Jump to content
Sign in to follow this  
juak

Pasar Rakyat

Recommended Posts

Assalamualaikum admin,

aku baru sahaja menyediakan satu halaman web bertajuk Pasar Rakyat Malaysia.

tujuan aku sediakan halaman tersebut untuk memudahkan kita buat urusan jual beli barang-barang.

halaman tersebut masih dalam peringkat percubaan ... kalu ada kesilapan di mana-mana akan dibaiki kemudian.

aku harap pihak admin boleh menyediakan link ke sana untuk member yang nak buat urusan jual&beli barang-barang.

aku sedia menerima pandangan dan cadangan member semua.

alamat halaman tersebut ialah ------>Klik Di Sini

sekian dulu

perghhhhhhh

kene register tapi tak secure? kalo ako register memain pastu bid 300000000000 pon boleh rasenye hahahahha.

and apasal state/province takde dropdown box pilih ganu ke kelate ke, tapi kat country leh pilih zimbabwe ngan sabah? amende ni?

Edited by admin

baca la dulu statement dia tu.

"halaman tersebut masih dalam peringkat percubaan ... kalu ada kesilapan di mana-mana akan dibaiki kemudian."

so, kalau ada apa2 yg ko rasa tak betul bagitau la.

Edited by admin

C-FU... please a lot....

Janganlah menimbulkan persengketaan pula di sini. Forum nie bukan untuk gaduh Ako oii... forum nie untuk berbincang...

Aku tahu... ko memang pakar bab-bab nie... tapi cara ko cakap

kene register tapi tak secure? kalo ako register memain pastu bid 300000000000 pon boleh rasenye hahahahha. macam la ko leh trace pon kalo ako buat gitu.

and apasal state/province takde dropdown box pilih ganu ke kelate ke, tapi kat country leh pilih zimbabwe ngan sabah? amende yang merepek ni?

memang nampak sangat yang ko nak kasi tau orang yang ko terlampau terrer sangat bende nie. Memang betul... tapi cara kau tu serupa takbur ilmu jer....

Dia (kbvc) dah usaha nak buat... OK lah tue... tak dinafikan... memang dier ader mintak pandangan.... tapi cara kau reply and memberi pandangan kau tue boleh menimbulkan persengketaan.

Tolonglah Ako... jangan buat sesuatu yang tidak wajar dibuat oleh seseorang yang bijak macam ko.

P/S : Aku rase... mesti C-Fu nie akan reply tanya balik "Ooo... macam tu yer... abih tu Crimson... benda apa yang wajar dibuat oleh orang bijak???"

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif Nasihat Supaya Putera Sentiasa Aman Damai cool.gif

what does "tolong ako" mean? nak suruh orang cool tapi die pon caci orang, ape beze ko ngan ako? toksah belagak bagus la. jangan cuba nak nasihat ako bila nasihat ko bercampur sarcasm dan kutukan.

die usaha, ako cakap ape yang salah. kalo die tak suke, too bad, pasal tu baru sikit bende2 yang paling basic.

kalo masih dalam beta, kenape die nak mintak admin iklankan website tak siap die? kenape die tanak mintak komen orang dulu ke?

website tu mintak banyak personal details. ako value privacy kat internet, ako tanak admin pegi iklankan site2 yang ade potensi untuk songlap personal details orang mesia/orang putera. kalo ko takleh nak grasp this then i really don't care, but he should not suruh orang gune mende yang tak siap.

Edited by admin

wtf does "tolong ako" mean? nak suruh orang cool tapi die pon caci orang, ape beze ko ngan ako? toksah belagak bagus la. jangan cuba nak nasihat ako bila nasihat ko bercampur sarcasm dan kutukan.

die usaha, ako cakap ape yang salah. kalo die tak suke, too bad, pasal tu baru sikit bende2 yang paling basic.

kalo masih dalam beta, kenape die nak mintak admin iklankan website tak siap die? kenape die tanak mintak komen orang dulu ke?

website tu mintak banyak personal details. ako value privacy kat internet, ako tanak admin pegi iklankan site2 yang ade potensi untuk songlap personal details orang mesia/orang putera. kalo ko takleh nak grasp this then i really don't care, but he should not suruh orang gune mende yang tak siap.

Ah-ha... lebih cepat dari yang dijangkakan... and sedikit lari dari apa yang aku ramalkan tentang reply dier...

First, berdasarkan apa yang aku dah perhatikan dekat site dier tue... memang banyak yang tak lengkap. So... kalau dah gian sangat nak tunjuk ajar... cakap ler macam nie :

Hmm... memang bagus... tapi kalau kena register tak securelah line dier... orang tak yakin nak guna nanti. Kalau aku nak register and then bid sampai RM1000000000 pon boleh nie. Dan aku rasa ko tak boleh trace balik. Ape kate ko perbaiki nie dulu.

Second, "tolong ako" tue maksud dier jangan buat flamming kat sini. Kalau ko perhatikan bebetul... tengok post orang lain. Semua beradab, sopan, bagus jer... tiba-tiba ko punya post kalau baca... memang sakit gak hati nie... tue pon dalam ko tak tuju kat aku. Kalau tuju kat aku... entahlah.

Third, biler plak nasihat aku bercampur sarcasm and kutukan... ayat aku sikit punya beradab ker tu... mencarut pon aper pon takder...

Fourth, ko kata dier nyer site tak selamat, and dier tak sepatutnya iklankan... mudah saja... kalau betul kau tak suka... kenapa bising macam nak rak pulak. Just expressed your opinion : Aku rasa site nie tak selamat nie... entah-entah dia nie saja jer nak main-main.

Bukannya, kalo ko takleh nak grasp this then i really don't care, but he should not suruh orang gune mende yang tak siap.

Fifth, aku sendiri pon sebenarnya tak berape yakin sangat... and jika aku betul-betul nak beri pendapat tentang site dia tue menggunakan isi-isi yang ko gunakan... aku akan terus PM jer dier... afterall... buat ape Admin sediakan Personal message.

Six... kalau ko perhatikan sekali lagie... kita berdua sedang melakukan sesuatu yang tidak wajar dilakukan.... iaitu berlawan cakap di sini. Putera.Com bukan untuk itu... ia untuk berbincang. Dan cara berbincang bukan nya dengan kata-kata and style yang ko gunekan tue (aku teka... mesti dier nie akan tanya balik style ape yang dia gunakan tue). Tengoklah cara orang lain berbincang... takder pon macam kau... (pasni nanti mesti dier nafikan gak mende nie).

Conclusion... aku takkan jawab lagi selepas ini kalau kau masih nak reply pada aku. Sebab aku taknak di cop sebagai orang yang memusnahkan keharmonian Putera . Com nie and flamming orang lain. most important.. aku bukan nak carik gaduh di sini.

Admin... sila padam kan tulisan saya jika anda dapati berlebihan.

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif Lawa gak Avatar ko tue cool.gif

well...aku tak nak campur...

tapi, aku sokong crimson...

cara cakap biar sopan...

berhemah kata org...

jgn sampai ade yg terasa...

aku tuju kan kepada sape2 pun yg baca...

bukan kepada sesetengah pihak je...

putera.com ni utk kite suma...

hidup putera.com!!!... cool.gif

hi apa khabar semua,

aku harap semua sihat sejahtera dan tak gaduh-gaduh.

aku ok - kira semua ahli putera.com ni macam adik bradik lah.

aku tak kesah nak komen apa, sebab aku tak dengar. he he

aku buat Pasar Rakyat tu untuk beri peluang kepada adik beradik (ko semua la) tesss market. dan peluang jual barang yang ko nak jual.

mengenai keselamatan. aku tak tahu lagi. tapi kalu keselamatan data yang aku terima, aku janji akan menjaganya. aku akan bincang dengan admin mengenai perkara ini.

.. keselamatan sistem ---> sebab itu aku tak publish lagi. hanya untuk tatapan putera sahaja.

kalu sapa-sapa dalam putera ni yang tererrrr boleh lah buat supaya sistem itu lebih selamat. tak ada upah akan diberikan kerana Pasar Rakyat adalah percuma. sapa nak bayar!

kalu nak, aku bagi je sistem itu kepada putera. jadikan hak milik putera.

aku rehat sekejap.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...