Jump to content

Recommended Posts

tu ko pki onboard graphic...

RAM disharekan hanya utk onboard graphic... (correct me if im wrong)

lagi bagus pki grphic card...

pci-e graphic card dah murah2 skrg...

fyi... grphic card mempunyai memorynya sendiri...

x yah nak sebok2 nak share lagi kalo RAM ko kecik...

thats all~

hi diamondclow, aku bercadang nak beli ram 512..aku nak belajar cara2 nak share ram ni...ade pertanyaan lagi sikt, kalau dah share ram (onboard graphic), tak payah beli graphic card lagi ker? awak boleh ajar aku cara share ram ni tak..? :blush:

Edited by cavern

hi diamondclow, aku bercadang nak beli ram 512..aku nak belajar cara2 nak share ram ni...ade pertanyaan lagi sikt, kalau dah share ram (onboard graphic), tak payah beli graphic card lagi ker? awak boleh ajar aku cara share ram ni tak..? :blush:

xyah la pikir2 psal nak share2 kan ram nie...

da kalo ko pakai onbod gapik... system sendiri secara automatik akan salurkan sket ram ko pada gapik kad onbod ko supaya bleh ade gambar kuar pada monitor ko... so x kisah la ko buh ram 128mb ke 1gig ke... selagi ko pakai onbod gapik kad... mmg die akan sharekan sikit pada onbod gapik kad tu... biasa nya cuma 4mb ~ 32mb je die amek...

plg elok ko tambah gapik kad... sbb nye gapik kad tu biasanya lagi elok/kuat dari onbod ko & plg penting die x curi ram dari system ko... iaitu kuantiti ram yg ko cucuk pada mobo ko tu...

xyah la pikir2 psal nak share2 kan ram nie...

da kalo ko pakai onbod gapik... system sendiri secara automatik akan salurkan sket ram ko pada gapik kad onbod ko supaya bleh ade gambar kuar pada monitor ko... so x kisah la ko buh ram 128mb ke 1gig ke... selagi ko pakai onbod gapik kad... mmg die akan sharekan sikit pada onbod gapik kad tu... biasa nya cuma 4mb ~ 32mb je die amek...

plg elok ko tambah gapik kad... sbb nye gapik kad tu biasanya lagi elok/kuat dari onbod ko & plg penting die x curi ram dari system ko... iaitu kuantiti ram yg ko cucuk pada mobo ko tu...

oh begitu pula..aku fikir kita perlu share2 kan ram tu..rupanya automatik pula..thanks ya alvarez.. :lol:

Edited by cavern

aku punye pc die juar warning mengatakan "virtual memory to low"

utk pengtahuan pc aku merupakan pentium4,ram 256...so sape yg pakr

bole bg tau aku pe masalah aku ni

dan cara mengatasinye

tul ler yg cam kengkwn cakap tu, paling baik tambah ram. tapi kalo bajet terhad x leh nak buat pe selain ko ejas kapasiti cache hdisk ko. bwh nih setting yg disyorkan oleh pakar kalo nak ejas hdisk cache:

memori...................cache (hexadecimal)

64mb......................1000

128mb....................4000

256mb....................10000

512mb....................40000

1gb/lebih................80000

cara nak ubah, g registry, [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Session Manager\Memory Management], cari [ioPageLockLimit] ubah ruang bersebelahan dgn [Value Data] kpd cache yg dicadangkan. pastu restart komter ko.

cara nih bknlah nk mempercepatkan komter ko, tapi agaknya bolehle handle komter masa kini yg banyak baham memori. tapi sblm ko buat nih, save registry dulu. pe2 hal aku x leh tanggung weh!

ai sih...datokj...bole ko terangkan scare dtail lagi x cara ko ni..

den x bpe pham la...nak wat camne....tulun ye..

den ni beginner lagi...hehehehe :blush:

ai sih...datokj...bole ko terangkan scare dtail lagi x cara ko ni..

den x bpe pham la...nak wat camne....tulun ye..

den ni beginner lagi...hehehehe :blush:

camni, ko klik Start-Run, taip regedit-OK. dalam registry editor tu ko browse HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management, caranye same cam windows explorer. kat bhg sblh kanan tu ko cari 'IoPageLockLimit'. kalau menda tu ujud ko doubleklik dia dan ubah 'Value data'nye ikut nilai yg dicadangkan. kalo menda tu x ujud, ko right click ruang sblh kanan, pilih New-DWORD value ko rename New Value #1 kpd 'IoPageLockLimit'. pastu double click, masuk nilai cache, pastikan hexadecimal. pastu restart komter ko.

aku ada satu soalan serius ni...

aku skrg guna 1.5 gig ram...

ada 3 ram 512mb...so 2 ram jln sebagai dual channel tp satu lg msti la dia x jln dual channel; sbb dia dok satu2....

soalannya: apakah ram aku tiga3 ni masih jln sebagai dual channel atau 2 ram saja jln dual cahnnel dan 1 lagi biasa sj?

apakah tindakan aku membiarkan satu slot DIMM kosong akan mengeffectkan kelajuan ram aku atau komp aku?

tolong ye semua..sbb aku rasa mcm slow jer bila aku pasang ram 512 yg ketiga ni...klu ram ke3 ni sbbkan pc aku slow skit,aku ingat nak beli lagi 1 512 mb bg cukup jd dual cahnnel

aku ada satu soalan serius ni...

aku skrg guna 1.5 gig ram...

ada 3 ram 512mb...so 2 ram jln sebagai dual channel tp satu lg msti la dia x jln dual channel; sbb dia dok satu2....

soalannya: apakah ram aku tiga3 ni masih jln sebagai dual channel atau 2 ram saja jln dual cahnnel dan 1 lagi biasa sj?

apakah tindakan aku membiarkan satu slot DIMM kosong akan mengeffectkan kelajuan ram aku atau komp aku?

tolong ye semua..sbb aku rasa mcm slow jer bila aku pasang ram 512 yg ketiga ni...klu ram ke3 ni sbbkan pc aku slow skit,aku ingat nak beli lagi 1 512 mb bg cukup jd dual cahnnel

kalo buh 3 keping ram... mmg terus system ko jadi single chanel...bukan kira pair pertama run dual & ram ke3 jalan single... syarat wajib bg 2 chanel ialah kuantiti pair ram kene sama... contoh nyer cam 512mb x2 atau 512mb x 4 pada mobo yg sapot dual chanel...

tindakan ko kosongkan slot ram tu xkan efek pape pn pada performance pc ko...

kalo nk rasa balik dual chanel tu... kene la cukupkan jadi 512mb x 4...

sebenanya dari 512x2 kepada 512x3... ko telah tambahkan kuantiti ram maka ko boleh bukak lagi banyak aplication serentak... tapi pada masa sama ko kehilangan performance yg agak ketara...

so kene la beli 1 lg... :lol:

kalo buh 3 keping ram... mmg terus system ko jadi single chanel...bukan kira pair pertama run dual & ram ke3 jalan single... syarat wajib bg 2 chanel ialah kuantiti pair ram kene sama... contoh nyer cam 512mb x2 atau 512mb x 4 pada mobo yg sapot dual chanel...

tindakan ko kosongkan slot ram tu xkan efek pape pn pada performance pc ko...

kalo nk rasa balik dual chanel tu... kene la cukupkan jadi 512mb x 4...

sebenanya dari 512x2 kepada 512x3... ko telah tambahkan kuantiti ram maka ko boleh bukak lagi banyak aplication serentak... tapi pada masa sama ko kehilangan performance yg agak ketara...

so kene la beli 1 lg... :lol:

:P mmm.....tu la ...aku dpt rasa pc aku ni x selaju aku klik icon ms aku run 512X2 dlu...lps aku tmbh 512 satu lg...trs aku rs klik kat icon dia agak ada delat time skit....x ketara la tp dpt rasa dgn deria aku da....

so saranan anda supaya saya beli lg 1 ram mmg ada rasionalnya dan relevan lagi justifikasi jika merujuk kpd spec pc aku yang telah di down performanc kan oleh ram yang tidak berjalan atas nama dual channel :D

ade gak mobo yang terus detect 3 ram tu, sebagai SINGLE, tp kita boleh adjust jadikan DUAL kat bios... so, 1 dimm ram dia x detect (o)......waloupon pasang 3 sekali....

oooo...klu set dual channel kat bios dia trs disable ram ke3 aku ye.....so x jd la aku nak set bios sbb nnt mcm rugi lak aku beli ram ke 3 tu

oooo...klu set dual channel kat bios dia trs disable ram ke3 aku ye.....so x jd la aku nak set bios sbb nnt mcm rugi lak aku beli ram ke 3 tu

yaa..encik hans...gitu ler... sbb mobo pc aku pon 3 slot dim, semua 256mb... kalo aku boring SINGLE channel (768MB@64BIT), aku tukar DUAL kat bois.... jadi ler [email protected] laju.... xyah nak cabut2 ram.. kalo boring lagi, tukar sebaliknyer laks.....hehehe

tanye sket kengkawan, kalau gune hardisk sampai 700GB, kene gune bape GB RAM yerk?

aku takut pc lembap lak nnti ...ke...tak de pape efek??

tolong bagi pendapat kengkawan...

stakat ni aku gune 500GB ngan 1GB RAM..ok je...takut jadi pape lak kalau tambah hardisk lagi..

pleaseeeee...

tanye sket kengkawan, kalau gune hardisk sampai 700GB, kene gune bape GB RAM yerk?

aku takut pc lembap lak nnti ...ke...tak de pape efek??

tolong bagi pendapat kengkawan...

stakat ni aku gune 500GB ngan 1GB RAM..ok je...takut jadi pape lak kalau tambah hardisk lagi..

pleaseeeee...

tade kaitan pn bape banyak hadisk ko ngan bape banyak ram ko nak kene pakai...

senang citer...

tambah ram = utk bukak banyak aplikasi serentak...

tambah hadisk= nak simpan lebih banyak data...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...