Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game

Recommended Posts

sekarang ni, fail MSVBVM60.dll kat PC yg aku guna ni adalah versi 6.0.92.37 manakala yg ko kasik tu adalah 6.0.96.90.

aku dah letak kat fail yg baru ni kat %SystemRoot%\system32\ dan replace fail yg asal. tapi masih tak jalan jugak (mcm kat atas .. aku terai reso 800 -16 bit,32 bit dan 1024 16 bit,32 bit mode).

agaknya ada la aku tersalah kot kt mana2. takpe aku cuba lagi smile.gif

SERVICE PACK 2 PLEASE biggrin.gif

takper aku akan cuba ubah ddraw.text...... mungkin tak compatible dengan pc korang.

OK BESOK AKU AKAN CUBA GUNA "if error resume next" hehe... kalau boleh skip error tu dan proceed ke dalam game.. ok gak...

Edited by zsuperxtreme

Ha khairy dah boleh main game tu.. hahah.. automation error nie berlaku pada sesetengah pc yang lack fail sistem.

Khairy, aku memang rancang nak buat jalan mengiring.. aku ingat aku sorang jer pikir, rupanya kau pun samakan... bagus..aku suka idea tu. Khairy amacam sound effect game tu.. kalau main malam malam mesti ada feel... heheheh...

aku dh try(pening siut kepale aku... alergik fps game) n ade kot bug kat situ(aku tatau la kalu aku sorg je yg experience bug tu.. tp nnt aku check balik)

1st bug: mase aku kat bilik belakang(yg pintu masuk die kat sebelah tong(?) toxic waste) aku cume bole turn 360 degree ke kiri aje... kalu ke kanan cume bole 90degree..

psl coding tu nnt aku terai carik...

Ha amster... sebenarnye bila mouse tu dah turn dalam 360 dia stop turn pastu kena turn the other side... tu memang bug dia.. so nanti aku fix.....

Darkwan. yang first test tu boleh gerak.. oklah takper, by tomorrow aku cuba bagi updated punye pastu ko try jalankan ek.

zsuperxtreme,nape game ni advance sangat requirment nyer...pc aku pakai athlon xp 1800+,ram 512 ,yg lain mmg onboard,gc tak pasang,win 98se takleh ker?winXP pakai gak tapi aku tak update takkan sampai gitu takleh nyer...pendapat aku,kalau camni,tak ramai user kat luar tu bleh main game ni bila dah siap nanti..aku bukan ape tapi baik sediakan payung sbelum hujan.

ps:mengenai pakaian watak hero tu,aku minat yg pesen sci-fi skit...bior canggih ler dan latar tahun tu boleh angkat skit lagi...2030 ker baru senang nak tokok tambah tak terikat ngan tech,dan bangunan zaman sekarang ni.

kembara, fyi ini spec aku masa aku run sample game tu

winXP SP2

amd athlon 1GHz

mobo ayam

yg lain mmg onboard (GC xde,SC pong tarak)

248MB Ram

Res 1024x768 pxl (32 bit),DPI setting 96DPI(Normal),refresh rate 60Hz

so aku xrasa spec jadik problemo... yg problemo maybe dll file jer (pc aku ade install vs6, so maybe psl tu xde problem)

edited:

bile aku post aku punye spec, baru terpikir psl minimum system requirement... so buat masa ni minimum requirement ikut spec aku laaa sampai ade spec lain yg lg rendah (cth amd K6/K6-2 ke pentium II ke)

Edited by aRmsTer

ZON MATI (ALTERNATIF)

Ok punca "Automation Error" tu sebenarnya disebabkan oleh Sound Device yang tak boleh start masa loading. Cuma sesetengah pc yang jer yang boleh support. Ini mungkin berlaku samada sebab Windows atau Sound Card tu. So aku dah skip error nie.. tapi tak test lagi. Korang test la yer.

DOWNLOAD : Zon Mati (Alternatif) SORI!!! bila tembak ada error.. isk isk, kesilapan tak disengaja. maaf ek

Harap maaf, sebab akupun tak test kat semua pc, sebab tu aku tak dapat nak identify keupayaan pc masing masing.

*Edit: sebenarnya game nie ringan jer, pentium III pun boleh jalan.

Edited by zsuperxtreme

Ok kita kembali pada pembangunan game, masalah error tu nanti aku selesaikan sebab aku dah jumpa pc yang ada masalah sama dengan pc korang. biggrin.gif. So dont worry. Tapi yang pasti itu cuma sound device nyer pasal.

BUNYI SUARA BAHASA MELAYU

Ok disebabkan game nie akan dibina dalam bahasa melayu, so aku harap ada member yang boleh hulurkan sound fail dalam bahasa melayu. Contoh.

tidak.wav = "Ohhh tidak!!" keke

Ok sapa yang berminat nanti kita akan bagi briefing. Sebab dalam game nie nanti ada suara yang dia bercakap dengan diri sendiri. So kira macam drama la jugak.

Edited by zsuperxtreme

puhh.. dasat2.. arap2 game nih leh complete..

psl gune suara bahasa melayu tuh aku rase dah cun..

x sabo tunggu game nih siap..

BUNYI SUARA BAHASA MELAYU

Ok disebabkan game nie akan dibina dalam bahasa melayu, so aku harap ada member yang boleh hulurkan sound fail dalam bahasa melayu. Contoh.

tidak.wav = "Ohhh tidak!!" keke

Ok sapa yang berminat nanti kita akan bagi briefing. Sebab dalam game nie nanti ada suara yang dia bercakap dengan diri sendiri. So kira macam drama la jugak.

yang ni best. buat stail narration. hero tulis atas PDA dia punya diari (polis kan kene buat report). carik member yg suara garau+sedih. hihihi.

p/s: kalau aku sempat, aku hantar la sore aku utk 'uji bakat'. hahaha. mana tau terpilih jadi hero.

Ini adalah full install terbaru bagi zon mati dimana diuji untuk dijalankan pada mana mana pc tanpa menyebabkan ralat.

user posted image

Antara bug yang telah dibaiki:

1. Ralat automasi 'Sound Device'

2. Penukaran resolusi 800x600 16 bit secara automatik

3. Pusingan 360 darjah

4. Gambar telur mati

5. Pemasangan fail sistem

Ha ada pun member yang nak bagi sore iaitu darkwan.. ok la tu, post ler sore kau kat sini ek. Ok antara text yang kau boleh baca untuk post kan sore kau untuk uji bakat biggrin.gif kira macam skrip berlakon la.

"Sisa Toxic?, adakah sebab sisa toxic ini yang menyebabkan semua orang bertukar menjadi makhluk ganas. Aku mesti mencari punca dari mana sisa toxic ini datang sebelum terlambat."

Ok, sapa sapa yang nak contribute, sila bagitau.. and aku pass the skrip.

Hu babak dua tu.. biggrin.gif er, whiteshark apakata kita ubah sikit jalan cerita dia. Sebab aku nak guna environment yang dah di design.. Ok secara ringkas Sorang mamat nie telah masuk penjara kerana cuba menghapuskan hasil kerja para saintis dekat pusat bio teknologi. Dalam beberapa tahun kemudian dia dibebaskan bagi menyelesaikan satu masalah yang berlaku di pusat bio teknologi tu sebab polis dan tentera tak dapat kawal masalah tu. Jadi dia nie pergi ke pusat tu dan menyelesaikan kes tersebut dan mencari dalang yang membuat sengketa tu.. haa.. so camne? so berdasarkan kepada jalan cerita kau, kita buat lokasi di pusat tu, suddenly helikopter yang dinaiki kena tembak dan terbabas dekat dengan lokasi pusat tu. amacam?

Aku dah bagi download takder ke sapa sapa nak komen sikit? Sebab aku nak gak tahu kekurangan yang ada pada enjin game tu. Dan boleh tak cerita tahap kepuasan korang dalam main game tu, dan macammana nak buatkan player lagi puas? ada komen?

Bsungguh korang yer:p okla...aku buat satu model zombie ni tp generic jer...kalau ada nak tweak biar cacat ke tangannyer apa ker ok gak...

user posted image

user posted image

user posted image

tp takder texture la...so ngkorang bguna tak model ni?nak aku tweak mana2 ker dulu b4 send?model ni cuma 524poly jer:p

Edited by hoyoyo80

aku noproblem.... tongue.gif camne pun cherita nie kener best.... soo nak buat kat facility a.k.a penjara sungai buloh? huhuhuhu!!~

kasi database penuh... aku re-create simple storyline... okay?

Boleh tahan model tu, 524 poly tu memang sesuai la untuk character dalam game. Kalau boleh kau tweak macam post peenut nie GAMBAR. Kalau guna gambar tu texture kat dalam model tu boleh ker? kalau boleh lagi bagus la.

Pastu sebelum tweak simpan la model nie yer, boleh guna untuk buat zombi lain pulak.

Hoyoyo, semangat macam nie la yang kelab kita mau biggrin.gif. Lagi bersemangat lagi cepat game kita siap. wink.gif

Hoyoyo [+2]

WhiteShark,

Ok kau mention jer mana mana lokasi penjara, pastu bila helikopter yang dia naik kena tembak bermulalah cerita kau bagaimana dia nak menyelesaikan masalah nie. dan bagaimana dia nak mencari dalang. Aku pun tak tahu siapa dalang nyer, so kau bikin la cerita biar nampak macam detektif sikit. haha. Baru ada feel. + seram tahap maksimas. Lokasi adalah di dalam bangunan tu. ... buat la cerita dia terjumpa makwe dia yang bekerja kat situ jugak, makwe dia yang bagi tips nak cari dalang tu ker.. makwe dia dalam keadaan tenat. contoh. Kau bayangkan pusat bio teknologi tu sebesar sawah padi. biggrin.gif, macam macam ada kat kawasan tu.

dry.gif kenapa mesti jiwang?

cakap je sekor saintis giler nie nak test ubat baru die.... sebab dah takde test subject... die test kat banduan penjare... last-2 semua banduan jadi zombie... saintis gile tue tak dapat dikesan n dijangkakan saintis tue ade kat dalam penjare... ... leh ke camnie? kalau boleh aku panjangkan leh 4-5 muka surat then aku hantar... ph34r.gif