Jump to content
Shanai

Design Laman Utama Putera.com

Design Laman Utama  

124 members have voted

1. 1. Wajarkah design laman utama Putera.com diubah?

• Wajar dirombak dan diperindahkan lagi
      76
    • Perlu dikekal tetapi diperbaiki
      38
    • Tak perlu, yang ada sudah OK
      10

Recommended Posts

yup betul... baru nampak page tu 'segar' dan 'canggih' :D

satu lagi cadangan :

apa kata kalau button2 kat atas tu ditukar kepada design ini...

atau nak lebih tersusun....

tq

Dan sebagai memenuhi janji, saya dengan ini memilih aMer sebagai ahli bertuah untuk menonton premier Shrek 3 di atas sumbangan idea beliau yg komprehensif (saya tak kira idea dia ok atau tidak)

aMer, tahniah diucapkan........ panjang ulasan dia post

sesiapa belum vote sila vote dan bagi idea yer...

Edited by neko

berita kat depan tu mcm dah out of date la.

Saya dah compare dengan Majalah PC bulan Jun, banyak juga news yg putera.com publish ada dalam tu, kira kita taklah tertinggal sangat.

Tapi kalau compare dengan Star InTech, mungkin kita kerap tertinggal, tapi tak mustahil jika kita lebih cepat suatu hari nanti sebab dia keluar seminggu sekali (kan ?), dan kita ada kemudahan untuk update setiap hari, cuma belum berupaya.

Saya dah compare dengan Majalah PC bulan Jun, banyak juga news yg putera.com publish ada dalam tu, kira kita taklah tertinggal sangat.

Tapi kalau compare dengan Star InTech, mungkin kita kerap tertinggal, tapi tak mustahil jika kita lebih cepat suatu hari nanti sebab dia keluar seminggu sekali (kan ?), dan kita ada kemudahan untuk update setiap hari, cuma belum berupaya.

owh..ok..

tapi berita kat dpn tu more to corporate la..

sedangkan ramai kat putera ni home user..

assalamualaikum...

aku xkisah la nk ubah apa2 kt site nih.. tapi bg aku asalkan ringan nk load dan tak memeningkan kalu grafik byk2 pening woo.. :) takpun nk tambah ceria sket, bhg signature tuh kasi le letak gambo saiz yg kecik2 okeh?

owh..ok..

tapi berita kat dpn tu more to corporate la..

sedangkan ramai kat putera ni home user..

betul tu, rasanya kalau boleh buat la berita dan tips2 untuk home user... macam motherboard yang baru release, penjagaan storan, model terbaru PC... tapi berita korporat tu teruskan macam biasa, kat situ buat split ok jugak ^_^

aMer tak dapat nak pergi tengok Shrek 3 dgn saya sebab berada di luar KL. Saya buka peluang kepada sesiapa sahaja. Hanya 1 tempat. Sesiapa berminat, boleh contact/sms saya 019-3836344 sebelum pukul 4.00pm (1 jam dari sekarang!)

aku memang nak ikut tapi aku kat JB larr :D

bhg signature tuh kasi le letak gambo saiz yg kecik2 okeh?

tak setuju!

nanti makin tambah load+ jadik tempat org letak iklan.

xsilap aku benda nih dah penah di utarakan..

tapi xpenah dapat persetujuan.

betul tu... bukan apa kalau dah letak gambar kat bahagian signature nanti nampak serabut... tu diorang x setuju

berat pun yer jugak

.....x jumpa pulak topik tu

Edited by neko

bukankah kita ada versi teks?

komen terbaru saya....

tone warna halaman utama nampak suram... tu je,

tq

main page tu.. klo guna java pon ok gak..

klo scroll tu.. biar la isi kandungan je yg di scroll...

logo ngn bahagian tepi tu kasik statik

aku stuju angan zeronehza ...biar statik jer logo tu...

cantik konsep EE tu.

gabungan warna yg sesuai boleh menceriakan keadaan. hijau + oren + ungu + biru laut

~ kalo wat pertandingan mencipta design utk putera ? :)

assalamualaikum...

diharap site ni jangan la tambah flash video/ad nanti dah la... pc aku berat la.. huhuh

*site EE tu pon aku xleh bukak...jgn la putera jadi camtu lak nnti kt pc2 cam aku nih.. kesian kt aku :)

salam,

kite ade putera versi teks utk pengguna yg memiliki talian yg agak perlahan @ pc berat. :)

Assalamualaikum...

ku tak ada la nak bagi komen bnyak2 sangat... pada ku yang utama yang perlu tukar main page... bagi nampak macam kemas skit... sekarang ni bukan la nak kata tak kemas... tapi nampak agak muram dan kurang menarik skit... :rolleyes:

Assalamualaikum...

aku harap, theme kat mainpage diperindah dan disegarkan lagi.. ni agak malap n muram sket.. apa saja yang terbaik untuk Putera.com, aku setuju dan sokong. Aku suka idea neko tu post #26.. menarik...

Assalamualaikum...

Edited by Datuk_Seri

Assalamualaikum...

aku harap, theme kat mainpage diperindah dan disegarkan lagi.. ni agak malap n muram sket.. apa saja yang terbaik untuk Putera.com, aku setuju dan sokong. Aku suka idea neko tu post #26.. menarik...

Assalamualaikum...

btol...mainpage nmpak cm skema sgt..letakla warna2 yg meriah2 sket..dan susun atur yg baru..

side bar yg ada skrg mmg kurang kemas & byk boleh diperbaiki, tapi kita kekurangan content. Link ke luar dari website ini wajar diminimumkan terutama di muka hadapan.

asal tanak elect beberapa orang jadi content provider/leecher? instead of just barisan moderator forum adakan jugak la barisan content provider....

....... termasuk putera tutorials sebagaimana idea ko dulu shanai, tapi dah terkubur pasal orang dah malas nak buat something yang tak dapat apa2. ako dapat warning bile ade overzealous moderators and supervisors bace posting ako, tapi ako tak dapat pape bile ako pos tutorial in flash. great.

kkalo bebetul bilangan pos tak penting then asal ko ade buat # post leader board kat depan? buang je la. menyemak tnegok manusia2 paling kuat spam kat forum.

oh and pasal logo ko gune very weird hue of blue, maka apa2 design stylish mesti nampak cam tak kena nanti.

because main page ade satu je, and forum ade beribu. baik takyahh. semua orang yang ako kenal hardly melihat n membaca mainpage. so ko kene ada something extra untuk orang rajin tengok mainpage. bukan just bookmark forum.

ko naiktarafkan la memane thhread berupa berita ke mainpage. kan ko sendiri ada forum2 berupa tempat orang pos berita kat situ.

for starters, ko suruh je la moderator tak aktif or yang pemalas nak bace2 thread mengarut cam kat windows tu untuk pegi curik artikel link dari digg ke or somewhere. ni idak, moderator keje diorang kunci thread je.

Edited by C-Fu

• Create New...