Jump to content
MalaYneuMaya

Filem/tvseries Nostalgia Korang

Recommended Posts

walaupun saya lahir 1989 tapi taklah blur sgt tahu sekadar tahu jerla tgk tu takderla...ada sesapa pernah tgk Dallas? parents saya cakap citer tu best giler, pernah nampak kat area Sg Wang, tapi x duit...cari download tak jumpa plak...

lai citer oldies kat tv2...Cheer ngan Charlie's Angels..citer CA mmg best sebab dpt tgk dunia sebelum kena serangan alam semulajadi ngan beautiful scenery...waah bestnya zaman dulu takder bangunan tinggi!

samesop bole tampar tu..name pompuan tu 'CUN'.. selalu training terbalikkan diri kat dinding. Kat sekolah aku selalu wat.

Kalau citer gaban ngan satria baja hitam die pada hari yang sama, mula2 gaban pastu satria baja hitam, aku ponteng sekolah agama tengok citer ni kat umah kawan aku.

Jgn lupa the woody woods pecker (ntah betul ke tak spelling ni) ..dengan tikus kecik "yareba yareba hunggary hunggary..!"

Kan best kalau dapat patah balik ke zaman tu dan hidup kekal dgn umur macam tu..hidup sekarang penuh dengan ujian dan cabaran ..huhu...

assalamualaikum...

aa betul la Kickers tu katun main bola kan? :lol:

p/s: mesti adik2 kita blurr je kekekeke...

ehehe biar dia org tau abg2 dia punya 'layan'..

kalu Dallas ngan charlie's angels (lama) penah dengo tapi xpenah tgk..kalu cheers xprasan la plak.. cite2 nih lagi otai nih kot?

Kalau citer gaban ngan satria baja hitam die pada hari yang sama, mula2 gaban pastu satria baja hitam, aku ponteng sekolah agama tengok citer ni kat umah kawan aku.

Jgn lupa the woody woods pecker (ntah betul ke tak spelling ni) ..dengan tikus kecik "yareba yareba hunggary hunggary..!"

:lol: apa plak.. baja itam dulu la baru gaban..

aa katun burung blatuk tu yg suka gelak2..

tikus tuh nama speedy gonzales...

nih sama la zaman ngan katun Road Runner bip! bip!..

Edited by MalaYneuMaya

ader skit lagi maklumat ceriter lamer aku... :rolleyes:

Toriton

*kisah sorang pemuda bernama Toriton mengembara didalam lautan..macam atlantis kot,dia ni ader pedang sakti..pendek ajer pedang tuu..kawan dia sekor ikan lumba².Tayangannya waktu ptg :)

cerite "V"

*ceriter tentang makhluk asing yg nak takluk bumi.makhluk asing ni macam cicak..tp bertopengkan manusia..makanan kegemarannya ialah tikus..lakonan "Robert Singer" rasanya.ceriter ni main ptg jadi aku memang miss untok tengok..penyelesaianya..abang aku yang akan flashback jalan cerite tuu kat aku..tak ader iklan langsung..best hehe

werewolf

*macam biase..cerita manusia yg kene cakar dek serigala jadian.sinopsisnya..sorang pemuda yang tidak mempercayai yg kawannya bleh bertukar menjadi werewolf,tp hero ni tak percaya..bagi membuktikannya kawannya suruh ikat dia kat tiang dan berlakulah perubahannya..dipendekkan cerita si hero ni kene cakar dan kawannya berjaya dibunuh dengan peluru perak.utk menghilangkan sumpahan keatas dirinya..si hero td kene cari boss segala serigala ni dan bunuhnya..semasa nak jadi serigala tuu memang dahsyat..

siber riders

*kisah 3 hero 1 awek yang lawan penjahat..ada kenderaan yg dapat menjadi robot..satu naik kuda besi..kereta..hehe

sherif lobo

*kisah sorang sheriff yg tak berape betol tp kelakar semasa bertugas membanteras penjenayah

mission impossible

*satu pasukan IMF yg teramat terror dlm penyamaran,siasatan dan tipu helah..pelakon lamenyer yg berambut putih,,namenyer jim hehe

magnum P.I

*misai tom sellack macam dato k wooo...ceriter penyiasatan

ok lah rasenye itu aje yg ader kat kpala aku setakat ni..memng semua nyer ader kenangan manis..masam belaka kat aku biler ingat ceriter ni..biler ingat blk ingat aku..zaman sekolah..tadika..kene kejar dek ayah aku..mandi parit..tangkap belalang..main masak² hehhe klakor..kene kejar anjing.. :rolleyes: ..tq kekawan

Hehe..Kecik2 duLu suKe tGk ciTer ciNa KuL 6 Ptg..

taJukNye tHe Good oLd Days :lol:

samesop bole tampar tu..name pompuan tu 'CUN'.. selalu training terbalikkan diri kat dinding. Kat sekolah aku selalu wat.

ko igt tak lagu die....aku baru teringat...versi melayu heheheh...

cerite "V"

*ceriter tentang makhluk asing yg nak takluk bumi.makhluk asing ni macam cicak..tp bertopengkan manusia..makanan kegemarannya ialah tikus..lakonan "Robert Singer" rasanya.ceriter ni main ptg jadi aku memang miss untok tengok..penyelesaianya..abang aku yang akan flashback jalan cerite tuu kat aku..tak ader iklan langsung..best hehe

btul... aku pun ingat citer ni. diorg mkn tikus warna putih... haha :lol:

woody woodpecker dulu glamer. tp skang pun dah kuar balik.

assalamualaikum...

cita Homeward Bound tau tak? :D cita 2 anjing n seko kucing sesat nk carik jln balik rumah tuan dia..

katun The Land Before Time cita dinaso dr menetas smpai la beso :lol: n kwn ngan plbagai spisis lain...

assalamualaikum...

cita Homeward Bound tau tak? :D cita 2 anjing n seko kucing sesat nk carik jln balik rumah tuan dia..

katun The Land Before Time cita dinaso dr menetas smpai la beso :lol: n kwn ngan plbagai spisis lain...

x Pernah dgr Pun Tajuk2 tu..

err...tU ciTer taHun biLe ? :blush:

x Pernah dgr Pun Tajuk2 tu..

err...tU ciTer taHun biLe ?

cite lbh kurang prtghan 90 an nih.. xderla lama sgt tapi masa aku skolah rendh la tgk nih.. :D

assalamualaikum...

pernah tgk homeward bound tu...tak silap ada 2 series kan...bukan movie ke..

movie la :lol:

info from imdb.com:

Homeward Bound: The Incredible Journey

http://www.imdb.com/title/tt0107131/

Homeward Bound: Lost In San Francisco

http://www.imdb.com/title/tt0116552/

aku lagi suka yg first, kucing tu trpisah lepas jatuh dlm sungai..

yg no 2 , anjing putih tuh yg trperosok bwh lori, rupanya idup lagi, sipi2 je :lol:

suka tgk tomatoman...

mmg best..lagu cite tomatoman pon best :lol:

assalamualaikum...

tomatoman aku xprasan la citanya camne.. tapi aku tau tajuk tu, mmbe aku dulu minat cita tuh.. selalu dia cita kt aku :lol:

tomatoman? jetman? good old days?

citer2 ni masa aku skolah menengah ni. skolah menengah duk asrama... patut la cam tak penah dengar...

+1 good threads

aku plak tgh cari drama series melayu tahun 80-90an mcm

-Hati Waja

-Keris hitam bersepuh emas

-Pendekar Kembar

dan byk lg siri aku dh lupa....dulu aku siap rekod dlm vhs lg..skrg dah x leh main

nanti aku godek dlm youtbe ke hape ker

cite2 macam a-team, macgyver, airwolf tu,

awal tahun ni star world ada tayang balik la.

tapi aku teringin nak tgk knight rider lagi..

minat kat pelakon dia nama erica tu.yg guna motosikal..