Jump to content
Sign in to follow this  
class_sick

Alat Boleh Jimatkan Kos Elektrik.-cyclone Energy Saver

Recommended Posts

Salam

nak tanya kwn2 seme kot2 korang pernah dngar ke psl benda nie sblm nie.

ader la satu company nie dia buat satu alat yg leh jimatkan elektrik kiter.

dia panggil `Cyclone Energy Saver`.derang kater leh jimatkan sampai 30%-60% elektrik umah kiter.

dia ader la tunjuk skali bukti bil elektrik sorng customer nie kat aku.customer tu pakai 4bijik air cond kat umah dia.

b4 pakai alat nie bil dia cecah 200 lebih.biler pakai alat nie bil kurang sampai 100 lebih sbln.

klo ikut kan apa yg aku paham la,elektrik yg masuk kat umah kiter xstabil,so banyak berlaku pembaziran.

so,alat nie fungsi dia utk stabilkan balik elektrik yg masuk umah kiter tu.lebih kurang mcm tu la.(aku bkn bdk elektrik)

dia pasang alat nie kat meter umah.

betul atau x tu aku xpasti la.tu nak tanya korang mana tau kot2 ader yg pernah pakai ker.

leh caya ker benda nie?TNB bg ker?ikut apa yg aku tanya org yg jual benda nie derang kata alat derang dah ikut piawaian MS 1144(1998) < ape benda nie?.

tp xder lak derang tunjuk bukti hitam putih kat aku.

so,nak mintak pendapat korang.klo btul leh jimatkan bil elektrik umah aku,mmg aku nak pasang la sebijik.

nie aku ader scan iklan dia.sori la sbb xlawa aku scan nie. :rolleyes:

*dah baper kali aku edit,asal gambar tu view erkk?kena copy dulu link tu.

p/s:sori klo aku tersalah parking thread nie kat sini

Edited by class_sick

kalau ada fuel saver, electricity saver, gas saver, water saver, dll yang memang berkesan, maka ini akan menjadi benda wajib dalam undang2 untuk dipakai. atau, dipakai terus kat dalam kereta ke, kat tnb, kat dalam tong gas, kat dalam paip air tu sendiri. kerana penjimatan2 ini hanya akan menguntungkan kompeni2 ni, bukan pengguna.

kalau ada la fuel saver, maka pengeluar automotif akan letak sendiri dalam kereta. pastu claim yang kereta die paling jimat minyak. lagi ramai yang akan minat untuk bei kereta dia daripada kereta lain. LAGI UNTUNG.

tapi apa2 hal, kita perlukan manusia2 cetek otak untuk memajukan ekonomi negara. sama macam skim piramid online. semua orang perlu buat duit. termasuk penjual minyak urut yang boleh hilang kanser kat chow kit.

cara ko tu cam nak tipu bacaan letrik ade la kot . :P

ps: lol ilang lak post atas aku . :o

Edited by hampeh

tapi aku x tergerak hati nak cuba lagi...

mahal jugek alat nih...perghh <_<

contoh lebih kurang cenggini kot

Efaizent Network

Description :

The 268 Saver is special designed for all single phase house,

office and shops application. This product was developed using

Japan Technology by our local R & D Engineers since January 1998.

This HITECH product has been lunched in the market since year of 2000.

This product can monitor incoming power and adjust the input to meet

the demand of electrical appliances and motor. It eliminates energy

wastage and is virtually maintenance free. It also extends appliance

and motor life span. It is very useful to reduce power consumption of

most electrical home appliances such as electric fan, wall fan,

fluorescent light, refrigerator, washing machine, stand fan, television,

water pump and acts.

Packaging:

# It's rectangular shape (W) 6cm X (L) 8cm X (H) 5.5cm and colour is blue

# Weight - 800g

sumber

cara ko tu cam nak tipu bacaan letrik ade la kot . :P

khekeke...aku pun pernah dengar kes tipu2 nie last2 tnb wat rush (biasa target kedai2)abih kener bayor gantirugi. kedai member aku pun kena.. huhuhu..tu lar nak jimat sgt :lol:

Edited by k0d0mo_juan

Macam banyak je benda2 macam ni. Ni yg aku terjumpa pula.

http://www.alatpenjimatan.com/

- Senang dipasang. DIY - Plugkan saja ke soket.

-Tak perlu pengubahsuaian pendawaian elektrik.

-Tak perlu upah 'Technician'.

-Sah di sisi undang-undang.

-Jaminan 'manufacturing defects' 12 bulan.

-Jaminan Wang dikembalikan 6 bulan .

-Tahan sehingga 5 tahun.

-Telah diuji oleh SIRIM.

-Mendapat pengesahan dari Jabatan Bekalan Elektrik (JBE).

-Paling penting... jimat bil elektrik anda sehingga 30%.

-Barang dijamin sampai.

-Anda dilindungi dengan "Product Liability Insurance RM1,000,000.00"

-Melalui kaedah meningkatkan peratusan penghasilan Power Factor bil anda akan menjadi lebih murah tetapi sah di sisi undang-undang negara.

time aku keja ngn bro admin dulu... cc dia ada pakai energy saver ni.. tapi tak pasti brand apa... ada 15 pc klo tak silap aku time tu.. bil api dalam 300++.. kira orait la kot... skang tatau la camne.. dah 2 tahun lebih dah aku tak melawat ke sana.. :lol:

biasa yg jual benda ni tergolong dikalangan sales promoter kt ruang2 kosong kt pasaraya, bukannya kt lot tetap.. klo jenis macam ni.. korang dinasihatkan dgr je diorang membebel.... amik je biz kad diorang... pastu papehal cakap la " ok nanti saya pikir dulu, papehal saya contact no phone yg ada t biz kad ni'.. pastu da blah korang buang je lah biz kad diorang tu kt bin memana... :lol:

bukan apa... benda2 gini mostly macam direct selling jugak.. barang tu barang betul.. tapi jaminan tu yang tak betul... diorang boleh offer memacam yg diorang nk asal terkeluar dari mulut.. .tapi fikirkan.. syarikat diorang tu tah mana nk jejak.. klo dah kita diorect beli camtu... kt dalam pasaraya... kt ruang2 legar... tak ada lot kedai diorang.. alamat kt biz kad pon boleh direka... last2 klo brg ada prob.. .dlm seminggu carik kedai tak jumpa... contact plak buat2 tak layan.. last2 tak leh lgsung.... tu la fenomena perniagaan sekarang...

dinasihatkan klo nk pasang benda ni.. biar kita tahu syarikat yg mengeluarkan benda ni betul2 wujud... terus ke main office dia... direct seller.... bukan direct selling... ...

thanks pd yg bg komen.

aku bkn aper,ingat nak survey dulu sblm pakai benda tu.so kat sini aku dah nampak pro and kontra dia.

aku jd keliru sbb ader yg kater benda2 mcm nie ok dan ader yg sebaliknyer.

aku ingat nnt aku nak g tnb trus la.tanya derang.senang citer.tp sure aku rasa tnb xsokong benda nie sbb,rugi la derang klo satu m`sia pakai alat nie.hehehe...

so saper2 yg pernah dngar or pakai benda nie ,meh la kongsi2 kat sini.

psl komen zer0Nehza tu aku sokong.aku masa mula2 dngar benda nie pun masa aku keje promoter kat giant.bdk yg promote benda nie kedai(lot) sblh aku jer.time tu mmg aku xambik tau sgt pun benda2 mcm nie.lebih baik terus ke seller dia.lg kofiden.

aku ingat nnt aku nak g tnb trus la.tanya derang.senang citer.tp sure aku rasa tnb xsokong benda nie sbb,rugi la derang

kl ko g tnb pun diorg tak kisah ko pakai alat ni. alat ni more to memaksimum kan penggunaan letrik. letrik yang kita guna skrg byk membazir ke sistem pendawaian shj dll.

Edited by a_damanhuri77

hi semua.. I nie tau lah sket pasal benda2 elektrik nie... ok.. now to business.. Benda nie memang takde sebarang masalah dari segi tnb.. sebabnye; ape2 alat yg kite pakai selepas meter tnb.. adalah 100% legal..

Pasal penjimatan pula.. Meter TNB dirumah kita mengukur KWH ( Kilowatt hour).. Formula utk KWH = Voltan X Ampere (Current) X Power Factor.

Biasanye yg buat demo kat maner2 akan tunjukkan kita Ampere sahaja.. Contohnye, sebelum power saver ialah 3.1A.. selepas pasang ialah 2.0A....

Kalau kite buat kiraan... KWH = 240V X 3.1A X 0.60 ; 446.4Watt ataupun 0.446KWH. Selepas pakai power saver nie.. 240V X 2.0A X 0.91 ; 436.8Watt.. Daripada pengiraan disini, kite blh tgk perubahan yg sgt kecil iaitu 2.2% penjimatan sahaja tapi kebiasaannye tak akan dpt tgk perbezaan yg ketara.

So kalau lain kali, kamu jumpe salesman kat maner2, suruh die tunjukkan Watt atau Kilowatt untuk demo, Tak payah nak tunjuk Ampere atau current ( Biasanye diorg akan guna Clamp Meter untuk tunjuk demo )... Korang mintak die tunjuk watt... Kalau die masih tunjuk Ampere... Suruh die pasang Cerek elektrik atau periuk nasi, pastu pasang power saver... Korang gerenti akan nampak Ampere die naik. Lepas tu tanya kat die.. kalau ampere naik, kena bayar lebih ke ?

Meter TNB hanya membaca KWH/ Watt ...

Penjimatan yg baik blh dilihat kalau TNB charge utk KVARH. Biasanye utk rumah.. Tiada charge kvarh nie...

Conclusion : mmg betul ader penjimatan, tapi takdelah sampai 30% tu.. penjimatan die mmg kurang.. mungkin kurang drpd 5% atau 10%...

yes

AND, penjimatan datang kerana bende tu limitkan penggunaan letrik.

BUKAN dengan menjadikan lagi efisyen ke, etc etc.

kalo dah limit, of course lagi kurang. tu je.

Assalamualaikum...

Benda ni suma sebenarnya adalah berkaitan dengan power factor n value inductance/capacitance dalam energy saver tu... angle pada power factor, tp aku tak ingatlah sbb dah lama sangat tinggalkan benda nie.. benda ni pernah dikaji oleh bekas pensyarah aku dulu Dr Ismail Musirin dari UiTM, n benda ni mmg betul berfungsi tp taklah sampai 30%... sbb tu ada sesetengah salesman akan tanya baper bil umah ko sebulan? jd dia akan rekemenkan energy saver yang bersesuaian dengan anggaran bil bulanan korang... Itu dululah, tp manalah sekarang ada energy saver lagi 'canggih' ker... huhuhuhuuh

Assalamualaikum...

p/s: nak gak beli satu nnt... heheheheh

Edited by Datuk_Seri

sebenarnye dah beberapa bulan i test alat2 jimat elektrik di pasaran. Component utama ialah kapasitor... dgn memasang kapasitor nie, PF dpt dinaikkan..

Sbg cth : kite bg voltan 240V pada satu perkakas elektrik induktif ( fluorescent tube cthnyer ).. Selepas tu sambung alat jimat elektrik selari ngan perkakas itu.. ( konfigurasi : 240V <a> Alat jimat elektrik <b> fluroscent tube )..

OFF alat jimat elektrik.

<a> akan bagi bacaan 240V, 3.1A, PF= 0.6

Selepas ON alat jimat elektrk

<a> akan bagi bacaan 240V, 2.0A, PF= 0.91

Walaupun ON atau OFF Alat Jimat Elektrik.

Bacaan di <b> akan tetap sama iaitu 240V, 3.1A, PF= 0.6

Dengan memasang alat jimat elektrik nie, bekalan elektrik kepada perkakasan yg digunakan itu tidak akan dikurangkan.