Jump to content
MalaYneuMaya

Filem/tvseries Nostalgia Korang

Recommended Posts

assalamualaikum...

jetman :

http://www.youtube.com/watch?v=F_FHyArHlGo

a'ah aku pon baru ingat cita nih.. :rolleyes:

lagi filem:

Short Circuit

- robot nih bleh bpikir lepas kena petir, bleh repair seniri problem dia..

Herbie

-keta vw no 53 paling aku suka... :lol:

anime:

Inspector Gadget

Cardcaptor Sakura

Digimon

filem

Jurassic Park ( 1 dan 2 )

:D

assalamualaikum...

Si Pitung Banten Betawi

-cite indonesia, si pitung ngan membe dia Ji'ih kawan rapat n pndai dlm silat.. pastu Ji'ih mati si pitung pon mengamuk...cita ni ada aura n tenaga batin sesikit.. :rolleyes: pelakon Allahyarham Dicky Zulqarnain..

yeah Spellbinder dulu ada tyg kat NTV7 ... citer tu buat saya emosi jer dulu, bengang sbb pompuan jahat tu cam bodoh jer dahla kejam..hish, sebaik citer tu dah habis ...hahaha

satu lagi citer time saya tadika...Flashmen, tgk alih bahasa mmg best...

kalo movie, batman forever...yg ada robin tu...suka watak Poison Ivy, best...suka sembur aura hijau tu dari tangan dia...menggoda!

kalau era 2000 ni, tv series Charmed amat saya suka, tapi sayang NTV7 masih tak tayang season 8 tu, malas nak download, hish!

haah, baru teringat, drama series Sinbad/Hercules/Xena tu semua drama mistik yg best jugak untuk ditengok...ada ke download untuk Sinbad tu...

tu je la yg saya ingat...

kalu cerite anime pulok, antare cerite paling aku minat time sekolah dulu2,

-cerite sekor unikorn kecil warne biru. tajuk die aku dah lupe. kalu sape2 tahu cerite tu tolong ingatkan untuk aku. :D

-anime 'The Three Musketeer'. hero yang aku ingat namenye 'de Artenen'. entah betul tak ejaan tu. :lol: aku cube search cerite lame ni tapi masih belum jumpe lagi. aku suke tengok rambut hero 'de Artenen' tu. :lol:

citer paling best masa aku kecik2 dulu cite katun fido dido(betul x eja camni?),pahtu katun flint stone.cite katun yang background masa zaman dinosur.besh2..... :lol:

assalamualaikum...

-anime 'The Three Musketeer'. hero yang aku ingat namenye 'de Artenen'. entah betul tak ejaan tu. aku cube search cerite lame ni tapi masih belum jumpe lagi. aku suke tengok rambut hero 'de Artenen' tu.

filem nyer pon ada gak kan? "one for all and all for one.." :rolleyes:

citer paling best masa aku kecik2 dulu cite katun fido dido(betul x eja camni?),pahtu katun flint stone.cite katun yang background masa zaman dinosur.besh2.....

fido dido maskot air tin apa ye? :blush:

dan flinstone yabedabeduu.. :lol:

ingat 3musketer teringat plak:

The Three Stooges

Edited by MalaYneuMaya

-cerite sekor unikorn kecil warne biru. tajuk die aku dah lupe. kalu sape2 tahu cerite tu tolong ingatkan untuk aku. :D

kalau katun pasal kuda2 kecik yg bleh terbang tu aku tau la. kalau tak silap, Little Pony kot.

ada satu drama jepun yg aku suke masa kecik.

citer sorg budak pompuan yg ntah dr planet mana. dia ada tongkat sakti yg bleh buat mcm2... dia ada sebatang gigi yg dia simpan dlm botol. bile mlm, gigi tu akan bercahaya.

sape ingat cite ni??

fido dido = maskot air tin 7up..

eh yer ker?silap eja la tu...ntah aku dah lupa... :lol:

kalau katun pasal kuda2 kecik yg bleh terbang tu aku tau la. kalau tak silap, Little Pony kot.

ada satu drama jepun yg aku suke masa kecik.

citer sorg budak pompuan yg ntah dr planet mana. dia ada tongkat sakti yg bleh buat mcm2... dia ada sebatang gigi yg dia simpan dlm botol. bile mlm, gigi tu akan bercahaya.

sape ingat cite ni??

bukan Little Pony tu. ni cerite unikorn warne biru. tajuk penuh die aku tak ingat sangat cume aku ingat sikit ade antara perkataan tu 'blue'. sape tahu tajuk tu? :D

bukan ke cerite budak yang ade tongkat sakti tu tajuk cerite die 'Mis Komet'. aku pun tengok jugok cerite tu dulu.

ceriter mase aku kecik² dulu...

dragon ball

*best woo

jetman

*macam biase,ade 5 hero

maskman

*pon macam biasa, ade 5 hero jugak

miss comet

*tajuknya aku tak pasti jugak tapi sinopsisnyer tentang sorang gadis yg ader tongkat sakti dan klu dia nak ape² dia hayun yer tongkat tuu..pastu slalu sembang dengan emak dia kat langit biler dia ader masalah dengan biler dah selesai masalah hehe

masked rider black

*mcm biase..belalang tempur,memang aku kayuh laju² basikal aku biler time balik sekolah,buku tolak tepi dahulu

gaban

* ni pon same..aku selalu tengok jam..pikir biler loceng sekolah nak berbunyi sebab nok tengok ceriter ni..

meoro attack

* kisah bola tamper...samasok berpusing..klakar hehhe

mospeada

*kisah motosikal yang boleh bertukar robot..pastu lekat kat tubuh hero..tak ker berat enjin nyer..hehhe,org jahat plak namenyer Imbit..rupa macam ketam, best wooo

macross

*Jet pejuang jadi robot...nostalgia giler

captain future

*ni kartun jepun..heronya pakai baju putih rasenya, aku kurang ingat dah

captain power

* ni mat salleh punyer hero...5 org pejuang,"power On" biler nak bertukar,Penjahat ader kuasa sedut roh org baik...rupa mcm burung..

mcgyver

*mamat ni suker reka bender pelik²,memang hebat,tapi diberhentikan siarannya secara mengejut.aku dengar diberhentikan kerana kerajaan kater ceriter ni mengajor org mencuri dan pecah rumah..ade ker patut..heeh

the six milion dollar man

*Dia ni bawak roket ker bulan ,pastu terbabas..doktor jadikan dia ni robot..separuh manusia separuh robot..android hehe

manimal

*aku rasa dia ni doktor,pastu cipta gas yg dapat tukar dia jadik mcm² binatang,masa nak jadi tuu yang hebat, dengan taring panjang,mata yg bertukar..fuyoo hebat²

knight rider

*ceriter kereta boleh sembang dengan tuan dia...micheal & kitt

the great american hero

*Ni hero lawak..dia boleh terbang tapi yang lawaknyer selalu fail masa nak landing kat bumi..habis dilanggarnya rumah org kelakor giler..bossnya plok kartun,setiap ari ahad aku selalu lambat(sekolah ptg) ke sekolah sebab nak tengok cerite ni,bribu alasan bagi bagi kat cikgu aku biler ditanyer...hehehe

the a-team

*kisah Mr-t dan kumpulannya melawan org jahat,berape org ahlinyer aku dah tak ingat dah..best jugakk

the god must be crazy part 1,2,3

*kisah orang asli dengan botol kelakar gilerr

automan

*kisah seorang saintis kot..berjaya mencipta manusia yang dapat bertukar bermacam² rupa kenderaan..sumber tenaganya adalah daripada elektrik..

amazing spiderman

*ceriter spiderman lame punyer...spiderman pakai gelang kat tangan sebab nak buat sarang

voltron

*5 pemuda pemudi bawak kenderaan boleh bertukar robot rimau..

thundercats

*kisah pedang power lawan org jahat namer Mumbra

ultraman

*hero nama Hayata lawan dengan raksaksa..macam biase

transformers

*autobot Vs Deciptikon

star fleet

*kartun boneka..kenderaan yg dinaiki bleh bertukar jadik robot..hehe

plasticman

*mat salleh punyer kartun...hero dapat melenturkan tubuhnya seperti getah..

flashman

*5 pahlawan bumi melawan makhluk asing..pastu tukar jadi robot plok.

highwayman

*ni ceriter org puteh yang heronya dapat tukar trak besarnya jadik helikopter..best woo

taiso daimo

*kisah hero yg tak tahu ape² kene kendalikan robot..dan dikawal dengan pergerakan dirinya sendiri..penuh wayar kat badan

the ninja

*ceriter kesukaan aku,slalu ponteng mengaji biler ceriter ni main,sasuke ,yin dan jige adalah watak utama..biler ler nak ade blk kat tv akan ku record sehingga abis..heheh

shogun samurai

*selepas tamat ceriter "the ninja',rtm tayang plok ceriter samurai ni..nama hero kalau tak silap "Yuber Yunaiki" rasanya..nostalgia lagi

the man from atlantis

*kisah seorang pemuda yang sifatnya seperti ikan..klau lame tak kene air..mati(ikan bakar)

incredible hulk

*macam biaser raksaksa hijau dengan "Dont make me angry" nya heheh

silver hawk

*kisah 5 hero bleh terbang mcm helang pastu bleh fire plak kat bahunya...klakar

bionic woman

*kisah awek jadi andriod jugak..mcm ceriter the six milion dolar man

blue thunder

*kisah helikopter yang power

Airwolf

*kisah helikopter jugak...bestt

Syyhhhh/pi mai pi mai tang tu

*ceriter lawak melayu yang tak lapuk dan klakor, mat deris,budin,cik we is my golok(che wan ismail golok) lawak²

rasanyer setakat ni dahulu ceriter yg aku ingat..kalau ader lagi aku cakap balik...tq guys

bukan ke cerite budak yang ade tongkat sakti tu tajuk cerite die 'Mis Komet'. aku pun tengok jugok cerite tu dulu.

betul2... :D aku suka sangat tgk citer tu dulu...bukan ke dia slalu pakai baju warna kuning? kalau dia nak apa2, dia pusing tongkat sakti dia cam leader pancaragam tu.

dia slalu bcerita ngan mak dia... tp mak dia slalu senyum je...

rindunyer masa kecik2...

assalamualaikum...

waa.. ye teruskan kawan2..meleleh air mata ni haa.. isk..isk..indahnya zaman itu :lol:

manimal

six million dollar man

denver, the last dinosaur

mr bean tv series

Edited by dukun

knight rider best.....ade satu keta nama kid....AI dier power gile...bleh autopilot....lawan jaht(harharhar)lawan dier name karr....

x ingat ke THE A-TEAM(kalo x silap aku....dia macam satu crew yang buat mission...aku pun x baper ingat ar....)

AIRWOLF mmg x bleh miss....FLASHMAN,MASKMAN,JETMAN,CYBERCOP(ko bukak pili bomba...masuk kod...keluar beg...pakai sut....SEDIA UNTUK BERTARUNG!!!!) hahahha

kartun best:

-TOMATOMAN(alla yg penduduk dia cam buah2an tu...)

-HE-MAN and THE MASTER OF THE UNIVERSE(syirik ni)

-Dungeon and Dragon

-DASHYANGKURO(agaknye la)

assalamualaikum...

the a-team (mr-t tu yg negro badan beso ngan brjambang tu kan?) :lol:

-Star Wars/return of the jedi/r2d2/c3po/...

-Alice In Wonderland

-The Wizard Of Oz

imej - monstersandcritics.com :

Edited by MalaYneuMaya

assalamualaikum...

the a-team (mr-t tu yg negro badan beso ngan brjambang tu kan?) :lol:

-Star Wars/return of the jedi/r2d2/c3po/...

-Alice In Wonderland

-The Wizard Of Oz

cite the wizard of oz aku memang minat gak..aku pon dah ingat2 lupa,seingat aku ada 3 makhluk pelik besama nga seorang dak pempuan yang ada sekor kucing...mereka mengembara pahtu jumpa dgan macam2 benda..uuuu cite ni memang besh... :wub:

Edited by kunyit09

seingat aku

ultraman kids (x tahu betul ke x tajuknya, dah luper la tp ultraman yg siap pi sekolah tu)

dash yankuro

flashman n maskman

seingat aku

ultraman kids (x tahu betul ke x tajuknya, dah luper la tp ultraman yg siap pi sekolah tu)

dash yankuro

flashman n maskman

yea aku pernah tengok cerite tu. semue keluarge ultraman ade tapi semuenye kementot2 belake.kelakar3den3.gif cerite tu tak same macam ultraman yang real tu. yang tu serius je.

assalamualaikum...

oo..cita ultraman kecik2 tuh.. aku dulu ada gak beli model2 dia letak atas meja.. dh ilang daa.. :D

Superman

-superman brapa xingat - yg dia siap tegakkan balik menara pisa tuh.. :lol:

Jaws

-jerung yg ganas..

kalau tak silap aku, citer Wizard of Oz tu tak berwarna sgt kan?

Kalau The A-Team, aku mmg suke tgk. paling ingat kat Mr T. skang ni pun dia ada blakon lagi...

Ingat tak masa mula2 Power Rangers keluar? citer yg awal2 tu best jugak... siap ada the movie lagi. tp masa tu aku dah skolah menengah rasanya...

ramai jugak orang 'lama' kat sini ek, generasi tv 90-an kekeke..

baru aku tau Kickers! tu Captain Tsubasa rupanya.. patut la best hehe..

A-Team, Knight Rider, McGuyver memang best, dulu2 ada gak kua kat tv2, lebih kurang setahun dua lepas, tengah2 malam buta, layan :lol:

merangsang minda tu..

three musketeers - d'artaganan ejaan dia, tapi sebutan dia lagi pelik..

p/s: mesti adik2 kita blurr je kekekeke...

Edited by unexistance