Jump to content
mk_gunnerz

Nape Xmau Tutup Aurat

Recommended Posts

susah sket kalau dah tak tau aurat tu ape.. aku rase pompuan skang nih ingat aurat tu kat rambut je kot.. sebab tu ramai yang macam nangka kene balut walaupun bertudung..

susah sket kalau dah tak tau aurat tu ape.. aku rase pompuan skang nih ingat aurat tu kat rambut je kot.. sebab tu ramai yang macam nangka kene balut walaupun bertudung..

yup..aurat tu bukan kat rambut je..

sbb tu la kat post2 ak sblum ni ak prnah ckp, yg pkai tudung tp pkaian sndat ngan tak pkai tudung same je..

tp ader jugak org salah paham mksudnye.... :huh:

saper sebenarnya yg nk kene masuk tadika dan blaja ABC dan baca thread title ngan 1st post balik.. -_-

Edited by iFFa =P

tak sama

biasanya, yang pakai sendat ni lagi menaikkan nafsu.. hehehe

kata-kata macam ni bukan AURAT ke?

:rolleyes:

TUTUPlah aurat tuh.... dah nak BOGEL pulak aku tengok

heehehe

kaum wanita terutama yang dah berkahwin sebenarnya senang nak masuk syurga sekiranya mreka menjaga aurat mengikut kehendak ISLAM, taat pada suami selagi tidak bertentangan dengan syarak. Mreka diberi kelebihan kerana pengorbanan yang tinggi oleh mreka...tapi NABI dah bagitau dulu bahwa w/pun mreka diberi kelebihan masuk syurga tapi ramai di kalangan ahli2 neraka adalah dari golongan wanita...kerana apa? kerana tidak menjaga seluruh aurat dengan sempurna mengikut ISLAM dan tak taat pada suami......

Kita tengoklah keadaan zaman akhir zaman ni, makin ramai golongan wanita yang tidak tahu dengan sempurna tentang aurat masing2...ade yang pakai tudung tapi pakai baju lengan pendek, sendat, menjolok mata, pakai baju adik dan banyak lagi.Mreka ini boleh dikatakan banyak mengikut adat dan kebiasaan dari menigku syarak...INSAFLAH SEMUA SELAGI MAUT BELUM DATANG MENJEMPUT KITA......

Disini aku nak berkongsi ilmu dengan korang semua...semalam aku gi dengar majlis ilmu mgaji kitab HIKAM...

Tok Guru cerita tentang kisah ayah Nabi Sulaiman yang sangat takutkan siksa NERAKA...

Ayah Nabi Sulaiman suatu hari tak berhenti-henti menangis kerana takutkan seksa Neraka sehingga air matanya yang jatuh ke tanah menumbuhkan rumput..semakin dia menangis, semakin panjang rumput di sekelilingnya tumpuh...MasyaALLAH...

Nabi Sulaiman cuba memujuk ayahnya agar berhenti menangis sehinggalah lepas dia berhenti, dia mengarahkan Nabi Sulaiman agar megarahkan seluruh makhluk2(manusia dan semua binatang2) disekitarnya untuk berkumpul.

Korang tahu kan mukjizat Nabi Sulaiman dapat berbicara dengan binatang2...

Lepas semua berkumpul, ayah NS pun berkhutbah tentang Neraka...

MasyaALLAH, semasa dan selepas ayah NS berkhutbah,ade binatang mati serta merta kerana terlalu takutkan ALLAH....pilu dan gementar hati aku mendengar cerita tu...

Pengajaran yang boleh diambil...kalau binatang2 terlalu takutkan ALLAH, kenapa kita semua yang telah dicipta ALLAH dengan sebaik-baik ciptaan tidak takutkan ALLAH...samalah2 kita fikir sebelum ajal kita menyentap keras roh dan jasad kita....

Kelebihan manusia berbanding binatang adalah AKAL...kalau akal rosak maka kita jadi lebih teruk lagi dari binatang..na'uzubillah....

TAKUTILAH ALLAH WAHAI PUTRANIANS SEMUA !!!!!

kata-kata macam ni bukan AURAT ke?

:rolleyes:

TUTUPlah aurat tuh.... dah nak BOGEL pulak aku tengok

heehehe

aku cakap yang kenyataan je.. aurat pekebendenye

tak sama

biasanya, yang pakai sendat ni lagi menaikkan nafsu.. hehehe

ni lagi satu pndgn sorang saudara....

"aku sebagai lelaki dengan penuh ikhlasnya suka melihat wanita-2 yang bertudung labuh nih..

dan aku jugak "suka" melihat secara bernafsu kepada wanita yang kalau pakai tudung tetapi masih terbka auratnya / nampak bentuk tubuh..

dan aku benci @xde perasaan dengan wanita yang tak bertudung..menyampah btol.."

saudari pula

"kita remaja mesti nak kelihatan cantik. so, tak salah nak bergaya. jgn ar pakai tudung labuh yg bulat.tu mcm org tua.kita yg muda leh ar pakai berselempang ke nak pin kiri kanan ke.tak kisah. as long as tutup aurat tu... :o "

saudara jawab

pakai tudung labuh cun apa...ko yg xreti nilai..haa..laki-2 tau la...

tengok jenis muka gak la...ada yg muka nampak lebih matang so korang nampak tua la...

ada yg muka childish tu..nampak muda n manja sikit...

so...no matter to wear it..! (betul ke BI aku nih)

bg aku...kalau berselempang...tarik sana, tarik sini lagi meluat...ptg tadi terjumpak sorang minah nih..pakai tudung ala-2 wardina tapi tak tarik-2 sangat..lagi satu tudungdia labuh..walaupun x bulat tapi still labuh mcm tudung bulat..

pilihan kaler yg MASUk...dan baju pun tak ketat..tambahan pulak dgn muka yg "cute" gitu...pergh...cun wooo..

lebih baik dari minah-2 yg bersepah kat KLCC berbaju sendat tu..

p/s:saudara ni pun antara ahli putera gak....=p

Edited by gunnerzgurl86

assalamualaikum smua..aku rasa korg dh tau ni apa yg di maksudkan dgn aurat, tp aku saja nk ingatkan semula

1. aurat bagi lelaki adalah antara pusat dgn lutut

2. aurat bagi perempuan adalah keseluruhan tubuh badan kecuali tangan dan muka

selain itu, bentuk tubuh badan juga adalah aurat. maksudnya, bentuk tubuh badan lelaki yg hebat mcm superman atau bentuk badan pompuan yg mcm biola juga aurat. jadi biarpun seorang pompuan memakai baju kurung (apa2 jenis) yg sopan, yg manis, yg cantik dan memakai tudung pla tetapi kalu baju tu ketat ikut bentuk badan pompuan tu msh tidak menutup aurat. begitu jg dgn lelaki. kalu korg main bola pakai seluar pendek pastu lapis dgn seluar ketat melebihi pasar lutut, korang masih tak tutp aurat.

kalu korg pakai pakaian yg menutup aurat tapi kainnya jarang smpi nampak tali bra atu nmpk pusat, masih tak tutp aurat jg tu..

sekian tq

kalau ckp pasai aurat smpai bile pun xabes......minah2 yg tak tutup aurat tu bukan tak tau.........saje2 buat tak tau..

kaum adam pun same...aurat nye dr pusat hingga lutut je......punye la siket,..tapi masih pakai suar pendek jugak...ni ape kes....ho ho......!

tu pos atas aku aku stuju...ingat 5 perkara sebelum 5 perkara

assalamualaikum smua..aku rasa korg dh tau ni apa yg di maksudkan dgn aurat, tp aku saja nk ingatkan semula

1. aurat bagi lelaki adalah antara pusat hingga lutut, bukan dengan lutut.

2. aurat bagi perempuan adalah keseluruhan tubuh badan kecuali tangan dan muka

selain itu, bentuk tubuh badan juga adalah aurat. maksudnya, bentuk tubuh badan lelaki yg hebat mcm superman atau bentuk badan pompuan yg mcm biola juga aurat. jadi biarpun seorang pompuan memakai baju kurung (apa2 jenis) yg sopan, yg manis, yg cantik dan memakai tudung pla tetapi kalu baju tu ketat ikut bentuk badan pompuan tu msh tidak menutup aurat. begitu jg dgn lelaki. kalu korg main bola pakai seluar pendek pastu lapis dgn seluar ketat melebihi pasar lutut, korang masih tak tutp aurat.

kalu korg pakai pakaian yg menutup aurat tapi kainnya jarang smpi nampak tali bra atu nmpk pusat, masih tak tutp aurat jg tu..

sekian tq

Merujuk kepada Fatwa Negeri Kedah bahawa suara perempuan bukan aurat maka dengan itu tiada haram

didengarkan kecuali jika timbul fitnah kepada lelaki yang ajnabi. Demikian juga haram hukumya jika terdapat

kelazatan kepada pendengar yang ajnabi menurut pandangan Imam Zarkasyi ( Sila rujuk Tuhfah al Muhtaj Jilid 7

halaman 192)

owh..TQ

tambahan.. time kawin pun ader jugak..(time mjlis akad nikah je kot)

tambahan satu lagi : pakai time nak gi kempen pilihanraya kat kawasan org2 Islam (cth: pilihanraya Pengkalan Pasir, Kelantan)....baru reti nak pakai tudung tapi jambul mesti tayang beb!!hehehehe...

p/s:kadang2 aku muak tengok golongan yg terang2 hipokrit soal agama nih..tapi lagi muak bila ada org terus sokong...

tambahan satu lagi : pakai time nak gi kempen pilihanraya kat kawasan org2 Islam (cth: pilihanraya Pengkalan Pasir, Kelantan)....baru reti nak pakai tudung tapi jambul mesti tayang beb!!hehehehe...

p/s:kadang2 aku muak tengok golongan yg terang2 hipokrit soal agama nih..tapi lagi muak bila ada org terus sokong...

muak tak terkate,....sampai aku tak tau nak cakap/tulis ape,...mereka nilah yg membuatkan kite2 yg x cukup ilmu ni bertambah jauh dr Islam,....

dahtu ade pulak yg ikut,....aduh,ya Allah,....selamatkanlah kami hamba yg lemah,......bukan nak mengutuk cume menyatakan kebenaran,.....

aku suka tengok gelagat perempuan melayu bertudung, pkai tshirt sendat, pastu duduk(atas kerusi ke/atas moto ke.. nampak sepender mcm2 kaler/patern.. siap ade panau/kurap.. ape nak dibangga atau stimkan??? kalo adik aku, aku dah terajang sampai pengsan.

aku suka tengok gelagat perempuan melayu bertudung, pkai tshirt sendat, pastu duduk(atas kerusi ke/atas moto ke.. nampak sepender mcm2 kaler/patern.. siap ade panau/kurap.. ape nak dibangga atau stimkan??? kalo adik aku, aku dah terajang sampai pengsan.

aku rase kalau adik aku buat mcm yang hang nyatakan,...aku mungkin akan bertindak mcm hang (ketika saat aku tau adik aku buat camtu) sebab terlampau marah,...semoga kita sm2 berdoa agar keluarga n sanak saudara kite sentiasa dlm lindungan hidayah Allah dan takde yg buat camtu,....Amin.

pd kaum Hawa, aku bkn bertujuan nak merendahkan darjat korang bile aku tulis mcm kat atas,...aku tulih dan bersetuju ngan brader kat atas sbb harga diri n maruah seorang Muslimah sangatlah tinggi, SEBAIK BAIK HARTA PERHIASAN DUNIA DI SISI ALLAH tu,,.... dan kamu boleh bayangkan ape perasaan SEORANG ABANG kalau berlaku perkara seperti di atas,...

aku suka tengok gelagat perempuan melayu bertudung, pkai tshirt sendat, pastu duduk(atas kerusi ke/atas moto ke.. nampak sepender mcm2 kaler/patern.. siap ade panau/kurap..

adus,yg ada kurap/panau ni jarang aku jumpa

teringin jgk nk tgk

yela,dh 2 bln aku ulang alik KL-ampang naik moto

asyik nmpak 'panorama' sama je

teringin jgk nk tgk yg ada kurap tu

bleh bantai gelak kuat2 :lol:

suara wanita bukan aurat. tetapi dalam hal2 tertentu umpamanya suara yg blh menimbulkan fitnah, blh mendorong org mendekati maksiat baru dikatakan aurat. ada perbahasan ulama' dlm perkara ini.

nanti ada pla yg kata org pompuan takleh keje jd guru, pensyarah, dj radio dll..

Heheh....Sesat korang ni. Dedah aurat je sampai nak terajang adik sampai pengsan. Sanggup fikir camtu tu. Ini ke yang Islam ajar? hahaha.

Bercakap guna emosi lagi...cakap nak meletup.

jika sehelai rambut wanita tu didedah kepada lelaki bukan mahram maka beliau akan dilock dalam neraka selama bertahun2 di akhirat kelak

sayang adik tangan2kan lah

tangan2kan lah tapi berpada-padalah..mulakan dengan nasihat terlebih dahulu.jika masih ingkar, barulah mulakan dengan pukulan tetapi bukan dengan pukulan yang mengikut emosi...

Islam tak suruh kita gunakan kekerasan dlm berdakwah. guna la cara yg berhikmah. nanti korg terajang adik2 korg smpi mati apa jadi? kalu masa masih kecil2 umur di bawah 7 tahun blh la dirotan utk mendidik. tp kalu dah besar panjang korg rotan jg alamat adik2 korg tu lari la dr rumah.

yg baiknya, bagi la nasihat, pengajaran...korg lebih kenal ahli keluarga korg jd korg lebih tau cara...tq sekali lagi