangan pembayaran tunai atau bank mengikut hari transaksi berlaku. Insyallah ada tip yg lain mengenai perisian ini di lain hari......WASSALAM

Sekian.

assalamualaikum.. saya berminat nak beli ...baru buka bisness 2 bulan baik juga ada software begini boleh blajar sbenarnya saya tak tau apa2 pasal akaun..tulah guna buku 555 tapi rasakan ianya sangat penting tlg send kat email saya.. :rolleyes::rolleyes:

[email protected]

nak bayar macamna? :blush: