Jump to content
P Untuk Pendeta

Putera Gamers Club: Mahu Atau Tidak?

Adakah anda masih mahu kelab ini?  

50 members have voted

1. 1. Ya bersyarat atau tidak.

• Ya. Saya setuju Anarchy jadi pengerusi.
      1
    • Ya. Saya setuju Anarchy jadi pengerusi, tetapi tidak setuju dengan orang keliling beliau. Saya nyatakan dalam post.
      2
    • Ya. Saya tidak setuju Anarchy jadi pengerusi
      3
    • Ya. Saya tidak kisah siapa duduk atas kerusi itu.
      36
    • Tidak. Saya tidak mahukan kelab game. Saya lebih rela main game seorang diri. T_T
      8

Recommended Posts

Haa sinful..ko nak tunggu dan lihat sampai kiamat ker..

Jangan camtu la..amacam kalao ko promote jer club ni kat website kepunyaan ko..blog ke..dan apa2 jer la..

mana la tahu untung sabut..ada la nanti orang2 yang berbakat besar join dan boleh buat perubahan..

setakat ni PGC kat dalam portal ni pon tak sepopular mana..huhuhu.. :ph34r:

Aku percaya, jika sesebuah kelab ditubuhkan oleh sekumpulan individu, maka kelab tersebut perlu berjaya dikalangan mereka dulu. Macam mana aku nak tunjuk dan ajak orang luar, kalau sambutan dari dalam sendiri macam goreng pisang sejuk?

Aku memang rancang nak ajak budak2 aku join event kelab ni nanti, tapi skarang ni, aku nak organize benda ni dengan siapa? Guna nama kelab ni, tapi orang lain buat kerja? Klaka jugak tu.

oh tak...tak sama...masa aku buat last post tu jumlah undi 33...so, tak...tak sama...

tak besar...tapi progres.

so, sampai betul2 ramai dan cukup ikhlas nak buat benda ni, aku anytime je. benda ni aku still K.I.V. Sebab, bukanlah kelab namanya kalau aku sorang je nak buat dan nak join event.

oh tak...tak sama...masa aku buat last post tu jumlah undi 33...so, tak...tak sama...

Tapi sekarang dah berapa haribulan...masa aku post ni jumlah undian baru 35? so camner tue?..sambutan megitu hambar la..camner kita nak tarik member ni..kalau masalah takde "kepala" masih camni jugak

Sekarang sudah ada 36 undi ^_^ saya baru undi dan undi itu adalah -Ya. Saya tidak setuju Anarchy jadi pengerusi kerana saya baca post2 dia.

Hi takkan undi jer...tak teringin ke nak join sekali.. <_<

Kalau nak join reffer pada sinful, bukan apa club ni takde leader lagi..tapun ko iktiraf diri sendiri sebagai member club ni..anggaplah aku dah invite-tu pon kalau ko sudi :lol:

Ikhlas dari aku,

join je dulu...sape yang vote 'Ya' suma bleh kira members/supporters...isu sape nak lead kita tak yah bincang dulu. kita plan aktiviti. sape yang vote "tidak" pun boleh join...takde hal...aku just nak tahu orang nak ke tak PGC ni...majoriti dari undi nak...slow, tapi tak mati...xpe..xde hal.

Edited by Sinful

aku pelik dulu mmg happening grup nie..buat kuiz sana sini...

skrg dh hilang....aku rasa kehilangan orang2 lama nie..menyebabkan kelab nie sedikit tawar :(

Dah seminggu sdari last posting ko sinful,

Takkan kita sanggup slow macamni saja...kelab ni boleh up kalau posting2 gado2 kat sini dibuang..Ada orang yang nak join tolong upkan tapi bila ternampak gado2 taknak buat dah.. :ph34r:

aku rasa forum pgc nie dh jd tugu peringatan dh :(

so korang nak ke tanak?

tp memandangkan sambutan sekarang agak kurang memberasangkan..korang leh nampakkan..tahun nie ngan tahun2 sebelumnya

aku rasa baik bubar jer..dh mcm zombie kg pisang aku nengok

Aku cadang senang gini je. Kelab game kita anggap je la pergerakan underground. Tak yah berjawatan sapa2, tak yah ada documentation apa2. Sapa ahli putera, sapa main game, automatik boleh iktiraf diri sendiri sebagai ahli kelab game putera. Aku bukan apa, untuk menggerakkan satu kelab (yang kalau boleh nampak la macam kelab yang betul2 kelab), kena ada pemimpin yang berkomited, maksudnya takde halangan utk bergiat dalam kelab secara aktif (ketua kena ler aktif). Dan jugak sokongan beberapa lagi orang kuat yang boleh support ketua ni secara aktif jugak. So, kalau takde yg bebetul boleh berkomited, memang tak boleh ler buat secara official. Yang main game memang ramai, yang pro memang ramai, yang berpengetahuan tinggi memang ramai, TAPI adakah anda boleh memberi komitmen dalam menjalankan kelab? Running sebuah kelab dan menjadi gamers adalah 2 perkara berbeza. Jadik tu je ler cadangan aku, jalankan je la secara underground, kalau ada yg nak buat aktiviti, silakan, kalau takde, tunggu je lah sampai ada. Contoh cam gini ler, aku kalau ada orang nak ajak pi minum2 ke, pi main dota kat memana ke, boleh je, buat arrangement, takyah grand2 sgt, tu pun boleh kira sbg aktiviti kelab gak tu, kelab kawan2. ;)

err.. aku dah vote.

Edited by Sir Pyan

*tgk vote*

Uh~ uh~.

Ramai gak nak kelab ni ropenye.

XIJMX,

Kamu refer kepada aku ke? Sebab kalau dulu, "tembak nak pertahankan" ramai. "Tembak nak bunuh" pun ramai gak. :lol: Last2 yang tinggal...

Sir Pyan,

Yaa...Aku sangat setuju. Itu yang cuba aku buat. Dan aku sangat setuju mengurus kelab dan menjadi gamer memang lain dunia. Mungkin kalo buat macam ko cakap (underground) lagi senang kot. Jom tengok respon budak2 lain pulak.

tembak nak 'pertahan' dengan tembak nak 'bunuh' tu la.. mana yg beria pertahan tu, sepatutnya tunjukkan yg 'kelab' ni beroperasi sebetulnya.. dan yg sebaliknya tu pulak.. menembak semata2 nak hancurkan kelab pastu blah.. atau nak amik alih kelab dan urus secara betul atau macam mana?

kepada yang 'batu api' tu pulak.. dah puas hati ke belum dengan keadaan skrg?

takkan dua2 belah pihak dah 'mati' kot?

tembak nak 'pertahan' dengan tembak nak 'bunuh' tu la.. mana yg beria pertahan tu, sepatutnya tunjukkan yg 'kelab' ni beroperasi sebetulnya.. dan yg sebaliknya tu pulak.. menembak semata2 nak hancurkan kelab pastu blah.. atau nak amik alih kelab dan urus secara betul atau macam mana?

kepada yang 'batu api' tu pulak.. dah puas hati ke belum dengan keadaan skrg?

takkan dua2 belah pihak dah 'mati' kot?

Yang pasti aku rasa ko ta kperlu la post yang "bara api" ni...kang hangus semua segala usaha tak jadi! B)

erk.. aku ada pos bara api ke? kalo baca balik post aku tu.. point dia ke mana arah tuju kelab ni.. kalo dulu ada yg pertahan bila kena tembak.. ke mana pegi mereka? jgn biarkan kelab ni jadi kelab hantu/kelab mati.. tunjukkan dan buktikan pada mereka yg serang dulu tu salah... kalo yang satu pihak lagi tu pulak, kalo dorang rasa kelab ni perlukan perubahan.. jangan duk serang saja.. kalu dulu duk mengata itu ini.. last2 semua pakat lari pun tak guna..

admin dah adakan sub forum khas utk kelab ni... gunakan sebaiknya.. kalo rasa nak bergaduh.. tukar je nama kelab ni jadi kelab bergaduh.. atau admin tarik balik subforum ni.. masing2 dah besar... dalam kepala tu jangan duk pikir nak bergaduh saja.. ok?

Itulah yang sebaiknya...nak up balik bukan senang selepas reputasi jatuh ni..

Aku rasa patut buangkan dulu post dan topic lama ni..biarkan fresh dan kosong..pastu kita bula balik... ^_^

orang2 yang dah lari tu...biarkan dia hilang terus..kalau boleh, biar takda jejak langsung kat subforum ni..hapuskan terus...

err...ni hanya cadangan :ph34r:

Uish...jangan aa camtu skali...aku tengah pujuk2 ni pihak2 tertentu. Aku nak gak dengar suara orang lama. Let's try to get pass beyond what's happened.

Tapi bab hilangkan trace topik2 yang ada gado2 ni aku sangat3 setuju. Buang yang keruh, amik yang jernih. Hehe.

So..kita buang la post2 atau topik2 yang "keruh" ni..sampai kosong..pastu kita "masukkan" yang jernih dan fresh pulak..

kira collapse semua...kosongkan..

yang ada cuba sub-forum...segala thread dan topic takde..hehehe..

amacam..best tak ni.. :lol: