Jump to content
Sign in to follow this  
sekuang

Pinjaman Pertanian Yang Paling Cepat

Recommended Posts

salam....semua..

aku ada tanah nak tanam KELAPA SAWIT (bapa aku cadang) tapi modal tak de...aku ingat nak apply loan...aku nie budak it kerja tetap...semua urusan pertanian ayah aku yang buat ...cuma aku cari modal... agak - agak boleh tak apply loan ??

apa kata ko apply MARA>..buat proposal then submit...tapi aku ada satu cadangan..apa kata ko fikirkan idea bela kambing.....tak bnyk modal dan senang nak jaga...lagipun ada badan2 yang membantu dalam memberi baka kambing...yang penting tempat ada, modal tak jadi masalah..

apa kata ko apply MARA>..buat proposal then submit...tapi aku ada satu cadangan..apa kata ko fikirkan idea bela kambing.....tak bnyk modal dan senang nak jaga...lagipun ada badan2 yang membantu dalam memberi baka kambing...yang penting tempat ada, modal tak jadi masalah..

aku sokong kambeng. pasaran daging kambeng mahal skrg ni.

org india x makan lembu, tp depa suke makan kambeng.

aku pon suke mkn daging kambeng.

org islam buat kenduri Aqikah

Aku ada juga minat nak buka ladang kambing ni,

tapi problemnya nak cari tempat...

kalau ada yang nak join venture

ngan aku mesti business plan yg dah

lama aku rancangkan ni GempaQ..

salam....semua..

aku ada tanah nak tanam KELAPA SAWIT (bapa aku cadang) tapi modal tak de...aku ingat nak apply loan...aku nie budak it kerja tetap...semua urusan pertanian ayah aku yang buat ...cuma aku cari modal... agak - agak boleh tak apply loan ??

Saya nak bagi pendapat nih,

Awak nak tanam sawit berapa banyak/tanah berapa luas?

Kalau budget sikit, tanam sikit dulu - takyah pinjam bank. Saya dulu pun tanam sikit pasal takde budget. 100 pokok baru RM500. Bersihkan kebun & tanam kena buat sendiri.

Sebelum tuh, lokasi kebun awak di mana yek..

Tapi kalau nak buat loan gak, buatlah personal loan. bank Rakyat ada, Alradji, cimb dll...

TQ

Aku ada juga minat nak buka ladang kambing ni,

tapi problemnya nak cari tempat...

kalau ada yang nak join venture

ngan aku mesti business plan yg dah

lama aku rancangkan ni GempaQ..

En.Mint,

Lokasi awak di mana?

Saya ada tanah(bapak punye la) kalau nak, boleh JV.

Lokasi tanah di sabak bernam & Johan Setia, Klang. tapi tanah takle luas sangat (2-3 ekar tu adelah)

Kalau minat contact saya....

tqvm

Hai mywin,,

Idea ko memang best..hari tu aku ada terbaca tentang projek goverment nak bela kambeng..

ada satu badan nak bagi baka kambeng and then jual balik kat goverment.. yang penting kita

ada tanah dan dapat maintain..

mywin,

aku rasa aku berminat, apa kat ko bagi detail pasal tanah kat kedua2 tempat tu...

Salam...,,

En. Mint

5 ekar tak banyak untung kalau nak bukak sawit...

agak2 saya dalam 3-4 tan jer sebulan

kena gak gi kursus2 menaga, membaja, menuai sawit

kalau salah tuai, silap2 MENGANGGUR pokok tu

tak bagi hasil

kalau 15 ekar boleh tahan la sikit

tp 5 ekor kambing boleh buat untung

dan

kalau di gabungkan untung berganda

org yang ada kebun sawit yg besar dah ramai buat cara ni

tp

kena la tunggu pokok sawit tuh lebih tinggi dr kambing2 tuh

u tau la kan kambing....semua dia belasah

p/s apa nama badan yg boleh supply kambing tu?

thanks

bapak aku hr tu g kursus cendawan.ader gak org promote psl bela kambing nie.

bila balik dr kursus aku tgk bapa aku mcm lg berminat nak bela kambing.mcm yg korang kata,kambing sekarang pasaran banyak...

lg pun xbraper `susah` nak jaga.bawa derang(kambing) g jln2 mkn rumput,pastu masuk kandang.dah besor,pastu jual.klo xslh aku derang 3 or 4 kali beranak setahun(betulkan aku klo slh)

try korang g website ni http://www.ppumm.org/

biler korang jd ahli dgn derang.derang akan beli kambing2 korang tu utk dipasarkan.so kita xyah susah cari market.

nie alamat persatuan nie

Persatuan Peniaga & Usahawan Melayu Malaysia(PPUMM)

249, Tingkat 1, Medan Sejati,

Taman Sejati,

32000 Sitiawan,

Perak Darul Ridzuan.

Tel:05-6922151 Fax:05-6931376 H/P: 019-5574711

aku mmg minat benda2 pertanian nie.tp xder rezki nak sambg blaja btul2 dlm kursus pertanian nie.

masa form4 dulu aku mintak skolah teknik aliran pertanian,tp xdapat.time tu pmr aku dpt 5A tp xdpt gak teknik.member2 aku yg kurang dr aku banyak yg dpt teknik.xder rezki aku...pastu,pas abis spm aku try apply kursus pertanian yg kementerian pertanian buat.tp xdpt gak.2 kali aku mintak.dua2 xdpt....pas tu aku try mintak amik sijil pertanian kat jabatan pertanian kat dgn tempat aku nie.tetap xdpt gak...

last2 aku dpt sambg kos engineering,mmg jauh lari dr hasrat aku......tunggu la kot2 esok aku ternak kambing robotik ker.tanam sayur2 besi ker...hehehehe...

Thanks class_sick. Melalui website yg ko bg tu byk maklumat yg aku tgh cari telah ku temui. :rolleyes:

Setiap kejadian yg berlaku pasti ada hikmah disebaliknya. Mungkin rezeki ko class_sick lebih dlm bidang engineering.

Sapa tahu kn? Ape2 pn, bile kita menceburi sesuatu bidang tu lakukan dgn bersungguh-sungguh n berterusan. B)