Jump to content
MrBluetooth

Win Xp

Recommended Posts

assalamualaikum....

mintak tolong dgn sesiapa yang pakar pasal os win xp niiii...............aku ni baru nak belajar...

masalahnyer : aku cuba format pc ( desktop ) kakak aku ni.....tapi yang jadi masalahnya apabila sampai kat bahagian ni ( HELP PROTECT YOUR PC dan tekan icon next ) dia jadi 'hang'. aku cuba restart..boleh masuk windows ....tapi lambat...pastu dia hang lagi. dah 3 kali kau buat sama gak! Tulun...tolong....

RAM wat hal kot..

banyak faktor kena check satu-satu

betul tu ram punya hal

Hard disk

kabel

Mobo

Aku dh 2 kali kes mcm ni...satu HDD dan satu lag mobo punya hal

banyak faktor kena check satu-satu

betul tu ram punya hal

Hard disk

kabel

Mobo

Aku dh 2 kali kes mcm ni...satu HDD dan satu lag mobo punya hal

thanks...untuk pengetahuan kawan2....pc tu baru sajer tukar hard disk(80GB), tambah RAM jadi 512 ( RAM DDR PC 2700 ), tambah grafik card (HIS 128MB 64BIT)

tapi kawan aku cuba install win 2000 ok pula.

Tapi sebelum ni.....cpu tu.....dah guna os win xp.

tolonglah.....

thanks...untuk pengetahuan kawan2....pc tu baru sajer tukar hard disk(80GB), tambah RAM jadi 512 ( RAM DDR PC 2700 ), tambah grafik card (HIS 128MB 64BIT)

tolonglah.....

Try tukar cable ide hdd/cdrom, kalau hdd ada partition delete - full and clean install. Pakai 1 ram dan guna onboard display (Kalau ada). Cuba dulu...

Try tukar cable ide hdd/cdrom, kalau hdd ada partition delete - full and clean install. Pakai 1 ram dan guna onboard display (Kalau ada). Cuba dulu...

thanks....nanti mlm ni aku buat!

tolonglah.....

tu le pasal win 2000 blh install ye..sebijik mcm aku kena. Nak install xp tak lepas tapi install ME boleh pulak. Setelah semuanya aku cuba termasuk lah proc last sekali aku tukar mobo...line clear.. Kau dh cakap semua kau dh cuba tp mobo kau macam mana. Cuba le... tu pengalaman aku.

ok. sori mencelah. dier xcakap pon pc dah ok.

hdd tu ko belih sata ke pata?

pastu ram tu frekuensi dier same tak?

try cari cd yang lain. kalau xleh gak. open proc, ram n gc)(kalau ader)

pastu pastikan proc, ram, n sumer skru ketat.

ok. sori mencelah. dier xcakap pon pc dah ok.

hdd tu ko belih sata ke pata?

pastu ram tu frekuensi dier same tak?

try cari cd yang lain. kalau xleh gak. open proc, ram n gc)(kalau ader)

pastu pastikan proc, ram, n sumer skru ketat.

aku tak kata pc dia dah ok...aku cuma tanya....kalau-kalau dh ok...share lah apa penyebabnya...faham tak

Edited by badar67

assalamualaikum....

mintak tolong dgn sesiapa yang pakar pasal os win xp niiii...............aku ni baru nak belajar...

masalahnyer : aku cuba format pc ( desktop ) kakak aku ni.....tapi yang jadi masalahnya apabila sampai kat bahagian ni ( HELP PROTECT YOUR PC dan tekan icon next ) dia jadi 'hang'. aku cuba restart..boleh masuk windows ....tapi lambat...pastu dia hang lagi. dah 3 kali kau buat sama gak! Tulun...tolong....

mcm mana ngan cpu ko?

cukup tak nak support win xp.

klu stakat ram ngan hdisk kuat tak guna klu cpu tak support.

motherboard pun ko tgk gak bas data dia berapa laju....

sory klu tak byk mmbntu...

sorry member semua......aku balik kg lahhhh...kat kg aku takder streamyx...tak dpt nak reply!

MASALAH AKU DAH SELESAI! TERIMA KASIH KEPADA KALIAN YG MEMBANTU!

Aku pun tak tahu mcm mana aku dpt selesaikan pc tu.....tapi langkah yg aku buat :

1. Mula2 aku tanggalkan semua hardware tambahan yg aku telah pasangkan seperti RAM, hard disk, grafik kad

2. pastu aku format balikguna hardisk yg asal ...masih tak jadi juga!

3. aku tukar kabel IDE hardisk dan cdrom

4. aku cuba format dan pastu jadi

5. aku buat partion baru kat hardisk baru guna cd win98

6. pastu aku format balik hardisk baru tadi dan install winXP

7. Lps siap install winxp aku pon pasanglah balik RAM, hard disk dan grafik card..........

8. aku pon hantar kat kakak aku, kakak aku guna sampai hari ni takder masalah!

9. kesimpulannya.....aku pun tak tahu.....pc tu rosak tang mana!

tapi mmmg aku dah bengang...sbb hampir 2 minggu lebih aku cuba utk repair....nyaris2 nak antar kat kedai repair komputer!

skali lagi kau ucapkan kpd kawan2 yg telah sudi memberikan pandangan............jasa kalian amat aku hargai

terima kasih bebanyok!

Edited by zariffdaniel

sy pernah hadapi masalah yg mcm tu... problemnya mother board... mmg install me dan win 2000 boleh tapi bila xp dia out..

maksudnya driver tak support ke...tp install tetap ok jer just mungkin grafik paparan tak sebaik nya lah

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...