Jump to content
nazrol

Mohon Sumbangan Kos Surgeri Nuur Qistina Hayani

Recommended Posts

Untuk mengelakkan fitnah, saya tarik balik pos saya ini. Terima kasih kepada semua.

Nazrol Hafiz

Edited by nazrol

Assalamualaikum...

Saya mewakili rakan rakan putera disini, mendoakan akan kesejahteraan anak tuan, juga kami berdoa agar penyakit nya disembuhkan oleh Allah.

Berdoalah kepada Nya, yang Maha Pengasih, Maha Penyayang dan Maha Pemurah..

Amin...

InsyaAllah semoga ada insan insan yang bermurah memberikan sumbangan.

Maaf...Saya pindahkan topik ini ke bahagian Pengumuman..

nak tunggu keluar Paper / TV ke baru nak hulur bantuan ?

gamoknye doh jadik trend org sekarang kut. ..

Salam,

matrik02 tumpang tanya je sama ada dah keluar dalam berita/paper ke tidak (utk kepastian?)... tak bermaksud dia nak tunggu keluar kat berita/paper baru nak hulur bantuan.

matrik02, rasanya belum kot...

korg tak malu ke? org tu mintak bantuan, korang btekak kat sini. sampai dia tarik balik pos dia.

kalau tak nak tlg, jgn la nak tuduh @ fikir bukan2 pasal en nazrol tu. tak tau hukum fitnah ke?

kalau nak citer pasal akum ke, salam ke, gi la bukak thread baru. menyemak je kat sini

mmg la takde hati perut...

Bismillahhirrohmanirrohhim...

Assalammualaikum warga Putera yang di hormati sekelian...

Kepada yang berminat untuk memberikan derma kepada En. Nazrol boleh lah berbuat demikian dengan menghubungi beliau seperti dibawah :

Nazrol Hafiz

Tel : 013-358 3553

Laman Web : www.qistina.org - akan dikemaskini dari masa ke semasa

Email : admin @ qistina.org / nazrol @ gmail.com / nazha @ yahoo.com

Untuk Sumbangan Derma :

Maybank Account ( Malaysia ):-

Nazrol Hafiz Nazlan

Akaun No. : 154017298056

atau

CIMB Account ( Malaysia ):-

Nazrul Hadi Nazlan

Akaun No. : 04030036995524

Atau Cek kepada :-

Nazrol Hafiz Nazlan

No 3, Jalan Kajang Mewah 19, Taman Kajang Mewah, 43000 Kajang, Selangor. Malaysia.

Diharap selepas ini tiada lagi apa apa komen yang negetif keatas topik ini.

Marilah kita bersama sama berdoa kehadzrat Allah agar Kesihatan anak En.Nazrol pulih.

Dan kepada En. Nazrol agar tabah dalam menghadapi ujian dari Allah.

sekian,

Wassalam...

Edited by TJ-Ariff

korg tak malu ke? org tu mintak bantuan, korang btekak kat sini. sampai dia tarik balik pos dia.

kalau tak nak tlg, jgn la nak tuduh @ fikir bukan2 pasal en nazrol tu. tak tau hukum fitnah ke?

kalau nak citer pasal akum ke, salam ke, gi la bukak thread baru. menyemak je kat sini

mmg la takde hati perut...

Aku pun kena? <_<

Tapi, aku reiterate benda dalam posting aku yang kena delete tu, En Nazrol ni bukan orang yang out-of-nowhere popped out and asking for helps. Maksud aku, beliau bukan anonymous.

Dia pemilik Serai Solutions - area Bachang, Melaka. Antara projek Serai Solutions ialah mengadakan training dan produk training beliau ialah Training.Org.My. Cuma takdir Allah menimpa cahaya mata beliau, sehingga beliau memerlukan bantuan dari sesiapa yang sudi menghulurkan bantuan sebanyak RM100K utk menyembuhkan penyakit dengan izin Allah dari siapa-siapa yang prihatin.

Personally, aku pun tak kenal beliau, cuma aku tahu beliau adalah pemilik Serai Solutions/Training.org.my. Dulu hari2 aku lalu depan kedai tu nak pegi kerja.

Darkwan, thanx for the info. harap2 info ni bleh meyakinkan lagi org lain utk menghulurkan derma.

"Perumpamaan mereka yang mendermakan harta bendanya di jalan Allah, ibarat menanam sebuah biji akan menumbuhkan tujuh pokok dan dari tiap-tiap pokok (membuahkan) seratus biji, dan Allah selalu melipat gandakan kepada siapa saja yang dikehendaki, dan Allah maha Luas (rahmatNya) lagi maha Mengetahui.

(Al-Baqarah: 261)

sedekah bukan dari segi wang ringgit je...pada sesiapa yg tak mampu, bleh la sedekahkan doa utk anak kecil ni supaya cepat sembuh dan kepada en. nazrol dan isteri supaya jalan mereka dipermudahkan...

sedekah bukan dari segi wang ringgit je...pada sesiapa yg tak mampu, bleh la sedekahkan doa utk anak kecil ni supaya cepat sembuh dan kepada en. nazrol dan isteri supaya jalan mereka dipermudahkan...

yup saya tak mampu, maka saya berdoa jerlaa amin, harap2 kepada semua yang tak mampu berdoa moga2 sihat..moga sesuatu yang ajaib berlaku untuk anda tanpa menjalani perubatan yang menelan belanja RM 100K, bayi anda sembuh dengan hanya berdoa drp org ramai.

saya memang kenal dengan encik nazrol tu...

dah berapa kali dah saya sertai kursus yang diadakan...

saya sokong kata-kata darkwan tu...

dan apa yang dimaklumkan oleh encik nazrol tu memang benar...

marilah kita sama-sama membantu beliau...

semoga cahaya mata nya akan sembuh...insyaAllah...

Untuk mengelakkan fitnah, saya tarik balik pos saya ini. Terima kasih kepada semua.

Nazrol Hafiz

tak perlulah en.nazrol tarik balik post tu.

kita di sini sedang berusaha membantu en.nazrol sedikit sebanyak yang termampu.

semoga ringan sedikit beban en.nazrol.

Terima kasih.

Nazrol Hafiz

x sempat baca 1st post Mr Nazrol... :(

anyway, hanya doa yg mampu ku kirimkan buat anakmu wahai saudara seIslamku...

Amin... :)

aduih...

terasa nyesal plak. Selepas mengetahui profail en. Nazrol.

marilah semua memberi sumbangan.

assalamualaikum,

Hindarilah diri kita daripada prejudis dan was-was terhadap seseorang atau sesuatu perkara.Sesungguhnya perasaan was-was itu datangnya daripada bisikan syaitan. Nauzubillah Minzalik

assalamualaikum,

Hindarilah diri kita daripada prejudis dan was-was terhadap seseorang atau sesuatu perkara.Sesungguhnya perasaan was-was itu datangnya daripada bisikan syaitan. Nauzubillah Minzalik

Betul tu, takyah rasa was-was terhadap makan... makan jer tanpa was-was... gunakan tanpa was2.

Tak perlu rasa was-was kepada org yang tidak dikenali anggapkan semuanya baik belaka.

salam...

sya pun kenal en.nazrol ni, baik orangnya. Harap dia tabah hadapi dugaan Allah ini. Tak dapat bayangkan perasaan en.nazrol ketika ini.

Marilah menderma sedikit sorang... sikit² lama² jadi bukit gak kan.

bile korg ckp cuma mampu sedekahkan doa je, aku duk membayangkan yg korg ni terlalu susah...

btul la Miss_Shaz ckp, kita derma skit2, lama2 jadi bukit... kalau sorang rm10, 10 org dah rm100...

kite dah hidup berpuluh tahun...tak nak ke bagi peluang pada qistina rasa apa yg kite rasa skang nie...?

'ANDAI KAU MENJADI AKU BARULAH KAU AKAN MENGERTI"

SAYA FAHAM APA YANG DILALUI OLEH EN NAZIROL..KERANA SAYA ALAMI MASALAH KESIHATAN.WALAUPUN ADA INSURANS TAPI KOS PERUBATAN LEBIH TINGGI.

WAKTU KITA TERLANTAR, MEMANG RAMAI YANG MENABUR CERITA, SEDANGKAN TIDAK MELIHAT ATAU ZIARAH

TETAPI DALAM MASA YANG SAMA ALLAH TETAP HULURKAN BANTUAN KEPADA KITA.

BANTU MEMBNTU SESAMA KITA..

cuba bukak web yg TJ-Ariff ada bagi tu. kalau tak silap, dia perlukan RM100k.

jom la kiter sama2 membantu... derma takkan buat kite makin miskin...

Cik Wawa, xyahla desak2 diorg nak derma, derma kena ikhlas. Terpulanglah pd diorg nak menderma ke tak, keputusan masih dtgn mereka.

Assalamualaikum,

Quote Matrik02

------------------------------------

Betul tu, takyah rasa was-was terhadap makan... makan jer tanpa was-was... gunakan tanpa was2.

Tak perlu rasa was-was kepada org yang tidak dikenali anggapkan semuanya baik belaka.

-------------------------------------

Dalam hadis memang ada cakap perasaan was-was itu datang dari bisikan syaitan.

Dari apa yang saya baca, balasan Matrik02 macam nak mempermainkan sesuatu rather nak memberi komen yang membina.

Kita kena bersangka baik terhadap semua orang. Kecuali kalau orang itu ada tanda tanda yang me'was-was'kan kita.

Kalau tidak bersangka baik, lama lama boleh terjatuh fitnah. Memang kena bersangka baik, tetapi dalam berhati hati. Jangan prejudis.

Quote dari Matrik02

---------------------------

yup saya tak mampu, maka saya berdoa jerlaa amin, harap2 kepada semua yang tak mampu berdoa moga2 sihat..moga sesuatu yang ajaib berlaku untuk anda tanpa menjalani perubatan yang menelan belanja RM 100K, bayi anda sembuh dengan hanya berdoa drp org ramai.

---------------------------

Lagi satu komen yang saya rasa ada unsur hina. Mungkin cara saya baca kot. Takpun cara susunan ayat.

Pertolongan Allah tuh memang paling perfect kalau banding dengan pertolongan manusia (yang datang dari Allah juga). Tetapi manusia kena berusaha juga dan redha atas musibah yang menimpa.

Perkataan "moga sesuatu yang ajaib berlaku untuk anda TANPA menjalani perubatan" jelas menghina Encik Nazrol and Post Cik WaWa.

Mungkin sekarang kita rasa sihat sejahtera, tapi kalau kita mempermainkan nasib orang lain, Allah boleh jadikan kita lebih teruk dari mereka.

Salam,

takde niat aku nak mendesak...

aku cuma simpati pada satu nyawa yg baru mula tgk dunia... dia berhak utk hidup, sama mcm kite...

kite selalu lupa...kita sanggup habiskan duit utk rokok, utk beli topup, utk enjoy, utk mkn yg sedap2, utk beli brg yg kite suke, utk moto, utk kereta... tp bile tiba masa ada yg memerlukan bantuan, kita boleh ckp, kita tak mampu. makan sendiri pun tak lepas, ni kan pulak nak bagi org lain. patut ke mcm tu?

pd aku, duit RM10 tu bleh sekali @ dua kali mkn je. kalau takde RM10 tu, mungkin aku akan berlapar (tp tak la sampai mati). tapi pada org yg amat memerlukan, RM10 tu besar nilainya...mungkin RM10 tu yg membuatkan dia utk terus hidup...

hilangkan rasa was-was... menderma dengan ikhlas. kalau tak nak menderma, jgn timbulkan rasa syak wasangka pada org lain supaya diorg tak menderma jugak. kalau kena tipu, itu bahagian org yg menipu. biar Allah je yg balas... asalkan kite ikhlas, itu dah mencukupi...

to mr. matrik02, we are talking about a life of a child right now. so please...don't make fun of it...

• Create New...