Jump to content
waffenss

Saat Yg Ditunggu Hampir Tiba-->starcraft 2

Recommended Posts

Erm....kalau palyer gune teraan pastu buat THOR bebanyak......ko rase..player lain leh idup ker???

Walaupun Thor adalah unit meriam berat paling power dalam Terran, aku rasa harga dia pastinya mahal. So susah gak nak buat banyak2. Lagipun, kalo kena serang dari udara, susah sikit Thor nak defence.

Erm....kalau palyer gune teraan pastu buat THOR bebanyak......ko rase..player lain leh idup ker???

tkyah pikir pasal tu.orang yang bina game tu pun masuk universiti,so diorang mesti tau nak stabilkan game ni.kalau game nih berat sebelah mesti la tak laku...

Aku tunggu2 sampai sekarang belum siap lagi SC2 nie... apasal lambat sangat Blizzard nie buat game tu.. Tu ler aku nak tolong buatkan untuk diorang tak bagi aritu.... :D.

Untuk mengubat hati yang luka kerana tunggu bukan main lama... so, aku sebagai peminat race Terran tunjuk kekuatan tentera mereka nie... hehehe.

Battle Cruiser mengekalkan penguasaan sebagai unit udara paling penting bagi Terran. Selain itu, Banshee (macam helikopter) pula adalah unit baru yang memiliki kelebihan mobiliti dan invisibiliti (cloak).

Ghost adalah unit sniper yang amat digeruni terutama keupayaannya mengesan dan mengarahkan serangan nuclear. Marine diperkasakan suit dan persenjataan yang semakin berkesan dalam peperangan.

Edited by LanoG

Unit baru Nomad ini berkeupayaan menjadi tulang belakang sistem pertahanan Terran. Dengan fungsi lebih canggih dari CSV, ia mampu membina senjata pertahanan di tengah2 medan pertempuran dengan pantas.

Reaper sememangnya unit upgrade yang mampu memberi bisa dalam serangan darat mengejut. Ianya dilengkapi senjata berat dan mobiliti suit yang mampu melepasi kawasan berbukit bukau yang extreme sesebuah planet. Thor pula adalah unit persenjataan meriam paling hebat dalam tentera darat Terran. Mampu membinasakan bangunan dalam sekelip mata sahaja.

[imej tak dapat ditayangkan ler plak!]

Satu unit baru iaitu Viking mampu bertukar (transform) dari mod kapal terbang kepada mod robot. Keupayaan ini telah menggantikan model Goliath dalam versi awal Startcraft. Ini menjadikannya mampu bergerak secara bebas untuk membinasakan musuh dan mengelakkan kekangan jalan darat. Ini unit kegemaran aku... sebab macam transformers plak..... hehehe :D

aku suke protoss ngehx3

Huhuhu... dulu aku paling menyampah kalo protoss serang dengan Carrier dia... :ph34r:

Update, kali nie imej Viking pulak!

Transform and roll out!

ps:/ mungkin nanti kalo ada masa, kita review pulak race Protoss!

Edited by LanoG

Huhuhu... dulu aku paling menyampah kalo protoss serang dengan Carrier dia... :ph34r:

Update, kali nie imej Viking pulak!

Transform and roll out!

ps:/ mungkin nanti kalo ada masa, kita review pulak race Protoss!

mass zealot pon power gak

My Life for Aiur ngehx3

stuju2 wat review pasal unit protos lak pas ni

Edited by aNtWar The SileNcEr

Fuhh.. nie mesti peminat zealot nie. Kalau protoss, aku jarang main.. kalau main pun.. tak minat sangat pakai zealot nie. Pakai Dragoon best gak rasanya... hehehehe. Okey lah.. nanti kita review plak pasal Protoss. Zerg belum lagi dibuat oleh Blizzard nie.. dalam website diorang pun takde apa2 lain... hmm.. agak2nya tahun 2009 kot baru siap...

Tapi aku perasan sikit kat bahagian slideshow dia ada sikit2 temasuk cebisan unit zerg..al..lupa nama dia,yang jentik2 terbang yang boleh keluar peluru mantul2 tu...

rasanya zerg memang dah comlpete,tapi dia ada satu surprise untuk tunjuk kat hardcoer fans kot??

aku harap starkrap2 ni stabil sikit,tak lembab macam yang lama...

Tapi yang lama aku rasa tak lembap mana pun. Kira okey lah tu... yang baru nie kalau dia pakai engine sama mcam Warcraft3 tu, memang lawa lah. Kalao ada upgrade dari segi engine dan grafik dia mesti power nie....heheheh. :D

emmm,...best pakai zerg nih.kebanyakan orang tak nampak potensi sebenar yang tersembunyi disebalik 'keserabaian' dia.

ehehee....kalo lawan orang zerg memang selalu bukin gerun2...unit dia banyak oo..beli 1 percuma 1.

Aku pun best gak guna Zerg ni... Pernah sekali dalam SC, aku main multiplayer ngan kawan aku 5 orang lawan 2 computer iaitu Zerg, sekali diorang datang serang tak henti2 raksasa dia datang... Last sekali, semua org kalah...hu...hu...hu...

bestnya protoss kerana protoss dark archon tu.... hehe

guna dark archon kawal minda scv dengan drone dapat bina kerajaan terran dan zerg yg baru selain protoss wakakakaka

bestnya protoss kerana protoss dark archon tu.... hehe

guna dark archon kawal minda scv dengan drone dapat bina kerajaan terran dan zerg yg baru selain protoss wakakakaka

tak jugak..pasal population limit membataskan sgalanya..pada aku baik kita concentrate pada kelebihan unit senirik.pening woo kalau wat camtu..orang sibuk nak menyerang kita sibuk jakun2 buat development.

tak jugak..pasal population limit membataskan sgalanya..pada aku baik kita concentrate pada kelebihan unit senirik.pening woo kalau wat camtu..orang sibuk nak menyerang kita sibuk jakun2 buat development.

tak kisah pun.. kan unit lain2.... best giler serang ngn multiple unit nie..huhuhu

Masih menunggu lagi ler.... so far mungkin dah dekat2 peringkat akhir development kot. Paling2 pun dalam beberapa bulan lagi, game ni akan melalui versi Alpha dan Beta Testing.. mungkin kalau takde aral melintang, kita dah boleh main game nie sebelum hujung tahun nie. Takper, biar tunggu lama asalkan game play dan graphic dia boleh bertahan sampai 10 tahun macam game yang pertama dulu... :D

Aku dah penat tunggu.. malas nak tunggu dah.. wahahaha. Starcraft 2... lama lagi nak keluar nie.. baek main AOM jer... layan gak.. :D

Sementara tunggu SC2 kuar.. apa kata kita warm up balik.. referesh sc bw ..

free main online xperlu cd key .. masuk www.iccup.com

kat tepi tuh dah ada patch utk update dgn server dia dgn anti godam dia..

so download smua tuh.. apa lgi jom main..

add aku sLyMer_IhF

see u there