Jump to content
Sign in to follow this  
cikgureza

Reward: Rm100 Untuk Forumers Yg Rajin

Recommended Posts

Assalamualaikum..

berikutan terdapat banyak thread2 di pelbagai topik, maka ada juga yg tak sempat untuk sekalian forumers jawab, malah ada yg terlepas pandang. Dan kadangkala, si pemula thread tersebut pula hilang arah bagaimana nak mendapat jawapanya...

Jadi, di sini, dgn mengambil rasa tanggungjawab sebagai penguna Putera.com, aku ingin membuka tawaran kepada sesapa yg secara sukarela dapat membantu untuk menyelesaikan masalah ni. Dan dgn bantuan mereka yg didapati komited, maka, pihak aku mewakilkan seorang hamba Allah (aku adalah pemegang amanh duit tu je, bukan sponsor tersebut..) akan menawarkan ganjaran yg tak berapa lumayan iaitu sebanyak RM100, (boleh le derma balik kat putera.com kalau dapat).

(Pihak aku juga ingin membuka tawaran sponsor ini kepada sesapa yg rasa nak tambah reward ni...)

apa yg perlu adalah komitmen dan juga keprihatinan terhadap thread2 yg dibuka oleh sekalian forumers, jadi, antara syarat untuk berbuat demikian adala dgn membuat seperti yg demikian:

1) membuka HANYA satu je thread dlm setiap topik, yg bertajuk " koleksi Soalan2 lama yg belum terjawab- sila bantu sekiranya mampu".

2) Meng identifykan thread2 yg belum lagi mendapat sebarang respon/jawapan, selepas 3 hari (mungkin le kut..ada cadangan?), serta membuat rumusan untuk meng identify apakah soalan si pemula thread tersebut.

3)Selepas itu, meletakkan link berserta Tajuk dari thread yg belum terjawab itu.

4) Peserta perlu mengunakan fungsi "edit" apabila ingin menambah satu2 thread yg baru ke dalam post mreka. Bermakna, dlm setiap topik, setiap peserta hanya akan bukak satu post je..(jgn risau, akan dipantau melalui msg "edit by" setiap kali ubah).Jadi, mereka akan mengulangsemula post yg sama instead of hantar post baru...

Reward adalah dlm bentuk bank transfer, dan seperti yg aku kata, kemungkinan reward ini akan bertambah, sekiranya kawan2 aku kat luar ni sudi jugak nak sponsor untuk bende ni nanti..jadi dari offer yg RM100, mungkin boleh meningkat ke lebih banyak lagi..

Dan jugak, salah satu syarat utamanya, peserta yg berminat hendaklah ikhlas buat ini kerana Allah, untuk membantu sesama insan..Maka, pihak aku yg menyeponsor kan reward buat masa ni akan memberi reward tersebut sebaik sahaja, tamat tempoh keberkenan nya, iaiatu 1 tahun dari sekarang.

(kena ikhlas baru le boleh tunggu ke tak..)

Tapi, takkanlah korang nak buat sebab nak duit tu kut..bukan banyak mana,kira bantulah kawan2...ni? saja je aku nak buat style bagi reward, kalau tak mintak buat free pun boleh...

Kempen ini bermula once dah ada kata putus dari forumers semua..

sekiranya ada cadanagan, bolehlah buat disini..dan fikirlah untuk kebaikan semua..

Terima kasih..

CikguReza

Tokyo

P/S: "anatawa ni hon jin desu ka..?"

"iie..watashiwa, maray jin desu.."

Edited by cikgureza

woooohohohohoho 100 tuu.. mesti pasni ade yang bukak banyak2 topic walaupun belum diberi kata putus. mungkin je la. terus derma kat putera lagi bagus. dah name pun buat keje ikhlas kan.

yang no 1 tu kan, tak berape paham la. contoh la kan, kat dalam windows, ade 20 soalan yang tak terjawab. tak ke jadi serabut nanti bile ramai yang bagi jawapan? atau topic starter kene listkan topic2 yang belum ade jawapan dan edit untuk kasi jawapan?

maksud saya, post selepas topic starter tu, mesti orang2 yang nak membantu kan? jadi, topic starter kene edit jawapan2 yang betul kat post #1 tu?

kalo kat windows, kite tak tau lagi samada jawapan tu btul atau tak. dan contoh macam virus, pc ali kene virus, pastu orang lain kasi removal/step2 nak buang virus tu. tapi ali dah tak online lagi. kite lak tak leh dapat feedback dari empunya masalah dan tak tau samada betul atau tidak jawapan tu.

dan rase2nye, topic starter tu kalo boleh, arif la tentang topic2 yang die nak listkan tu. nanti takde la orang salah faham dan sebagainya.

saje bagi pandangan, nak terima, terima. takmo sudah.

kadang2 aku bimbang gak si yg bertanya itu dah tak wujud lg sini

Pihak pengurusan camne, setuju ker?

Reward tu ok la.. kalau boleh tambah sikit lagi.

Bila ahli tu dapat reward melalui bank-in, terpulang la pada dia nak buat apa.

kita jangan paksa dia derma balilk ker forum.

Nak bagi sorang jer ker atau kepada yang memenuhi kriteria yang ditetapkan.

Dan apakah kriteria tu.

harap dapat penjelasan dari sudut kebaikan forum dan bukan kepada reward tu.

Ikhlas... kita boleh tengok sebelum nie (sebelum reward) ada ahli yang aktif membuat penyelesaian.

ok..sekarang apa yang patut ahli tu buat?

ish..kenapa sampai nak bagi ganjaran lak..ahli forum kan ramai..takkan sorang pun tak boleh tolong buat kot..tak sampai 15 minit pun untuk carik semua bebenang (threads) lama yang tak de orang balas kat subforum..set 100 topik kat setiap page..pastu bukak la page berikutnya sampai page terakhir..

xpyh bg reward pon takpe

cfu akobesh kan selalu tolong menolong antara satu sama lain

cewahh

aku rase solution stiap soalan dlm thread ade dijawab

cume org yg bertanya tu jek kne simpulkan balik

n penjawab2 tu jwb sparuh2 sbab malas

hehehehh

Kalo forum hiburan cam Muzik, Movie dan Majalah... layak ke ambik bahagian. Maksud aku... maybe... ada sorang dua user join bantu dlm tu... campur2 semua skali termasuk forum lain... ada aa... lebih skit point utk diorang tambah. Aku nak galakkan diorang (pengunjung setia) wat camtu gak. Bleh aa...

Ass'kum

Aku appreciate kepada sesiapa yang nak beri reward..tq

But pada pendapat aku perkara ni tak perlu. Cukup buat satu bahagian yang mana kita linkkan mana-mana topik yang blum dijawab. Kita di sini berforum atas dasar bantu membantu (kalau mampu). Bukan apa secara jujur aku nak cakap bab monetary ni selalunya bersifat sementara mungkin hari ok belum tentu untuk masa akan datang. Dari segi perancangan memang mudah tapi dari segi perlaksanaan mungkin sebaliknya.

Putera.com wujud setelah sekian lama atas keikhlasan ahli menjawab setiap soalan. (kalau dia mampu nak jawab). Jadi aku rasa kalau ada reward mereward ni akan wujud macam satu perlumbaan untuk dapat reward....

BTW kepada cikgu aku appreciate cadangan ko pasal reward...but untuk "kesejahteraan" putera.com jangka masa panjang benda perlu dihalusi..

Pada dasarnya aku tak mintak apa2 balasan pun untuk setiap perkara yg aku selesaikan.. sebaliknya aku rasa happy dan harap yg terima bantuan tu pun semestinya senang hati... Kalau la depa sendiri nak bagi tu lain la citer... tak kisah la ape bendanya... tapi sebaiknya untuk PUTERA.COM .. at least bagi la berapa Bintang Kepada Putera.com ni selama anda bersamanya....

aku rasa keje ni bagi kat mod kot. ataupun kita tambah kan lagi para mod2 yang berkaliber + ada masa + effort utk putera.com ni..

reward RM100 tu ok gak tp takut ada yang iri hati lak kang...hmm tau la kan..manusia macam2..

pape pon kita tanya pihak atasan dulu.. Mr.Shanai :)

orang nak bagi tu..ambillah. Duit lak tu.... :lol:

Kan beliau cakap..tak nak pun takpe.

Rezeki jangan ditolak!!!!

Anggaplah duit tu sebagai pendorong...

aku rasa keje ni bagi kat mod kot. ataupun kita tambah kan lagi para mod2 yang berkaliber + ada masa + effort utk putera.com ni..

reward RM100 tu ok gak tp takut ada yang iri hati lak kang...hmm tau la kan..manusia macam2..

pape pon kita tanya pihak atasan dulu.. Mr.Shanai :)

ciri-ciri bakal mod yang berkaliber! :lol:

Edited by Lirhahs

Ass'kum

Aku appreciate kepada sesiapa yang nak beri reward..tq

But pada pendapat aku perkara ni tak perlu. Cukup buat satu bahagian yang mana kita linkkan mana-mana topik yang blum dijawab. Kita di sini berforum atas dasar bantu membantu (kalau mampu). Bukan apa secara jujur aku nak cakap bab monetary ni selalunya bersifat sementara mungkin hari ok belum tentu untuk masa akan datang. Dari segi perancangan memang mudah tapi dari segi perlaksanaan mungkin sebaliknya.

Putera.com wujud setelah sekian lama atas keikhlasan ahli menjawab setiap soalan. (kalau dia mampu nak jawab). Jadi aku rasa kalau ada reward mereward ni akan wujud macam satu perlumbaan untuk dapat reward....

BTW kepada cikgu aku appreciate cadangan ko pasal reward...but untuk "kesejahteraan" putera.com jangka masa panjang benda perlu dihalusi..

dan begitu jualah diriku ini....

sepatutnya memang lah tiada reward, tapi berikutan beberapa (banyak) soalan2 yg selalunya kritikal, dan tiada jawapan serta feedback -maybe sebab tak nampak, maka, ada dikalanagan soalan tidak berjawab..

Dan aku seperti biasa, hitam kata admin, hitam lah kata aku, bulat kata admin, bulatlah kata aku.. jadi aku akan menurut sahaja...

Cumanya, andaikan lah admin sendiri setelah di pertimbangi dengan segala kajian yg amat mendalam mendapati bahawa ianya tidak sesuai untuk di beri rewards, maka, kita cuba jugaklah buat thread bantuan seperti itu, kan aku dah cakap yg penting ikhlas tu, bukan duit...

Dan kalau korang baca balik post memula aku tu, aku katakan bahawa hanya selepas 1 tahun baru duit tu dapat. Dan andaikanlah, sehari aku menabung seringgit hanya untuk maksud , maka cukuplah RM365 untuk ku berikan kepada yg ikhlas...(itu kalau seringgit, camner lak kalau aku simpan RM5/RM10 ke?)

Jadi, kalau boleh atau tak sekalipun bentuk rewards ini, ingatlah, apa tujuan kita disini..iaitu untuk berforum dan membantu sekadar mampu. Maka kta cuba jugalah untuk menjayaan misi thread bentuk link kepaa soalan belum berjawab ni...

Lain2 soalan akan aku jawab nanti....

CikguReza..

"mie oyoh tokai noh.."

well... tak masuk akal ...profit driven huh .... <_< malu aku baca thread nih ...

Okeh..setelah meneliti apa yg di tulis oleh si lau ni, maka aku putuskan yg dia cakap ni ka aku, sebab kononya aku nak mengiklan melalui tujuan sponsor..

so takper.. sebab aku sendiri tersilap fakta. Yg sebenarnya begini..

ada seorang hamba Allah ni (bukan aku, orang lain) ingin menyeponsor duit beliau sebanyak RM100 untuk forumers yg bleh bag komtimen membantu mengkoleksikan thread2 yg belum terjawab lagi. Di ulangi bukan aku, manakala aku disini hanyalah tukang sampai dan pemegang amanah sementara bagi duit rewards tersebut..

Sehinggalah segala cadangan dari forumers di beri, dan dkira puas hati oleh semua forumer, maka, barulah projek ini akan berjalan setelah mendapat kelulusan dari pihak admin. Buat masa ni nak tanya admin pun tak berani lagi, sebab belum ada kata putus lagi..

Dgn ini aku mengedit semula post memula tu..

Sekian.

BTW, hamba Allah tu namakan diri dia sebagai encik Ping Pang Peng Pot (PPPP) sebagai alias..

So segala duit rewards ni di beri olh PPPP. domo arigatou.

Edited by cikgureza

cikgureza..saya rasa kan..dari terus dok bincang panjang tak kesudahan pasal ganjaran ni, baik kita terus carik topik-topik lama tu dan kumpulkan dia..tak perlu nak tunggu idea ganjaran ni dipersetujui semua orang baru nak buat..takda ganjaran ni pun saya boleh volunteer buat keje tu..takde hal lah..tapi saya lebih suka kalau ganjaran tu takde sebab nanti orang yang tampil nak buat keje tu bukan disebabkan oleh "kesetiaan" diaorang pada forum ni tapi dia lebih berminat dengan duit tu..kan?

cikgureza..saya rasa kan..dari terus dok bincang panjang tak kesudahan pasal ganjaran ni, baik kita terus carik topik-topik lama tu dan kumpulkan dia..tak perlu nak tunggu idea ganjaran ni dipersetujui semua orang baru nak buat..takda ganjaran ni pun saya boleh volunteer buat keje tu..takde hal lah..tapi saya lebih suka kalau ganjaran tu takde sebab nanti orang yang tampil nak buat keje tu bukan disebabkan oleh "kesetiaan" diaorang pada forum ni tapi dia lebih berminat dengan duit tu..kan?

hmmm betul tu..jadi kalau semua kata camtu, maka kita just andaikanlah thread ni sebagai iklan sampingan untuk menyatakan betapa perlunya koleksi link2 yg tak berjawab ni..samada berbayar atau tidak..Kira mission critical lah tu..

Okey?

hmmm betul tu..jadi kalau semua kata camtu, maka kita just andaikanlah thread ni sebagai iklan sampingan untuk menyatakan betapa perlunya koleksi link2 yg tak berjawab ni..samada berbayar atau tidak..Kira mission critical lah tu..

Okey?

sy sokong cikgureza.... :rolleyes: