Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game

Recommended Posts

Vibrunica... oh thanks... biggrin.gif nice work

Export la kepada 3Ds... biggrin.gif lepastu link tu hantar kat PM aku (copyright)... good work... boleh hantar nama, email dan hp kau sekali tak biggrin.gif...

Lan.. kalau boleh jadi member.... no hal punye... tapi send la nama email dan no hp kau kat PM aku biggrin.gif

Cursor tu sebenarnya untuk klik button jer bukannya control character... to control kena guna keyboard... wink.gif

Ni ada lagi satu...ingat nak wat hantu penanggal...tapi tang tali perut byk poly la plak...

zsuper...nanti aku antar 2 file ni kat ko.....

user posted image

Hmmm....sronok la plak wat model low poly nih....cepat...mudah...ringkas.... total model time utk 2 objek nih dlm 20 min

Edited by Vibrunnica

Wokeh!! PM ko dan Bagi E-mail dan ensett? err.. apa yang saya patut buat?

maksud den.... Apa tugas den? atau sebagai Pengacau utama game nie jer?

HUmm.. plot ke Lavel 5..

Selepas tuah berjaya Menyelesaikan Teka teki jampi tuh... dia terpaksa masuk kedalam WarpPOrtal!! didalam warpotal tuh ada la Raksasa dan Batu batan yg korang kena elakan!! kalo x turun hp..

Hehehe.. MINI Game lagi!

korang kena Berpandukan Peta yg terdapat didalam Buku jampi untuk mencari jalan keluar yg betoi didalam WarpPortal tuh... pastikan korangdapat keluar dari MAZE gila tuh!! kalo termasuk perangkap..

Terpaksa la korang selesaikan Raksasa didalam Warp Portal tuh untuk keluar dari perangkap warp Portal....

Jalan keluar Maze ada Kesan

-Berjaya keluar dari Warp portal dan ke bumi.

-ter warp ke bahagian lain dalam warp portal

-termasuk kedalam lubang raksasa(korang kene selesaikan raksasa tuh tuk keluar baik dari lubang tuh! kira korang masih di posisi yang sama)

Bila berjaya...

korang akan masuk kedalam Perkampungan gua,,

disana korang akan di anggap sebagai pengintip.penjenayah atau Org jahat!! dan korang terpaksa mengalahkan Pahlawan terhandal kampung tuh.. bila dah berjaya.. korang akan menceritakan kisah korang!

Mini Game lagi!!!

Susun cerita atau kisah yg korang lalui sejak dari lv 1 hingga lv 4 supaya dapat meyakinkan penduduk kampung gua bahawan korang bukan berniat jahat!!

bila dah berjaya.. diorang akan tunjukan jalan keluar dari Gua tuh.. akan tetapi.. pintu gua itu hanya boleh dilalui jikalau org yang nak keluar masuk itu adalah kaum(org ker.. hobbit ker..)... jika manusia.. korang terpaksa mencari herba dan bahan untuk di buat jampi supaya dapat di lumurkan ke badan korang... dan bebas nak keluar masuk kedalam gua tuh!!

(info Pintu gua= Pintu gua itu dibina oleh nenek moyang kaum Hobbit bagi memisahkan dunia manusia ngan hobbit agar diorang hidup aman dimana pada zaman dahulu manusia bermusuh ngan Hobbit... hanya Manusia yang dipilih oleh ketua hobbit saja bleh keluar masuk dari gua tuh dengan air jampi yg dilumurkan di bandan nya... )

(Air jampi den x tau apa herba yg perlu di cari!! korang reka la sendiri!!)

berbalik kepada plot!! selepas mengetahui permintaan keluar dari gua terhalang ngan Kesaktian Pintu gua... Ketua hobbit memberi tahu tuah bahawa mereka perlukan Herba jampi tuk di buat air jampi agar Tuahdapat kembali ke dunia manusia..

Tuah bertanya kepada hobbit dimana nak cari herba tuh?

dan si ketua berkata.. Di kawasan larangan Hobbit!! di sana terdapat makluk berupa jin(jin Navi) yang mengawal perkarangan herba tuh!

korang terpaksa berpatah balik tuk mencari herba dan berhadapan ngan JIN!!

MINI game!!!

Ingat semua kata laluan yg diberi kepada Tuah tuk meminta si jin tu memberi kebenaran untuk mencari Herba

mesti jawab dalam masa 5 saat! setiap soalan!!!

kalo salah lebih dari 3 korang kena belasah jin tuh sampai pensan!!

kendian cari sepantas mungik herba tuh!! kalo x jin tuh bangun semula dan bunuh korang!!!

Bila dah dapat herba... kembali semula kepada ketua hobbit!!

tunggu la 1 minit... siap air jampi dan mandi...

pastu korang akan dihadiahkan ITEM dari ketua hobbit kerana telah menewaskan JIN x guna tuh yg telah lama menyekat diorang dari mencari Herba dan penawar penyakit dari sekian lama....

Korang keluar la dari gua tuh dengan GAYA nya...

level 6: Pekarangan istana,

korang terpaksa mencari perkampungan berdekatan tuk bertanyakan dimana lokasi Istana......peh tu.. tah!! nanti den pikir... nak baca kreko ma...

wokeh! ok x zsuper x tremm?? kan den dah kata.. den nie pengacau utama game nie jer.... idia den x masuk akal langsung!!!

lan... advance sangat plot cite kau ek... biggrin.gif... banyak keje tu... tambah bila nak coding... kalau aku sorang boleh mampus gak tu... kekekeke... apa-apa pun plot tu aku terima pakai .... lan bagi la nama nombor tepon dengan emaill... baru la namanya ahli yang berdaftar....

Vibrunicca.... thanks bagi 3 model.. tu... kau buat cepat sangat... memang ahli yang bagus... kekeke.... buat masa nie kau rilek dulu... nanti aku ada apa apa... aku bagitau... takpun kalau kau rase model tu match dengan game nie just bagitau...

yER KER? x kan advance sangat kot? ni idea mai sendiri.. x yah karang..

Hehehe.. teringat lak kat sekolah dulu... karangan

CERITAKAN PENGALAMAN ANDA APABILA MENGIKUTI EXPIDISI KE BUKIT WANG DENGAN ROMBONGAN SEKOLAH..

hehehe.. cerita best nak mampos... sampai cikgu mesti tengok ending dulu...

hehehe.. semua rakan den terbunuh apabila ingin melarikan diri daripada TAngan komiunis di Bukit wang.... den sajer yang terselamat...

Hohoho.. best betoi....

jap jap.. super.. kira den nie sebagai pebantu pereka plot ker?

ok gak... humm senarai ahli terbaru ada x?

nak kasi no henset... x nak arr.. email pun jarang guna.. lagi pun no enset den ko nak buat apa? yerla.. nak call pun den nie Baru jer PMR... x tau nak buat game...

Ko nie lan... bagi jerk no handset.... tak kesah ler ko nie pmr ke stpm ker spm ker.... team nie tak kira umur.... kalau kau tak daftar nanti kalau ada apa-apa kau la yang paling rugi...

Ok la kau boleh jadi pembantu plot... no halnyer... tapi make sure plot game tu terhad kepada kemampuan kita...

Hackezz dan navigator...

Aku nak kau tolong buatkan menu loading.....biggrin.gif.... menu awal pakai hackezz punye.... aku nak menu loading biggrin.gif

isk... nak limit krativiti nie yg malas sikit...

yer la... Idea banyak nak mampos!!

err... bukan x nak join.. cuma den nie X la aktif sangat... yer la..

kalo tolong sikit2 tu ble la...

masuk persatuan pun bukan pernah Datang mesyuarat.. aktiviti pun jarang nampak muka.. heh!

ok la den join...

Lan... ok thanks sebab join

Vibrunicca

Yes something about gerbang.... biggrin.gif.... cantik la bro... fuh.. nasib baik ada team yang pandai buat modelling... boleh la jugak ajar team-team yang lain...

Kepada hackezz dan navi... dalam game nie tuah ada beberapa skill yang boleh digunakan mengikut kekuatan... so kalau boleh korang bleh tak draw skill yang boleh dipaparkan pada left side.. (macam diablo) ada lakaran skill

ok nie new menu untuk inventori

user posted image

err.. tumpang lalu.. aku rasa bar untuk kekuatan tue sume lebih molek kalo guna nombor.. jadi lebih jelas nak buat perbandingan senjata.. ataupon kalo ada item2 tertentu yang boleh tambah kekuatan senjata tue boleh buat "nombor (+nombor)"..

pergh ganas vibrunica.. memang cun.. kalo ditambah effect petir lagi cun.. dengan background sound yang menyeramkan ditambah bunyi dentuman guruh.. pergh tak sabar nak cuba main..

Edited by b1naryc0de

Ko nie lan... bagi jerk no handset.... tak kesah ler ko nie pmr ke stpm ker spm ker.... team nie tak kira umur.... kalau kau tak daftar nanti kalau ada apa-apa kau la yang paling rugi...

Ok la kau boleh jadi pembantu plot... no halnyer... tapi make sure plot game tu terhad kepada kemampuan kita...

Hackezz dan navigator...

Aku nak kau tolong buatkan menu loading.....biggrin.gif.... menu awal pakai hackezz punye.... aku nak menu loading biggrin.gif

hahaha bertubi-tubi kerje mari..

takper.

On da way.

..

P/S : maaf ler minggu nih aku sibuk sket. tak leh buat banyak kerje. keh keh. ader Projekzss.

anyway.

aku akan siap kan kerje. ko. AgiOss

Ueh! Super nak tanya sikit...

Plot ke 6 to ko nak buat apa? bagi tau asas jalan cerita... kendian den akan la tolong sikit2..

wakkakakaka

muahahahahahahahhahahahahahahaha

sbijik macam desing cendekia cover

Edited by Hackezkk