Jump to content
gaman80

Nazrin Hilang

Recommended Posts

Alhamdulillah...dah jumpa pun budak yin tu. aku rasa, budak tu dah jumpa pun, dah kena byk2 bsyukur. kalau la org yg pulangkan budak tu pd mulanya mmg ada niat tak baik pd budak tu, biarkan la...sekurang2nya dia tak teruskan niat tu.

dlm islam pun, kalau kita berniat jahat, kita takkan dpt dosa selagi kite tak buat salah.

mungkin jugak Allah nak uji mak bapak budak tu...

maybe mcm yg sesetengah org ckp..dia simpan sampai ganjaran nek,baru pulangkan..n xlogic dia jumpa kat SOGO sedangkan tempat tu ramai org,n naper perlu simpan sampai lebih 24 jam?motif?

p/s:apa2 pun Alhamdullilah jumpa jgk budak tu

tp bleh gi shoping kat sogo lak.hhhmmm... :unsure:

aku rasa pompuan tu pergi sogo nak jual buku,dalam suratkabar ada menyatakan yg dia ni seorang penjual buku.

Noorshida sudah menetap di Malaysia selama 20 tahun bersama suaminya, Mohd Abdul Rahman Doli Rahman, 31, bekerja sebagai penjual buku dan suaminya, pencari barangan lusuh.

sumber:http://www.bharian.com.my/m/BHarian/Sunday...015633/Article/

Edited by shinkoban®

tapi naper dia ckp nak g shopping?(ader dia ckp ker,ker aku yg silap facts)...yg heran sgt2!!!!!! naper dkt sogo n bukan dlm hutan ker?bukan kat SOGO tu beraban2 org ker?

aku rasa pompuan tu pergi sogo nak jual buku,dalam berita ada menyatakan yg dia ni seorang penjual buku.

ohh...ye ke. aku silap kot. tp mcm ada dgr berita ckp camtu. berita ckp dia dpt flyers pasal yin tu masa nak gi beli belah kat sogo. maybe aku silap dgr kot...

Edited by Cik_Wawa

a'ah kan. kalau jumpa budak tu, terus la antar kat balai. maybe dia mmg nak simpan budak tu kot.

tp aku lak rase dia ni kan mmg ade sindiket la nk suh budak tuh jd pengemis..asal dia botak kan kepala Yin?mmg totally diffrent dari rupe asal...huh,aku pikir elok dihantar ajer rakyat mynmar tuh balik sana,mnyemak aje kat sini...

kalo dipikirkan logiknya... dah tahu anak orang lain sesat.. buat apa "simpan" lama2 kat umah.. report kat balai polis berdekatan la.. senang mak bapak dia nak cari.. nak kata kat umah takdak tv pun... takkan tak penah baca surat khabar kot... tiap2 hari ada berita pasal budak tu.. duduk dlm gua ke apa tak penah baca berita ni... haiyaa..

aku pun rasa macam ada something la...

maybe gak pasangan tu takut nak report coz surat suaka politik tu kerajaan mesia tak iktiraf...UNHCR (kalau silap betulkan) je yang iktiraf.kira pasangan ni pati jugak la....

Edited by a_damanhuri77

dah la simpan 2 minggu ... kot2 diorg tgh wat perancangan last2 x jadi ....

tapi naper dia ckp nak g shopping?(ader dia ckp ker,ker aku yg silap facts)...yg heran sgt2!!!!!! naper dkt sogo n bukan dlm hutan ker?bukan kat SOGO tu beraban2 org ker?

dia cakap dia pergi beli belah kat jalan pasar masjid india pastu ada orang bagi flyers kat dia,orang tu kawan dengan bapak yin ni...

tah2 anak yg dok kat umah dia tu pon bukan anak sebenarnya,anak yg diculiknya...berani jugak dia duduk semeja dengan musa hassan(ketua polis negara),depan seluruh org media...

Dengar cerita pasangan myanmar tuh dah ditahan polis sebab disyaki terlibat dalam sindiket bebudak pengemis nih...

biar padan muka diorg. jangan berlagak dengan suaka politik. hantar je balik. org mcm ni menyemak je kat mesia. dalam metro ckp ada plak org nampak diorg suruh yin minta sedekah. tak guna betul lah. ini kes dah kes culik...

org macam tu memang tak layak duduk semeja ngan musa hasan.

kes ni aku malas nk bagi sedekah.

kadang2 naik bas p kl. ada jer budak burma naik bas kat tmpt hentian minta derma sambil bawa stiker al-quran.

kadang2 masa makan kat warung, tiba dtg org burma dukung anak dia. letak stiker bismillah smbl minta derma, sambil makan ader jer yg kacau.. ada anggota badan cukup sihat aku xbg derma, nk jugak aku suruh p jabatan kebajikan masyarakat.

hantar jer la balik kat tmpt dia tu, menyemak malaysia jer. rakyat malaysia ni baik, minta derma jer bagi, org mintak derma/sedekah tu kaya tu, silap2 sindiket yg buat.

nak lagi rakyat malaysia bagi, bawa budak yg cacat ker, atau budak2 yg meraung tu. konon lapar..

minta sedekah harus diharamkn dimalaysia ni, saper yg xnmampu sangat panggil bersamamu atau jabatan kebajikan, jadi xder kes sindiket yg mengexploitasikan budak2.

kalo budak2 diseludup ke siam, dikerat tanagn ker aper jd pengemids, alamat xjumpa dh......

Syukur la budak ni dh dijumpai dgn selamat. w/pun kita tak tau apa sebab/motif pasangan myanmar tu tunggu smpi 2 minggu br wat laporan polis yg penting adik ni selamat. harap semua kaum ibu bapa ambil perhatian n jn biarkan benda ni berlaku pada diri sendiri..tq

sekarang budak ni telah selamat balik ke pangkuan ibu bapa die tanpe ade ape2 kesan kecederaan mental atau fizikal. kalu mcm tulah org myamar tu sanggup hantar balik, sepatutnye kesalahan atas niat jahatnye patut dimaafkan sebabnye die tak buat lagi mende tu. kalu kene dgn penculik yang hendakkan organ dalaman tak ke berlinangan air mate ibu bape diorang tu. jadi segale ape yg terjadi kat budak Yin sepatutnye jadi iktibar kat semue orang. :D

aku baca suratkabar tadi pasal kisah ni,dapatlah aku buat rumusan sendiri yg bapak dia ni memang cuai...dia pernah citer yg sebelum ni dia pernah kehilangan dompet,motosikal dan patutlah yin boleh hilang masa kat sogo kerana kecuaian ibubapanya. :mellow:

sekarang budak ni telah selamat balik ke pangkuan ibu bapa die tanpe ade ape2 kesan kecederaan mental atau fizikal. kalu mcm tulah org myamar tu sanggup hantar balik, sepatutnye kesalahan atas niat jahatnye patut dimaafkan sebabnye die tak buat lagi mende tu

setuju dengan pandangan ko.sepatutnya kes dah tutup tapi masih ada pihak rasa ragu2 dengan kehilangan rambut yin.

benda yg banyak orang sangka akan berlaku(dibawa ke siam,jadi pengemis)tak berlaku.nampaknya polis mesia dah jadi polis dalam minority report...

Edited by shinkoban®

korang penah tgk x program kat tv3 ... 360 tajuk dier minggu lepas ... diorg citer pasal pemintak sedekah pendatang asing ... macam2 ade ... siap ader agent lagi .... aku terus tringat kat yin takot jdik camtuh ... mujur le dah di jumpai

mende dah dapat balik. syukur la. kita doakan pasni takde lagi kes2 camni. toksah la kite nak buruk sangka kat orang lain. sekalipun die yang salah, biar la polis siasat dulu. toksah la asik nak buruk sangka je.

walaupun benda nie dah selamat,tapi xsemestinya selamat untuk kanak2 len,sebab tu polis tahan warga myamar duaorang nie,tkt2 diorang nie agen sendiket,leh gak tangkap yg len2 nanti..

semua nie terjadi sebab kelalaian mak bapak jugak,pergi shopping x ingat dunia...

bodos..

p/s: warga myammar tu memula ckp kater x reti camner nak report kat balai,tapi pastu lepas dua minggu,reti plak pegi balai report..heran2..

Edited by Divine Divinitys X

shinkoban:

setuju dengan pandangan ko.sepatutnya kes dah tutup tapi masih ada pihak rasa ragu2 dengan kehilangan rambut yin.

benda yg banyak orang sangka akan berlaku(dibawa ke siam,jadi pengemis)tak berlaku.nampaknya polis mesia dah jadi polis dalam minority report...

imam:

mende dah dapat balik. syukur la. kita doakan pasni takde lagi kes2 camni. toksah la kite nak buruk sangka kat orang lain. sekalipun die yang salah, biar la polis siasat dulu. toksah la asik nak buruk sangka je.

kurang setuju ngan pendapat ni sikit.. tapi jgn marah ha.. pendapat je.. peace.

1 - mmg ptt kehilangan rambut Yin dipersoalkan. sbab selepas medical checkup,

Yin disahkan TAKDE hidap chicken pop spt yg didakwa

'penjaga' dia tu. So mesti ada udang sebalik batu. apsal nak buat citer dongeng?

Kalau nak tanya kat Yin, kenapa, bdk tu takleh nak jwb ngan betul. bak kata bapak dia,

Yin tu agak slow umur 7 thn baru up sikit..

2 - memang Yin tak dibawa ke siam, tapi kemungkinan besar AKAN, kalo

kes ni tak didedahkan, dan tak sampai ke phk polis thailand.

kesimpulan, kalo tak di bawa ke siam = polis dlm minority report,

kalo dah terlepas ke siam = polis tak buat kerja @ security malaysia lemah.?

3 - bukan nak berburuk sangka, tapi menggali sehingga ke akar umbi.. kalo

rakyat malaysia ni baik sangat nak 'yes'kan saje ape yang 'penjaga' Yin tu cakap, macam kene cucuk hidung ar,

memang polis yg menjalankan siasatan, tapi kita pun ada hak barsuara atas apa

yang berlaku dalam negara sendiri.. maybe apa yg polis tak nampak, kita ternampak...

org kata buruk sangka biar bertempat.. lain lah

kalo org tu pulangkan within 24hrs, kita nak buruk sangka..

Ok. Terpanjang la plak.. sori.. bkn niat aku nak smash.. sori lg skali ye shin, imam..