Jump to content
Sign in to follow this  
dzulcarnine

Streamyx Upgrade Lagi!

Recommended Posts

...masih lagi memerhatikan anak anak riang menjelang aidilfitri dengan kelajuan yang BARU aje mereka kecapi

aku x nak setakat join merati jer.. aku nak join kekanak jadi riang dapat 1mb, sebab aku belum dapat lagi. heuheue... kalo dah dapat nanti baruk la aku joi mus & zuan merati kekanak riang dapat 1mb. heuhuehue

wah~wah~wah~ bukan main syoknye lagi korang ye....macam baru dapat ferrari pulak...Lajuuuuu~......kudaku lari gagah berani~~~(lagu sape tu?) rolleyes.gif .. hihihi tongue.gifbiggrin.gif

takpe dzulcarnine...mentang² kita belum merasa lagi...tunggu je la nanti giliran kita pulak.. rolleyes.gifrolleyes.gif

Tempat aku sekarang TMNET tengah test "wireless streamyx". Dia bagi kita satu antena; dari antena tu sambung ke cable -----> netcard. Aku tak dapat try sebab aku dah ada copper punya streamyx. Yang bagusnya, tak perlukan modem atau wifi card,tak payah nak dail, tak payah susah-susah nak set router....cucuk kat switch, ko dah boleh share line.Entah la, aku dengar depa panggil system "payung".

Mungkin tak lama lagi sampai la kat tempat korang yg belum ada access streamyx tu.

Tempat aku sekarang TMNET tengah test "wireless streamyx". Dia bagi kita satu antena; dari antena tu sambung ke cable -----> netcard. Aku tak dapat try sebab aku dah ada copper punya streamyx. Yang bagusnya, tak perlukan modem atau wifi card,tak payah nak dail, tak payah susah-susah nak set router....cucuk kat switch, ko dah boleh share line.Entah la, aku dengar depa panggil system "payung".

Mungkin tak lama lagi sampai la kat tempat korang yg belum ada access streamyx tu.

biggrin.gif  biggrin.gif

Yang ni macam satelite ker..kalau cam tu boleh install streamyx kat rumah di kampung yang memang jauh berbatu-batu dari xchange yang terdekat...

Dia tak guna satelite, mungkin wimax..........aku pun tak tau.

Aku tau sebab ada member yg dah pakai. Memang rumah dia jauh dari exchange.

Ko tanya budak telekom pun depa tak tau sebab benda ni company swasta lain yg buat tapi under telekom punya kontrak la.

wireless streamyx ni dari dulu masih dalam ujian dan masih belum dikomersialkan.yg aku dgr dulu dia masih buat testing kat USJ 4,5,6,9,10 dan 11 lagi ke? ataupun dah di xpand ke tempat lain?

aku rasa bukan teknologi wimax dia gunakan maybe teknologi wireless streamyx ni ada persamaan sedikit dengan teknologi webbit.

wireless streamyx ni dari dulu masih dalam ujian dan masih belum dikomersialkan.yg aku dgr dulu dia masih buat testing kat USJ 4,5,6,9,10 dan 11 lagi ke? ataupun dah di xpand ke tempat lain?

aku rasa bukan teknologi wimax dia gunakan maybe teknologi wireless streamyx ni ada persamaan sedikit dengan teknologi webbit.

Panjang lebar betul topic ni. Anyway Selamat Hari Raya semua. Semoga lepas raya ni tmnet dapat melebarkan lagi jalur lebar yg sedia lebar. Kita pun bolehlah senyum lebar. Kesian yg bunyi tiiiittttt..........tittttttttttt.......tutttttttttttttttttt.....

Ampun.........

Dia tak guna satelite, mungkin wimax..........aku pun tak tau.

Aku tau sebab ada member yg dah pakai. Memang rumah dia jauh dari exchange.

Ko tanya budak telekom pun depa tak tau sebab benda ni company swasta lain yg buat tapi under telekom punya kontrak la.

biggrin.gif  biggrin.gif

fyi benda ni sebenarnye dah berlambak kat area subang jaya,sunway & kawasan sekitarnye.sebenernya diorang ni bukanlah telekom bagi kontrak.diorang just amik leased line(utk yg dah established) tak pun streamyx (2mbs dalam 2 line).pastuh diorang pasang kat access point yg leh coverage dier 50km persegi (salah satu dari customer citer kat aku).pastuh diorang jual la conenction tu utk yg tak dapat streamyx(ni kire take advantage la ni).2mbs leased line ngan 2mbps streamyx tak same beb.conection mmg jauh panggang dari api.diorang cass agak tinggi gakla.cthnye ade customer tu byr sebulan rm128.speed tu kire sharelah pasal diorang letak static ip kat pc customer tu.cth provider yg buat camtuh kat area subang.cth E-building (diorang dah setup infra kat apartment yg takde streamyx tu) .yg aku tengok diorang pakai vdsl converter kat office diorang utk buat benda ni.aku pun tak berapa reti pasal benda ni.complicated sangat.tak kaji lagi. illegal atau legal diorang buat camni aku tak tau.tapi tengok macam illegal

kalo diorang ambik streamyx 2mb, then jual lagi connection kat org lain, ternyata illegal. sebabnya dalam kontrak streamyx dah kata xleh jual connection kat org lain, tapi legal kalo share x jual. kira buat network la. bty, kalo menda tu dah berlambak kat area tue, brapa rasanya hardware dia? 50km luas tue, boleh gak buat networking untuk rumah2 keluarga kat area berdekata. huehuhe

fyi benda ni sebenarnye dah berlambak kat area subang jaya,sunway & kawasan sekitarnye.sebenernya diorang ni bukanlah telekom bagi kontrak.diorang just amik leased line(utk yg dah established) tak pun streamyx (2mbs dalam 2 line).pastuh diorang pasang kat access point yg leh coverage dier 50km persegi (salah satu dari customer citer kat aku).pastuh diorang jual la conenction tu utk yg tak dapat streamyx(ni kire take advantage la ni).2mbs leased line ngan 2mbps streamyx tak same beb.conection mmg jauh panggang dari api.diorang cass agak tinggi gakla.cthnye ade customer tu byr sebulan rm128.speed tu kire sharelah pasal diorang letak static ip kat pc customer tu.cth provider yg buat camtuh kat area subang.cth E-building (diorang dah setup infra kat apartment yg takde streamyx tu) .yg aku tengok diorang pakai vdsl converter kat office diorang utk buat benda ni.aku pun tak berapa reti pasal benda ni.complicated sangat.tak kaji lagi. illegal atau legal diorang buat camni aku tak tau.tapi tengok macam illegal

Kontrak yg telekom bagi tu, cuma kontrak pemasangan.

Yg lain-lain tu still under tmnet ...termasuklah package dan billing. Aku dah kata kan, tempat aku ni depa buat testbed. Tak ada kena mengena dengan thirdparty punya ISP.

Betul tu..aku rasa tu semua adalah usaha TM Net utk serve customer yg diluar streamyx availability area (<5km). Kalau korang nak tahu....kalau TM Net pasang DSLAM baru dekat area Subang tu hari ni, hari ni jugak le jawapnye Port dia penuh...Beratur mcm nak balik raya dekat pudu beb...

Edited by cHoq

Betul tu..aku rasa tu semua adalah usaha TM Net utk serve customer yg diluar streamyx availability area (<5km). Kalau korang nak tahu....kalau TM Net pasang DSLAM baru dekat area Subang tu hari ni, hari ni jugak le jawapnye Port dia penuh...Beratur mcm nak balik raya dekat pudu beb...

tang yg ni mmg aku strongly agree.

Akumz,

Kengkawan.....Apa cerita nie....Penang takkan belum Upgrade lagi kut....Check dalam Web Management..still at 512K....dah lama nie....kena tipu ke saya nie.....ada saper2 from Penang yang dah diupgrade?? Harap dapat membantu......

jangan katakan anda telah tertipu dengan upgrade tu. sebabnya, pihak tmnet sendirik dah kata, proses upgrade bermula 1 nov, dan dijangka semuanya setel pada akhir tahun ini. so, kalo dah masuk 1 Jan 2005 tak jugak naik, boleh la bising

[AREA :jalan klinik,tanah merah kelantan.]

Pada pukul 5 pagi aku bangun nak berpuasa enam.Lepas sahur lepak jap main internet sebelum semayang subuh.Ntah macam mana tergerak ati aku nak masuk management console.yahoo...dah diupgrade (1024/384) .Sekian cerita aku.

kesimpulannya area tanah merah,kelantan dah diupgrade!!

rilexlah dulu...die TMNET kate sampai hujung bulan 12 kan? so sabar jealah...

Yelah....Sabar2 sabar jugak.....tapi korang tau tak....nie Penang.....PULAU PINANG....Takkan negeri2 lain dah diupgrade.....Apsal PENANG je blum diupgrade....?? Kalau korang nak tau...banyak sektor awam swasta, pendidikan kat Penang nie yang Gunakan Internet.....Takkan diorang takboleh bagi priority kat Penduk2 Pulau nie...huh!......sakit hati wooo!!