Jump to content
dinnor

Perihal Supervisor Dan Pertambahannya

Sila Undi Dan Nyatakan Pendapat Anda Yg Bernas  

34 members have voted

1. 1. Perihal supervisor dan pertambahannya

• Perlu pertambahan supervisor dr kalangan moderator
      11
    • Perlu pertambahan supervisor dr kalangan ahli
      11
    • Tidak perlu pertambahan supervisor,cukup yg sedia ada
      12

Recommended Posts

aku sebenornye tak berapa faham konsep supervisor,supersaiya dan moderator ni keke.

but then, perlu ke layan topik mcm ni.. sampai EMPAT tu..

aku sebenornye tak berapa faham konsep supervisor,supersaiya dan moderator ni keke.

but then, perlu ke layan topik mcm ni.. sampai EMPAT tu..

tak perlu

SPAM

kesian. kekadang aku nengok mamat gila moderator nih cam sakit jiwa pun ader :P bukan ngko ker yang kunyah cili tapi mengharapkan orang lain rasa pedasnyer? ekekekeke. menghiburkan betui ler ngko nih. anyway, straight to the point, nyatakan jeks hasrat terpendam tuh. letih tui nak faham metafora ngko nih. siap leh kuar statement tugas ngko "mengingatkan" jeks. alalalalala cakap jeks ler teruih terang yang ngko "nakkan tugas yang TU tu" :P

ekekekekekekekekeke

ok laa cuba fikir rasionalnya,

sbb apa aku minta admin gugurkan nama supervisor dan tugas mereka,

ganti dgn orang lain jer..

sbb mereka(supervisor yg berkaitan) dah tak boleh lagi nak memikul tanggungjawab tersebut..

korang boleh bayangkan klu dah hampir setahun lebih tak login, tu ape nama,ape citer??

takkan laa tak de masa nak login walaupon seketika sambil sambil dok check email,

dan aku bukan kata kepada semua supervisor, hanya yg tertentu sahaja..

ok katakan mereka takde masa sangat sbb mereka keluar 4bulan jemaah tabligh,

tapi paling paling lama pon 4 bulan lebih jer tak online,

pastu boleh online balik kan??

kan??

kot kot diaorg tu dah meninggal pon kita tak tahu..

so, sbb tu perlu ada pertambahan supervisor,

sekarang ni dah ramai yg aktif,online, kekadang tu tak terkawal,

nak harapkan moderator,

diaorg tu terhad utk kawasan dia saja jer..

so klu setakat azuan dgn zero tu, aku fikir tak cukup laa.. <_<

dan azuan bukan bermaksud aku nak ko letak jawatan,

ko dah banyak berjasa, aku respek ko dan supervisor lain,

dan adakah salah aku mencadangkan utk dibuat pemilihan nak tambah supervisor utk bantu membantu korang berdua dan civ3 dan lain lain yg entah ke mana menghilang???

dan aku tak nak syorkan diri aku sbb aku lebih suka jadi ahli biasa jer..

aku tahu amanah bukan main main,(walaupon sukarela, takde gaji)

aku takde pengalaman ,sbb tu aku rasakan diri tak layak,

dan sbb tu juga aku amat mengesyorkan supaya dilantik supervisor baru ni dr kalangan moderator yg dah ada sedikit sebanyak pengalaman dlm mengendalikan forum yg besar cam putera.com ni..

tak lah kekok dan sebagainya..

dan pasal apa perlu ada lebih supervisor, sbb macam azuan kata , mungkin pada masa ni supervisor tu aktif,

tapi mungkin satu hari dia kena kursus 2 bulan lebih ker,

keluar jemaah tabligh lagi 40hari ker..

atau kena masuk penjara 2 minggu ker,

ataupon dah jadi pelajar sepenuh masa,dlm semester akhir plak tuu..

takder masa nak jenguk forum,

sbb tu perlu kepada lebih supervisor,

ok laa..

harap semua maafkan aku yg tak seberapa nii..

berapa ramai supervisor yang keluar 40hari,masuk penjara,tak login setahun tu?

sila la senaraikan. since kami tertanya2 gak tu.siapa individu itu. no hal,state their name and i guess orang lain nak tau gak :P

what really made you worry until you boost up FOUR threads to discuss the same stuffs?

it made me wonder though.

mnajem, i like your words :P

neway, naper siang tadi aku nengok topik nih closed, tup tap malam nih plak open balik? eikhhh memang unik ler topic starter nih :D by the way, aku tetiba jadik suka plak dengan last posting mamat nih, pasal bunyiknyer lebih "baik", lebih "sopan" dan tidak menampakkan "kegelojohan dalam mempersoalkan perkara kemoderatoran". please la bai, aku hormati niat murni ngko, cuma kalau taksub pung jangan ler sampai 4 dan lebih topik dibukak :P

plus, dengan niat murni ngko tuh pun, aku rasa ramai user dalamnih yang akan refer posting by admin yang zuan ader link kan dalam posting kat ataih tuh. admin danpun menjelaskan segalanyer. lagipun, sukati admin ler nak wat aper pun kat forum nih, lagikpun ader benarnyer statement admin tuh tang "kriteria". jadik persoalannyer di sini, why until 4 topics similar? why? tell me why? :lol:

bukak thread ni buat spam je...aku x rase superv ngan mod yg x aktif ni satu masalah pun...tp x sangka ko bukak sampai pat...pelik2

aku masih menunggu reply dr encik shanai,

apa kata admin kita ni pasal benda-benda cam ni..

:lol:

aku rase x perlu la merlambak2 mod...

sebab susah nak jumpe junk topik... kalau ader pun baru 1% tuh pun dah kene close..

lelame rase seperti berforum di dalam penjare heher..

semakin hari semakin memacam. hokhohkokhokhokhohkokhokhohkohko.

memandangkan topik sejenis macamni dahpun dibuka 4 kali oleh orang yang sama dengan alasan "prihatin", maka sesuailah rasanya admin keluarkan kenyataan dalamni. tak guna supervisor cabuk dengan moderator cabuk yang asyik reply, sudahnya "persoalan dari pengguna prihatin" takkan selesai. lagipun isu kemoderatoran bak kata gegule memang isu yang "meriah" bila dibuka kat dalamni, sebab ramai yang bercita-cita nak jadi moderator dengan cara "jek sikit biar satu dunia tahu kewujudan dia dalam forum". apa lagi kalau bukan cara tibai menibai dan korek kelemahan sana sini. berbalik kepada cara penyelesaian yang mudah, hanya encik admin sahaja yang boleh memberi kata putus dalam hal macamni (walaupun admin rasanya sudahpun menjelaskan "kriteria" yang dia nak, tapi topik macamni tetap akan wujud dari semasa ke semasa :ph34r:®)

p/s: sapo yang kunci topik haritu? dan sapa yang bukak balik? ingat macam main kunci tayar basikal ka oi? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahahahha lariiii!

mungkin ko boleh tambah vote kat situ, "Perlu pertambahan supervisor yang bernama dinnor", sure aku vote yang tu...

xyah ler supervisor banyak2, nanti banyak plak ragamnye, civ3 lain dia punya ragam, azuan plak lain dia punya perangai... nanti ramai2 supervisor, haru biru plak jadinya...

aku personally rasa mod/sv dah cukup di putera ni.. contohnya topik kat bilik linux tu cepat je kena kunci once answered. aku pun mula2 tak biasa style putra ni kalo solve question je boleh kunci. but i think i can get used to it.

so bila ada keperluan, atau ada bilik baru,aku rasa time tu perlunya lantikan baru.

keperluan ni pelbagai la.up to admin.

Tanggungjawab ni amanah. Pelik kalau orang nak amanah secara sukarela, sebab ada akauntabiliti dipersoal kat akhirat nanti ;)

berapo gaji sebulan jadik supervisor ni? kalau bawah RM900, baik keje dengan bangla cuci carpet. Dapat gak RM1200 sebulan.

tiada gaji~

memacam sangat ni apsal joe? nak jadi macam _Q______ dah ka? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahahaha lariiiii

ops sebelum aku lari..

berapo gaji sebulan jadik supervisor ni? kalau bawah RM900, baik keje dengan bangla cuci carpet. Dapat gak RM1200 sebulan.

ada la sikiiit. gaji pokok RM12,000.00 elaun RM 21,000.00 lepastu dapat kereta perdana sebijik, ada driver, ada body guard, perbelanjaan dalam rumah seperti bil elektrik, air, tukang kebun, pembantu rumah semuanya ditanggung. cuma takda gelaran dato' je.

jadi jangan heran kalau dalam setahun ada ramai yang "prihatin" dengan moderator/supervisor ni, terutama kepada orang-orang yang suka dengan perkataan "moderator tak buat keje". of course la diorang bising! pasal gaji mahal la katakan.

aisehh... isu camni pon ada... aku pon nak cadangkan gak laaa... apakata kita tukarkan jek en shanai.... dah gerenti byk perubahan...

cadangan ditutup...

aku cadangkan azuan letak jawatan dan dinnor amik alih...

vib t.i.u sokong aku

Aku sokong joehari .. sebab kerani dia cun... heheheh

ko jangan pecah lobang la Vib...

joe..ko pm vib nie.. mintak ymid..

p/s: sapo yang kunci topik haritu? dan sapa yang bukak balik? ingat macam main kunci tayar basikal ka oi? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahahahha lariiii!

tutup je laa.. serabut betul aku tgk..

muak pon ade... deviliritated.gif

tutup je laa.. serabut betul aku tgk..

muak pon ade... deviliritated.gif

aku rasa biar je..selagi keputusan tak diambil..selagi tuh la akan wujud topic² macam nie.. topic² macam nia akan jadi topic berbangkit..

so biar pihak yang berkenaan tuh puas hati dulu, baru tutup..

:lol:

TOLONG JANGAN SPAM!

kalau rasa tak ada benda nak ditambah/dicadang.. tolong jangan post~

eh jap2. aku tak bikin panas lagi. apesal nak tutup lak scorps. bakar rumah tu kang. actually dinnor ko tak perlu bukak thread cr@p macam ni. tak penting dan tak diperlukan. kalau ko nak sangat jadi mod apesal ko tak pm je encik shanai "encik shanai, boleh tak grant saya super duper moderator?". abis cite. kalau ko dapat aku tumpang bergembira untuk ko kerana akhirnya ko berjaya mencapai cita2 ko.

just my 15sen.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...