Jump to content
bata

Perbincangan Lcd Widescreen

Recommended Posts

Cis gengstapo ko ader meja besar.Haku ingat nak buat dual monitor gak

besar ke meja tueh??

medium size jek tuh sbb bole muat dlm keta aku :lol::lol:

ps: beli kat ikea damansara

Edited by gengstapo

terus terang aku cakap meja kast hostel mmg kecik.Ngam2 jer leh letak widescreen monitor nih :(

anyway ader tak software yg leh detect kalo monitor nih ader dead pixel ke tak?Coz last time kat PCGAMER ader citer pasal camner nak cari dead pixel guna satu software tuh tapi aku luper namanya :X

P.S:Tengah cari skali kerusi office kat boss selalu pakai tuh

Besor la tuh.. dari meja aku.. sesak dah dengan AVR, modem, AL VS4121 sama HP895. Takde ruang dah nak letak barang... :lol:

aku pown sedeh gk nk jual lcd nih...tp nk bt cmne, nature call...its time for change...

abg phoenix...pe kata aku terima kn lcd ko 2...bleh kite bt comparation side by side ng aku nye panel nih....SIPS vs ???? .....

bleh le bg info sket kt bdk2 putera yg nk carik lcd....sape le nk nolong kite klu bkn kite sendiri...

aku berminat gk nk tengok kelebihan 22" dr segi viewing angle nih...n kebesaran...

abg bata...link 2 temporary available for service...lps nih br ok...kt situ aku tgok byk user tye mende2 psl lcd nih...dr yg kecik smpi yg beso...

Itulah aku tanya... nature call.. ko nak tukar apa?? 24" ke??

Tapi offer ko untuk acceptkan monitor aku tuh memang best la.. lokasi ko mana ek??

@Gengstapo

Ko guna casing apa tuh?? Lian Li PC-7S ek??

Edited by Phoenixwunin

here mine.. :ph34r:

gmbr cam terang sgt lah bro...tak dpt menunjukkan keseksian monitor tuh~~

terus terang aku cakap meja kast hostel mmg kecik.Ngam2 jer leh letak widescreen monitor nih :(

anyway ader tak software yg leh detect kalo monitor nih ader dead pixel ke tak?Coz last time kat PCGAMER ader citer pasal camner nak cari dead pixel guna satu software tuh tapi aku luper namanya :X

P.S:Tengah cari skali kerusi office kat boss selalu pakai tuh

search Dead Pixel Buddy

Chow.

Besor la tuh.. dari meja aku.. sesak dah dengan AVR, modem, AL VS4121 sama HP895. Takde ruang dah nak letak barang... :lol:

Itulah aku tanya... nature call.. ko nak tukar apa?? 24" ke??

Tapi offer ko untuk acceptkan monitor aku tuh memang best la.. lokasi ko mana ek??

@Gengstapo

Ko guna casing apa tuh?? Lian Li PC-7S ek??

aku kt Kulim High Tech...kalau ko mau aku leh tolong accept kn lcd 2...

aku bercadang nk amek 27" @ 30"...tp xde org nk amek lg lcd aku nih....

nk topup duit, xlps lak sbb bulan nih mcm2 :lol: nk kne bayor....

Boleh punya kalau nak refund... pasal dalam site ni ada maklumat "Refund Status" :

http://supportapj.dell.com/support/topics/...k=ln&lnki=0

And ikut dari pemahaman aku based on orang yg dah email DELL... masalah ni muncul sebab sudden explosion in demand pada model DELL 228WFP. Well... diorang buat offer RM899.. so secara tetiba berpuluh orang order serentak.. so diorang tak cukup quantity. So shipment dari US or memana jer lah estimated untuk tiba dalam 28 Jun ke 3 July. Tu pasal ramai yg terkena cam aku and DELL kena delay ETA untuk kitorang :(

Sedih and frust aku mendengarnya...

Tapi skang aku perlukan pandangan kalian semua la...

OK.. here's the situation. Kita semua tahu dari post aku bahawa DELL 228WFP itu ETA dia 12 July. So aku ada lah rasa cam nak mintak refund Isnin ni dari DELL dan opt for LG 226WTQ instead. So aku PM s[h]sIkuA (LowYat.net) dan tanya availability untuk LG 226WTQ. Dia cakap 2 Julai baru boleh order sebab supplier dia cuti. So sekarang isu masa memang takdelah dah. Pasal dua-dua option memang tak sempat la before aku pegi UUM untuk orientation seminggu. So sekarang kita tengok dari aspect lain. Aku nak buat pilihan samada amik DELL 228WFP atau mintak refund dan ambil LG 226WTQ (which based on s[h]sIkuA maybe akan sampai ditangan aku dalam 12 Julai jugak.

So.. sekarang ambil kira aspek kualiti, gambar, warranty dan juga feature. Korang rekomen dan kasi skit cadangan kat aku.. adakah aku patut kekal jer dengan DELL 228WFP atau just ask for refund.. top-up RM100 dan dapatkan LG 226WTQ.

And sedikit persoalan pasal Entry Level. Aku faham bahawa DELL 228WFP tuh adalah entry level 22" widescreen. Camner ngan LG 226WTQ?? Entry Level gak ke?? Atau apa?? Sebab ikut pengetahuan aku yg tak seberapa ni... 22" takde panel lain selain TN. So aku assume TN panel = Entry Level. Tapi aku mungkin silap.. sesapa leh clarifykan?? Kalau LG tuh bukan Entry Level.. maka itu satu plus point untuk aku drop DELL dan pilih LG instead.

Sedikit fakta yg aku tahu pasal dua-dua monitor.. :

DELL 228WFP - Entry Level, kononnya gambar kurang best banding dengan LG and Samsung.. tapi plus point dia pada warranty dan abiliti consumer untuk warranty abuse product nih. Lagipon kan best bila ada orang datang rumah pick-up LCD tuh dan kasik one-on-one tanpa check langsung berapa bijik dead pixel ada... best tuh. Warranty memang top-level kalau DELL. But kualiti mende ni aku unsure la.

LG 226WTQ - Level apa aku pun tak tau. Gambar kononnya setanding dengan Samsung 226BW bahkan ada satu plus point yg semua orang nak and boleh benefitted yakni 1:1 Pixel Mapping. So isu game / movie tak support widescreen memang takde langsung. And takde isu panel lottery cam Samsung. But the thing is.. kalau aku amik mende ni dari s[h]sIkuA... masalah di warranty. First, aku tak pasti samada LG ada service center di Penang atau tak. Second, diorang takde service cam DELL dimana diorang datang rumah pick-up faulty unit. So kalau aku nak claim warranty bila ada dead pixel walaupun satu... maka aku betul-betul kena follow diorang nyer Dead Pixel policy. Kalau 9 minima.. 9 la jawabnya. Lagi pun beli dari mamat tuh takde one on one cam DELL. So incase of Death on Arrival atau dead pixel ke apa ke.. aku kena live with it la.

So guys.. tolong rekomen skit apa patut aku buat please.. kepala aku nak meletup dah pikir pasal LCD ni.

And jangan rekomen Samsung 226BW. Monitor tuh messy sangat dengan isu lottery panel dia.. kejap A lah.. S lah.. C lah.. buat pening jer. Kan bagus kalo diorang buat cam LG jer.. combine force dengan Philips hasilkan monitor sendiri.. self make.

kalau aku baik ambik DELL jer sbb waranti 3 tahun tu terjamin.Kalau ambik kat BULK ni.skali Distro taknak bertanggung jawab camne?

ko btol2 nk ke nih??nnt aku pm ko...

by the way.. dell 24" ade gk yg SIPS ke?? sape dpt satu kt putera nih??mmg bertuah le dpt satu nghehehe..

setahu aku 22" pown resolution same je ng 20" btol tak...native res 1680x1050...so ade ke improvement?

baper sen ko nak jual Bro??PM kat aku la

kalau aku baik ambik DELL jer sbb waranti 3 tahun tu terjamin.Kalau ambik kat BULK ni.skali Distro taknak bertanggung jawab camne?

Dah decide dah... aku amik DELL..

Malam tadi terjumpa article oleh BeHardware berkenaan 22" punya monitor. Baca punya baca... DELL 228WFP diletak sebagai top 3 monitor terbaik yg direview... nombor 2. Kalah dengan Samsung 226BW.. atas dua sebab saja.. 1) Samsung 2ms.. DELL 5ms.. so untuk gaming Samsung dapat 5 star berbanding DELL yg 4 star jer. 2) Bentuk Samsung sexy dan lawa lagi dari DELL.

Langsung takde review pasal LG 226WTQ. So aku decide untuk google around lagi.. dan stumble dengan satu forum tgh bincangn ttg LG 226WTQ. Kononnya Q version ada masalah yg sangat besar dalam hal berkenaan ghosting.

So since DELL punya review pun not bad (in fact... color production untuk DELL dapat highest rating) and warranty dia yg super top-notch (bayangkan diorang sanggup exchange one-on-one tanpa melihat samada monitor kita betul-betul ada dead pixel atau tak) so aku decide untuk stay ngan DELL. Warranty abuse dia cool habis.. walaupun maybe akan dapat refurbished unit jer.. tapi itu tambah keyakinan aku dengan DELL. :lol:

Cuma harapan aku yg tinggi melangit... jangan la diorang delay lagi please... mampus aku kalau diorang delay lagi. :ph34r:

nih lcd haku...

sowi gambo xcun sgt....

weh kowang ade nmpk gambo ke tak??

sio2 gambar tu kekadang nampak ,kekadang tak nampak huhuhuhuhu

bata aku punya .. (V1B22 - RT803) sips ker spva

nanti aku hantar pic lcd aku

nih lcd haku...

sowi gambo xcun sgt....

weh kowang ade nmpk gambo ke tak??

tuka tag ke "img" bukan image up,

aku tuka baru nampak camnih

ko hook ke PS3 ke....

wahhh..siap soundbar tuh...:P

Monitor aku

cun2....satu aku tak suke BenQ pivot kaki dia tuh haaa

sio2 gambar tu kekadang nampak ,kekadang tak nampak huhuhuhuhu

bata aku punya .. (V1B22 - RT803) sips ker spva

nanti aku hantar pic lcd aku

ni Rev04 kan.....

S-IPS.....wahahahha..you hit the right jackpot :P

Chow.

tuka tag ke "img" bukan image up,

aku tuka baru nampak camnih

ko hook ke PS3 ke....

wahhh..siap soundbar tuh...:P

cun2....satu aku tak suke BenQ pivot kaki dia tuh haaa

ni Rev04 kan.....

S-IPS.....wahahahha..you hit the right jackpot :P

Chow.

thanks bro...aku dh ubah....br nmpk..nghehe

PS3 tu dh lama x ON...aku pki mase pc aku dlm reassmble stage je...lagi pown ade prob ng PS3 2...kne anto kedai repair..

nnt dh ade 30" br aku hook up PS3..br marvelous!!!

Sori myampuk ye.....Aku nak beli lcd montior 19" samsung model 932n tp graphic card aku jenis Geforce 2 64mb je...support ke???

Edited by wan7045

bape resolution 19" huh?? 1280x1024 ker?? aku rase bleh je...even aku guna onboard S3Virge mende ntah...bleh je on pki aku nye 20" nih...

bape resolution 19" huh?? 1280x1024 ker?? aku rase bleh je...even aku guna onboard S3Virge mende ntah...bleh je on pki aku nye 20" nih...

Yeke....Bole leh tu kan??? Aku nak beli klu gitu, ari tu kira nak beli 17'" je tp skali nmpk 19" samsung lg cantik hehehe....TQ anyway

better off ko check bebetul jgn main angkat je bro....kan nyesal

Check cam mana ye?? Tak kan la aku nak cpu aku p kat kedai tu?? Bila aku tanya kat pompuan tu dia kata support? Aku tak brapa yakin dgn ckp sales girl tu...Otai2 yg ada experiance tlg la aku.... :(

Check cam mana ye?? Tak kan la aku nak cpu aku p kat kedai tu?? Bila aku tanya kat pompuan tu dia kata support? Aku tak brapa yakin dgn ckp sales girl tu...Otai2 yg ada experiance tlg la aku.... :(

check camne? Google la kot?? wakaka :lol:

aku dh google dia sapot hingga 2048x1536

Chow.

huh.. panas aku tgk.. nak angkat jugak lah WS.. terus 22" best gak ni.. nak kena cari buyer 19" aku dulu nih... panas panas.. bln depan gaji pun naik.. kehkeh

layan dvd.. main games mmg gempak abis ni.. THX speker ngan snd card dah ada..

Edited by WanR

better off ko check bebetul jgn main angkat je bro....kan nyesal

check camne? Google la kot?? wakaka :lol:

aku dh google dia sapot hingga 2048x1536

Chow.

So bole lah aku beli 19" kan kan kan???? :D

maksud haku bukan check bape resolution nye...tp check LCD yg ko nak beli 2 betol2...kang beli2 mau nk sepak lak LCD baru 2...nghehehe

check sume angle termasuk le kt bawah ng atas...byk aku tgk lcd 22" nih die mcm ada shadowing le...even kt every item yg ko nmpk kt desktop, sume ade shadowing...

bt wan7045...beli jgn sekadar cantik je...dalaman kne baek gak baru puas hati...

weh...ade org gov ke br nk naik gj??nghehehe...good2...so pe lg...mr msk gov ramai2..nghehhe

(actually aku alergic ng gov...nghehehe)

maksud haku bukan check bape resolution nye...tp check LCD yg ko nak beli 2 betol2...kang beli2 mau nk sepak lak LCD baru 2...nghehehe

check sume angle termasuk le kt bawah ng atas...byk aku tgk lcd 22" nih die mcm ada shadowing le...even kt every item yg ko nmpk kt desktop, sume ade shadowing...

bt wan7045...beli jgn sekadar cantik je...dalaman kne baek gak baru puas hati...

weh...ade org gov ke br nk naik gj??nghehehe...good2...so pe lg...mr msk gov ramai2..nghehhe

(actually aku alergic ng gov...nghehehe)

Oh...baru aku paham hehehe....Thanks :rolleyes:

Edited by wan7045