Jump to content
electron

Windows Vista RTM/final/retail

Recommended Posts

Tq.. lani tengah cari VIA Chipset + sata Driver (for VISTA) kat internet...kut2 kalau ada boleh settle benda nih...

Ada... VISTA Enterprise...pakai 30 hari je... beli kat the Mines Sri Kembangan

hehehehe.. shin punya guna vista busines tapi setakat nie takder problemnyer..kalau guna xp dulu banyak masalah..memang masalah vista nie ada kaitan ngn sorftware juga hardware. software kena yang terbaru.. tapi ader kekadang tu display dia berubah kekadang jadi vista busines n ader time2 jadi display vista basic. tapi takder masalah penggunaannya.setakat nie berpuas hati...masalah hari penggunaanya FULL takder yang trial 30 day tu hehehe..so boleh guna selama2nya n boleh update tanpa masalah..download kat torrent jer n install tanpa guna DVD. install macam windows XP jer.. :lol: yang ader masalah tu shin tak tahu laa...member shin guna vista 32 basic RAM 512 tapi VGA onboard...ok jer takder masalah FULL versi takder try2.

hehehehe.. shin punya guna vista busines tapi setakat nie takder problemnyer..kalau guna xp dulu banyak masalah..memang masalah vista nie ada kaitan ngn sorftware juga hardware. software kena yang terbaru.. tapi ader kekadang tu display dia berubah kekadang jadi vista busines n ader time2 jadi display vista basic. tapi takder masalah penggunaannya.setakat nie berpuas hati...masalah hari penggunaanya FULL takder yang trial 30 day tu hehehe..so boleh guna selama2nya n boleh update tanpa masalah..download kat torrent jer n install tanpa guna DVD. install macam windows XP jer.. :lol: yang ader masalah tu shin tak tahu laa...member shin guna vista 32 basic RAM 512 tapi VGA onboard...ok jer takder masalah FULL versi takder try2.

Fu yo...shin mana anta dapat nih...mobo and software terbaru sangat ke... yang anta guna... langsung takde masalah.Manalah tau nanti ada sikit2 hal ke...post2 le... tak sini yeeee. Boleh kita bincang2 lagi...

Edited by electron

opis den pun pakai vista, 5 pc baru dell sume vista. prob masa shut down ah gak, selalu jerk diorg tak shutdown, cuma sleep mode. wa pun kengkadang confuse samada dah shutdown ke tidok.

office pun takde agi, ingat nak kasi diorg pakai open office... ok ke ah?

berkenaan dgn vista nie( Windows Is Activate)... buat masa nie ok jerk. aku dah pakai lebih kurang seminggu. masa mula2 nak pakai yg rtm, tapi di sebabkan dah hampir tiba masa full release. bila dah dpt, aku install. xder masalah. ok jerk.

masa time pakai, dia nak masuk windows lambat skit, pasal tgu masa utk pasang app gadget.hehe. tu jerk la lambat pun. bila dah settle sumer,ok jerk. mmg best.

masalah?

1) yg ada pd pc aku, bila aku byk buka app, contoh ymsgr/fifefox/update windows/setting gadget. terus dia jadi blue screen. sekali jerk jadi wat masa nie.

2) dia byk mkn memory. sbgimana sign aku tu, dia dah mkn 50%. klu processor plak dia turun naik. dan kadang2 berlaku hdisk aku mcm mati/idup bila aku x guna. maksud aku cam tgk citer kat hdisk B. jadi hdisk A spt mati kejap dan idup balik. cam tu la.

3) masalah lagi, ada masa, hdisk spt berkerja sesuatu, dlm 5-15 minit. padahal x guna apa2 pun. resourse proc guna sampai 80%. pas tu dia ok balik la.itu jerk

4) masalah lagik... byk program yg x support lagi.itu jerk la y

g mentensionkan aku.

lain2 masalah lain kali aku bg tau la. hehe.

Edited by alfain

huhuhuhu satu lagi problem yang ku jumpa...masalah ngan game..naper yer..banyak game yang bermasalah.. kalau nak main need for speed carbon kena ubah dia punya copatibility kepada Run in windows 98/Me..ntah ler naper....tak tahu ler korang lak

makan memory tu takleh nak nafikan banyak siut...physical memory:65% huhuhuhuhu.. lagi satu cam mana nak sharing file tanpa guna tenet..kalau Xp senang jer ..vista nieh tak tahu laa..susah gak windows baru nieh...masalah lain takder lagi ..setakat nie hanya game jer..

{"masa time pakai, dia nak masuk windows lambat skit, pasal tgu masa utk pasang app gadget.hehe. tu jerk la lambat pun. bila dah settle sumer,ok jerk. mmg best."} hehehehe shin punya rasanya makin laju lepas update..tak sangka lak dalam update nie dia update semua sekali ngan driver motherboard.

OK tu jer...lain kalau jumpa masalah shin bagitahu...

waa...aku pun nak pakai gak.. tapi tunggu software2 yg aku gune skang support vista le. huhuhu kalo tak support lagi, nganga je la kat depan x64 xp nih. sob sob.. dah la banyak songeh..

waa...aku pun nak pakai gak.. tapi tunggu software2 yg aku gune skang support vista le. huhuhu kalo tak support lagi, nganga je la kat depan x64 xp nih. sob sob.. dah la banyak songeh..

Hai.... tuan imam. anta tunggu nak guna VISTA 64 bit ke...rasanya lambat lagi la hardware/software yang boleh support semua.Amacam try dulu la...yang 32 bit dulu...boleh kita kongsi2 masalah.

salam,

vista ni run byk services kat background sebab tu byk mkn resource. bole cuba disable services yg tak guna. ada 1-2 service yg selalu write kat HDD tak ingat nama dia.

adeh...xp x64 ni pun kawan ana yg kasi lah. ana mana ada fulus mau beli yg original. bukan tamau try lah. nanti banyak masalah lah. tak semua software suFFort vista lah. macam2 lagi lah. ana hampir dapat Fenyakit darah tinggi bile gune ini x64 xp lah. 32bit ka 64bit ka, ana tak kisah lah. apa2 yg ori yg orang kasi, ana sebat sajalah... huhuhuhu lah...

Aku rasa elok x payah pakai vista lagi la sekarang.....bukan x bagus,tapi relevan lagi,banyak benda x boleh buat....sebab masalah compatibality

Teruskan guna xp anda yang lama...dah lama sket,agak2 dalam 6 bulan ke...boleh la kot

Aku rasa elok x payah pakai vista lagi la sekarang.....bukan x bagus,tapi relevan lagi,banyak benda x boleh buat....sebab masalah compatibality

Teruskan guna xp anda yang lama...dah lama sket,agak2 dalam 6 bulan ke...boleh la kot

Itu sebab mau bincang2 kat sini... syahbi...cari idea...ana pun saja mau try2 je...pakai, saja mau tengok dia punya interface...memang cun giler....lani kat Pc ana nih ada dua OS (XP dan VISTA).

ntahyer. orang discuss pasai guna vista, bukannya kasik solution untuk takyah guna :P

sama gaks masa winxp launch dulu tahun 2001. banyak gaks problem, ramai gaks mrungut nak patah balik ker win2k. lepaih ader windowsupdate sumer tuh baru ler stabil jadiknyer.

stakat nih aku ader try install kat pc HP 3.2GHz HTT ram 1GB DDR2 memang pueh ati. vista bleh run walaupun pc tuh pakai onboard graphic card jeks. takder pun sangkut2 lagikpun aku pakai classic themes jeks. takder kaler kaler sumer tuh :D

.

stakat nih aku ader try install kat pc HP 3.2GHz HTT ram 1GB DDR2 memang pueh ati. vista bleh run walaupun pc tuh pakai onboard graphic card jeks. takder pun sangkut2 lagikpun aku pakai classic themes jeks. takder kaler kaler sumer tuh :D

ada pendrive 4 GB?............apa kata ko gunakan Ready Boost features yg VISTA ada utk tambah RAM PC ko tu..... :lol:

erk...pendrive je ke leh gune utk features tu? kalo hdd eh? buat partition baru?

p/s: kalo leh gune hdd...mmg aku korbankan 50g...huhuhu 52g ram. wahh....gile..

adeh...xp x64 ni pun kawan ana yg kasi lah. ana mana ada fulus mau beli yg original. bukan tamau try lah. nanti banyak masalah lah. tak semua software suFFort vista lah. macam2 lagi lah. ana hampir dapat Fenyakit darah tinggi bile gune ini x64 xp lah. 32bit ka 64bit ka, ana tak kisah lah. apa2 yg ori yg orang kasi, ana sebat sajalah... huhuhuhu lah...

salam,kalau nak download vista...download ajer kat www.demonoid.com.....smua software ada..saya pun guna vista jugak sekarang..vista ultimate 32 bit..nak pakai yg 64 bit banyak sangat pakai memory,sampai 2Gb utk menangani hangup n something else...sekang nih pakai software vista nih okay ajer..smua berjalan lancar..FULL RELEASE tau...hehehehee....Kalau nak download lambat sangat,kasi aje alamat...biar saya burn n poskan...kalau ader modal laaaa...heheheheeee.... :rolleyes:

ayoyo tak banyak game yg suffort itu vista lah.. banyak problem lah.. sana sini orang cakap vista ni hampeh lah.. tunggu lagi 1/2 atau 1 taun baru ana pakai lah... nanti vista baru takde error2 lah.. sama macam windows xp lah.. baru keluar mmg banyak error lah... anaa tunggu saja lah...

p/s:demonoid tu bkn pembekal biskut tawar ke? huhuhu

ayoyo tak banyak game yg suffort itu vista lah.. banyak problem lah.. sana sini orang cakap vista ni hampeh lah.. tunggu lagi 1/2 atau 1 taun baru ana pakai lah... nanti vista baru takde error2 lah.. sama macam windows xp lah.. baru keluar mmg banyak error lah... anaa tunggu saja lah...

p/s:demonoid tu bkn pembekal biskut tawar ke? huhuhu

Demonoid 'pembekal biskut tawar'???? :wacko: Smua software yg saya guna smua dr demonoid.com tau....After format smuanya software dr demonoid.com...cthnya:vista ultimate 32bit,karpersky,limewire,microsoft office 2007 professional,sound forge 8,divx,nero burner 7 dan macam2 lagilah...smuanya okay ajer...takder masalah pun.....Nak kasi 'ori' ker apa ker smua ada kat situ....Memang smuanya dapat cap lanun dulu...pastu 'orikan' ajerlah...Lepas 'diorikan' bleh update plak tu..tu yg best tuh....hehehee...anyway....setakat yg saya download nih takde masalah ler...manalah tau kalau2 ada masalah 1 hari kelak x tau ler....Anyway,kalau dpt apa2 software yg best tuh..share2 lah yer....setakat nak berkongsi....

Assalamualaikum.....

Edited by IcHiGo6982

hehehehe aku dah delete dah vista 32 bit tuh.. n try yang 64 bit lak ..tapi 30 hari jer huhuhuhu..setakat nie takder masalah cuma space untuk 64 bit nieh lebih besar lagi ..kalau yang 32 bit dulu hanya 7giga windows sahaja yang 64 bit nieh aduss dekat 10giga.besar giler..problem takder lagi setakat nieh...sama ngan 32 bit jugak lerr..install tak guna DVD gak.cuma untuk windows vista64 bit nie kena install windows xp64 bit gak kalau nak update windows kalau tak TAKLEH UPDATE..akan kuar ler bila tekan setup..not valid in system 32.. cuma hampehnyer 3D GC aku nie dua punya score 2.4 jer..padahal dah guna geforce 6200 with turbo 256MB ...aduss..nie yg hampeh nieh...

Fu yo korang dah try...VISTA 64 bit plak... yang 32bit nih pun ana tak khatam lagi...macam2 hal mau belajo...umur pun dah tua.Rasanya ana nak mengaji untuk `end user' biasa cukuplah kut...sebab banyak perkara2 lain ana involve. Tak cukup masa hidup nih....nak menjadi hamba yang taat la... tuntutan jugak...apa2 pun ilmu dunia pun pun boleh membawa kita untuk lebih hampir kepada PENCIPTA alam .VISTA 64 bit kalau end user biasa ok tak...maksud ana...software2 wajib untuk PC pada end user biasa ok tak. Kalau ok nak try gak...mana ...shin_asuka001... dapat...tolong burn dan pos untuk ana bley...tak?

hehehehe...download gak ler..cari kat mininova.org,meganova.org.com,isohunt.com ..hehehehe dari situlaa downloadnyer..shin guna [lanun] jer tapi cam ader cara nak orikan ikut jer lahh..tapikan kalau nak download kena baca komen2 dulu..kalau yang download sampai 99% pastu tak siap2 toksah download.masalahnyer hanya ader cd writer jer ..takleh nak burn..instal camtu jer laaa..cuma kalau yang 64bit kena guna windows 64bit dulu.shin pun baru2 jer kenal kom nieh..banyak tak tahu gak bab2 bahagian lain...kalau beli yang ori2 pendek kata tak reti ler bab2 kom nieh..sampai sekerat jalan duit takder...shin jer pakai yg [lanun]..yang lain JANGAN TIRU YER ..hehehe.. :lol: sila2 beli yang ori...bagi yang berduit..

wei...kwn2 jom discuss about READYBOOST feature yg ade kat vista tu...

aku nampak cm best...cume kne cr pendrive yg speed laju

erk...pendrive je ke leh gune utk features tu? kalo hdd eh? buat partition baru?

p/s: kalo leh gune hdd...mmg aku korbankan 50g...huhuhu 52g ram. wahh....gile..

aku dah cuba x jadi........ <_< .....nak kena pakai ala2 Pendrive gak.............

P:S features ni sesuai utk notebook pasal notebook punya RAM mahal giler........terutama model notebook yg obsolute atau hard to find........

wei...kwn2 jom discuss about READYBOOST feature yg ade kat vista tu...

aku nampak cm best...cume kne cr pendrive yg speed laju

tapi tu nengok gak.....aku baca FAQ microsoft kat help and support tu dia kata pendrive yg digunakan tu mesti 3 kali ganda RAM yg ada cth 512MB RAM pendrive yg leh digunakan 1GB keatas..........masalahnya betul ke?......