Jump to content
Sign in to follow this  
MalaYneuMaya

Impak Maksima !

Recommended Posts

dan-dan lak saving cost nak kawin cepat... :lol:

aku mmg sokong filem2 bercorak permotoran ni...cuma aku terkilan idea byk amik dari filem luar..

Aku blom tengok... tapi... terkilan banyak sangat ke? Kalo ambik idea dari filem luar... kita terima je dgn hati yg terbuka. OK. ;) Kalo gua takde hal... tiru la banyak mana pun... janji kalo dah diterima umum... pastu... mintak2 la bikin sumthing original plak pada masa depan kelak... -kan.

Kalau nak original,kita amik idea drifting tu je dari luar negara.Kereta jangan pakai luar negara punya macam Evo ke Skyline ke,guna kereta Malaysia je... :lol:

Guna Iswara ke,Savvy ke,Wira ke...tak kira la ape2 janji Malaysia.Baru semangat skit nak tengok filem drift,ada kelainan.. :P

assalamualaikum...

bukan masalah idea drifting tu..cuma idea fast furious tu je nampak 'amik' sgt... :blush:

psl keta malaysia tu takbleh bro...psl keta malaysia FF, abih2 pon yg bleh dikomersilkan waja R3 yg Tengku Djan pakai tu...tu je satu2 waja FR kat malaysia ni..

Aku cuma gurau je... :P

Bagi aku,filem ahmad idham ni bagus untuk mengembangkan style perfileman kita.At least dia berani mencuba,dengan bajet yang ciput walaupun CGI nampak buruk,tapi kira memuaskan la hasilnya.Kalau diberikan bajet yang lebih besar,tentu dia leh buat dengan lebih baik... B)

Berbaloi gak la aku bayar RM6,ada hiburan dan aksi kejar megejar walaupun tak sehebat Tokyo Drift..hehehe..

psl keta malaysia tu takbleh bro...psl keta malaysia FF, abih2 pon yg bleh dikomersilkan waja R3 yg Tengku Djan pakai tu...tu je satu2 waja FR kat malaysia ni..

Kalo Gen-2... boleh?

assalamualaikum...

gen-2 pon pacuan hadapan gak..syarat utama mesti pacuan belakang atau FR baru bleh drift..kalu nak guna gak kena modify jadikan pacuan belakang..

aku taktau sgt keta2 mesia ni..cuma aku agak suma model pacuan hadapan...*betulkan kalu salah

..hehe aiseh dh masuk topik drifting plak..ayo

Aku cuma gurau je... :P

................. walaupun CGI nampak buruk,tapi kira memuaskan la hasilnya.

Bukan buruk, memalukan.....!!!!bukan nak kondemmm, tapi kita dah boleh buat sebenarnya, tapi save budjet....kalo tak terre cgi bg la yang terrer, cth KRU leh wat cgi cantek utk "Cicakman", bayar diorang sudah....Tapi, nak save nyer pasal sanggup tak nak yang terbaik....

Tak pon scene yang Cgi tu tak yah wat pon takpe......byk scene lagi leh di ganti kan.....pepandai korang la pikir....

TOLONG LA BG SATU YANG MEMBANGGAKAN!!!

assalamualaikum...

Bukan buruk, memalukan.....!!!!bukan nak kondemmm, tapi kita dah boleh buat sebenarnya, tapi save budjet....kalo tak terre cgi bg la yang terrer, cth KRU leh wat cgi cantek utk "Cicakman", bayar diorang sudah....Tapi, nak save nyer pasal sanggup tak nak yang terbaik....

Tak pon scene yang Cgi tu tak yah wat pon takpe......byk scene lagi leh di ganti kan.....pepandai korang la pikir....

ye betul...diulangi...bukan nak kondem..cuma cgi dlm cita impak maksima ni kalu takde tidak mencacatkan aku rasa...scene2 real dlm cita tu pon dah cukup best.. ^_^

bukan maksudnya aku nak kondem tek CGI dlm filem Malaysia plak..aku bangga filem kita dah masuk era grafik2 ni...