Jump to content
dinnor

Perihal Supervisor Dan Pertambahannya

Sila Undi Dan Nyatakan Pendapat Anda Yg Bernas  

34 members have voted

1. 1. Perihal supervisor dan pertambahannya

• Perlu pertambahan supervisor dr kalangan moderator
      11
    • Perlu pertambahan supervisor dr kalangan ahli
      11
    • Tidak perlu pertambahan supervisor,cukup yg sedia ada
      12

Recommended Posts

kalau rasa tak ada benda nak ditambah/dicadang.. tolong jangan post~

baik tuan!

aku still mode learning lagi ni :wacko:

baik tuan!

aku still mode learning lagi ni :wacko:

Ehehe. Bro mnajem merendah diri :P

Speaking of which, Supervisor(s) yang lama tak login tu, aku kenal in person. Bro Halim aka hababd (dinnor pun pernah jumpa, aku rasa kat McD) dan juga bro step - masa dia balik Malaysia suatu ketika dahulu. Penganugerahan Supervisor kepada mereka, aku rasa lebih kepada pengiktirafan bro Shanai atas kedua mereka.

Supervisor yang ada sekarang ni, aku rasa masih memadai. Cuma sekiranya ada yang mengundur diri, maka kena ada orang yang ambil alih. Kalau tak, tak perlu buat masa ini.

ko kena tebalkan ayat terakhir ko tu, berserta dengan font saiz 10 biar ramai yang nampak. ohkohkohkohkohkh

anyway ne7za, jangan terlalu serius sangat. diorang tu semua melawak. ko kena belajar membezakan antara ayat serius, dengan ayat melawak (memandangkan si pelawak-pelawak tersebut pernah duduk semeja bersama-sama sambil hirup frappuchino hokhokhokhokhokhokh), ayat serius, dan juga ayat P.R.I.H.A.T.I.N

p/s: bila nak habis agaknya topik ni ye? aku ingat admin dok perati dari jauh je sambil gelak sambil berkata "apa kebenda la topic starter ni cuba nak cerita ni ye?" sebab tu sampai sekarang dia tak reti nak jawab apa pun. aaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahahahah lariiiiiâ„¢

ok katakan mereka takde masa sangat sbb mereka keluar 4bulan jemaah tabligh,

tapi paling paling lama pon 4 bulan lebih jer tak online,

pastu boleh online balik kan??

kan??

tapi mungkin satu hari dia kena kursus 2 bulan lebih ker,

keluar jemaah tabligh lagi 40hari ker..

eh..encik, ni apa lak yg melibatkan jemaah lak ni? takde pun jemaah kena mengena dlm bab ni..

maybe boleh guna tamsilan yg lain kut, cthnya, jadi pengantin baru ke, selama 3 bulan, ke, kawain lagi satu ke..

honey moon ke..

Harap maklum ye.. nanti tertimbul isu yg lain pulak bila orang tak paham...

Ahli Rajin

Grup: Members

Kiriman: 1,013

Penyertaan: 24-April 04

Dari: HELsinki

Ahli ke- 314

eh..bukanke DarkWan salah sorang moderator??

ke mana menghilang tulisan tuh??

Makin lama makin lawak lak topik ni....ade macam2 buah pikiran dari yg budak kecik hingga dewasa...ade yang tunjuk kelemahan diri sendiri pun tak sedar....takpe...pengurangan atau pertambahan itu atas hak Admin dan dier berhak kalau nak lantik atau berhentikan sesape termasuk aku. Yang penting kalau korang rase rela nak pikul tanggungjawab, cadangkan lah diri tu kat Admin. Aku pun sudi mengundur diri kalau ade org nak take over aku... ;)

sekiranya boleh ditambah supervisor baru, saya mencadangkan scorps sebagai supervisor baru tersebut.

bolehkan scorps??

:lol:

mungkin ada benarnya kata kata dinnor tuu.. :unsure:

diharap admin, en shanai dapat beri sedikit ulasan..

Edited by anna_syira

eh..bukanke DarkWan salah sorang moderator??

ke mana menghilang tulisan tuh??

Off topic:

Entah. Obselete kot. Tapi status aku sblm ni iaitu "PDP Moderator" - bukanlah sbg moderator forum pun tapi utk Projek Dokumentasi Putera.com atau nama baru dia - PuteraWiki. PuteraWiki belum official lagi sebab Shanai belum announce - tapi bolehlah kalau siapa-siapa nak cuba *kempen sikit*.

http://forum.putera.com/wiki

gaji pokok RM12,000.00 elaun RM 21,000.00 lepastu dapat kereta perdana sebijik, ada driver, ada body guard, perbelanjaan dalam rumah seperti bil elektrik, air, tukang kebun, pembantu rumah semuanya ditanggung. cuma takda gelaran dato' je.

Tu sbb laa ko jadi supervisor walaupun baru sehari putera.com di buka.. April/04.. Isu kawan-kawan kenalan adminlaa beb..

aku cadangkan azuan letak jawatan dan dinnor amik alih...

vib t.i.u sokong aku

Mana boleh pecat.. kenalan admin laa boleh jadi supervisor, yang lain jadi moderator start tahun 05 jer..admin orang pertama dia mesti orang kedua atau ketiga sbb admin baru join 10/4/04.. Dia 11/4/04 baru sehari jadi, terus supervisor... nie kes kenalanlaa..

Edited by matrik02

Tu sbb laa ko jadi supervisor walaupun baru sehari putera.com di buka.. April/04.. Isu kawan-kawan kenalan adminlaa beb..

Mana boleh pecat.. kenalan admin laa boleh jadi supervisor, yang lain jadi moderator start tahun 05 jer..admin orang pertama dia mesti orang kedua atau ketiga sbb admin baru join 10/4/04.. Dia 11/4/04 baru sehari jadi, terus supervisor... nie kes kenalanlaa..

putera.com sebenarnya lama dah wujud di dunia ni..

klu tak silap tahun 2000 dah ada dah,

cuma yg ada sekarang ni hasil kesinambungan yg dah ada lepas lepas..

dan azuan ni mmg aktif sejak dulu dulu lagi,

tak silap dulu dia pakai nick azuanxp dgn azuan besh..

p/s: aikk..cam dah jadi thread utk azuan laa plak..

khkohohkohhkohkohkohhok :lol:whistling.gif

putera.com sebenarnya lama dah wujud di dunia ni..

klu tak silap tahun 2000 dah ada dah,

cuma yg ada sekarang ni hasil kesinambungan yg dah ada lepas lepas..

dan azuan ni mmg aktif sejak dulu dulu lagi,

tak silap dulu dia pakai nick azuanxp dgn azuan besh..

p/s: aikk..cam dah jadi thread utk azuan laa plak..

khkohohkohhkohkohkohhok :lol:whistling.gif

Putera.com dari 1998 lagi dah ada :blink:

aku kenal azuan punya nama ni sebab kawan aku kasi XDCC style untuk series biskut tawar untuk ditonton.. koh koh XDCC .

matrik02 a.k.a klon samibelu tu memang sensitif sikit bab-bab "kepolitikan" ni. hokhokohkohkohkohkho. dia masih belum dapat tangkap maksud tersirat disebalik "gaji" tu. hokhokhokhokhokhok.

mnajem: :o boleh tak re-phrase balik ayat ko. susah nak paham la.

kekadang aku heran apsal "sapa yang dilantik" tu jadi isu. cuba taip terus terang yang "apala blablabla admin ni lantik orang ni sekian-sekian jadi itu ini". dan ramai lagi masih tak paham apa maksud ayat dari joeharie dan rakan-rakan. korang expect semua posting yang ada dalamni semua stereotaip dan berbunyi serius agaknya. :lol:

p/s: mana pegi tuan pemula topik ye? yuhuuuuu!

aik..

pakcik tua..

sindir admin lak?

maksud ko admin hanya pilih kenalan terdekat je kan?

pastu kalo bukan kenalan admin tak boleh la jadi supervisor?

pakcik tak baca ke kriteria yg bro shanai nak?

udah2 la menyindir orang lain ni.

Hai Dinnor, Assalamualaikum kepada semua juga...

cuba tengok petikan kata2 aku.. lebih kurang 10 bulan yang lepas... plz dun mind.. tapi sebagai pengetahuan kepada anda dan forumers semua akan kewujudan invisible sub forum di jajahan http://putera.com/tanya ini.

baca betul2

Topik title : Forum Semakin Caca Merba, - mod tidak menjalankan tugas

Post Date : Sep 12 2006, 03:47 PM

Post by : zer0Nehza

Topic Starter : zer0Nehza

Forum : Majlis Moderator (invisible to normal user / valid for all mod)

Aku rasa patut bro shanai gugurkan status mod2 yg semakin tak aktif... atau semakin busy ngn keja diorang.. forum skang makin menjadi2 dengan spam sepanjang hari... sepatutnya dalam sehari ada tidak kurang dari 5 mod... klo tengok keadaan sekarang... sehari 2-3 org mod je yang online... klo tgk contoh mod kat bawah ni... last aktif... :

DreamVision Last Active 17th November 2005 - 10:58 AM

banyak lagi mod2 lain yg slow dalam pelaksanaan tugas...klo boleh tiba masa kena tambah lagi mod... resynchronize.. defrag balik forum :lol: kena install new mod... uninstall old mod yang tidak menjalankan tugas... klo ayat2 ini terlampau.. sori la seme... ini untuk kebaikkan semua...

Kesimpulannya...

Bagi aku xda maknanya anda nak lakukan messy things berulang kali.. perkara ini memang menjadi perhatian sejak dari dulu lagi.. thread yg aku bukak tahun lepas tu sentiasa aktif.. dan jangan risau... ketidakstabilan moderator sentiasa kami; pihak mod cuba perbaiki... kami buat perbincangan di sub forum majlis moderator berkenaan hal sebegini dan tak pernah sedikit pon kami 'ignore' perkara camni.kitorang boleh mengalukan kedatangan mod baru, tapi mestilah memenuhi kriteria pentadbir putera.com. kitorang hanya mengusulkan, pentadbir sahaja yang perkenankan usulan kitorang.. usulan kitorang berdasarkan pemilihan pencalonan, pemilihan undi. Bukan main petik je.

kitorang pon hargai niat baik dan keprihatinan anda terhadap kesejahteraan forum ini.terima kasih sangat2... tapi perlu tahu sebelum anda melangkah.. berfikir dua kali, keutuhan dan kesinambungan putera.com.

klo betul forum ini bermasalah dengan para2 mod. plz dun judge a book by its looks... we hav others user and members do concern 'bout us.. they still keep learning and stay here...'

tak ramai user yg suka kondem pihak pentadbiran, namun ramai yang mencintai jajahan putera.com... majority defeat minority.. itu hakikat.. memang tak boleh diubah...

pada satu2 masa tak semua perkara boleh kita lakukan, walaupon tech semakin berkembang, hyper threading.. HT in dual core.. quad core etc.... namun pergerakan kita sebagai manusia biasa sentiasa terjejas...

ask ur self.. apa nk buat lepas ni ye?

nk biarkan thread ini terus meleleh kehingusan akal fikiran yg suka spam? yang mengepos x da maknanya?

lagi sekali terima kasih diatas keprihatinan dan kejujuran anda.... majulah putera,com untuk bangsa!

Edited by zer0Nehza

aku pelik la mamat ni. azuan dah lame aktif sejak aku masuk sini 2002 (nick aku dulu Nezict). xyah la nak mempersoalkan kredibiliti enchek azuan yg berfungsi sebagai supervisor a.k.a ahli yang memantau ahli2 lain. bior le dier buat keje. klo ade mod dah lame x masuk, tu diorang ade hal la tuh. busy ke, ape ke. xyah dikesahkan. mod yg ade cukup bagus buat keje (credit 2 azuan, zeronehza, ne7za, civ3, scorps, Tj-ariff dan mod2 lain yg aku x sebut). aku nampak byk user lain yg berkebolehan jd mod, tp x jadi pon. ilek je. x kecoh. so, sebenarnye xde bende yg nak dikecohkan. biar Putera.Com berfungsi sebagai Putera.Com: Pusat Rujukan Ilmu Teknologi Maklumat dan Komunikasi, bukannye pusat menyepam, bersembang kosong sambil menyusahkan mod.

at least ape yg aku nampak kat sini, kebanyakan user yg aktif, aktif kat seluruh Putera. bukan kat certain2 thread. so nampak la satu unit komuniti yg saling membantu (ape yg aku merepek ni) .

so, mods, aku raser baik ditutup je thread ni, dan simpan dalam arkib putera a.k.a PDP (Projek Dokumentasi Putera) :P agar dijadikan teladan kepada user2 baru di masa akan datang.

Wasallam. :)

saya rasa jangan tutup dulu.

sebab pembuka topik dah tak response.

tapi orang2 yang seangkatan/sefaham dengan pembuka topik pun join in juga.

i.e wujud orang tak puas hati dengan situasi skang ni.

jadi kita dengar apa pendapat mereka...boleh ke camtu :)

emm.. encik yg memakai baju yankee ni ada sedikit kesilapan fakta dan juga teknikal nampak nya..

Putera.com telah pun di buka lama dulu, seperti yg di rekod oleh portal umum di www.archive.org .

mengikut archive.org, putera.com telah pun berada di web pada 25 Jan 1999 (sila klik di http://web.archive.org/web/*/http://forum.putera.com )

di situ, rajian2 le selak dan akan nampak encik 'azuan the budak pilah' punya nama (azuanbest)..

untuk yg lain2 yg nak tgk falshback putera.com dulu boleh lah klik ke : http://web.archive.org/web/*/http://forum.putera.com

Domo arigataou..

aku pelik la mamat ni. azuan dah lame aktif sejak aku masuk sini 2002 (nick aku dulu Nezict).

hai hexphoenix. a/s/l plisssssssss! :wub:

(tak lupa jugak kat dukun :wub: hokohkohkohkohkhkohkohk)

saya rasa jangan tutup dulu.

sebab pembuka topik dah tak response.

moderator sejak akhir-akhir ni memang mengamalkan prinsip "pemula topik harus tamatkan topiknya sendiri", lebih lebih lagi bila kena tiau banyak kali sebelum ni oleh "pengguna P.R.I.H.A.T.I.N". jadi jangan risau la topik ni hanya boleh ditamatkan oleh pemula topik je (haritu sapa ntah pegi tutup topik ni, sudahnya malam tu ada yang open balik. mungkin si pemula topik cuba beriadah dengan bukak tutup kot? :unsure: )

di situ, rajian2 le selak dan akan nampak encik 'azuan the budak pilah' punya nama (azuanbest)..

tolong jangan ubah fakta. aku tinggal di seremban. pabarang kuala pilah oi! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahahaha lariiii

p/s: rasa topik ni semak? jadi sila letakkan tanggungjawab tersebut kepada si pemula topik, sebab moderator pernah cuba menamatkan sesuatu topik yang "salah lorong" tapi apa yang diorang dapat? kena komplen, kena kutuk, kena tiau dan sebagainya. dan sila baca posting zer0nehza dan fahamkan sedalam-dalamnya (khasnya kepada tuan pemula topik yang berbahagia)

admin orang pertama dia mesti orang kedua atau ketiga sbb admin baru join 10/4/04.. Dia 11/4/04 baru

cuba tengok vibrunnica atas aku ni pun join 11 april 2004 jugak tapi apsal dia tak dilantik pulak? padahal rumah dia dengan admin 12 kali laung je (kena pakai repeater). takkan ko nak tulis satu buku "50 dalil kenapa vibrunnica takboleh jadi moderator" pulak? ko kan suka dengan benda-benda macamni kan kan? :P

Huh.. ramai gak yang sayang ngan si zuan ni yek....... :)

PS: Aku pom cayang gak.... apa lagi stabak laaa..... ada brani...?? Joe.. ko nak join tak..?

6.gif anda tetap menjadi payung nombor 1 kami. hokhokhokohkohkhokhokoh

p/s: mana yang berbahagia tuan pemula topik ni? 45.gif

what really made you worry until you boost up FOUR threads to discuss the same stuffs?

it made me wonder though.

bukak thread ni buat spam je...aku x rase superv ngan mod yg x aktif ni satu masalah pun...tp x sangka ko bukak sampai pat...pelik2

jawapannyer? pasai dier prihatin. kan dia dah kasik tau tuh :P

aku cadangkan azuan letak jawatan dan dinnor amik alih...

vib t.i.u sokong aku

setuju! dengan syarat dinnor yang ganti. orang lain takmo. ekekeke :P

p/s: nak p/s gak ler, mana pi topic starter yer? dah satisfied ker lum? tapi pepehal benda camnih akan keep exist slagi admin tak kasik kata yang perabih putus (walaupun ader link bab "kritera" tuh) tapi masih ader yang sukar untuk memahami :D

Huh.. ramai gak yang sayang ngan si zuan ni yek....... :)

PS: Aku pom cayang gak.... apa lagi stabak laaa..... ada brani...?? Joe.. ko nak join tak..?

aku join aku join...

mana k.l?

melaka pon ada gak...

tapi bagi 25% la jalan dulu... B)

boleh gitu?

berilah peluang kepada si pemula topik tu...

jangan lak dia disalahkan...

sebenarnyer apa yang cuba disampaikan tu cuba korang selami maksud dia tu.. -_-

fikiran dia tu untuk jangka panjang...

Edited by joeharie

hak ala.. apahal la pulak ni.. aku mau tanya..

oi dinnor.. apa kena ngan kau? mau jadi moderator ka mat?

aku rasa memang aku kenal ko ni..

kalau nak jadi moderator atau supervisor PM la mana-mana orang yang ada kuasa.

ni dengan jujur dan ikhlas aku cakap..

azuan, aku dan beberapa orang lain lagi memang sokong sangat anda ni jadi moderator..

kepada mod, saya sarankan bukak jajahan baru kat forum ni untuk DINNOR SAHAJA ataupun PEMODERATORAN bagi dia supervise..

bukan apa, apa guna ada orang berbakat macam si dinnor ni kalau kita sia-siakan bakat dia dalam dunia pemoderatoran..

oh ye, jikalau anda mendapati post ini berunsur hasad dengki anda salah tetapi jika berbaur flaming.. YA! memang flaming.. secara jujur dan ikhlas saya mengaku.. kohkohkoh biasa la jiwa muda hati terbakar.. macam dinnor jugak hati panas bila tengok ramai supervisor.. kohkohkohkoh

p/s: bukak forum sendiri la oi.. :rolleyes:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...