Jump to content
Shanai

Design Laman Utama Putera.com

Design Laman Utama  

124 members have voted

1. 1. Wajarkah design laman utama Putera.com diubah?

• Wajar dirombak dan diperindahkan lagi
      76
    • Perlu dikekal tetapi diperbaiki
      38
    • Tak perlu, yang ada sudah OK
      10

Recommended Posts

because main page ade satu je, and forum ade beribu. baik takyahh. semua orang yang ako kenal hardly melihat n membaca mainpage. so ko kene ada something extra untuk orang rajin tengok mainpage. bukan just bookmark forum.

betul, aku pun login terus jer masuk forum, xtengok pun mainpage, pasal kat depan tu nampak cam ruangan business plak, dan kalau boleh berita tu dalam bahasa melayu, sebab ader yang tak berapa pandai english (fuyoo, x pandai english)

lepas tu design tu, skin tu kalau boleh topik hangat dan topik terkini tu, rasa2 cam tak payah ler letak kat depan tu, just buat jer link untuk tengok ke dua2 topik tu.. dan buat juga button kat mainpage untuk pergi ke mana2 link dalam forum agar tak nampak simple sangat..

Kalau nak ubah tu buat la....tapi jangan nampak kusut dah la..

Kat mainpage tu adalah tempat yang paling singkat orang singgah...ada yang tak singgah terus pun. Mungkin lebih selesa akses pada link forum.

" kkalo bebetul bilangan pos tak penting then asal ko ade buat # post leader board kat depan? buang je la. menyemak tnegok manusia2 paling kuat spam kat forum."..

niickname mu pon ada beb.. :ph34r:

lagi satu, kalau boleh warna skin tu tukar kepada warna cam projectw.org (R.I.P. :( ), colour biru cam lembut2 skit..

Assalamualaikum...

ingin tahu dan bertanya sahaja... mcm mana progress dengan design baru PUTERA nih... dah berjalan ke?

Assalamualaikum...

tak langsung..lambat lagi..harap bersabar sebab admin sekarang tengah sibuk gila..kemungkinan besar, forum ni mula guna design baru seawal tahun depan..

wah dah kire ok dah nie.....gua tabik lu [shanai]

Apa gua...lu..

kata budi bahasa budaya kita?..apsal tak ikut? Mana budi ..mana bahasa

Lagi satu,..[shanai] ni kan pemilik forum ni (maaf kalau salah)..bagi saya,..awak tak patut selamba dengan tuan rumah macam nih..walaupun [shanai] ni sporting..

respect la sikit.. :blush:

Apa gua...lu..

Lagi satu,..[shanai] ni kan pemilik forum ni (maaf kalau salah)..bagi saya,..awak tak patut selamba dengan tuan rumah macam nih..walaupun [shanai] ni sporting..

respect la sikit..

itukan dialog dalam cerita drama/movie melayu.....sorry2 bebanyak..

Apa gua...lu..

Garangnyerrrr..... :ph34r:

dia memang garang :lol:

ok la tu, tahun depan dah pakai design baru... good luck

aku rasa mmg patut diubahla sbb design ni blh dikatakan too common,sbb byk laman forum lain yg sama camni...cam tak special lak rasa kalau kite pny ni sama,lagi satu stiker kreta bila nak ada?(jgn marah yer...) :lol:

Huh, iye ke dah siap?

Tahniah le buat bro.shanai & the gang! s-tepok.gif

Tak sabar nak tunggu wajah baru putera.com s-kopi.gif

aku rasa mcam awal tahun depan jer ehehehe....

hrap2 fungsi attachment ader..

mlas nak host gambar kat lain ehehe

pastu function spoiler..

function spoiler nih banyak gunanyer..

xder function spoiler nih..

banyak bende x blh nk wat.. ^_^

aku xkesah function ape pon,

janji IPS Driver Error tu dapat di reduce, atau takde langsung lagi bagus. :D

Nie aku sesangat setuju! Semenjak dua menjak kebelakangan ini memang selalu macam nie... :ph34r: Kalo takde terus memang bagus ler sangat ... :excl:

hahaa...nak buat nacam mana,nama pun error.masalah yang tak boleh dielakkan.

Apa gua...lu..

hehehe, macam budak-budak...

harap2 lepas dah update design nie, xder le lagi masalah xleh nak masuk putera.com nie...

selain ubah laman utama, fix sekali yang ips driver error tu, yang tu rasanya lebih penting dari design muka depan nie..

walaupun muka depan cun (katakan top ten in the world), tapi bila ips driver error, ader guna ke design laman utama yang cantik2 tu ????

Kalo tak silap aku, ips driver error ni berkaitan dengan database. Kalo silap aku silap, harap maaf la.

Pada aku ok dah web nih setakat nih.. tapi kalau ada wajah baru sedap gak mata memandang. Lagi satu kalau dalam forum tuh tambah satu function lagik "BUMP" feature pun best gak, tak payah la nak add reply berjela untuk bump ye tak... lagi 1 tah naper 2-3 hari ni aku rasa nak loading satu2 page kat sini cam lembab jer... MOD kasik advice siket... neway... WS ni memang BESH... Hidup Melayu Malaysia...

tapi aku suka sangat kalau design putera.con ni ringan(ringan mata memandang),bersih dan cerah. macam website jaring.cool ah...

sejuk mata memandang.

aku rasa laman utama tu..perlu make up skit..

tambah latest tech ker..games2 baru kuar ker :P..news semasa ker eeheheh

• Create New...