Jump to content
slaughters

Projek Bersama Majalah Pc

Recommended Posts

1. ape yang putera dapat?

dari ape yang ako leh nampak, right now, NOTHING.

putera TIDAK PERLU more publisiti lagi2 daripada majalah tu, only because more publisiti dari majalah tidak akan generate duit untuk putera.

2. siapa slaughters untuk memandai buat "perbincangan underground" atas pihak putera?

3. siapa yang akan dapat duit, if any? majalah PC tu dapat duit dari advertisers, putera? shanai? ako? ko? copyright artikel yang ako tulis kat putera tu jatuh ke tangan sapa? Shanai, ako, Majalah PC atau Utusan?

of course kalo ko cakap kat mana2 majalah yang satu FORUM percuma berminat untuk letak logo dan sumbang artikel/kolum/soaljawab (secara free?) mesti diorang nak. tapi diorang nak bayar ke?

because walau macam mana mulia korang ni sekalipon sampai nak rasa stim bile nampak nick korang kat dalam majalah (walaupon tulis artikel secara percuma), korang kena ingat bahawa apa2 senario pon, mereka yang memang 100% pasti akan dapat duit.

1. ape yang putera dapat?

dari ape yang ako leh nampak, right now, NOTHING.

Dah ngko buta.. mane nak nampak.. :lol:

putera TIDAK PERLU more publisiti lagi2 daripada majalah tu, only because more publisiti dari majalah tidak akan generate duit untuk putera.

Yaa !! betul !! Putera.com tidak perlukan publisiti secara murahan seperti yang dilakukan oleh C-Fu untuk mempromosikan kebodohan diri sendiri.

2. siapa slaughters untuk memandai buat "perbincangan underground" atas pihak putera?

Dah ngko buta.. ngko mane nak nampak aku.. :lol:

3. siapa yang akan dapat duit, if any? majalah PC tu dapat duit dari advertisers, putera? shanai? ako? ko? copyright artikel yang ako tulis kat putera tu jatuh ke tangan sapa? Shanai, ako, Majalah PC atau Utusan?

of course kalo ko cakap kat mana2 majalah yang satu FORUM percuma berminat untuk letak logo dan sumbang artikel/kolum/soaljawab (secara free?) mesti diorang nak. tapi diorang nak bayar ke?

because walau macam mana mulia korang ni sekalipon sampai nak rasa stim bile nampak nick korang kat dalam majalah (walaupon tulis artikel secara percuma), korang kena ingat bahawa apa2 senario pon, mereka yang memang 100% pasti akan dapat duit.

Lagi satu kenyataan dan persoalan "BODOH". Soalan yang sendiri boleh tau jawapan. Cube a fikir sikit.. Aku ingat ngko ni dah pandai sangat.. tak payah la nak kene terang satu2.. Tapi mengalahkan budak tadika yang terencat akal.

eh apsal lak ni? yang ko tetibe nak marah2 ni pasal ape?

those are VALID questions. ko hanyalah member biasa putera, pastu ko cakap macam ade diskusi begitu megah sampai ko pulak yang nak membuat perancangan untuk putera.

so kalo Shanai sebok, maka obor api putera diletakkan di bahu ko, camtu?

again ako tanya, siapa ko untuk membuat apa2 perancangan dan diskusi atas nama shanai atau putera? unless ko adalah seseorang yang berkait rapat dengan putera, at least melebihi satu nickname sama seperti ako dan ramai orang, then elok ko explain kat sini daripada dok reply smartarse comments cam kat atas.

the only thing yang agak terang kat sini adalah, ko nak suruh orang2 kat sini ramai2 sertai acara taip artikel secara percuma sambil melihat Majalah PC mengaut untung atas nama ahli2 putera. adakah ni yang ko nak buat atau ko actually ada membuat diskusi?

Edited by C-Fu

eh apsal lak ni? yang ko tetibe nak marah2 ni pasal ape?

Peduli apa aku ? :lol:

those are VALID questions. ko hanyalah member biasa putera, pastu ko cakap macam ade diskusi begitu megah sampai ko pulak yang nak membuat perancangan untuk putera.

Aku membuat perancangan. Dan ke arah kebaikan putera.com. Then aku ajukan kat sini perancangan. Dalam ramai2 aku nampak ngko aje yang tak sokong. Ko ni terencat ke ape sebnarnya ?

so kalo Shanai sebok, maka obor api putera diletakkan di bahu ko, camtu?

Ngko takde fakta yang nak menyokong kata2 ngko bahawa obor api putera nak diletakkan atas bahu aku. Owh, aku lupe yang ngko ni susah nak faham ape yang aku dah tulis awal2 tu..

again ako tanya, siapa ko untuk membuat apa2 perancangan dan diskusi atas nama shanai atau putera? unless ko adalah seseorang yang berkait rapat dengan putera, at least melebihi satu nickname sama seperti ako dan ramai orang, then elok ko explain kat sini daripada dok reply smartarse comments cam kat atas.

Aku slaughters, so, sape plak ngko ni yang nak mempersoalkan tindakan aku nie ? ngko ni la ahli putera yang tak abis2 berfikiran kampung tetapi berlagak dah matang.

the only thing yang agak terang kat sini adalah, ko nak suruh orang2 kat sini ramai2 sertai acara taip artikel secara percuma sambil melihat Majalah PC mengaut untung atas nama ahli2 putera. adakah ni yang ko nak buat atau ko actually ada membuat diskusi?

Apa yang terang ? ko kan buta ? Orang buta tau ape ? Aku tak suruh sape2 menulis pun.. Owh, orang buta takleh baca.. :lol:

Aku dah tulis kat atas tu.. tu cadangan aku je sume tu.. bukan perancangan yang akan dilaksanakan oleh putera.com.

@ slaughters

kenapa emo? jawapan ko tuh menunjukkan ko emotional..

aku tak sokong sesapa, soalan c-fu tuh tak salah.. dia cuma nak kan penjelasan.

dan cara penjelasan ko tuh, tak kena. nampak sangat unsur tak puas hati.

Best gile nye manusia.

Peduli apa aku ? :lol:

Aku membuat perancangan. Dan ke arah kebaikan putera.com. Then aku ajukan kat sini perancangan. Dalam ramai2 aku nampak ngko aje yang tak sokong. Ko ni terencat ke ape sebnarnya ?

Aku dah tulis kat atas tu.. tu cadangan aku je sume tu.. bukan perancangan yang akan dilaksanakan oleh putera.com.

ako tanye balik, siapa slaughters ni untuk memandai buat perancangan "untuk kebaikan putera?"

and this time, buang emo ko tu dan bagitau kat semua orang kat sini, kat mana ako ade cakap ako TAK SOKONG cadangan/perancangan ko. ako just cakap kalo ko betul2 ikhlas nak buat perancangan untuk kebaikan putera maka 1 kenape ko degil tanak tunggu Shanai bile buat diskusi dan 2 apa yang putera dapat.

still, ko tanak jawab. apsal membuak2 sangat emo ko tu, yang kalo orang taip sikit asyik nampak orang nak kutuk ko je hah?

oh and by the way:

design2 honeycomb ni orang dah berenti pakai sejak 2001 2002 lagi. haaa nak marah la tu.

Edited by C-Fu

hahahah...jgn gado2....

...nak masuk MPC tu elok gak tapi payah nk buat tu...ape kate pihak putera.com masuk paper dulu buat kemunculan pertama di khalayak media cetak yg lebih terbuka ke alam maujud....

@ slaughters

kenapa emo? jawapan ko tuh menunjukkan ko emotional..

aku tak sokong sesapa, soalan c-fu tuh tak salah.. dia cuma nak kan penjelasan.

dan cara penjelasan ko tuh, tak kena. nampak sangat unsur tak puas hati.

Hehe.. ngko macam tak kenal sape C-Fu.. ^_^

Aku dengan die je EMO. dengan orang lain takde de aku nak reply camtu.

Whatevapun, aku mintak maaf kat C-Fu, sebagai seorang islam. aku mintak maaf secara terbuka dengan bersaksikan member2 putera yang lain.

Aku tak takut pun dengan C-Fu ni. Even kalo aku diberi warn oleh admin or moderator sebab aku reply kasar, aku tak kisah.

Pada yang lain2 tu, jangan pandang pada site yang negatif seperti yang mamat tu nampak. Pikir ke arah positif sket.

Apa2 pun kita takkan capai kalo asyik fikir negatif, last2 diri sendiri yang hancur.

Malas dah aku nak layan C-Fu.

Ok, untuk mengelakkan perkara ini jadi lebih teruk. Aku close je thread nie. ^_^

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...