Jump to content
Tuan Mazwan Misbah

Unisel.......any Info?

UNISEL  

26 members have voted

1. 1. Benarkah UNISEL terlalu mengongkong pelajar?

• Ya
      7
    • Tidak
      11
    • Don't have any idea
      8
  2. 2. Benarkah UNISEL makan duit pelajar?

• Ya
      20
    • Tidak
      0
    • Don't have any idea
      6
  3. 3. Benarkah yuran pengajian di UNISEL membebankan?

• Ya
      16
    • Tidak
      4
    • Don't have any idea
      6

Recommended Posts

kt buku panduan masuk tu ada tulis bidang2 yg bole buat pinjaman mara..

aku try log in ptptn.. xlehla.. aku dh masukkan password(no id ptptn yg aku dpt drpd mohe masa check UPU) dgn no ic aku..

xleh.. ada ralat.. bila nak daftar, dia ckp no ic aku tu dh di daftarkan..

sedih siut..

chin peng....aku x fhm r.....mcm mane plak ko x bleh masuk.......dia ckp no ic aku tu dh di daftarkan.. huhuhu aku x fhm r....

uiks ko kenal awek sorang nie nama dia x silap aku tengku apa tah tapi dia budak fakulti inds tek maklumat sam dgn ko kot

dia nie baru masuk sambung sem. jer baru lepas xsiden moto patah kaki... dia dok asrama rasanya

the latest....information yg aku dgr pasal bdk unisel ni....tp sebenarnya xda r latest sgt pun.......memang ad bdk pompuan xsiden mtr patah kaki ......kalau x silap aku xsdn ngn pakwe dia.......mtr EGO kot......rasanya lah......

serenety88.....ape perkembangan terbaru anda.........

for all new student.......welcome to universti industri selangor...........rasailah kehangatannya.........huhu....

er

..

aku nk tanyer skit..

borang J @ EA ibu baper tu nk dpt kt ner???

errrrr....kalau x silap aku borg j tu bkn borng cukai pendapatan mak ayah atau pun borg j tu penyata gaji.....x pun ko mintak je kat mak ayah ko borg j...depa mesti tau punya lah....... :rolleyes:

oh...

mcm ni cite nya..

aku g website ptptn.. nk login.. aku masukkan no id aku dgn no id ptptn yg aku dpt drpd mohe..

aku klik login sbb nk isi borang ptptn.. tapi x bole.. dia ckp ralat.. no ic dgn id ptptn aku mcm x match@xde..

pastu,aku try nk daftar kata laluan.. pastu dia ckp no ic aku dh didaftarkan.. tu yg aku pelik..

sedih siut.. aku nk kol.. tapi ari sabtu ahad mana bukak.. senin dh tutup.. mcm mana nie..

tolong2..

oh...

mcm ni cite nya..

aku g website ptptn.. nk login.. aku masukkan no id aku dgn no id ptptn yg aku dpt drpd mohe..

aku klik login sbb nk isi borang ptptn.. tapi x bole.. dia ckp ralat.. no ic dgn id ptptn aku mcm x match@xde..

pastu,aku try nk daftar kata laluan.. pastu dia ckp no ic aku dh didaftarkan.. tu yg aku pelik..

sedih siut.. aku nk kol.. tapi ari sabtu ahad mana bukak.. senin dh tutup.. mcm mana nie..

tolong2..

cuba r ko kol hr selasa ni......aku nk tlg pun x bleh...sbb aku x pernh mohon online ni...

aku dh g tgk kat laman web ptptn .....brita x gembira r......tarikh tutup permohonan untuk kelompok pertama adalah esok....iaitu 25 hb

try tgk kat link ni http://www.ptptn.gov.my/web/guest/anjung

http://epinjaman.ptptn.gov.my

http://www.ptptn.gov.my/docs/FAQ-Online6.pdf

http://www.ptptn.gov.my/docs/BM_AplikasiMe...b_22Jun2007.pdf

http://www.ptptn.gov.my/web/guest/sms

sila disablekan popup blocker...*

aku harap ko try r dulu...check btul2......g layari laman web ptptn semula.....

Edited by Kill_steR

tq sume.. aku dh g pejabat mara..

pinjaman penuh borang x klua lagi..

pegawai tu ckp nnt ms mggu orientasi ada kaunter mara bukak..

yg ada skang cuma pinjaman byrn pendahuluan nk msk U..

tu je..

serenity88...

amacam? dh setel masalah?

ko g mana? unimas gak?

serenity.. bkn sng nk tuka2 kos..

ikut kekosongan dan klayan ko..

yg confirm... drpd kos arts tuka sc mmg x bole..

mustahil.. melainkan ko ada org kuat dlm tu..

drpd sc nk tuka arts mmg bole..

so,ko pklah baik2..

jgn nyesal di kemudian hari..

ni masa dpn ko jgk..

ntah la..berat ati mau p..

kna suruh gak p ums, ari sbtu ni pndaftrn da

dorg x pcya unisel da msa depan

so, btl la jurusan e-dagang ni x leh tukar ke jurusan sains?

rasanya sy x nak pg la.. menganggur je ni nmpaknya..

ntah la..berat ati mau p..

kna suruh gak p ums, ari sbtu ni pndaftrn da

dorg x pcya unisel da msa depan

so, btl la jurusan e-dagang ni x leh tukar ke jurusan sains?

rasanya sy x nak pg la.. menganggur je ni nmpaknya..

erm.......try la lg....awk dh ckp ker yg awk x minat blajar e dagang r ...ckp leklok kat ayh awk.......awk wat r dia fhm......

da bincang pun..

tp dia tetap nak sy pg ums, dia suruh tukar try tukar kos bla da smpai sna nanti..2 pun kalau la murah rezeki sy ni

bla sy ckp x nak pg, nak pg unisel..

dia ckp byr sndr..

x pon kawin je..huhuhuhuhu...

sedih+ sakit ati+kecewa+binggung....

pasrah2!!

hello dan hi kpd serenity..

sedihnya.. aku phm perasaan ko mcm mana..

mcm nielah.. ko trus trg dgn parents ko..

yg e-dagang nie semakin kena ban kt mesia nie..

ko tgkla.. kosmo kuakan skim kantoila..

jerat pelajarla.. tipula.. jadi, org ramai dh mmg x caya dgn e dagang..

btau parents ko ttg hal nie.. klua blaja teruk2,pastu klua x dpt keje.. mcm mana?

lagi satu.. kouta msk IPTA mmg cukup2 bagi tiap2 kos.. x semudah ABC nk tuka kos...

klu x dpt tuka kos mcm mana..?

cuba bincang baik2 dgn parents ko.. yakinkn parents ko yg ko bole buat..

dan jangan lupa.. berdoalah...

hello dan hi kpd serenity..

sedihnya.. aku phm perasaan ko mcm mana..

mcm nielah.. ko trus trg dgn parents ko..

yg e-dagang nie semakin kena ban kt mesia nie..

ko tgkla.. kosmo kuakan skim kantoila..

jerat pelajarla.. tipula.. jadi, org ramai dh mmg x caya dgn e dagang..

btau parents ko ttg hal nie.. klua blaja teruk2,pastu klua x dpt keje.. mcm mana?

lagi satu.. kouta msk IPTA mmg cukup2 bagi tiap2 kos.. x semudah ABC nk tuka kos...

klu x dpt tuka kos mcm mana..?

cuba bincang baik2 dgn parents ko.. yakinkn parents ko yg ko bole buat..

dan jangan lupa.. berdoalah...

ha...btul ckp chinpeng tu.....hang ckp la elok2 ngan depa tu......

Assalammualaikum,

Nak tanya sikitlh pasal Bsc Bioinformatik ..

Mcm mana prospek dan permintaan pasaran pekerjaan ..

Course Bio-Info ni kena pindah BB jgk ke ?

Klu sesapa yang ada list subjek utk course ni blehlh PM or kongsi kt sini..

As I know program bio-info kt unisel ni 50% bio-tech 50% It ..

Assalammualaikum

da bincang pun..

tp dia tetap nak sy pg ums, dia suruh tukar try tukar kos bla da smpai sna nanti..2 pun kalau la murah rezeki sy ni

bla sy ckp x nak pg, nak pg unisel..

dia ckp byr sndr..

x pon kawin je..huhuhuhuhu...

sedih+ sakit ati+kecewa+binggung....

pasrah2!!

Assalamualaikum...

serenity88...susah gak kes mcm serenity nih... tanyalah ayah tu, kalu tak leh tukar mcm mana? e-dagang ni tak taulah propek keje mcm mana..sbbnya takda pun puteranian yg tahu sebenar2nya propek keje e-dagang nih.. RASAnya susah nak gi jauh..

Assalamualaikum...

Assalammualaikum,

Nak tanya sikitlh pasal Bsc Bioinformatik ..

Mcm mana prospek dan permintaan pasaran pekerjaan ..

Course Bio-Info ni kena pindah BB jgk ke ?

Klu sesapa yang ada list subjek utk course ni blehlh PM or kongsi kt sini..

As I know program bio-info kt unisel ni 50% bio-tech 50% It ..

Assalammualaikum

Waalaikumussalam...

kalu tak silap, fakulti biotek akan pndh kat BB, hanya student senior shj yg duk kat SA sana. maknanya, kemasukan baru akan sume ke BB. tentang list subjek tak pastilah.. mgkn ada bebudak biotek sini bleh bagi info... ni career prospek utk bioinfomatik yg diambik dari web unisel..

Upon the completion of the program, graduates will be able to work in biotechnology and IT industry. This is because the program majors in two subjects (double major) program whereby students are given a strong foundation in both IT and biotechnology. This new and fast growing field offers exciting career opportunities for forward-thinking graduates who are ready to grasp the challenge – those who understand both the biological and computing aspects of this science. The demand for such talented individuals is increasing all the time. In Malaysia, there is a shortage of bioinformaticians and it is expected to become exacerbated as new genomic and proteomic technologies are emerging very fast.

Assalamualaikum..

bio informatik nie setahu aku ttg bisnes bio..

contohnya, sediakan peralatan@ specimen eksperimen tuk makmal..

mmg kaya woo..

masa tahun 2004, ada prof2 ukm dgn student masters ukm dtg skola aku.. buat promosi biotek ke sekolah..

bio informatik nie dia ckp mmg kan blaja bisnes... huhu.. maknanya ko kna amik bio + bisnes...

pendapatan sebulan bole cecah RM 100 k klu ko besungguh dlm bidang nie..

ada sorang yg berpangkat datuk.. lulusan bioinformatik.. pendptn dia RM 100k sebln ..

ada cina.. lulusan bioinformatik.. pendptn dia RM 250 k sebln..

mmg otak bisnes.. huhu~~ tu apa yg aku tau..

Yeah .. tapi jangan lupa, nak bukak bisnes kena ada modal .. dan modal tu bukannya setakat puluh2 ribu .. ratus2 ribu lagi dan kalau terasa nak kaya cepat, ada yang terus buka guna modal juta2 .. x kira lagi, kerugian/modal2 nak bertahan tahun pertama hingga masuk tahun yang leh dapat untung .. produk yang nak dikeluarkan pun kena betul .. kalu x, say bye bye .. dan lebih teruk leh bankrupt ..

So, kesimpulannya, x sume leh dapat pendapatan camtuh .. kene keje cam orang bese gak, keje bawah syarikat .. bersungguh la camner pun, tapi kalu modal/rakan kongsi takder .. ape pun x jadi ...

P/s: Business ni selalu nampak senang, tapi hakikatnya bila dah buka .. :wacko:

bio informatik nie setahu aku ttg bisnes bio..

contohnya, sediakan peralatan@ specimen eksperimen tuk makmal..

salah la..

bukan cmtu..

bioinformatik lebih kepada bio+komputer(bahasa mudah)

cth: apabila ko membuat Polymerase Chain Reaction(PCR) maka ko perlu membuat sequencing utk mendapat result....cmn nak wat sequencing? kena la belaja bioinfo..

xd kena mengena dgn sediakan peralatan makmal....

ok? :)

kalo ke reti wat tissue culture n ko ada otak biz..mmg leh jadi kaya..

slamat menjadi student biotek..

ad prob pm la aku..

oh..

tq krn betulkn aku..

oh.. blaja lagi PCR ea.. aku dlu masa kt matriks hafalla.. nk examla katakan..

PCR nie klu x silap aku kloning kn?

tapi ms kt matriks blaja teori je bab2 genetik nie.. dgn buat latihan kasi phm...

roro, ko keje kt mana skrang?

best nye biotek sb nnt ad satu subjek ko akan belaja pasal keusahawanan..

aku xpastila course lain ada belaja ke x..

keje aku skang xd kena mengena dgn biotek..

setahun lepas aku di persimpangan samada nk amik tawaran g kerja kt lab molekular institut biosains upm atau aku nk bukak biz tissue culture..

oleh sb modal aku dh lari nk bukak biz tissue culture dan juga dipengaruhi member2 kat putera ni..maka aku akhirnya bukak cc.. :lol: :lol:

ini bukan bermakna belaja biotek xd peluang kerja..tp rezeki aku kt cc ni..Allah yg tentukan..

errrrr....kalau x silap aku borg j tu bkn borng cukai pendapatan mak ayah atau pun borg j tu penyata gaji.....x pun ko mintak je kat mak ayah ko borg j...depa mesti tau punya lah....... :rolleyes:

oh..

tapi mak bpk aku bukan nyer kerjer kerajaan/swasta..

borang tu tuk org kerje kerajaan/swasta?

ptptn online dh tutup..

nnti maser kt unisel leh isi borang ptptn lagih ker?

ni aku nk tanyer skit..

kalu ambik kos multimedia..

nanti blaja subjext aper he?

oh..

tapi mak bpk aku bukan nyer kerjer kerajaan/swasta..

borang tu tuk org kerje kerajaan/swasta?

ptptn online dh tutup..

nnti maser kt unisel leh isi borang ptptn lagih ker?

ni aku nk tanyer skit..

kalu ambik kos multimedia..

nanti blaja subjext aper he?

aku x brape ingat r borg j ni ape........datuk seriiiiiiiiiiiii......borg j ni ape......

kelompok pertama memang dh tutup,tp kelompok yg kedua blum lg.......tgu masa nk open to all la.........kalau hang duk kat area lembah klang.........rajin2 r g main opis dia kat damansara.

multimdiani hang akn blajar pengenalan kpd multimedia.....ape tu multimedia,c++,database dan mcm2 lg.......pastu ko ada blajar pengajian malaysia yg mcm sejarah tu,koko,math,dan mcm2 lg....... :mellow:

Assalamualaikum...

yerrrr!!!!! tersedak aku tengah mkn td... heheheheh borang J ni borang cukai pendapatan.. kalu takda sbgi contoh kalu bekerja sendiri, bleh mintak surat dari penghulu atau ketua balai/ peringkat A punya pegawai kerajaan sbg surat sokongan mengatakan keluarga keje sendiri... mcm tu lah gamaknya... nnt time minggu tekad siswa ada ptptn bukak kaunter, dun wori... yang penting BUKAK BUKU AKAUN BANK ISLAM AWAL2!! heheheheh kena tak sampai RM20 kot, bgtau kat bank nak bukak untuk ptptn...

Assalamualaikum....

salam..i'm new here but ex-unisel..nampak gaya nye makin ramai bebudak putera yg akan masuk unisel ni..so kepada yang belajar dan akan belajar, welcome to unisel..

p/s : saje je nk mencelah pas tgk post korang..

salam..i'm new here but ex-unisel..nampak gaya nye makin ramai bebudak putera yg akan masuk unisel ni..so kepada yang belajar dan akan belajar, welcome to unisel..

huhuhuhuhu.....welcome.........ex unisel ekk....amik kos ape dulu.........

welcome..

lps kuar unisel..

ader dpt tawrn kerje/ smbun blaja??

aku x brape ingat r borg j ni ape........datuk seriiiiiiiiiiiii......borg j ni ape......

kelompok pertama memang dh tutup,tp kelompok yg kedua blum lg.......tgu masa nk open to all la.........kalau hang duk kat area lembah klang.........rajin2 r g main opis dia kat damansara.

multimdiani hang akn blajar pengenalan kpd multimedia.....ape tu multimedia,c++,database dan mcm2 lg.......pastu ko ada blajar pengajian malaysia yg mcm sejarah tu,koko,math,dan mcm2 lg....... :mellow:

oh...

tq kill_ster...

aku ingat ader balja grafik...

grafik ader blaja x?

Assalamualaikum...

yerrrr!!!!! tersedak aku tengah mkn td... heheheheh borang J ni borang cukai pendapatan.. kalu takda sbgi contoh kalu bekerja sendiri, bleh mintak surat dari penghulu atau ketua balai/ peringkat A punya pegawai kerajaan sbg surat sokongan mengatakan keluarga keje sendiri... mcm tu lah gamaknya... nnt time minggu tekad siswa ada ptptn bukak kaunter, dun wori... yang penting BUKAK BUKU AKAUN BANK ISLAM AWAL2!! heheheheh kena tak sampai RM20 kot, bgtau kat bank nak bukak untuk ptptn...

Assalamualaikum....

w'slm...

tq broo...

huhuhuhuhu.....welcome.........ex unisel ekk....amik kos ape dulu.........

huhuhu...aku amik dip je..in IT..

welcome..

lps kuar unisel..

ader dpt tawrn kerje/ smbun blaja??

salam..aku x smbg..tp pas abis unisel tu sakit gak r nk cr keje..so sekrg ni alhamdulillah aku dah keje dah..