Jump to content
slaughters

Projek Bersama Majalah Pc

Recommended Posts

Baiklah, setelah sekian lama aku dengan Mr. Jalaludin ni buat perbincangan secara underground, aku rasa tibalah masanya aku buat perbincangan secara terbuka disini.

Perancangan aku dari dulu lagi untuk menyelitkan putera.com ni di dalam Majalah PC.

Tapi still takde perkembangan berikutan Mr. Admin kita ni terlalu sibuk.

So, ade apa2 cadangan tak ?

Rancangan ialah,

Ruangan soal jawab bersama Putera.com

Soal jawab mengenai masalah perisian, perkakasan dan sebagainya..

Terbaru keluaran APRIL 2007.. Gempak !

Bayangkan logo Putera.com ade kat depan MPC ni !!

Aku imagine mende ini laa

Edited by slaughters

Mm..

Mengapa kita x wujudkan majalah sendiri..?

Kite wujudkan 1 majalah putera,

dimana didalamnya ada ruangan seperti yg ada dlm lmn web kita.

Ada ruangan untuk soal-jawab bagi perisian,

ruangan utk sekuriti,

ruangan yg psal windows..

Di mana kite boleh memperkenal kan pelbagai software,

antivirus, dll..

Kite hanya perlu edit soalan dan jawapan yang perlu dan membantu sahaja..

Jika kite ingin bekerjasama dgn majalah pc,

adalah lbih sesuai kite buah majalah kecil seperti pc extra (kalo x salah) yg diselitkan bersama majalah B..

Ini hanyalah pandangan saya..

Hehehe..

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edited by buyong

cadangan dari segi apa ye?

rasanya kalau dah ada slot kat dalam Majalah PC... go on

aku pon sedia membantu

Mm..

Mengapa kita x wujudkan majalah sendiri..?

Kite wujudkan 1 majalah putera,

dimana didalamnya ada ruangan seperti yg ada dlm lmn web kita.

Aku tak nampak relevan kita bersaing dengan Majalah PC dengan cara itu..

MPC mempunyai matlamat yang hampir sama dengan putera.com, cume menggunakan landasan yang berbeza.

Putera.com menggunakan kaedah internet dan MPC menggunakan pendekatan Majalah dengan cara pembacaan.

So, perjuangan dalam menyampaikan ilmu pengetahuan dalam bahasa melayu..

Kita sepatutnya bergabung antara satu sama lain. Dari segi idea dan sebagainya. Bukan menjatuhkan sesama kita.

Sama2 nak bangun dan berkembang..

Putera.com semakin hari semakin maju.. Atas usaha Mr. Admin kita.

Apa peranan kita sebagai ahli putera.com untuk masyarakat ?

Kita bantu Majalah PC dan dalam masa yang sama Majalah PC bantu kita.

Kita promote Majalah PC, Majalah PC promote forum kita.

Menang - menang bukan ?

Kita nak buat majalah ?

sape nak buat majalah ? sape nak sponsor ? sape nak buat iklan ? sape pulak nak beli ?

Kita just tumpang landasan Majalah PC untuk berkembang maju lagi.. OK ?

Kenapa tak buat majalah putera sendiri?

sebab:

1. Nak cetak kena modal yang besar.

kalau nak cetak 1000 naskah modal RM10,000

nak jual berapa?

kalau nak cetak 100,000 naskah modal RM300,000

boleh la jual RM5.00 senaskah.

sapa nak bagi modal tu?

Tumpang Majalah PC pun dak cukup baik dah.

Tinggal lagi persetujuan admin ngan majalah PC jer.

Artikel kenalah tip-top.

Itu just pandangan saya..

X salah kite tlg-menolong..

Majalah Pc tlg kite,

kite tlg die..

Saya setuju dgn cdgn nak wujudkan ruang soal-jawab..

Malah saya sendiri membeli majalah Pc..

Maaf la kalo pandangan saya td x masuk akal...

Edited by buyong

1st, Majalah PC bagi ruangan apa, banyak mana, ada limit2 ke, etc..

- artikel, kena tiptop/professional (susah tu nak buat, da ramai bahasa sms)

- FAQ ok jugak, soalan2 yang biasa orang tanya

- tutorial programming ok jugak (macam MaxIT dulu2 tak silap aku)

- tips2 surfing, computing, blogging, spam, etc pun ok jugak

Putera.Com + Majalah PC = Mantap! :D

rasa2 nye ruangan tip, soal jawab, info terkini Putera.com pun boleh letak!

** dah lama tak beli MPC... rindunya... ^_^

Edited by sally8007

Cadangan yang bagus. Cuma beberapa sedikit perkara yang perlu diperhalusi spt:

1) Putera.com adalah milik Khazanah Maya Computer Systems. Mgkn Admin tgh fikir pasal hakcipta.

2) Lama mana komitmen Putera.com dgn MPC? Kontrak berupa mcm mana? Faedah dari segi apa Putera.com akan dapat?

Bila ada ruangan, mungkin collabration diletakkan "Dengan Kerjasama Putera.com" atau perkara berkaitan dgnnya. Kalaulah ruangan itu berbentuk soalan, dan nasihat yang salah diberikan, impak itu akan kena pada Putera.com & Khazanah Maya Computer Systems

3) Komitmen ahli/Putera.com. Apa yang akan dimuatkan di dlm MPC? Katakan artikel, ruangan tanya jawab, dsb. Siapa yg akan menjawab? Ahli. Lama mana ahli tersebut akan memberi komitmen? Faedah apa yg ahli itu dapat? Jgn ckp ikhlas. Ini bukan dunia zaman Hang Tuah. Kalau artikel dah diterbitkan di MPC, dan penjualan MPC naik hasil dari kerjasama dgn Putera.com, orang yang ada ilmu ikhlas pun mata boleh jadi bulau. Putera.com juga berlari dengan kos, dan ahli yang meluangkan masa di sini pun berkhidmat/menyumbang dengan kos. Masa itu emas, menyumbangkan masa tu adalah kos yang lebih besar dari semua perkara.

Secara keseluruhan, aku sokong projek ini tetapi beberapa perkara haruslah jelas sebelum projek ini dapat direalisasikan.

Dislaimer: Ini adalah pandangan secara peribadi dan tidak berkaitan dengan pandangan rasmi Putera.com

kire MPC mau tambah skit muka surat??

lepastuh sure Putera ramai org masuk..

aku cadang kan .. baik kita bekerjasama dengan Majalah PC .. bukan tumpang topik ke m/s dia ke .

tapi selitkan Majalah Mini PUTERA.COM kat dalam buku majalah ... So , Skill nih leh dapat lihat camner GEMPAK promote Majalah Utopia mase memula dulu.. tak gitu????

Majalah Mini PUTERA.COM <== budget sapa mau keluar ? ...

cos itu ini macam powerroot cakap aaa

Majalah Mini PUTERA.COM <== budget sapa mau keluar ? ...

cos itu ini macam powerroot cakap aaa

Ahli putera.com boleh membantu dengan membeli Majalah PC ! Mempromosikan kepada rakan 2 dan adik2..

So, adil la.. nak buat majalah ? sape a nak buat.. huhu.. nak buat artikel pun sket punye susah..

aku cadang kan .. baik kita bekerjasama dengan Majalah PC .. bukan tumpang topik ke m/s dia ke .

tapi selitkan Majalah Mini PUTERA.COM kat dalam buku majalah ... So , Skill nih leh dapat lihat camner GEMPAK promote Majalah Utopia mase memula dulu.. tak gitu????

haa..gini lah...mcm majalah tapi kecik je..kalau paper tu macam paper tutor, didik, kecik sikit dan disediakan bersama induk mereka..

kalau majalah mini putera ni nak JoinVentur dgn MPC maknanya MPC la induk dia..

tapi btol gak...masalah fulus nih...paling amat berat sekali...

off topic: [Akta©Rahsia©Rasmi]en shanai..cadangan saya utk sumber pendapatan Putera.com camne?? xde respon pon...dah rejek ke? [/Akta©Rahsia©Rasmi]

projek bersama Majalah PC????

agak menarik juga, tapi fokus kepada apa? hardware? software?

aku nak tanya satu soalan aje,

kenapa orang beli Majalah PC?

kalau nak buat sesi soal jawap/artikel/tip,

siapa member Putera.com yg nak tulis?

apa kelayakan dia sampai dibenarkan tulis?

atau pilih aje mana2 topik dlm forum ni utk diterbitkan?

aku selalu juga beli majalah pc ni. tapi skrg lebih kpd

ICT aje. banyak jual barang2 komputer, telefon dll

bagi akulah, baik majalah pc pilih aje mana2 topik

yg menarik dlm Putera.com dipaparkan pada setiap bulan.

mcm headline/rss ker tapi dlm bentuk majalah :D

memandangkan kebanyakan member Putera.com ni

ikhlas memberi pandangan/ilmu dlm forum ni,

jadi bagilah kredit dlm bentuk ........

pasal hakcipta tu, aku syor buat secara open source :D

mungkin boleh kumpulkan artikel2 yg paling best kat sini

& paparkan dlm majalah pc. dlm erti kata lain,

memberi sumbangan tanpa mengharapkan apa2.

lagi pun senang sikit nak baca :)

apa pun ni pandangan aku aje. mungkin ada baik/buruk.

kalau ko baca pun dlm majalah pc, kebanyakan maklumat pun

ambil dari internet. Cuma nak cari dlm bahasa melayu tu terhad

cadangan ini memang bagus kalau betul-betul dapat dilaksanakan .. cuma sekarang kita kena tunggu dari admin putera.com sahaja.. lepastu email kepada majalah pc nya editor.. aku rasa editor or penulis dlm majalah pc tu pun mungkin ada diantara ahli putera mahu pun pernah melayari forum putera ini .. jadi mungkin byk info yang penulis mpc dpt dari forum kita.. cuma kalau management setuju email sahaja kepada majalah pc editor..kita just combaine skit2 je .. kalau nak keluar majalah sendiri tu memerlukan modal yg besar .. kena fikir dulu gak ...

Idea pertama ialah aku cadangkan supaya Pihak Majalah PC menemuramah Mr. Admin kita ( Shanai ). Macam biase.. temuramah yang akan menceritakan siapa diri mr.shanai, bagaimana tercetus idea untuk bagunkan site putera ni dan sebagainya..

then barulah keluaran akan datang selitkan tentang soal jawab bersama putera..

amcam ? :lol:

Idea pertama ialah aku cadangkan supaya Pihak Majalah PC menemuramah Mr. Admin kita ( Shanai ). Macam biase.. temuramah yang akan menceritakan siapa diri mr.shanai, bagaimana tercetus idea untuk bagunkan site putera ni dan sebagainya..

then barulah keluaran akan datang selitkan tentang soal jawab bersama putera..

amcam ? :lol:

ade ade je ko .. hurmmm menarik gak..

nanti aku cadangkan Majalah Putera .. mestilah berdasarkan ilmu pengetahuan , cam Programming , hardware , software , jangan terlalu focus nak buat review tuh review nih... , cam hardware proc , kita study tentang Proc pastu buat artical.. amacam?

ade ade je ko .. hurmmm menarik gak..

nanti aku cadangkan Majalah Putera .. mestilah berdasarkan ilmu pengetahuan , cam Programming , hardware , software , jangan terlalu focus nak buat review tuh review nih... , cam hardware proc , kita study tentang Proc pastu buat artical.. amacam?

best jugak cadangan navigator tu, nanti boleh jadi macam tomshardware.com, buat benchmark sendiri tapi kali ni dalam bahasa melayu~ cool~ :lol:

Lepas tu buat macam PCGAMER magazine buat tu, Dipanggil ruangan "The Best from the Forum", Di mana perbincangan dalam forum tu yang boleh dimanfaatkan diterbitkan dalam majalah. :)

bila ahli putera.com dah ramai...

dah dalam ramai2 ahlinya terdapat juga sebahagian yg komited utk berkongsi ilmu seterusnya menjalankan aktiviti secara maya...mcm tutorial online..soal jawab..seperti yg kita ada sekarang...

bermula dgn admin&moderator memantau forum dgn lebih kemas..maksudnya, pantau penggunaan bahasa tak elok di kalangan ahli2... sentiasa menegur ahli2 yg guna bahasa terlalu ringkas... mcm bahasa sms.. bkn takleh ringkas2...tp jgn 'terlalu',

bermula dari situ... somebody boleh jadi PR, utk promote putera.com kepada somebody yg jadi wartawan, tgk majalah pc..ruang mana yg mcm boleh putera.com menyelit...

maknanya lagi...team admin&moderator kena kuat... then kena buat satu team mcm PR... utk membantu admin/moderator memantau forum n mencari/merancang idea utk buat putera.com lebih havoc, lebih menarik dgn aktiviti maya dan maybe aktiviti outdoor, atau aktiviti yg lebih ke hadapan spt kursus/seminar/bengkel...

selalunya bila aktiviti luar, melibatkan remaja lebih mudah menarik majalah mcm majalah pc ni nak masukkan berita. tambahan target majalah pc ni byk utk library n budak2 remaja... selebihnya baru golongan dewasa n profesional... (otai2 it biasanya suka majalah it yg 'power' brbanding majalah PC)...

kalau terus nak berada dlm majalah pc secara eksklusif sukar skt...sbb kena lalui banyak peringkat... bos2 dlm organisasi majalah pc n syarikat penerbit... tapi tak mustahil kalau ada usaha...

tapi semua di atas hanya idea n cadangan aku di pagi hari yg tgh tahan sakit perut ni...hahahaha

1st, Majalah PC bagi ruangan apa, banyak mana, ada limit2 ke, etc..

- artikel, kena tiptop/professional (susah tu nak buat, da ramai bahasa sms)

ha'ah betul..kena profesional sebab nak disiarkan kat majalah. rasa-rasanya boleh ke korang nak buat? kalau pos kat forum pun, pakai bahasa sms, reply merepek, baik tak yah. selesaikan isu penggunaan bahasa sms dalam pos dulu..tu yang lebih utama. ni peraturan forum pun tak..ntah la aku tengok ramai lagi yang selamba gi letak referral url kat signature padahal dah ada yang kena tegur. dia rasa dia lebih kebal kot. pastu ada letak tajuk topik ntah apa-apa dan banyak lagi la..aku rasa, baik kita bereskan masalah kat forum ni dulu sebelum fokuskan pada benda lain. mod-mod kena tegas buat pantau forum. pesal ada lagi yang terdesak masuk tanya pasal biskut tawar, warezz..pesal diorang ni susah nak faham tak leh pos benda ngarut gitu..dulu tak silap aku ada cadangan untuk bagitau peraturan asas forum dalam email diorang masa proses pengesahan keahlian..dah buat ke belum? atau masih dalam perancangan?

aku kata gini sebab aku takut nanti lepas nama forum ni dah masuk majalah, orang yang berpusu-pusu masuk nak tengok forum ni ramai yang samada tak jadi nak daftar, daftar sekali pastu blah terus atau kecewa..sebab apa? sebab masalah yang aku bagitau tadi..selesaikan masalah tu dulu..ko fikir sendiri la, nak ke orang pro, orang berpengalaman luas yang dah bertahun kerja dalam bidang dia, pakar-pakar masuk berforum kat tempat penuh masalah gitu? sebab antara ramai-ramai yang akan masuk tu bukan semua yang noob. jadi ko fikir sendiri..mana yang penting..?

sori kalau ada yang terasa..ni pandangan peribadi aku je.. :lol:

em..kadang2 aku rasa malulah dgn keadaan forum sekarang ni yg kebanyakan post entah pape!!!

...dah tak macam dulu lagi

karang org ingat indah khabar dari rupa apabila diletakkan kat majalah pc

baik selesaikan dalaman dulu....

mungkin perasaan aku je kot :wacko:

Mula2 sekali kita perkenalkan apa itu forum putera. Bagi tips2 dan peraturan bagaimana nak berforum di sini (kebanyakan pembaca adalah newbie).

apa kata kita tumpukan kepada rencana...klau nak buat tutorialllll... mesti banyak makan page..!!!

cuma target pembaca adalah newbie atau advance???seperti yg diketahui majalah pc lebih kepada pembaca newbie. Klau buat rencana yg advance pun best gak..boleh tarik pembaca kelas satu!!! :lol:

lorh.. aku rase putera standart jer..teratur.. ok lah dari ittutor yg kene byr duit hehe..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...