Jump to content
PGV3910

Abit Mobo

Recommended Posts

abit fatality F-190HD..nk tanya kengkawan putranian pasai mobo ni..sempoi ke?saya ni bknnya kaki oc kaw2 sgt.skit2 jek.mintak komen pasai mobo ni..

saya konfius pasai PC-I x16 jer..klu saya nk addon gc,adakah speed dia masih x16 ataupun kena kongsi memory ngn on board vga wlupn dh di disablekn on board vga tu.takut2 dia jadik x8 jek,bknnyer x16 lagi..please putranian..tolong saya :( saya plan nk amik mobo ni..gc tak mampu beli lg buat masa skrg.. :ph34r:

klu review tak ok,saya plan nk amik gigabyte 945G-DS3 pulak.problem mcm kat atas jadi tak?

Edited by PGV3910

Bukan tak laku~ ramai tak guna AbiT mobo kot~ :lol:

review dia tak berapa memuaskan, AbiT AB9 Pro lagi baik dari mobo ni, dan Gigabyte GA-965P-DS3 memang power, (bukan 945G tau).

Motherboards.org review Abit Fatal1ty F-190HD

Baik angkat Abit AB9 atau Abit AB9 Pro. Tak pun beli Gigabyte GA-965P-DS3.

Kalau dah guna graphic card PCI-Express x16, dah tak kongsi lagi dengan system memory sebab graphic card ada memory dia sendiri. memang speed dia x16.

Kalau tak mampu beli gc lagi, beli motherboard yang ada integrated graphics macam Intel DG965WH Motherboard , ada onboard Intel GMA X3000. :)

maknanya,klu aku nk bubuh gc,maka,tak bergunalah vga onboard tu kan.sbb salah satu perbezaan 945G n 965G adalah pd on board vga nya...jadik konklusinya,adakah rasional jika aku pakai 945G? cheewahh! ;)

maknanya,klu aku nk bubuh gc,maka,tak bergunalah vga onboard tu kan.sbb salah satu perbezaan 945G n 965G adalah pd on board vga nya...jadik konklusinya,adakah rasional jika aku pakai 945G? cheewahh! ;)

rasional la.kata ko nak guna onboard sebagai backup bukan tuk main game.

rasional la.kata ko nak guna onboard sebagai backup bukan tuk main game.

haah..aku mmg planning nk pakai gc..aku nengok ader sorang forumer low yatt jual palit 1950pro 512mb ddr3 dgn harga rm530 jek!!aku teruja !! :wub:

aku cuma risau klu PCI-E x16 945G ni jadik PCI-E X8 jek...sbb takut share ngn on board vga.. :(

http://forum.lowyat.net/topic/442707

Edited by PGV3910

haah..aku mmg planning nk pakai gc..aku nengok ader sorang forumer low yatt jual palit 1950pro 512mb ddr3 dgn harga rm530 jek!!aku teruja !! :wub:

aku cuma risau klu PCI-E x16 945G ni jadik PCI-E X8 jek...sbb takut share ngn on board vga.. :(

http://forum.lowyat.net/topic/442707

jgn risau la.onboard vga x kacau pape punya.kalo nak pasang gc matikan la vga onboard tu kat bios.

jgn risau la.onboard vga x kacau pape punya.kalo nak pasang gc matikan la vga onboard tu kat bios.

memang dari segi memory die tak kacau kalau dah offkan vga onboard tu.. tapi, aku pernah terbaca dalam satu forum bebudak bincang pasal speed yang 16x tu.. diorang kate kalau mobo yang ada built in vga dicucukkan dengan gc pci-e sebijik (built in vga dioffkan), gc tu akan jadi 8x sahaja walaupon sebenarnya speed sebenar 16x.. kalau aku silap, perbetulkan..

memang dari segi memory die tak kacau kalau dah offkan vga onboard tu.. tapi, aku pernah terbaca dalam satu forum bebudak bincang pasal speed yang 16x tu.. diorang kate kalau mobo yang ada built in vga dicucukkan dengan gc pci-e sebijik (built in vga dioffkan), gc tu akan jadi 8x sahaja walaupon sebenarnya speed sebenar 16x.. kalau aku silap, perbetulkan..

alamak..biaq betul frost!aku dh angkut gigabyte 945G-DS3!waaaa..sedih nyer..leh x hang buktikn kebenarannya..aku tgh kecewa ni.. :(

alamak..biaq betul frost!aku dh angkut gigabyte 945G-DS3!waaaa..sedih nyer..leh x hang buktikn kebenarannya..aku tgh kecewa ni.. :(

aku tak kate mende ni 100% confirm pasal aku terbaca dalam satu forum tapi tak ingat forum mana.. tomshardware kot.. :P )

ko try le test.. baru tau betul ke tak..

aku tak kate mende ni 100% confirm pasal aku terbaca dalam satu forum tapi tak ingat forum mana.. tomshardware kot.. :P )

ko try le test.. baru tau betul ke tak..

klu ko ingat bg ler link tu kat aku..aku dh berdebaq2 ni.. :(