Jump to content

Recommended Posts

aku jawap dulu C

:angry:

adiah patut aku yang dapat !

ape bukti ko jawab dulu?tade2..aku ar jawab dulu..

aku ade soklan lagi nih..

soklan berangkai dari crypto tadi..

dan di tujukan khas kepada crypto..heh

kalau dari 10 vlan tu... hanya 5 yang ada routing mcm mana broadcast domain die?

a)adakah sama 10 jugak

b)adakah 5

c)tade satu pon di atas

sile jelas kan kenapa bg setiap jawapan yg di pilih...lelagi yg jawab 'd' tu..

aku pon tatau jawapan die...

or soklan aku ni tak betul..soklan ni di import dari seseorg..

sila2 jawab..

alamak, rasa bersalah lak aku, tapi.. naper last2 pilih D. , ehehe, adoi adoi, takpe.. boleh runding :lol:

betulla. silap.. :lol:

sorry, terlepas pandang.. :lol:

ape bukti ko jawab dulu?tade2..aku ar jawab dulu..

aku ade soklan lagi nih..

soklan berangkai dari crypto tadi..

dan di tujukan khas kepada crypto..heh

kalau dari 10 vlan tu... hanya 5 yang ada routing mcm mana broadcast domain die?

a)adakah sama 10 jugak

b)adakah 5

c)tade satu pon di atas

sile jelas kan kenapa bg setiap jawapan yg di pilih...lelagi yg jawab 'd' tu..

aku pon tatau jawapan die...

or soklan aku ni tak betul..soklan ni di import dari seseorg..

sila2 jawab..

masa menjawab byk lagik

a)adakah sama 10 jugak

b)adakah 5

c)tade satu pon di atas

Aisehhmen :D

VLAN Routing? mesti 10 jugak broadcast domain sbb itu hanya routing dari certain VLAN ke VLAN yg lain.

ada soalan lagi:

Bagaimana nak membuat routing ke VLAN yg lain? takde a,b,c,d senang saja.

:D

VLAN Routing? mesti 10 jugak broadcast domain sbb itu hanya routing dari certain VLAN ke VLAN yg lain.

ada soalan lagi:

Bagaimana nak membuat routing ke VLAN yg lain? takde a,b,c,d senang saja.

:D

gune router?

crypto.md5..

ade soklan lagik nih..rujukan soklan sama..tapi nak tanye kat jawapan die..

bleh tak routing vlan tak gune router? TAG vlan ke..yg configure kat switch yg biasa2..

klu bleh..ada perubahan tak kat broadcast domain?maklum ar kan..kire cam 2 vlan dah bergabung..tapi tatau ar

crypto.md5..

ade soklan lagik nih..rujukan soklan sama..tapi nak tanye kat jawapan die..

bleh tak routing vlan tak gune router? TAG vlan ke..yg configure kat switch yg biasa2..

klu bleh..ada perubahan tak kat broadcast domain?maklum ar kan..kire cam 2 vlan dah bergabung..tapi tatau ar

ada sesape berani menjawab...

ke soklan aku ni tak betol..

masa menjawab byk lagik..

Ya, Inter-VLan Routing boleh digunakan tanpa router dengan menggunakan any layer 3 switch. Guna IP Routing Command. Tidak ada perubahan dalam jumlah Broadcast domain & aku tahu apa yang ko sedang fikirkan iaitu, ko ingat routing dari VLAN A ke Vlan B macam satu Broadcast domain kan & performance pun menurun? Tidak, bukan begitu, masih ada boundary diantara VLan A dengan Vlan B dan Collision Signal masih dikawal oleh layer 3 device.

Ya, Inter-VLan Routing boleh digunakan tanpa router dengan menggunakan any layer 3 switch. Guna IP Routing Command. Tidak ada perubahan dalam jumlah Broadcast domain & aku tahu apa yang ko sedang fikirkan iaitu, ko ingat routing dari VLAN A ke Vlan B macam satu Broadcast domain kan & performance pun menurun? Tidak, bukan begitu, masih ada boundary diantara VLan A dengan Vlan B dan Collision Signal masih dikawal oleh layer 3 device.

pening2.. :wacko:

uish..ye ke..

cryto.md5

klu vlsm bleh tak ko aja sket..takde kene mengena ngan vlan..

klu tak leh kat sini takpe..

adakah anda pasti jawapannya?kehkehkeh, ya betul lah tu mdsHah, C. , kalau tak buat VLAN barulah 1 broadcast domain. tapi kes ni dah di implement Vlan. Ok kongratulesen ^_^

gamekiller, bab mana yg ko tak faham tu?

huhu

aku masih tak phm ape tu broadcast domain n traffic serta care diorng berfungsi.. bleh jelaskan tak sebelum korang proceed pada topic yang lebih advance? hehe..

huhu

aku masih tak phm ape tu broadcast domain n traffic serta care diorng berfungsi.. bleh jelaskan tak sebelum korang proceed pada topic yang lebih advance? hehe..

yeah..serahkan pada yg pakar..

huhu

Broadcast domain bermaksud, a group of computer that talk to each other in the same network segment. Senang nak fahamkan? macam mana nak explain bagi senang lagi ni, ehehe, ok contohnya, aku dengan pronto dalam Penjara A, Slaughters dengan Mdshah dalam Penjara B, aku cuma boleh bercakap dengan encik pronto sebab dalam penjara yg sama. Nak cakap dengan slaughters tak dapat pula sebab dia dalam penjara B. Jadi aku dengan pronto ni lah broadcast domain A & Slaughters dengan Mdshah dalam broadcast domain B. Faham? :unsure: .... :D

Dari pic atas tu... dlm opis aku ada 2 VLAN... perhatikan 2 subnet yg berbeza diletakkan dlm layer 3 switch.. trafic each vlan di kawal oleh router firewall .. ada 2 broadcast domain yg terlibat ..yg dalam bulatan tu.. awas TU BUKAN Penjara..

Broadcast domain bermaksud, a group of computer that talk to each other in the same network segment. Senang nak fahamkan? macam mana nak explain bagi senang lagi ni, ehehe, ok contohnya, aku dengan pronto dalam Penjara A, Slaughters dengan Mdshah dalam Penjara B, aku cuma boleh bercakap dengan encik pronto sebab dalam penjara yg sama. Nak cakap dengan slaughters tak dapat pula sebab dia dalam penjara B. Jadi aku dengan pronto ni lah broadcast domain A & Slaughters dengan Mdshah dalam broadcast domain B. Faham? :unsure: .... :D

orait, dah nmpk sket2..

Nampak sikit2? waduh waduh.. penat aku cerita pasal kisah kat penjara ehehehe,

tengok diagram ni:

Credit to http://www.firewall.cx

VLAN 1 line yg warna kuning, VLAN 2 Line yg warna hijau.

Perhatikan bagaimana workstation 1 broadcast trafficnya ke semua workstation dalam VLAN 1(workstation 2 & 3).

Fahamkan kejap :D , berapa broadcast domain kat diagram tu?

tengok diagram ni:

Perhatikan bagaimana workstation 1 broadcast trafficnya ke semua workstation dalam VLAN 1(workstation 2 & 3).

errrr...2?

tengok diagram ni:

tu ar..aku pon rasa 2 broadcast domain gak..

memandangkan ade 2 vlan..

Ok betul 2 BroadCast Domain, sekarang beralih kepada lebih complex pula

Berapa broadcast domain kat diagram di atas?

:blush:

ish..penin..

11?