Jump to content
mk_gunnerz

Lepasan Diploma

Recommended Posts

bg aku skroll2 tue ptg sbb comapny2 nie kengkanadang(selalunyer hehehe) kalau nak interbiu nak pggl sume mati la..sbb tue diorp pandukan pade skroll..senang sket keje diorg..lg2 klu amik dgn syarat2 tertentu..skill tue leh ajar laen kali..yg ptg diorg x susah nak cari pekerja...hehe sekadar pandangan

Sebelum masuk,risik2 member dulu

Dptkan semua maklumat baru buat keputusan,

Saya sedia membantu utk mana2 pelajar nak masuk Politeknik.

Dptkan info dari website poli yg anda dpt masuk :

Selepas itu,dptkan silibus2 yg akan anda belajar lawati website www.modulpoliteknik.com

dan lepas tu belajarlah sampai lulus cemerlang.

Pengalaman saya ambil Diploma poli ,lepas tu ambil degree kat Universiti,ambil master kat Universiti.

Dan akhir belajar tertinggi PHD

sijil,diploma,degree,master,phd semuanya sijil aje,tahap belajar akedemik,

Tetapi skill amat penting juga bagi kejuruteraan

tiada skill tak boleh buat kerja@lambat siap dan salah,

So rajin2lah tingkatkan skill

Cth:format komputer paling cepat anda buat berapa lama?1 jam @ 2jam

Klu format&install komputer 10 unit berapa lama siap? 2 jam @ 3 hari @ 5 hari

Definasi PHD banyak yg ramai org katakan :

Perasaan hasad dengki

Perhabis banyak duit

dan lain2

Hadirlah Kursus Utk membuat diploma,kurus buat degree,kursus buat master, kursus buat PHD.

kursus buat master

Ada 3 pakej

Pakej A Full Researceh

Pakej B Cantum 1/2 kos work,lg 1/2 Researceh

Pakej C-Kos work(kelas macam degree)

Utk senang ambil Pakej C.

Sesiapa ada ideal pasal projek2 solar hibungi saya

izan

[email protected]

sape kata budak it tak leh keje..

blaja tu orang kata syarat utk masok keje je...

dah keje lain skop ko..

kadang2 benda yang ko tak blaja ko kene wat..

macam aku nie..

aku sijil je..

tapi basic campur elaun 1800....

kire besyukur la dapat....

masing2 kene usaha.....

assalamualaikum.....aku dgr leps diploma..(dak2 it la)..susah nak cari keje...melainkan diorang amik kos profesional cam cisco,css,mfi(aku pun tak pasti sbb ni lecturer bagi tau,kalau salah betulkan)....

sbb ape aku tanye ni...sbb aku da berabis duet belajo amik HND it 2thn...korang byg ar...37050 tuk 2thn..tu tak masuk makan minum..byar kolej aje...pastu nak amik kos pro yg aku dgr beribu2 gak...manela nak cari duet byk tu....takleh idup ngan diploma je ke

sebenarnya sama saja sekarang ni..

Salam,

kita belajar dulu ...diploma pun ok apa....nak pi degree pun laju...pi second year terus...insyaAllah hehehe

sambil2 tu buat la bisnes....apa2 bisnes pun jadila....

x pun...korang carila kat internet ni....ada bnyk cara boleh buat duit...free lak tu..

apa pun kene la belajar dulu..

salam....sori kalau ganggu tapi aku cuma nak mencelah sket la. sebenarnya diploma tu penting la sebab kompeni memana pun kalau kita gi interview dia nak tengok kertas kita yang harga beribu sekeping atau dua keping(cert la tu).so cemana pun mesti kena ada.dulu aku ade skill ada knowledge tapi spm jek.bila aku rase cam nak tukar angin nak keje kat kl(dulu kedah) je memula kompeni tuh cam interest jek ngan skill aku tapi last² dia cakap aku tak layak.kenapa??? sebab aku takde sijil.so 4 tahun la aku jadi budak piza tak dapat nak join ngan keje yang aku nak(bidang IT).aku simpan sesikit duit aku peh tuh masuk blaja 3thn amik dip in IT.dah grad (baru sebulan)gi interview alhamdulillah dapat sebagai system programmer.tapi tak lama la pasal kompeni tuh bagi gaji sket sangat.bukan pasal demand tapi pasal kos hidup.mana tahan kat kl nih. so tukar keje masuk line inbound lak jadi c.s.e,gaji sedap gak..environment pun ok gak.maslah lain lak timbul pasal bos lak dah selalu sangat dispute ngan gaji.leceh tul.tukar lagi,tapi kali ni alhamdulillah la dapat keje bidang yang aku minat dapat jawatan IT exec lagi.so pedomannya ialah walau camna sekalipun abiskanla blaja ko tuh gunnerzgurl.peh tu jangan cepat putus asa,kutip pengalaman sikit demi sikit.insyaallah berjaya nyelah.konpom

diploma in IT?

mmg x besh...

tp x kesah r... aku ttap nak berusaha dpat dekan.....

biar xyah baya ptptn....

Tak best ke?

Saya lepasan Dip. IT, seronok je belajarnya..

Sekarang Alhamdulillah dapat sambung Deg. SoftEng..

member kepada member aku pun yang ada master in IT pun tak dapat keja tetap lagi skrang ni.. Dah beristeri dan dah ada anak pun. Tapi kerja tetap tak lekat. Isteri plak yang sakit nak tanggung family..Member aku kata dia tu, senang gelabah, pendek cerita soft skill kurang.. Jadi bila masa inteview, tengok cert memang impressive tapi bila speaking hancur.. Nak tak nak, comp banyak yang reject masa inteview lagi..

Jadi pengajarannya, selain dari kita tau benda yang kita belajar/ambik untuk diploma tu. Kita pun kenalah pandai untuk tonjolkan diri sendiri. Takpayah lah untuk menjadi orang lain, dan poyo lebih2. Cukup sekadar tunjukkan kita yakin dan bersemangat. Aku pun diploma IT jgak, walaupun repeat banyak semester,, tapi senang jugak la aku dapat keja. Habis blaja je, aku dapat offer keje jadi TA untuk ma***(syarikat besar jugak la) tpi contract basis saja. Tu pun aku tolak sebab, nak rehat (kononnya penat baru habis blaja). Pastu aku masuk kursus INSEP(3 month in class+3 months on job), tapi cukup je 3 bulan aku dalam INsep tu, aku dapat offer keje (selepas inteview), jadi TA kat company kat kampung... sampai la skrang ni, aku masih keja kat situ..

pendek cerita,, rajin2 la cari kerja, guna semua source,, newspaper, online, cabel(kenalan).. ada usaha insyaAllah ada hasilnya..

Tak best ke?

Saya lepasan Dip. IT, seronok je belajarnya..

Sekarang Alhamdulillah dapat sambung Deg. SoftEng..

btul2..aku amik short cos lg amik soft eng.convert dr mekanikal eng

aku suke lg wat coding.

owh yerk..dip pun leh dpt keje lah..aku pas abes dpt keje MAXIS..abes contract aku dpt CITIBANK..

janji pandai speaking and rajin wat keje..gaji pun ok.leh la utk idup kl ni..penting usaha..

diploma in IT?

mmg x besh...

tp x kesah r... aku ttap nak berusaha dpat dekan.....

biar xyah baya ptptn....

Mana ada PTPTN convert jadi biasiswa lagi ....

orang asli tu takder aper pun upsr pun takder... leh jer hidup... tapi tak mewah lah... hehehe tapi ikut tajuk lik... bloeh ker tak hidup kan... hehehe