Jump to content
Sign in to follow this  
azuan

Copyrighted Article

Recommended Posts

Assalamualaikum dan salam sejahtera.

kat sini aku nak amik peluang untuk buat satu pengumuman. kekadang ada satu post/thread yang sebenarnya bagus untuk kasik tau semua orang memacam jenis benda yang orang sebelum ni tak pernah tahu. contoh macam tips, macam artikel terbuka, atau tutorial.

masalah kat sini berkenaan "hakcipta". kalau ko jenis copy paste punya orang, pastikan ko sertakan sekali nama "TUAN/PUAN PUNYA ARTIKEL" tu, ataupun si penulisnya. dari mana ko dapat bahan tu. ataupun ko cuma perlu kasik link aje supaya pembaca boleh baca artikel tersebut. benda2 macamni kalau nasib tak baik, tuan punya artikel tu boleh saman ko sebab copy dan paste tanpa bubuh sebarang kredit. jangan buat main. nampak je senang copy dan paste tapi kalau nasib tak baik, bayaran dia tinggi smile.gif

cuma kasik je link untuk kasiktau berkenaan tajuk yang ko nak cerita. takyah sampai copy paste keseluruhan artikel. kalau ko betul2 nak menceritakan sesuatu artikel, dan artikel tu ditulis dalam bahasa inggeris, terjemahkan ke bahasa melayu, tapi artikel tu tetap kena bubuh kredit, dari mana ko amik, sebab tu bukan ko punya harta.

Yup aku amat2 setuju ngan Zuan, dalam forum aku pun rasanye dah lebih 3 thread aku lock sebab si pembukak cut&paste tanpa credit.

Jangan sebab ni lak putera kena terminate utk kali ke 2...........

nampaknya masih ada lagi user putera.com yang mengamalkan "plagarisma" (plagarism) iaitu istilah untuk perbuatan mengambil idea orang lain dah dimasukkan dalam web sendiri, forum seolah menampakkan macam dia yang tulis benda tu. ingin aku tekankan sekali lagi, sila BUBUH LINK dari mana anda dapat benda tu. bukannya susah pun. kalau terlupa link bubuh je kat situ "AKU DAPAT NI DARI INTERNET, LUPA PULAK KAT MANA AKU COPY"

hormatilah hakcipta orang lain

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...