Jump to content
syazone

Wujudkan Ruangan Khas Qa

Recommended Posts

saya cadangkan diwujudkan subtopic QA utk bahagian windows , Sistem & CPU, Motherboard & Memory . Ini khas utk mengelakkan bahagian tersebut dipenuhi soalan soalan mengarut newbies sampai nak cr perbincangan seriuos utk topik tersebut pon susah nak jumpa.

ini juga merupakan salah satu sebab mengapa org lama putera.com hilang dan tak minat nak masuk forum ni lagi. newbie x abis abis bertanya soalan soalan bodoh x masuk akal.

sepatutnyer forum ni digunakan utk enthusiast berbincang secara serius sebagaimana putera.com sebelum ini. sekian. maaf jika agak terkasar bahasa

Qa ni apa???

Question & Answer ker atau benda lain...????

Kalau camtu baik buat FAQ pun okey jugak.

Lagi satu, baik buat kat semua tempat perbincangan. Bukan takat windows , Sistem & CPU, Motherboard & Memory. Aku pun perasan yang kat putera ni selalu keluar soalan basic oleh newbie.

Edited by powerabu

korang jgn marah aku tau....ini si syazone sroh aku back up dier...

tapi memang betul ape yg dier ckap nie.....buat la mcm LYN sket.....snang sket nak bincang.....jgn jeneral jer macam tuh.,..abis semua soalan sudah campur2...kakadang tanye ikan ngan ayam mana lagi sedap pon ader......sorry2 jk..

GTG

haha ces punish ni

dia pon salah sorang org lama yg dh busan dgn question answer mengarut ngarut mcm tu,

so pada pandangan aku la... patut dia adakan ruangan khas utk question answer sahaja, kalo bukan jd subtopic pon maybe mmg ada satu bahagian khas utk bertanya sahaja, lebih kurang call for help or technical support mcm tu, so xde la bercampur dgn bab bab lain. nampak lebih kemas & teratur

nak tanya soalan simple simple mcm kenapa pc saya x menyala, knapa ayam lg mahal dr ikan, sumer kat ctu jer la

no offence, jgn marahkan aku, psl ada aku ty member member aku, knapa dh x msk putera.com ? "putera.com dh x mcm dlu, penuh soalan soalan simple, bule jumpa kat google"

sori

Edited by syazone

nih .. bukan nak buat cam LYN ke apa..

But , seriusly kita kena , buat satu thread untuk Soal Jawab , bukan untuk newbie je , kekadang yang peringkat Pro pon ada soalan nak tanya , nih memudahkan Thread Windows terbabit penuh dengan perbincangan je , tu la dinama kan Forum tak gitu , bukan thread windows je . Aku rase semua thread kena buat ruangan Soal Jawab .

korang jgn marah aku tau....ini si syazone sroh aku back up dier...

tapi memang betul ape yg dier ckap nie.....buat la mcm LYN sket.....snang sket nak bincang.....jgn jeneral jer macam tuh.,..abis semua soalan sudah campur2...kakadang tanye ikan ngan ayam mana lagi sedap pon ader......sorry2 jk..

GTG

hehheh..aku rase baek gak kalo ader modereter yg x segan silu nak "sapu" menda2 yang x de kena mengana tu...aku pun budak baru gak....hahaha.....

nih .. bukan nak buat cam LYN ke apa..

But , seriusly kita kena , buat satu thread untuk Soal Jawab , bukan untuk newbie je , kekadang yang peringkat Pro pon ada soalan nak tanya , nih memudahkan Thread Windows terbabit penuh dengan perbincangan je , tu la dinama kan Forum tak gitu , bukan thread windows je . Aku rase semua thread kena buat ruangan Soal Jawab .

camni pon ok gak, sekurang2nyer x bercampur aduk soalan soalan & sometimes berita or bincang pasal technologi baru,or info... sng sket nak tgk & baca bler tersusun elok

alaa nak senang, buat satu subforum newbies, boleh tanya pape je, moderator/senior2 tak boleh marah/ban, bagi nasihat elok2 :lol:

ada la 2 3 forum aku tengok buat camni, looks OK..