Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game

Recommended Posts

Biasa aaa, orang melayu nie semua jiwang. haha. filem jiwang, lagu jiwang, game pun nak jiwang gak..smile.gif)

Aku kalau boleh nak lokasi tu di pusat bio teknologi. Tak kisah la kalau ia melibatkan banduan. Contoh banduan yang dkenakan hukuman mandatori dihantar ke situ untuk diuji, ntah macammana mamat sekor nie sedar sedar tempat tu dah kucar kacir... ok gak... wink.gif so macam mane?

uhhh tukau lagi...

kalau nak cite kat pusat bio teknologi... baik wat cite mcm ni...

pd taun sekian2.. satu perang dunia ke-3 berlaku pastu semua askar2 n org awam yg terkorban dihantar ke pusat bio utk satu eksperimen rahsia. si hero ni salah sorg askar yg sepatutnya dah mati tapi berjaya dihidupkan balik (ala2 universal soldier).bila dia dah sedar balik tau2 je dia dah diimplan satu cip utk heat sensor sume (tp xde power2 mcm kamehameha ke superman ke tau!) - kira dia dh jadik 1/40 robot (aku expect cuma mata belah kanan dia je robotik.. lain still manusia). bila dia sedar baru dia perasan yang pusat bio tu dah dipenuhi dgn hasil2 eksperimen yg gagal... kira misi dia kena bunuh balik semua makhluk2 tu,selamatkan mana2 org yg mungkin terperangkap n selesaikan segala teka-teki disebalik semua ni (sape punye idea laa yg nak idupkan org mati/mcmmana eksperimen ni bole gagal/ade plot lain ke yg lagi kompleks..aku pun tatau)... kira yg dia tau masa dia sedar ada tag kat tgn dia bertulis "subject 7718" (wahahaha mcm 3173(rave) plak) ... kira sebelum dia ade 7717 lg bahan eksperimen dan MUNGKIN ada jugak antara jumlah tu yg SAMA mcm dia

Boleh tahan gak cerita kau armster, kyusuk aku membacanya. haha. 2 kali balas pulak tu. Memang menarik la, kalau kau buat filem macam nie tentu gempak la industri perfileman malaysia. haha. Erm storyline nie memang menarik so whiteShark apa pendapat kau? ada sapa sapa nak suggest tak bagaimana game nie nak start lagi? setuju tak dengan storyline armster nie? aku dah ok dah..

Boleh tahan model tu, 524 poly tu memang sesuai la untuk character dalam game. Kalau boleh kau tweak macam post peenut nie GAMBAR. Kalau guna gambar tu texture kat dalam model tu boleh ker? kalau boleh lagi bagus la.

Pastu sebelum tweak simpan la model nie yer, boleh guna untuk buat zombi lain pulak.

Hoyoyo, semangat macam nie la yang kelab kita mau biggrin.gif. Lagi bersemangat lagi cepat game kita siap. wink.gif

Hoyoyo [+2]

ish2:p aku bleh unwrap model tu skrang tp 2d texturing aku terukkk...lainla kalau ada tablet:p kalau tak tu mmg hancur ler:p

model ni bleh tweak lagi supaya sama cam sketch tu...tp blum decide lagikan model2 utk dibawa ke game...

programming aku takleh campur kot:p bab graphics bleh support sket2:p

ok.... soo the storyline will be like this

STEREO TYPE cite hollywood... hybrid yang menarik.... okeh? jangan tukar lagi dah larr... mampos aku kang

Whiteshark kita ubah STEREO TYPE dari HOLLYWOOD kepada MELAYUWOOD. Baru la dikatakan anak bangsa biggrin.gif

aRmsTer, ok gak program tu untuk mereka yang baru nak kenal dengan animasi dan tak tahu macammana nak create Bone dan Ik solver. Kot kot sapa sapa dah pakar dalam membuat animasi nie boleh la buat video untuk game nie...

Ada sesiapa nak HANDLE ANIMASI tak (VIDEO)? untuk intro game nie. pendek jer dalam 30 saat punye intro ker kira ok la.

Edited by zsuperxtreme

Ini adalah full install terbaru bagi zon mati dimana diuji untuk dijalankan pada mana mana pc tanpa menyebabkan ralat.

user posted image

aku dah try zon mati terbaru tu n boleh main tapi peluru tak kuar,sound takder cuma raifel tu jer getar2...musim sejuk ker??hehehe...(tembak butang kiri mouse kan?)

OS-win xp purba tak update ape2..sound,grafik onboard.

Sebenarnye bila kau shoot, akan ada daya menolak ke belakang, tapi daya tu taklah bergetar, dia just henjut ke belakang dan kembali ke depan dalam 2 second sebab theory tembakan biasa melibatkan daya tekanan ke belakang.

Ok mengenai masalah sound nie, Sound Card yang korang pakai tak sesuai dengan game aku nie. Ntah apa sound card la korang pakaikan.. hehe. Sound Card tu tak compatible dengan DirectX DirectSound. Tapi jangan risau. seperti yang aku kata dulu aku SKIP SOUND DEVICE tu. maksudnya aku tak guna pun sound untuk sound card yang tak compatible. So alternatif aku ialah aku guna SYSTEM SOUND. walaubagaimanapun thanks for the info.

*EDIT: Kalau nak main game jangan guna Win XP service pack 1, sila guna service pack 2. mungkin antara sebab DirectX tak boleh detect sound card sebab pakai service pack1. Service Pack 1 bukan untuk main game. Service pack 2 yang dikeluarkan untuk compatible dengan game.

Edited by zsuperxtreme

Cadangan...

oleh sebab ramai yang pakar melukis komik.. apa kata kita buat cut-scene ala-2 max Payne... ade komik... takyah susah-2 nak buat animation dan bazirkan banyak nak mampos space... kire nak kasi paham... abis satu stage je ade komik style cut-scene... cadangan je...

Dah mula menulis Storyline baru Zon MAti... dijangka siap dalam seminggu... leh sabar tak? hehehe tongue.gif

sound utk test tu ok boleh dengar.trial zon mati tu tak kluar peluru pesal?atau mmg nko masukkan peluru kapur jerk..pergerakan ok,lighting ok....eerrr...ape lagi aaa...errr..tapi pergerakan tu cepat sangat la susah skit nak kontrol senapang tu...tapi,nko boleh buat setting tang tu.aku cuma nak buat report jer.

Cadangan...

oleh sebab ramai yang pakar melukis komik.. apa kata kita buat cut-scene ala-2 max Payne... ade komik... takyah susah-2 nak buat animation dan bazirkan banyak nak mampos space... kire nak kasi paham... abis satu stage je ade komik style cut-scene... cadangan je...

wow..cpt nye update korang...

aku agak pening main sbb aku main game invert..takleh tukar ctrl lagi eh?aku move pon tak pakai W..aku pakai right mouse..pelik sket tongue.gif

buat komik satu idea yg bernas..aku mayb boleh tolong..bg skrip..nfsu2 pon dah guna style comic/storyboard...sbb nak cpt kot..so rase takyah la buat style animation..lambat la n size pon besar melainkan gune game engine tp amat susah n limited

korang tau tak cutscene model dlm nfsu buat kat m'sia..steven stahlberg dari optidigit yg buat..mcm hampa sket bila yg 2 dia tak buat dah

Edited by PeeNutt

Ini ada special effect guna alpha blending, naik jadi burung hantu mata aku cari cara camne nak alpha blending, hahaha. Ok kembara, oleh kerana program tu boleh pakai, so aku dapat kenalpasti error tu kat mana. Peluru tu ada cuma tak nampak, so aku tambah special effect, so tak pakai peluru kapur lagi. haha. Ok, pergerakan aku akan ubah, kontrol pun aku akan tambah. Terima kasih semua sebab beri kerjasama.

Kesan tembakan

user posted image

Special effect

user posted image

[+5] zsuperxtreme [senior]

[+2] kembara : testing dan komen

[+4] peenut : testing, skrip, komen

[+3] ArmsTer : Intro jalan cerita

[+3] whiteShark : Idea gambar

Edited by zsuperxtreme

...aku rase maksud zsx pasal animasi/movie tu ialah trailer utk game ni.trailer ni boleh diprogramkan utk main auto masa user bukak game atau boleh dimasukkan dlm game menu n user boleh pilih utk main atau tidak.atau kalau trailer tu muncul bleh skip.Trailer ni aku rase perlu gak sbb ade game cam Tecyon(betul ker eja tak ingat)Delta Force,dll kita bleh download demo game serta trailernyer.

PS: trailer ni takder masa naik stage n cadangan korang nak buat cut scene tu elok ler.ok cun dehh.

kembara:p ngkokan terer animasi:p apalagi:p

zx,aku rasa model zombie tu biar peenut la texturekan sbb tengok artwork dia cam best jer,aku bleh tolong buat model2(sbb low poly ni aku dah biasa buat:P)

sebut ttg efek aku sndiri pun ttg develop FPS engine tanpa bot:p cuma nak test efek jer,antara efek yg telah ada cuma nak combine:

enviromental mapping,

cubemap,

water shader,

single surface particles,

volume lightmap(macam splinter cell sikit2,bila ke tempat gelap model jadi gelap,bawah lampu terang,lampu biru model kebiruan:)

normap map (doom3 tahap rendah,dah jumpa caranya tp lighting tak betul dan tak pasti makan framerate atau tidak)...

So camne PeeNut, hoyoyo perlukan kemahiran texture kau.

Uih hoyoyo, boleh tahan gak kemahiran kau mengenai alpha blending, lighting ngan fogging nie. Kot kot kau boleh hulur kat sini teknik alpha blending dan lighting bagi senjata yang aku rancang nak guna iaitu (ELEKTRIK HIGH VOLTAGE), kira ada effect macam petir. bagi dalam bentuk keratan jerk.. contoh

D3D_device.setRenderState ??????

lighting.ambient ?????

Kot kot ada texture untuk effect tu lagi bagus.. keke.. aku nie bab melukis memang liat.

WhiteShark, banyak usaha kau setakat nie so dapat [+3]. Cuba la dapatkan sampai [+20], fuh baru la di kata real gammer, life for game... tapi kita bukan buang masa, kita jadikan masa tu seumpama emas. EMAS!!. lagi banyak kita usaha, lagi banyak kita peroleh, tapi jangan lupa Allah s.w.t. Sebab tanpa restu dari Allah s.w.t usaha kita cuma sia sia.. (JADI TOK IMAM LA PULAK)

Ok "what's next" , aku suka tema tu. Aku cadang game nie ada dalam lingkungan 4 ZOMBI, ok tak?

WhiteShark, aku harap kau dapat siap jalan cita tu secepat mungkin, dan aku harap PeeNut dapat tolong lukis scene tu.. scene tu jangan la lebih dari 7 yer.. satu scene pun jenuh nak habiskan.. kekeke.

Ha ada pun member yang nak bagi sore iaitu darkwan.. ok la tu, post ler sore kau kat sini ek. Ok antara text yang kau boleh baca untuk post kan sore kau untuk uji bakat biggrin.gif kira macam skrip berlakon la.

"Sisa Toxic?, adakah sebab sisa toxic ini yang menyebabkan semua orang bertukar menjadi makhluk ganas. Aku mesti mencari punca dari mana sisa toxic ini datang sebelum terlambat."

ok ok. kat cc ni bising la skang ni. tunggu memalam sikit baru rekod. laugh.gif

Ok "what's next" , aku suka tema tu. Aku cadang game nie ada dalam lingkungan 4 ZOMBI, ok tak?

4 ZOMBI?? ade kaitan ngan 4 bintang (rating sistem) ke ape? aku xpaahaaam rolleyes.gif

KREDIT KORANG SEMER JADIK 0 BALIK PASAL BUAT GAME FPS!!! (aku sama jer cam ArmsTer.. alergik ngan fps).

Aku run game nih kat PC aku beli maser PIII baru kuar dulu..

PIII 450MHz

WinXP SP2

128 MB

sound/video built-in

setakat ni takde problems (yer kot).

betul ker ayat nih??

"Makmal Genetic"

"Sebarang pencerobohan akan ditembak mati..."