Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game

Recommended Posts

Umm.. lebih baik ko jadi mod superextream!

ye job memang sesuai!!

tapi Zon Mati best!!

off topic:

tak selak habis lagi 11 page nih... aiseh, tak ada icon thumbs up la...

/me saja nak bagitau aku bangga ngan hampa semua.

----->off topic:<------

ohmy.gif  ohmy.gif  ohmy.gif  ohmy.gif

oii... aper maksud ko Off topic?

----->off topic:<------

ohmy.gif  ohmy.gif  ohmy.gif  ohmy.gif

oii... aper maksud ko Off topic?

off topic tu sbb tak bincang pasal bina game tapi pasal dia nak bagi tahu pasal page tu banyak...

oo... baru saya paham!

Hari nie jer... hampir 2 jam aku baca topik nie... Pergh !! Korang memang hebat.. zsuperxtreme, peenut, hoyoyo, whiteshark, adex dan lain²....

Ideate korang memang menarik..... Tak sangka ada anak malaysia yg kreatif cam nie.... Tapi sayang kerana kesibukan korang membatas korang merealisasikan idea nie...

Apa pun at least korang dah membuktikan idea dan kemahiran korang.. Cuma aku harap team nie masih kekal.. Mungkin korang akan bergabung semula utk melahirkan satu 'game' yg boleh dibanggakan oleh gamer malaysia.. khususnya warga putradotcom nie....

kt mana nk donlod game zon mati ni...satu link pun takde...semuanya broken...aku teringin sgt nk main game buatan korang...please...

so kang pe citer terbaru ??!!

ade keje kosong x??

ingat nk join nihh !! biggrin.gif

Hai kawan-kawan, sedih bila aku tengok ramai lagi yang berminat nak buat game... terharu betul... walaubagaimanapun projek zon mati nie still dijalankan... sekarang aku tengah develope game... tapi tak mampu nak buat sorang-sorang... sekarang nie asyik sibuk kerja jerk... ada sesiapa kat sini berminat nak develope game dengan aku tak? boleh la kita create masa depan kelab nie dan game kita.

KELAB BINA GAME

PEMBINAAN KUMPULAN BINA GAME

Kepada rakan-rakan sekelian yang berminat untuk menjadi ahli fulltime pembinaan game diminta untuk memberikan kriteria anda. Permohonan ini hanya layak kepada sesiapa yang boleh memberikan masa untuk kumpulan ini dan bersungguh-sungguh untuk mencipta game. Matlamat pembinaan kumpulan ini adalah untuk menghasilkan game bersama-sama dan menaikkan nama Malaysia dalam program ICT ke mata dunia. Semoga Allah S.W.T merestui program kita ini.

1. Nama

2. No Phone

3. Kemahiran

Kemahiran korang boleh dalam bentuk

1. Lukisan (Paling penting)

- Lukis tangan

- Adobe Photoshop

- GIMP

- Lain - lain

2. Modelling

- 3dsMax

- Lain - lain

3. Pengaturcaraan

- VB

- C

- Lain - lain

- Tinggal di KL-Selangor (lebih baik)... jika diluar kawasan meeting melalui phone atau email boleh dilakukan.

Setiap permohonan akan dibalas dengan serta merta

Sekian.

Lukisan tangan? nak buat apa? den reti tang lukisan tangan jer.... yg lain...

hampeh...

Kalau pandai lukis tangan dan reti color pun jadikla.... penting-penting cepat register sekarang jugak..... biggrin.gif.... bagi nama dan no phone... nanti aku call... segera!!!!... kekeke

*lukis tangan = lukisan tangan.... lukis kat kertas

Edited by zsuperxtreme

Sebagai briefing kumpulan yang akan ditubuhkan ialah untuk menyelesaikan pembangunan game berkenaan:

GAME PENDEKAR HANG TUAH 3D (60% complete)

Game ini adalah mengisahkan pendekar hang tuah menentang jebat dan menyelesaikan misi-misinya.

user posted image

Antara musuh yang dibina

user posted image

Jika berminat untuk menyertai kumpulan ini dan bersungguh-sungguh, sila bagi nama dan no phone korang... smile.gif

Edited by zsuperxtreme

Wah... Hebat... Ko diam2 slama nie... Ko buat game Hang Tuah 3D lak... Mcm mana dgn game Zon Mati tue...? Apa cite...? D manakah kesudahn episod game tue...? Rsnya rmi gak yg nk tau... Aku pn nk tau gak... mlalui screenshot tue, nampak gempak... aku nie msh br dlm programming vb nie, br game pong jer dah aku pening kpla... ko lak buat game 3D, aku x teror sgt buat game 3D nie... math calculation byk sgt... pening kpla... ko cuba la risik2 saudara fnd yg teror tue... dia kire senior dlm bab2 programming nie... maybe dia leh bantu ko...

walau bgmnpn, aku join gak laaa... aku nk buat bhgn Setup Installer & documentation utk readme srta manual... aku dah PM ko... jgn expose no. handset aku yek... k...

Best...aku nak tolong grafik sket2 bleh...aku pun ada byk projek tak siap sbb malas:P wah wah!!!! ko buat game 60% siap selamba jer...

lagipun aku suka buat engine jer,skrang ni engine GTA pun ada:P

sbg testimonial nak jadi penolong dlm grafik

user posted image

aku nak tolong bab grafik jer:D

BTW grafik ngko tengok cam N64 nyer modelling..cun!!!

Kepada sesiapa yang nak terlibat dengan kumpulan ini mestilah memberikan no telefon mereka secara PM.

Hoyoyo, yerlah gambar game yang aku lukis ni mcm N64 base hahaha.... wah cantik gak game yang kau buat tu.... ada ciri-ciri base Play Station tu.... hoyoyo, kau taknak ke serius buat game.... jom la buat game sesama... bagi la no tepon kau secara PM... kita buat game nie demi misi kita untuk memperkembangkan ICT game ke mata malaysia....

Kembara, 40% yang tak siap tu banyak kepada grafik, final stage, sound effect, lighting effect, model dan lain-lain

eZal, ok aku dah terima no phone kau...

Aku nak no tepon sebab aku nak pastikan member dalam kumpulan nie betul - betul nak buat game sesama... kalau tak sia sia saje... kalau buat sorang memang la boleh tapi semangat tu takda... lagipun kita perlukan mereka yang berminat dan setia pada kumpulan...

Best...aku nak tolong grafik sket2 bleh...aku pun ada byk projek tak siap sbb malas:P wah wah!!!! ko buat game 60% siap selamba jer...

lagipun aku suka buat engine jer,skrang ni engine GTA pun ada:P

sbg testimonial nak jadi penolong dlm grafik

user posted image

aku nak tolong bab grafik jer:D

BTW grafik ngko tengok cam N64 nyer modelling..cun!!!

ko buat sendirik kerr

ni game 1945:FINAL BEWOX aku

http://rapidshare.de/files/12610195/1945Finalbewox.rar.html

Edited by Hackezkk