Jump to content
dinnor

Perihal Supervisor Dan Pertambahannya

Sila Undi Dan Nyatakan Pendapat Anda Yg Bernas  

34 members have voted

1. 1. Perihal supervisor dan pertambahannya

• Perlu pertambahan supervisor dr kalangan moderator
      11
    • Perlu pertambahan supervisor dr kalangan ahli
      11
    • Tidak perlu pertambahan supervisor,cukup yg sedia ada
      12

Recommended Posts

hi semua warga Putera.com

aku ingin membuat satu pengumuman dan undian berkaitan dgn supervisor di sini..

aku telah melihat supervisor supervisor yg telah /dilantik kebanyakkan tidak aktif dlm menjalankan tugas yg telah diamanahkan kepada mereka

cuma beberapa orang sahaja yg aktif, seperti azuan ,zeronehza,

civ3 pon masih aktif cuma mungkin sibuk dgn tugas seorang pelajar ipts

jadi disini aku merasakan perlu kita melantik seorang atau beberapa orang lagi utk menjalankan tugas supervisor ini.

kebanyakkan mereka(supervisor yg tak aktif) dah lama tak jenguk forum,

dah lama tak reply dlm nii..

dah lama tak login dalam forum ni.

ini boleh dibuktikan dgn melihat history dlm profile mereka ini,

ada sesetengah mereka ni dah tak login kat sini hampir setahun pon ada..

tujuan aku bukan utk menyalahkan mereka kerana itu adalah hak mereka masing masing ,utk login atau tak,

cuma bila mereka tak login maka banyak urusan forum ini menjadi kurang teratur, terbiar dann tak terurus dgn sempurna..

jadi sbb itu aku buat undian ini..

ini juga tidak bermakna para supervisor seperti azuan dan zeronehza tidak menjalankan tugas mereka,

cuma mereka mungkin sibuk dan terlepas pandang pada sesetengah thread

sila berikerjasama dgn sebaik mungkin

kepada pihak admin, moga dgn adanya undian ini,

mereka boleh menilai dan membuat keputusan bijak untuk samada mengekalkan supervisor yg sedia ada atau menambah supervisor baru yg berkebolehan.

anda juga digalakkan utk menamakan calon calon yg sesuai bagi menjadi supervisor yg baru di forum ini

ok sekian terima kasih

Edited by dinnor

huyyooo..... tak kena marah ker buat topik camni?.

Tak berani aku komen pasal supervisor...kihkihkihkih

Aku cadangkan Perlu pertambahan supervisor darr kalangan moderator kerana aku tengok ramai yg bagus. Walaupun ruangan tu bukan dibawah diorang tapi diorang tetap membuat kerja seperti memberi nasihat atau amaran seperti scorps, zeronehza dan sape-sape jelah. Lagipun mereka ni aktif.

Tapi aku rasa di kalangan ahli pun perlu juga.

Cadangan aku ialah:- ******** hahahaha.... :lol:

==edit==

zeronehza memang supervisor...hehehe silap.

Edited by powerabu

huyyooo..... tak kena marah ker buat topik camni?.

Tak berani aku komen pasal supervisor...kihkihkihkih

Aku cadangkan Perlu pertambahan supervisor darr kalangan moderator kerana aku tengok ramai yg bagus. Walaupun ruangan tu bukan dibawah diorang tapi diorang tetap membuat kerja seperti memberi nasihat atau amaran seperti scorps, zeronehza dan sape-sape jelah. Lagupun mereka ni aktif.

Tapi aku rasa di kalangan ahli pun perlu juga.

Cadangan aku ialah:- ******** hahahaha.... :lol:

jangan takut².. mod dengan supervisor pon manusia biasa gak..ada wat salah..

kalau semua takut nak tegur.. macam mana nak betulkan kesalahan..

aku tak nk komplain tp apa saja yg dilakukan utk kebaikan putera.com serta ahli2 nyer aku sokong saja~~~lagipun sbb aku masih baru...kata org masih terlentang baru nk belajar meniarap n guling2...

papepun all the best tuk putera n ahli2 nyer

aku sokong scorps.. dia rajin :P

btw dinnor.. tanak usulkan diri jadi mod ke? :unsure:

erk...tumpang tnye..

kriteria mod ni ape? based on what?

wah.. nak jd mod ker? hehe..

kriteria, rajin tolong org.. -_-

*mcm aku, hehe gurau jer.. :blush:

ni aku quote dr thread yg dah tutup sebelom ni..

buat apa nak ada supervisor ramai..2-3 orang dah cukup ler..moderator tu penting..diorang ni la yang akan pantau subforum..bagi amaran kat mamat pos wa|2ez, [email protected] pos spam, pindah topik dsb..tiap subforum tu patutnya ada paling kurang 2 moderator..kalau sorang tak online, ada sorang lagi boleh buat keje..buat la apa patut..forum ni perlukan perubahan drastik kalau nak terus berjaya dan maju ke depan..sekarang ni aku rasa macam slo..mmk?

rasa cukup dah yg ada tu....

mod kawal forum/sub forum...

supervisor pantau semua..samada dikawal mod atau tidak...

so..kalau ramai pertindihan tugas akan berlaku...

dan kalau sikit sangat memang la banyak yg terlepas pandang tapi....

dengan adanya banyak kemudahan [seperti bebutang report] maka memudahkan pulak pihak petugas tu...

walaupun mereka tak masuk...mungkin..! xtau la camna berfungsinya butang tu...

cumanya....dari add supervisor..baik add mods...sebab ada lagi forum dan sub forum yg belum dikawal oleh seseorang yg tertentu..,

Edited by panglimakhalid

ader ahli2 yg rajin, dan sepatutnya jadi supervisor.

sebab hari2 aktif, dan ok. x buat taik @ kerenah.

aku cadang ne7za jd supervisor....:)

aku cadangkan tambah supervisor.

x kesah la dari mod yg aktif atau ahli.

sebab ada certain bahagian tu,

macam takde mod plak.

even org silap letak post pun mcam takde pantauan.

alang2 topik ni dah ada..

ada gak sorang mod ni nak flame org lain je keje.

aku cadangkan tambah supervisor.

x kesah la dari mod yg aktif atau ahli.

sebab ada certain bahagian tu,

macam takde mod plak.

even org silap letak post pun mcam takde pantauan.

alang2 topik ni dah ada..

ada gak sorang mod ni nak flame org lain je keje.

mode yg mana tuu?? :ph34r:

aku harap korang tak lari tajuk dah laa

ade la mod sorang tu.

tapi takde la plak dia dalam ni.

sebab tu aku cadangkan amik ahli jadi supervisor..

kang kalo `dia` tu jadi supervisor..tatau la aku macamane perangai dia.

bukan aku sorang je komplen pasal dia.

ada la borak2 pasal dia ni gak ngn user lain.

Perlu pertambahan supervisor dr kalangan moderator

saya undi pilhan tersebut,

pada pendapat saya ,ramai suprvisor yg lama 2 tu dah tak aktif lagi,

so klu boleh sila lantik supervisor baru bagi menggantikan mereka yg dah lama tak jenguk forum ni,

biar forum sentiasa update dan sentiasa terkawal..

harap admin terima pandangan saya yg simple niii :lol:

buat yg terbaik.. ^_^

tu jer pandangan aku..

aku nk kite punye forum nih semua org tau..

so jage ah leklok..

buat ape yg patut..

dari dulu lagi aku cadangkan anda wahai dinnor untuk:

1. jadi supervisor baru

2. ambil alih je tugas supervisor yang pada pandangan ko jarang online, tak aktif dan sebagainya tu.

masuk ni dah 4 topik yang sama ko bukak. aku berbesar hati andaikata ko lahirkan terus hasrat hati ko untuk dilantik sebagai moderator/supervisor (pemangku admin pun boleh kot) daripada ko terus terusan berkias kias macamni. lagipun ramai dalamni yang memang bercita-cita nak jadi moderator/supervisor samada dia berkias-kias, bunyi macam melawak walaupun nak orang lain faham hasrat murni dia. anyway, aku sentiasa menyokong sesiapa sahaja yang ingin melantik diri dia sendiri untuk duduk bersama-sama dengan barisan ahli moderator yang buat keje percuma tu. walaupun admin pernah keluarkan satu kenyataan yang boleh menjatuhkan motivasi seseorang yang bercita-cita tinggi nak jadi moderator tu, tapi belum cuba belum tau ye tak?

termasuk juga kepada ahli-ahli bijaksana sekalian yang kerap mengulang perkataan berbaur sinis, sindiran, seolah olah mod itu ini tak reti buat keje, atau dalam bahasa lain tak ikut "kriteria yang si penulis sinis tu inginkan". jadi apa kata tuan tuan dan puan puan sekalian calonkan diri, memandangkan tuan sekalian tahu selok belok bagaimana nak handle sesebuah forum.

satu lagi, aku memang mencari calon yang ingin menggantikan tempat aku, sebab aku pun rasa dah malas dah nak tengok forum ni. jadi sesuai la dengan kenyataan sesetengah dari pihak tuan bahawa "yang malas tu elok gantikan status mod dia dengan user lain yang rajin". takda maksud terselindung di sebalik kenyataan aku ni. aku berbesar hati kepada sesiapa yang nak gantikan tempat aku ni. caranya mudah, hubungi admin, nyatakan hasrat tuan tuan dan puan puan sekalian, dan aku sendiri akan contact admin menyatakan yang aku setuju.

kalau merujuk kepada kenyataan beberapa orang pengguna yang "aktif" dalamni, ada 3-4 tempat supervisor dan 6-7 tempat moderator yang sepatutnya diganti sebab tempat tersebut tak aktif, si pemegang title tu pun ntah mana pegi ntah ada yang setahun lebih tak online. jadi sesuai la digantikan dengan user yang aktif tersebut, dan berulang ulang balik apabila si pengguna yang aktif tadi jadi tak aktif pulak, kita replace la dengan yang aktif pada masa tu.

jadi pada pendapat aku, daripada si pemula topik berterusan bukak topik macamni, rasanya baik dia hubungi terus admin, untuk cadangan macamtu. termasuk juga kepada tuan tuan dan puan puan yang berhajat untuk ganti/masuk dalam team moderator tu. selagi takda mereka-mereka yang tampil untuk mencalonkan diri, selagi tu la topik macamni akan wujud sampai bila bila.

nak tambah skit je,

mod kt bahagian gajet cam kne tambah lagi je, kt sane kalo korg bace dah mcm2 topik ade.. try la pi sane :)

jangan takut².. mod dengan supervisor pon manusia biasa gak..ada wat salah..

kalau semua takut nak tegur.. macam mana nak betulkan kesalahan..

yepp betui tuh

nak improve kena saling tegur menegur

wa caya loe :lol:

yepp betui tuh

nak improve kena saling tegur menegur

wa caya loe :lol:

macam dah banyak menyembang..

so, aku nak bagi cadangan..

aku calonkan gengstapo nie jadi moderator..

rajin dan penuh info.. B)

dan scorps jadi supervisor..

rajin~

perghhh! mamat ni memang aktif kalo topik melibatkan kemoderatoran nih :wacko: lebih² lagik merujuk pada postingnyer banyak based on kemoderatoran:

1. PERTAMA

2. KEDUA (topik nih sendrik)

3. KETIGA

4. KEEMPAT

erk. ader lagik kot? tapi nampak yang 4 tuh jeks pasai terlalu terang lagik jelas ekekekekek :P

anyway, since ngko memang aku nampak prihatin sejak dari dulu lagik, why don't you ask admin to appoint you as supervisor? jangan le memalu, aku yakin ramai sokong ngko nih since ngko dilihat sebagai seorang yang prihatin dengan forum :)

jangan silap faham dgn niat murni aku nii..

cuba korang tgk balik post nii

http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...st&p=412106

Sori la kawan-kawan, terlepas pandang pulak moderator kat forum Internet ni. Ingatkan dah lantik dah. Nasib baik dinnor remind saya pasal benda ni.

Memandangkan tempoh pencalonan agak lama (setahun lebih biggrin.gif), maka saya terpaksa masukkan semua nama-nama calon walaupun sungguh ramai.

Kalau ada mana-mana calon yg rasa nak tarik diri, sila maklumkan saja di sini, dan saya akan keluarkan dari senarai.

Anyway, selamat mengundi dan memilih moderator yg layak.

tugas aku mengingatkan je..

jangan ada yg terasa sudah laa...

:lol:

sape makan cili,dia yg terasa pedasnya cili...

kesian. kekadang aku nengok mamat gila moderator nih cam sakit jiwa pun ader :P bukan ngko ker yang kunyah cili tapi mengharapkan orang lain rasa pedasnyer? ekekekeke. menghiburkan betui ler ngko nih. anyway, straight to the point, nyatakan jeks hasrat terpendam tuh. letih tui nak faham metafora ngko nih. siap leh kuar statement tugas ngko "mengingatkan" jeks. alalalalala cakap jeks ler teruih terang yang ngko "nakkan tugas yang TU tu" :P

ekekekekekekekekeke

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...