Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game

Recommended Posts

ok aku ade mase sket..conteng2 je

user posted image

ofis guy

user posted image

receptionist tongue.gif

user posted image

hero@halim salim bacik biggrin.gif

user posted image

version ade helmet

hoyoyo..>>no laa..aku buat texture besar..dlm gem reduce jadik 512x512 jer

Edited by PeeNutt

arghh tensennye akuuuuuuu... sori ah geng, got no scanner daaa... try amik pakai view cam jadik cam sual..

user posted image kaki lepak

user posted image hero(?) - based on PeeNut's sketch

Edited by aRmsTer

Cantek...boleh tahan jugak hasil kerja kau ek Peenut zombi tu nampak mengerikan rasanya dah boleh start model untuk zombi tu.. dan hero tu untuk animation. oleh itu peenut kredit [2+] . Kot kot kau boleh tolong modelkan sekali kan best kalau kau ada masa ek.

Hensem heronye armster [2+].. boleh digunakan untuk animasi tuh...

Ok. step yang berikutnya kita hasilkan model ZOMBI... boleh show kat sini model tu.. siap dengan source fail sekali. setiap model yang dihasilkan adalah atas hak pencipta model berkenaan dan akan disenaraikan nama pimiliknya di dalam game berkenaan.

peenutt:

askar punya uniform ko nk buat ikut sketch tu ke? xrasa mcm power rangers ke die punya baju tu...

http://www.dupont.com/kevlar/lifeprotectio...t_animation.gif ... rasenye kalu design die pakai kevlar vest ni lg ok kot..

kalu yg ini pon ok gak...

Edited by aRmsTer

Armster, mungkin Peenut suggest uniform ala ala special skuad.. kalau pakai kevlar macam yang kau berikan tu nampak cam askar. tapi still boleh decide samada nak pakai special skuad atau nak pakai askar sebagai hero dalam game nie. Walaubagaimanapun buat sementara nie model yang akan dihasilkan berdasarkan kepada gambar peenut. kalau ada perubahan just tukar texture yang ada.

waa.. perkembangan yang sangat baik.. kalo korang betui2 serius nak buat game nih memang gempak lar.. anywy, aku bleh lar skit2 kongsi aku nyer knowladge gune enjin A5 atau A6, kalo sesapa yang berminat nak dapatkan source code tuk A5 n A6 cam nak buat minimap, door code, design tips, menu code, splashscreen code,.. leh lar PM aku. kalu ader lar yang berminat.. aku pun x lar tau banyak sangat. skit2 tuh bleh lar..

Armster, mungkin Peenut suggest uniform ala ala special skuad.. kalau pakai kevlar macam yang kau berikan tu nampak cam askar. tapi still boleh decide samada nak pakai special skuad atau nak pakai askar sebagai hero dalam game nie. Walaubagaimanapun buat sementara nie model yang akan dihasilkan berdasarkan kepada gambar peenut. kalau ada perubahan just tukar texture yang ada.

special ala2 solid snake ker?tongue.gif

mcm power rangers ker? laugh.gif aku rough jer..aku tak tau korang nak mcm real skuad ker..nak futuristik?sbb tahun 2012 kan..sbb telampau real mcm military tak nampak character tu develope..cth nye mcm gordon freeman dlm halflife2..costume dia kan pelik sket so org akan ingat dia sampai bile2 ...just my 2 sen

mayb kaler dia tak bess lg..nanti aku detailkan lg kalau ade mase..lg pon nie 1st person..bukan nampak pon tongue.gif

aku suke skuad style ala2 starship trooper,unreal 2, doom3

nak model?aku model agak lambat..3-4 hari..UV..2 hari..texture seminggu biggrin.gif bone..ringging aku tak terer sgt..tu budak lain kat opis aku buat

nie ade lg hantu member aku eg buat..dia illustrator utk kolum YIFI dlm briter harian..kebetolan boleh tarok kat sini..tarok je la eh sape nak model kan

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Edited by PeeNutt

wahahaa...taun 2012 eh?? aku xterperasan plak cite ni taun 2012... patut laa uniform die ko design mcm power rangers n polis angkasa gaban (tanpa helmet)

Ha ah ek tahun 2012 aku pun terlupa.. haha. Hero nie diperlukan masa paparan animasi. Oklah aku pun akan model zombi-zombi tu.. ok kalau korang nak hantar model, post kan gambar kat sini, tapi source fail hantar melalui PM sebab takut ada orang lain amik cetak rompak pulak nanti. seperti yang dijanjikan, hasil kerja dipelihara atas nama penciptanya. Aku rasa gambar hero yang peenut lukis tu dah lawa.. kalau nak adjust supaya lebih futuristik ok kot, baru la nama skuad snake yer hoyoyo. haha.

Peenut = [+3]

*apa apa yang dihulurkan kepada kelab ini akan menaikkan mata.

maaf mencelah. pasal copyright .. patutnya letak disclaimer awal-awal .. kat posting awal2 .. "Hakcipta oleh Kelab Games Putera.com so so ". kalau apa2 jadi .. mane la tau kan .. nak bawak ke mahkamah ke apa ke .. kita (dibaca: korang) ada bukti yg benda2 ni . . kita yg develop dulu dsb.

btw .. hero@ salim bachik dah ensem. cumanya .. alat perhubungan dia tu jangan tertinggal. macam IGI .. ada map computer. ha .. ciri map computer aku rasa patut dimasukkan.

kepermainan mcm mana pulak? hero boleh carry all type of gun atau limit satu pistol .. submech ngan machine guna biasa ke. peluru yg dia bawak.

*cadangan dr org luar. aku bukan gamer atau developers. peace .. biggrin.gif *

aku tgh manaip babak 2 citer nie... dalam sehari lagi siap arr kot... tapi aku rasa babak dua nie bosan sikit... asal sampai die nye storyline cukup...hehehe

p/s : aku macam dah ketandusan idea.. waaaa... tapi masih lagi mencube...

:OFF TOPIC:

oit cite ar sket pasal cappped uncapped nih

wei...

sowi lame tak masok forum...

ape status skunk nih....

oit...

ape status terbaru nih....

jangan spam. takde idea .. tengok aje ape derang wat. mad.gif

Darkwan

Pasal copyright nie aku akan tambah pada halaman depan. Dan game nie rasenye bukan guna satu senjata jerk.. mungkin akan ada macam macam jenis senjata.. tapi buat masa nie aku baru jer design AK47 dan gun biasa. Eh, kau ada pape ke nak hulur kat sini, jadila member. Bagi idea pun takper.

WhiteShark

SPM Ok ker, bagus bagus dah masuk chapter 2.. Kalau dah siap post la kat sini. Cuma 1 jer nak pesan, kalau boleh lokasi tu jangan detail, contoh central market ker, kl sentral ker, sebab rekabentuk bangunan nyer ramai tak tahu.. kekeke...

Armster

Ha, apakata kau tolong carikan fungsi Graviti bagi objek. Aku ada idea mengenai fungsi nie.. tapi tengokla kalau fungsi Graviti kau lagi bagus.

contoh : graviti.Lokx = 50 and graviti.Loky=100 then graviti.nilai = 10

Escavos

Dalam kelab nie kau sebagai ANALYST. so next post aku akan hantarkan satu post CONTOH GAME. soh ko test running game tu tengokla apa yang perlu dibaiki. Thats all

ZON MATI (SAMPEL)

(Playable game)

Game nie dah boleh main. Tapi bagi sampel ni, motifnya hanya tembak telur syaitan dalam masa 1 minit. Tujuannya ialah menyediakan enjin bagi senario sebenar game ni. Diantara tambahan yang telah dilakukan ialah senjata AK47, Thrill Sound FX, Env Snd FX, Fix Bug Petaan, Pergerakan Sfera dan hit object detection. Walau bagaimanapun ada bugs yang belum dibaiki. So bagila komen korang semua dan kita upgradekan lagi enjin game nie dan proceed pada senario.

BUGS :

PC perlu ditukar resolusi kepada 16 bit atau 32 bit secara manual (lupa nak set)

DOWNLOAD : ZON MATI SETUP | fail telah dikompres

*Pastikan menukar resolusi kepada 16bit atau 32 bit sebelum setup sebab game nie akan autorun sendiri.

CONTOH GAMBAR:

user posted image

Edited by zsuperxtreme

maksud ko cube elakkan scene dalam bangunan? aiseh... camne nih... ingat nak setting scene terakhir kat dalam KL Sentral... waaa.... hehehe...

Er.. whiteshark, tak kira la scene tu dalam bangunan atau luar cume reka scene yang orang tak tahu bentuk bangunan tu takpun pandai pandai jer tambah scene baru kat KL nie contoh : SEKTOR TENAGA NUCLEAR . lagipun nikan tahun 2012, KL dah jadi tempat teknologi. SO putrajaya take over jadi bandar pulak.. keke. Pandai pandai la yer reka jalan cerita tu.. biar nampak havoc.. kasi seram skit... wink.gif

Darkwan

Pasal copyright nie aku akan tambah pada halaman depan. Dan game nie rasenye bukan guna satu senjata jerk.. mungkin akan ada macam macam jenis senjata.. tapi buat masa nie aku baru jer design AK47 dan gun biasa. Eh, kau ada pape ke nak hulur kat sini, jadila member. Bagi idea pun takper.

maksud aku .. kemampuan dia carry senjata tu. macam IGI (bukan IGI2), sekali dengan sniper ape semua boleh angkut. m16a2 ngan ak47 dlm kategori rifle, shotgun pun ada lebih dari satu jenis shotgun boleh carry, submech pun boleh carry lebih satu. maksud aku .. berapa jenis senjata dia boleh bawah. nak letak satu jenis aje, mesti bosan dan susah gile kan? cadangan aku (mengikut nombor yg terletak atas keyboard);

1-pisau (cam baser laa)

2-pestol (boleh bawak satu jenis pestol aje)

3-submech (kalau jumpe submech lain, nak amek, kena replace bukan tambah)

4-rifle (sama seperti di atas)

5-map computer (curik idea IGI sikit)

6-first aid kit (nyawa tongue.gif)

7,8,9,0 ? kita boleh letak item yg kita boleh carry. ni aku dpt ilham dari game Thief

konon nanti kat Zon Kematian ni, ada la disket ke CD ke yg boleh dibuktikan kepada pihak berkuasa sepanjang masa kita carik tu - stail IGI lagi. item 7,8,9,0 ni kira extra place kat beg/poket di mana boleh letak apa2 dlm tu. extra ammo, flare dan apa2 yg boleh difikirkan la.

pasal jadi member tu .. tak payah le. aku takut satu benda. k o m i t m e n. skang ni, aku ada projek lain. study aku pun tah kemana. lagipun, aku dah lama tak main game lama (that's why korang leh perasan aku wat cth dlm game thief dan IGI).

aku akan beri idea. mesti sapot rakan-rakan punya. tapi tak perlu include dalam club members. aku tak dapat beri full commitment sad.gif

Hoyoyo:

Sebab game tu tak boleh run samada pasal PC kau takder MSVBVM60.dll atau Graphic Card tak support. Download la DCOM98 dari site microsoft untuk dapatkan MSVBVM60.dll . kalau ada error lagi bagitau ek. Yang paling penting mesti ada DirectX 8.0 above.. biasanya semua pc dah ada.

Darkwan:

Ok aku akan cuba follow pandangan yang kau berikan. Tapi bila nak melukis pistol nie yang liat sikit nie.. haha. tapi takper aku akan cuba bersama rakan rakan kita dalam kelab nie. Aku rase bagi pandangan pun dah cukup untuk kau jadi member dekat sini. Dont worry, kelab nie sangat sangat memahami ahli ahlinya.. biggrin.gif

BUGS :

PC perlu ditukar resolusi kepada 16 bit atau 32 bit secara manual (lupa nak set)

DOWNLOAD : ZON MATI SETUP | fail telah dikompres

*Pastikan menukar resolusi kepada 16bit atau 32 bit sebelum setup sebab game nie akan autorun sendiri.

aku dh change reso ke 800*600 16bit 32 bit, 1024*768 16 bit dan 32 bit sebelum buat setup.program ni takde shortcut ek .. so aku run setup setiap kali.

error aku mcm ni

user posted image

sedikit system info aku;

------------------

System Information

------------------

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 1 (2600.xpsp1.020828-1920)

Language: English (Regional Setting: English)

System Manufacturer: NVIDIA

System Model: AWRDACPI

BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Processor: AMD Athlon XP 2500+, ~1.8GHz

Memory: 512MB RAM

Page File: 337MB used, 913MB available

Windows Dir: C:\WINDOWS

DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

---------------

Display Devices

---------------

Card name: NVIDIA GeForce4 Ti 4200 with AGP8X

Manufacturer: NVIDIA

Chip type: GeForce4 Ti 4200 with AGP8X

Driver Version: 6.13.0010.4104 (English)

DDI Version: 8

Driver Attributes: Final Retail

Driver Date/Size: 10/25/2002 18:18:00, 2683114 bytes

WHQL Logo'd: Yes

WHQL Date Stamp: n/a

edit: aku ada terai sblm ni, contoh game pd laman pertama thread ni - refer posting anda pada Nov 22 2004, 02:17 PM laugh.gif . begitu gakz dgn game pendekar. tak ada masalah walau tak ubah reso.

Edited by DarkWan

DarkWan:

ERROR tu disebabkan tiada fail sistem MSVBVM60.dll

Aku saja tak letak fail tu sebab aku ingat semua pc dah ada fail tu. Spec pc kau dah memang boleh run program tu. cuma slek kat fail sistem tu jerk. Download fail nie dan letak dalam direktori sistem contoh [ c:\windows\system\]

DOWNLOAD : MSVBVM60.DLL

Fail nie clean. Original. Selamat Mencuba wink.gif

Game yang sebelum nie dah dikodkan supaya ubah reso 16 bit secara auto. Cuma game nie jer tak buat lagi.

Edited by zsuperxtreme