Jump to content
Dark Crow

Game Weapon Challenge!

Recommended Posts

Hi!! kawan-kawan gamer sekalian!!

Disini aku bukak topik baru ni tuk anjurkan game weapon challenge. Ni bukan pertandingan menang hadiah ke apa, ni sekadar tuk kita berlatih modeling 3D tuk game. Aku harap ianya mendapat sambutan, tak besar kecil pon jadi demi emnaikkan semangat game dalam diri kita. Tuk permulaan ni aku akan pilih tajuk apa kita nak model dan buat syarat-syarat dan peraturan dan juga pilih deadline bila hendak disiapkan. Ini bagus tuk kita latih diri kita untuk siapkan sebabrang kerja tepat pada waktunya. tuk permulaan ni aku pilih tajuk yang ringgan je yang bole anda siapkan dalam masa 2-4 hari.

Tajuk : Anda hendaklah model satu jenis senjata yang bole didapati di dalam game Role Playing Game (RPG). Boleh jadi RPG fantasi

atau futiristik. Bole jadi model pistol sampai lah ke pedang gajah(itu imeginasi korang).

Spesifikasi : Bilangan polygon tidaklah melebihi 800 triangle (banyak tu kalau kire tuk game RPG). Saiz texture tuk model ialah 512x512.

boleh untuk 512x512 Colour map, 512x512 bump map, 512x512 normal map dan sebagainya.

Di akhir penyertaan anda hendaklah tunjuk 1 image akhir model, 1 image model dgn wireframe, 1 image texture anda.

Anda juga kenalah umumkan berapa bilagan triangle (bukan polygon) yang ade pada model. Bole tunjuk bukti dlm bentuk

image.

Tarikh tamat : 10 hb Mei 2007(waktu Malaysia).

Untuk challenge ni aku cadangkan lepas modeling korang guna teknik UV Unwraping kerana ini adalah method yang game modeler gunakan untuk texture character, map dan juga props. Semua 3D applikasi ade fungsi ini tuk texture. Inilah masanya tuk anda belajar dengan dalam lagi cara texturing yang hardcore. Kalau ade yang dah tau cara ni bagus. Aku rasa semua update modeling tuk challenge ni biarlah di letakkan disini. Paling elok start dengan concept drawing weapon tu dulu. Sebarang kritik yang membina di alu-alukan. Jangan ciplak, curi hasil kerja orang. Lepas habis tamat challenge ni nanti kita akan ade kan vote tuk yang mana paling best. Pemenang akan di beri penghormatan untuk mula challenge baru dengan tajuk dan spesifikasinya sendiri.

Apa lagi mari lah kita sama berlatih dan menunjukan kehebatan masing dan terutama sekali berkongsi ilmu. aku akan postkan concept tuk weapon aku esok!! Good luck everyone!!

Edited by Dark Crow

Tajuk : Anda hendaklah model satu jenis senjata yang bole didapati di dalam game Role Playing Game (RPG). Boleh jadi RPG fantasi

atau futiristik. Bole jadi model pistol sampai lah ke pedang gajah(itu imeginasi korang).

Aisehh... kalo bukan RPG bleh tak...?

Sebab aku buat game genre dia RPG ialah aku tak nak korang buat model yang detail dan banyak polygon. Sebab itu aku set maximum is 800 triangle per model. Sila terangkan kat aku kenapa ko taknak RPG? dan kalau ko ade cadangan lain silalah beri.

Aku dah model weapon nih (God Of War PS2) aku rasa bukan RPG ;( ... dia ada 2 model....pon blom sampai 800 triangles...tu blom optimize lagi poly dia..... model dlm stengah jam... tinggal nak texture je lagi... amacam ada fleksibiliti tak...?

Okeh, jadi sekarang ni ade pertukaran sket. Model weapon untuk game 3D person seperti GOW, Prince of persia, Oblivion, Gothic 3, Hitman dan sejenis denganye.

Model penang ko cun, brutal tapi aku cadangkan kalau ko model sesuatu yang Original. Ko bole pakai design pedang GOW ni sebagai rujukan dan cipta model pedang yang lagi gempak. Pasal bilangan Triangle ko tu rendah bagus, lagi optimize lagi bagus. Aku bagus bilangan triangle dia 800 sebab harap perserta dapat model weapon yang lagi out of this world. Ingin aku ingatkan bahawa senjata bole terdiri daripada berbagai rupa dan jenis, bole jadi pedang, chaingun, bow&arrow, rocket launcher dan lain-lain lagi.

Okeh sekarang sudah settle perbincangan kita jadi marilah kita mulakan. Mari-mari join bikin ini weapon!! :lol:

Ialah Vib, ko nye texture tu ade pakai bump map atau normal map ke? Kat pedang ko ade gerigi kasar tu, itu memang ko buat camtu ke atau ade sebab texture distortion? Texture ko dari segi colour kureng ler..cuba buat research pedang2 yang ade dlm game macam mana texture dia.

Satu lagi kalau bole ko post jela pedang saja sebab topik dia model weapon je takyah letak org dalam.

Hi!! kawan-kawan gamer sekalian!!

Disini aku bukak topik baru ni tuk anjurkan game weapon challenge. Ni bukan pertandingan menang hadiah ke apa, ni sekadar tuk kita berlatih modeling 3D tuk game. Aku harap ianya mendapat sambutan, tak besar kecil pon jadi demi emnaikkan semangat game dalam diri kita. Tuk permulaan ni aku akan pilih tajuk apa kita nak model dan buat syarat-syarat dan peraturan dan juga pilih deadline bila hendak disiapkan. Ini bagus tuk kita latih diri kita untuk siapkan sebabrang kerja tepat pada waktunya. tuk permulaan ni aku pilih tajuk yang ringgan je yang bole anda siapkan dalam masa 2-4 hari.

Spesifikasi : Bilangan polygon tidaklah melebihi 800 triangle (banyak tu kalau kire tuk game RPG). Saiz texture tuk model ialah 512x512.

boleh untuk 512x512 Colour map, 512x512 bump map, 512x512 normal map dan sebagainya.

Di akhir penyertaan anda hendaklah tunjuk 1 image akhir model, 1 image model dgn wireframe, 1 image texture anda.

Anda juga kenalah umumkan berapa bilagan triangle (bukan polygon) yang ade pada model. Bole tunjuk bukti dlm bentuk

image.

Tarikh tamat : 10 hb Mei 2007(waktu Malaysia).

Untuk challenge ni aku cadangkan lepas modeling korang guna teknik UV Unwraping kerana ini adalah method yang game modeler gunakan untuk texture character, map dan juga props. Semua 3D applikasi ade fungsi ini tuk texture. Inilah masanya tuk anda belajar dengan dalam lagi cara texturing yang hardcore. Kalau ade yang dah tau cara ni bagus. Aku rasa semua update modeling tuk challenge ni biarlah di letakkan disini. Paling elok start dengan concept drawing weapon tu dulu. Sebarang kritik yang membina di alu-alukan. Jangan ciplak, curi hasil kerja orang. Lepas habis tamat challenge ni nanti kita akan ade kan vote tuk yang mana paling best. Pemenang akan di beri penghormatan untuk mula challenge baru dengan tajuk dan spesifikasinya sendiri.

Apa lagi mari lah kita sama berlatih dan menunjukan kehebatan masing dan terutama sekali berkongsi ilmu. aku akan postkan concept tuk weapon aku esok!! Good luck everyone!!

Mana ko punya....???

Sorry semua, dah 4 hari aku takleh nak masuk website Putera ni. Seperti yang di janjikan.

Ni entry aku. Parang sahaja 262 Triangle.

Haa bagus masukla lagi ramai2. Nak buat 2-3 entry perperson pon bole..sila-sila.

Deadline lama lagi 10 hrb mei ni.

Edited by Dark Crow

assalamualaikum...

:D hehe sementara nih kalu aku pos dulu akunyer keris nih bleh tak? nih dh penah klua dulu kt thread yg agak hot dulu.. waicehh :P

assalamualaikum...

:D hehe sementara nih kalu aku pos dulu akunyer keris nih bleh tak? nih dh penah klua dulu kt thread yg agak hot dulu.. waicehh :P

xder masalah kot... ni saper pngadilnyer nie?

Pengadilnya adalah kita semua. Nanti bila sampai 10 hrb kita akan mengundi hehheheh. Keris ko tu ok tapi takde texture kat bilah keris dia.

Vib ko tak post texture imgae ko ke?

Warrghh... best ler korang nyer senjata2 nie. Semua pakai traditional nyer senjata yer, senapang takde ker. Uisshhh... cepat benar tutup submission, 10hb nie yek. Okey, kalo mood aku baik beberapa hari nie, aku post senjata aku plak... hehehe... :)

p/s:mcm mna korang pnya gmbar suma bsar2 yer? aku pnya cenonit ajer, bla klik bru bsar...

Edited by KuruKurue

Waa Kurukure ko banyak buat model weapon. Banyak masa lapang ni hehehehe. Tapi mana testurenya? bentuk model dah gempak tapi letakla texture, Bring it to life!! wahahhahhaha!!

Waa Kurukure ko banyak buat model weapon. Banyak masa lapang ni hehehehe. Tapi mana testurenya? bentuk model dah gempak tapi letakla texture, Bring it to life!! wahahhahhaha!!

aku klu buat model tu byak masa lapang tpi tba2 klu nak buat texture dia tu jdi malas n trus masa tu jdi smpit...

lgi skali aku tnya mcm mna korang attach gmbar tu bsar2?? aku punya kecik ajer...

assalamualaikum...

ko guna webhost imageshack mmg ler camtuh.. tu kelebihan sebenonya :D kn ramai moderator syorkn site nih psl bleh wat thumbnail tuh...

assalamualaikum...

ko guna webhost imageshack mmg ler camtuh.. tu kelebihan sebenonya :D kn ramai moderator syorkn site nih psl bleh wat thumbnail tuh...

jdi nak pki webhost mna yg bleh dpat gmbar besar2 jdi x pyhlah nk klik lgi gmbar tu?

assalamualaikum...

jdi nak pki webhost mna yg bleh dpat gmbar besar2 jdi x pyhlah nk klik lgi gmbar tu?