Jump to content
syed badrul hisyam alhadad

Nak Tau Pasal Segala Isi Jantung N Hati Budi Com

Recommended Posts

ada lagi masalah la sifu... hdd nie.. 80gb.. tapi ruang yg bleh guna slepas n sblum format cma 18 mb je.. yg selebihnya tak leh.. aku chek (propertis) untuk F:/=8.0GB. n G:/=10.0. camana nak buka yg selebih nya tu?

tak ada yg nak tolong ke?.. tapi dh selamat... hantar kedai formt balik.. tapi tu la ... dah miss satu perkara yg nak belajar.. huhuhu... 2 hari lepas aku ada beli hdd sata 320gb.. tapi dia punya join lain la sifu... camana nak guna kat pc aku sekarangnie.. tadi aku tempah ram 256 satu.. ok tak ngan processor aku sekarang nie?

ada lagi masalah la sifu... hdd nie.. 80gb.. tapi ruang yg bleh guna slepas n sblum format cma 18 mb je.. yg selebihnya tak leh.. aku chek (propertis) untuk F:/=8.0GB. n G:/=10.0. camana nak buka yg selebih nya tu?

wahai warga putera.... u all l my sifu... tbik kat suma.. ada tak sofware untuk download movie yg lebih gempak dari minicip n media player?

tak ada yg nak tolong ke?.. tapi dh selamat... hantar kedai formt balik.. tapi tu la ... dah miss satu perkara yg nak belajar.. huhuhu... 2 hari lepas aku ada beli hdd sata 320gb.. tapi dia punya join lain la sifu... camana nak guna kat pc aku sekarangnie.. tadi aku tempah ram 256 satu.. ok tak ngan processor aku sekarang nie?

wahai warga putera.... u all l my sifu... tbik kat suma.. ada tak sofware untuk download movie yg lebih gempak dari minicip n media player?

syed..kalo sata guna mcm ni ( rujuk pic bawah..)

mobo nko ada sata ker..? kalo guna ide boleh guna "ide to sata converter"

ide to sata converter ( benda yg sekeping hijau tu,...yg ada cable sata..yg dlm pic tuh , benda tu cucuk ke ide kat mobo.)

Edited by kay

thanks kay.. tapi camana ngan soalan lain tu? sebelum nie aku guna ares n arezeus untuk download movie n mp3.. tapi bila aku dah hantar kedai n format balik so 2 benda alah tu dah tak ada.. aku cuba downloand kat intenet.. tapi dh bercampur ngan virus.. so terpaks padam kan balik.. n sekarang aku tak tau camana nak download movie n mp3 dengan merngunakan minichip n media pleyer... tolong aku otai oatai..

syed..kalo sata guna mcm ni ( rujuk pic bawah..)

mobo nko ada sata ker..? kalo guna ide boleh guna "ide to sata converter"

ide to sata converter ( benda yg sekeping hijau tu,...yg ada cable sata..yg dlm pic tuh , benda tu cucuk ke ide kat mobo.)

mobo aku sekrang memang tk ada sata la... tapi tak apa ... nanti aku bli mobo lain... insyallah seblan 2 lagi kot

minichip..? apa tuh..

aku guna utorrent dgn xunlei/thunder

donlot dr local torrent la..jiwang torrent..

torrent luar slow kot..

assalamualaikum... wahai sifu sifu semua... sampai hari nie aku tak dapat nak download mp3 n movie.. aku tak tau dah camana lagi nak daonload sofware... aku cuba download azureus asyik terkena virus je.. pastu download lak ntah apa sofwere yg aku baca kat ruangan movie mp3 n sebagainya tu... sama la jugakkk... tak ada virus... tapi tak leh nak downlond movie.. sebelum aku hantar format ddr aku ada sofwere ares n azureus... tapi sekarang seme dah kosong.. bagi lah aku sofwere untuk aku dowloand movie n mp3.. hdd aku sekarang pun aku dah tukar ke 320mb n ram 512 mb dah cukup pantas kot

kalo ko nak dl pki ares cam aku, google dan taip ni 'ares download'

site pertama dia suggest ialah ares.galaxy dot blabla...

ko klik pastu donload....

ps: aku malas nak bagi direct link, nanti mod marah~

pasai hdd hang, x yah beli mobo baru pon x pe... beli je sata to ide converter atau beli ext card converter utk slot sata ni... setel masalah....

btw.. nape hang x tanye apek jual hdd tu sata atau ide?? (atau apek tu x tanye atau hangpa x tau??)

nvm... semua masalah boleh setel... hang x yah risau...

sblom tu... pastikan pc hang ader av (anti virus) yg up to date... amik la mana2 av yg free....

aku ajar..mcm ner nak donlot mp3 jer..yg lain2 pandai2...hehehehhe :rolleyes:

aku guna torrent gak..

tp cara ni ok gak..

contoh : nko nk donlot lagu maroon 5,

gi google --> type : maroon 5 + multiply ( google akan senarai kan semua berkenaan maroon 5 di web multiply..amik yg ada tulis " download " )....tp nak masuk kena register..

kalo nk mp3 metallica type mcm ni : metallica +multiply

nama mp3 pun boleh gak...

kdg2...ada yg full album...

kdg2 ada yg " marked private "

selamat mencuba..

Edited by kay

kalo ko nak dl pki ares cam aku, google dan taip ni 'ares download'

site pertama dia suggest ialah ares.galaxy dot blabla...

ko klik pastu donload....

ps: aku malas nak bagi direct link, nanti mod marah~

pasai hdd hang, x yah beli mobo baru pon x pe... beli je sata to ide converter atau beli ext card converter utk slot sata ni... setel masalah....

btw.. nape hang x tanye apek jual hdd tu sata atau ide?? (atau apek tu x tanye atau hangpa x tau??)

nvm... semua masalah boleh setel... hang x yah risau...

sblom tu... pastikan pc hang ader av (anti virus) yg up to date... amik la mana2 av yg free....

tq bro diamond... aku dah dapat dah ares tu.. tapi ares nie susah nak dapat movie terbaru seperti apa yg pernah aku guna sebelum nie.. berbeza ngan arezues... seme ada walaupun kadang tu makan masa lambat.. berhari.. tu laaa... klu ada sape sape dapat tolong ajarkan camana aku boleh download azureus atau apa sofwere yg setaraf atau lebih power darinya tolong akau broder sifu semua...

• Create New...