Jump to content

Recommended Posts

setahu aku, org yg kate nk nunggu mende2 baru kluar br nk beli ni, slalunye t'paksa m'ngeluarkn budget yg lebey kerna mende2 br 2 bkn murah..cm ddr2 mse br kuar...melambung2!!!

ehem...mne TS nih...senyap je...

setahu aku, org yg kate nk nunggu mende2 baru kluar br nk beli ni, slalunye t'paksa m'ngeluarkn budget yg lebey kerna mende2 br 2 bkn murah..cm ddr2 mse br kuar...melambung2!!!

ehem...mne TS nih...senyap je...

9500 emmmmm :blush: aku boleh buat downpayment kereta ambik waja hahahahaha....uish bayar yuran study aku pun best gak...9500 ko kena beli pc yg boleh jalan sendiri....baru ler berbaloi...

ish..

besau tol bajet ko..

pe kata ko wat pc rm5000 je..

dalam rm2000 lagik ko bg aku pinjam..

bleh wat pc sesama..wat 2 pc leh dapat murah lagik..

hehe..

nnt aku byr balik..huhu..

ishhh.. klu ang bagi duit tu kat aku pun x pe.bleh aku starting on business... skrg pun tgh dok mencari sponser nak buka business... tapi dgn duit yang x de nie.. harapan, tinggal harapan je..

mak oii...9RIBU!!..ape kejadahnye pc sampai 9ribu...kalo bli yg branded tu mmg la..tp kalo customnye pc mahal sgt tu..sedangkn pc aku yg aku wat ni pun baru 2300 modal dah cukup power dah aku rase..cakap je game/software ape sume bleh jalan ngan smooth je..kalo 9000 xtau la nak pasang software ape lg nak test performance...tp mmg puas ati wat sendiri dari bli yg brand ni...dah la xpower mane,mahal plak tu...kalo ikut harga pc aku 2300 bli yg brand ala cikainye spec die bg...wat sndiripun ade waranty gak ape...aritu mobo aku burn dapat gnti baru gak..kesimpulannye custom pc lagi puas ati..

mak oii...9RIBU!!..ape kejadahnye pc sampai 9ribu...kalo bli yg branded tu mmg la..tp kalo customnye pc mahal sgt tu..sedangkn pc aku yg aku wat ni pun baru 2300 modal dah cukup power dah aku rase..cakap je game/software ape sume bleh jalan ngan smooth je..kalo 9000 xtau la nak pasang software ape lg nak test performance...tp mmg puas ati wat sendiri dari bli yg brand ni...dah la xpower mane,mahal plak tu...kalo ikut harga pc aku 2300 bli yg brand ala cikainye spec die bg...wat sndiripun ade waranty gak ape...aritu mobo aku burn dapat gnti baru gak..kesimpulannye custom pc lagi puas ati..

tak perrrr buat jerr lah pc baru 20000 pun tak perrr..asalkan tak susahkan ko bila ko sesak2 duit dah lerrrrrr....mana lah tau ko sesak duit ko cucuk lahhh duit ko kat pc ko yg 9000 tuuuuu.....

cuma aku nak nasihatkan ko jerk......berlebihan tu tak salah asal jgn membazir...dan beringat sebelum kena...tapi mana lah tau kot ko ni anak datuk kerrr anak tansri kerrr.....weh pinjamkan aku 10k leh?aku nak melabur lah....

kite kt sinik b'perang-perangan kate 2 kate nih...tp si Thread Starter 2 mane??ape komen bro??xkn start thread ng 9500...pas2 blah trus bro??jgn xjadik dh...

bg aku le, 9.5k nih 70% aku spend kt visual nye acc cm gcard..monitor...nape??psl klu cpu nye cm proc nih...leh amek yg murah tp OC kaw2 nye..cm Q6600..buang duit je beli Q67, RM1k 2 spend bli gcard pn bagos..Q66 pjam mate leh oc g speed Q67...ini pndgan aku le...

Emow Emow Emow...

pergh giler thread starter nie...jarang aku nampak anak melayu (melayu ka dia??) nak wat system cam gitu skali...gempak seh..dia nie programer ker or gamers???

salam bro

nak mintak tolong sekali lagi..

hajat nak bina system baru..

akhir bulan may ni..

tak sabar2 lagi menunggu..

tunggu duit masuk jea, sambar terus..

walaubagaimana pun aku dah buat sedikit survey.

tentang mainboard dan prosesor..

tapi masih samar-samar..

apa org kata, bila dah keluar bajet tu, biarlah berbaloi dgn prestasinya..

oleh itu diharapkan group putera boleh kasi idea ttg perkakasan di bawah ni.

bajet rm9500... rm500 lagi nak beli kasut hehe..

cooler :

cpu :

mobo :

ram :

hdd :

sound card :

graphic card :

psu :

chasis :

speaker : logitech z5500

lcd monitor :

ni sistem untuk apa? RM9500 dari pengalaman aku la bole buat satu dedicated server sendiri

kalau nak buat untuk main games, buat kerja, ke apa ke.. rasa budget dah lebih ni hehe

tapi kalau angkat semua part mantap2 ok jugak tp jgn menyesal kemudian hari RM9500 beb!!!

selalu anak org kaye @ mmg orang kaye yg buat PC mahal2 ni.

aku dah penah jumpe dah. lg tinggi bajet dr thread starter tp isi ntahaper2ntah.

eh ..ok la tu 9.5k , ram nak 2 gig yang best , harddisk 250 taruk la 2 ke 3 ke , SLi or Crossfire ke , psu amik yang 500w ke atas ke , lcd 23' , cpu pkai quad core .. ntah2 tak cukup ape 9.5k tuh(andaian aku la ) .. hoho :)

lagipun dia nak pendapat kita je tuk buat pc , duit dia gak kan ? :P

Edited by hampeh

ishhh.. klu ang bagi duit tu kat aku pun x pe.bleh aku starting on business... skrg pun tgh dok mencari sponser nak buka business... tapi dgn duit yang x de nie.. harapan, tinggal harapan je..

aku sokong kau 150 peratus gigamaz

untuk pemula thread aku nak bg pendapat aku.duit sebanyak rm9k tu dilaburkan untuk memulakan perniagaan lebih berbaloi.cube kau fikirkan.sekarang kau beli pc dengan harga rm9k,adakah 5 tahun akan datang pc yg amat kau banggakan itu akan masih berharga 9k,jawapannya sudah semestinya tidak.kita ambik contoh sistem pentium mmx.kalau tak silap aku dalam tahun 97,98 dulu harganya cecah rm4k.tp cube lihat harganya sekarang.aku bg kat member aku jer buat anak dia blaja.

tp cube rm 9k tu kau laburkan untuk perniaagaan,insyaallah kalau kau tabah mengharungi dunia perniagaan mungkin 9k tu akan jadi 90k,atau mungkin 900 k.

itu lah pendapat aku,sekian terima kasih

Allo mana topic starter pegi....kita kat sini tulis macam2 dan bagi pendapat...tuannya sunyi sepi je...atau budjet RM9500 dah jadi RM 950 je...he...he...apa2 pun budjet sebesar tu macam2 benda lain boleh buat. Tah dia nak buat apa dengan PC tuh. Duit dia punya hak dia...kita kat sini sekadar bagi pendapat je...

ok.. sorry semua..

aku bukan tak mau balas...

tapi sdg tunggu maklum balas drpd ahli..

mcm2 aku tgk dia org comment.. hmm

terima kasih lah semua..

sebelum ni aku bercadang nak beli system ni dlm 28/29hb may ni

paling lewat awal bulan 6 lah..

kalau ada sapa-apa yg ada kedai yg boleh supply perkakasan ni sila PM aku atau sms pun boley 019 9744019

lepas tanya kawan2, , ada la kawan bg spec ni rasanya spec dia ok jgk..

kalau ada kawan2 rasa spec ni harus ditukar, jgn malu2 beri komen..

cooler : zalman 9700led

cpu : c2d q6600

mobo : asus commando

ram : corsair xms2 6400 4GB

hdd : western digital 400GB sata

soundcard : creative x-fi

graphic card : asus 8800GTX

psu : enermax infiniti 720w

chasis : cooler master stacker 832

speaker : z5500

monitor : LG 22' L226WTQF

TOTAL = 11,175

tapi dah lebih bajet... ;(

lcd: dell 20"ultrasharp..ok le lg psl aku gune GTS.utk TS better spend amek 24"

sio2 dell ultrasharp ni org kata bagus..

tapi dlm list lowyatt ni tak ada pun jual dell ultrasharp..

kat mana boleh dpt lcd ni?

aku tengok hard disk tu cam kurang besar jek .. hehe . kalo pc ni tuk game je ,tak simpan cite series download ke anime ke ,ok dah tu ..

peh .. memang best ram ko 4 gig :)

klo aku ader duit camtu, aku xkan bli PC skang. sbab:

-tunggu quad core stable dulu

-tunggu DDR3

-tunggu slot PCI-e 2.0 @ PCI-e x32

-tunggu x2XXX ngan 8 series kuar kad PCI-e 2.0.

hmm.. teknologi ni hari demi hari upgrade selalu..

kalau nak ikuti mmg tak larat..

cukupla apa yg ada pada masa ni..

mungkin masa tu teknologi lagi mahal..

dan teknologi yg kita nak beli skang ni org dah tak pakai..

duit masa tu pun dah tak ada..

aku tengok hard disk tu cam kurang besar jek .. hehe . kalo pc ni tuk game je ,tak simpan cite series download ke anime ke ,ok dah tu ..

peh .. memang best ram ko 4 gig :)

hdd yang sedia ada masih boleh digunapakai lagi...

best ke spec tu? tak nak komen sikit?

TQ

hehe .. ddr3 nyer motherboard dah kuar dah tapi rugi la pasal banyak bandwitdh dia tak pakai sangat .. er komen aku kat system ko nih

A

:D

tak perrrr buat jerr lah pc baru 20000 pun tak perrr..asalkan tak susahkan ko bila ko sesak2 duit dah lerrrrrr....mana lah tau ko sesak duit ko cucuk lahhh duit ko kat pc ko yg 9000 tuuuuu.....

cuma aku nak nasihatkan ko jerk......berlebihan tu tak salah asal jgn membazir...dan beringat sebelum kena...tapi mana lah tau kot ko ni anak datuk kerrr anak tansri kerrr.....weh pinjamkan aku 10k leh?aku nak melabur lah....

hehe... nak melabur skang tak payah susah2..

pegi rhb bank buat asb, pinjaman ikut pakej kita nak buat..

duit satu sen pun tak payah keluar..

guna dividen tu je buat bayaran balik..

kite kt sinik b'perang-perangan kate 2 kate nih...tp si Thread Starter 2 mane??ape komen bro??xkn start thread ng 9500...pas2 blah trus bro??jgn xjadik dh...

bg aku le, 9.5k nih 70% aku spend kt visual nye acc cm gcard..monitor...nape??psl klu cpu nye cm proc nih...leh amek yg murah tp OC kaw2 nye..cm Q6600..buang duit je beli Q67, RM1k 2 spend bli gcard pn bagos..Q66 pjam mate leh oc g speed Q67...ini pndgan aku le...

yeah.. betul tu..

dulu aku nak amik e6600..

tapi lani rega dah turun q6600 lagi better dari qx6700.. sgt lah mahalnye

Emow Emow Emow...

pergh giler thread starter nie...jarang aku nampak anak melayu (melayu ka dia??) nak wat system cam gitu skali...gempak seh..dia nie programer ker or gamers???

a'a anak melayu..

prgramme reti sikit2..

kaki gamer..

3d tgh study.. buat interior..

hehe .. ddr3 nyer motherboard dah kuar dah tapi rugi la pasal banyak bandwitdh dia tak pakai sangat .. er komen aku kat system ko nih

A

:D

iye ke.. tq..

lebih semangat lagi aku ni nak membeli.. haha

mmg kt lowyat xjual..ko kne carik kt website dell...tp aku cdgkn ko amek 24" trus...dlm RM2k...klu yg cm aku dlm RM1.3k klu xslh..mostly yg ultrasharp 20" die pki panel S-IPS...the best panel dlm lcd nye class...tp 24" die pki S-PVA...itu yg potong 2...klu bg aku baik amek 27" atau 30"...dijamin S-IPS..err...27" S-IPS ke???

mmg kt lowyat xjual..ko kne carik kt website dell...tp aku cdgkn ko amek 24" trus...dlm RM2k...klu yg cm aku dlm RM1.3k klu xslh..mostly yg ultrasharp 20" die pki panel S-IPS...the best panel dlm lcd nye class...tp 24" die pki S-PVA...itu yg potong 2...klu bg aku baik amek 27" atau 30"...dijamin S-IPS..err...27" S-IPS ke???

patut la org kata dell ultrasharp ni bagus sbb baru aku tau monitor apple tu pun pakai tube yg sama..

brand LG.Philips

yg aku pelik napa lcd LG atau Philips tak popular?

aku surver lcd LG tu kebanyakan pakai TN panel

erm.. lembu punya susu sapi dapat nama..

kalau nak beli dari website dell tu

kena beli cara online la.. kan

kalau nak beli direct terus tu takkan tak ada pusat servis dia malaysia ni?

sebab ye la kita nak tgk dulu kan macam mana dia punya rupa..

tengok demotrasi dia macam mana...

lagipun kalau order tu bila pulak sampainye..

kdg2 brg2 baru ni bukan semuanya ok, silap2 kena antar balik kena tunggu berminggu-minggu lagi..

masalah jugak tu

erm..apple nye lcd pn pki s-ips..klu nk kire rege dell ng apple...ngehehee..mhl siot!!

ye le,klu rege murah,sape nk sumbat panel cun kt dlm 2??slalunye TN le utk budget nye lcd...2 le jgn nengok sgt milisecond nih...sbb kebanykan yg rendah ms nih le yg panel yg murah2...bkn pe,takot nnt main game NFS,korang xnmpk lak jln kt depan 2..hehehe.xtau lk dell ade service center....dulu aku beli,2 ari je smpi umah trus...umah kt Kulim..kilang Dell kt Bukit Minyak, Butterworth so cpt le..psl klu ade prob,ko leh trus call dell ckp yg ko xpuas ati,ps2 dieorg ganti br...

• Create New...