Jump to content
hafiziester

Malaysia Pada Tahun 2020

Recommended Posts

aku ada terbaca dalam satu buku, pakar ekonomi negara dah kaji tentang ekonomi masa tu, antaranya:

telur ayam minimum antara 75sen - RM1.00 sebiji

so, mungkin nasi lemak berharga RM5.00.

minyak petrol antara RM5 - RM 7 seliter

banyak lagi sebenarnya, aku tak ingat.. nanti aku 'ter'ingat aku inform kat sini. soheh atau tak, itu kajian..

dan, ayat yang sesuai untuk tahun 2020 nanti ialah:

yang miskin terus miskin, yang kaya terus kaya.

dan golongan yang berpendapatan RM3400 ke bawah adalah golongan orang2 miskin. wallahualam.

Hu hu uuu risau jugak dgn masa depan anak aku..

Sekarang aku dok risau org berlumba-2 nak ambik exam gila-2 semuannaya nak A. entah lahh Fenomena ni bagus ke tidak Entahlaa No komen.

Satu lg pasal kerja , sure msa tu org dah berlumba-2 nak dptkan kerja , skop kerja makin kecik org cerdik ramai kerja x ada, susah jugak yeee. Iye mana kan tidak sekarang ni dah nampak ramai graduan menganggur.

Aku skrg dok fikir , boleh ke pernigaan aku ni sampai ke anak cucu aku ?? jangan jadi cam IRAQ dah Afganistan sudah :wacko:

Hu hu uuu risau jugak dgn masa depan anak aku..

Sekarang aku dok risau org berlumba-2 nak ambik exam gila-2 semuannaya nak A. entah lahh Fenomena ni bagus ke tidak Entahlaa No komen.

Satu lg pasal kerja , sure msa tu org dah berlumba-2 nak dptkan kerja , skop kerja makin kecik org cerdik ramai kerja x ada, susah jugak yeee. Iye mana kan tidak sekarang ni dah nampak ramai graduan menganggur.

Aku skrg dok fikir , boleh ke pernigaan aku ni sampai ke anak cucu aku ?? jangan jadi cam IRAQ dah Afganistan sudah :wacko:

yg ambik A dlm SPM tu aku tak phm...cth dia ambik engineering,tp dlm subjek SPM dia ambik pendidikan seni..tak de kena mengena langsung..saje nak bangga,kata dapat A bnyk..Pendidikan seni tu kira bantu dia la tambah A...1 lagi nak glamer...

aku ada terbaca dalam satu buku, pakar ekonomi negara dah kaji tentang ekonomi masa tu, antaranya:

telur ayam minimum antara 75sen - RM1.00 sebiji

so, mungkin nasi lemak berharga RM5.00.

minyak petrol antara RM5 - RM 7 seliter

banyak lagi sebenarnya, aku tak ingat.. nanti aku 'ter'ingat aku inform kat sini. soheh atau tak, itu kajian..

dan, ayat yang sesuai untuk tahun 2020 nanti ialah:

yang miskin terus miskin, yang kaya terus kaya.

dan golongan yang berpendapatan RM3400 ke bawah adalah golongan orang2 miskin. wallahualam.

mak aih biar betul..mahal giler nasik lemak....tp aku rasa la time tu,malaysia penuh dgn mesin,robot dan mcm2 lg..ada ms mesti benda ni menyemakkan mata je...time tu kita rileks je..just guna remote je kawal robot..time tu,dah rileks je..dpt layanan mcm raja la kan..hahahaha

tahun 2020??

masa tu aku duduk kat rumah jer.. nak kuar terpaksa guna banyak duit, apa taknya.. semua barang naik harga 100x lipat!!!!

kita akan jadi macam US atau Jepun, selagi mindset 'maju' kita adalah maju materialistik, macam diorang (tengok masalah sosial macam mana, jenayah macam mana, etc..)

mase tuh aku dah kawin yehaaaaa....!! umor aku 31.. x pon mati.. takut2..

2020, suma orang dok umah jer..

lebih lagi kalo suri rumah(ye la keje dia mmg pon kat umah)

n suri rumah ni mmg xyah kuar rumah beli barang atau tempah barang camskrg, nak pegi pasar kene kuar,

nak beli mainan anak2 kat luar....

2020, suma surirumah... beli barang kat tenet je, dok depan pc 2 3 jam.. pastu barang sampe..

sng!!

kete pon dah terbang.. traffik pon kurang ng banyaknyer..peluang pekerjaan para penggodam pon tmbah, hehehhe

yela dah suma barang elektronik ng komputer yang menguasai dunia waktu tuh...

hehehehhe

harap aku xmelampaui batas imaginasi...

2020 agknyer mcm biasa ajer...ma hrga brang ajer naik...

mslah2 negara ttap sama...rasuah agknyer brmaharajalela...

ntah PM waktu 2 mcm mna prangai dia...agk2nyer ok kot

tgk keadaan skrg ni maybe later than 2020 baru status negara maju kot...byk negeri mundur lg...yg dah isytihar negeri maju pun mcm byk prob jer...huhu

bagi pandangan aku

akan byk lrt kat negara nie.

ade memacam rapidbus la

dan yg paling banyak menara2 tinggi kat satu2 ibu negeri

tak tau lah ape nak cakap

bukan leh ramal mase depan pown

aku rase la.. LowYat akan tukar nama jadi HighYat sebab bangunan untuk serve ICT Tech 88 tingkat. :lol:

> Jual proc AMD 1 floor

> jual mobo - 1 floor.

> jual casing - 1 floor.

.............

Pelajar sekolah merusuh ..... everyday in news ...

he he he he he he

emm nape lak jadi camtu, bukan ke

mase depan suma jd maju..pelajar ak rasa mesti suma pelajar intelek.,

suma dah pandey, suma jd penggodam.....

aku rasa xeveryday in news...

CD and DVD [lanun] dah takde....lanun2 susah nak carik makan....sbb seluruh malaysia dah dicover ngan wireless broadband aka WIMAX......

dari segi kemajuan mmg tak leh nafikan malaysia setanding jepun dan negara maju lain, sbb ramai pelabur luar datang melabur kat malaysia....sekarang ni kita kena buat propaganda sikit mcm di buat pak lah KLSE boleh mencecah 1300++, propaganda tu...kita negara kaya...betul2 kaya..sbb blok ekonomi asia cukup kuat dgn bantuan nilai YUAN..yg tu ekonomi...

pendidikan lagi tiptop...kita adaptasi pendidikan jepun dan korea dan mungkin barat... fenomena pelajar dapat straight A alah bisa tegal biasa....berita baik tu...

politik macam mana...?? aku rasa suasana politik mcm sekarang kerana konsep MENANG=MENANG, pembangkang? biasalah tembak2 kerajaan...kena seimbang, mana ada baik je dlm dunia ni..kena ada jahat...

teknologi??? fuhh, canggih worr....mane ade lagi public phone...semua komputer...kat tepi jalan nak call pakai komputer, yela barangan komputer makin murah tahap dewa tu...vandalisme...mmg ada..

bagaimana dengan akhlak??? korang confirm dah tau kan...mcm sekarang jugak...minda tak berubah..org melayu maju tapi bnyk pakai taktik kurang baik biasa la kalau tak tipu2 sikit tak dapat untung...dan aku jugak percaya malaysia nanti akan buat bisnes secara terang2 ngan "negara" Yahudi.....hehehe..betul ni...procs intel yg aku pakai pun dtg dari saintis yahudi...

apa2 pun malaysia time tu mmg maju...dan ntahla..mungkin aku pon dah kawin agaknya :lol: kalau tak pon dah join ngan member2 lain dalam tanya@putera pakai uniform putih....

negara kite nih still membangun...nak tgk negara kite tahun 2020 xyah berimaginasi jauh2..imaginasi korank tuh hanya bole di implementkan kat negara2 maju sekarang US & JEPUN...negara kite??

Korank tgk america ngan Jepun sekarang tuh la negara kite tahun 2020 wokeh...

bayangkan sekarang negara diorank sudah ada tenet sampai 20mbps

kite hanya 2mbps hahahahaha...lambat tuh :lol:

tunggu tiga belastahun lagik kot dapat la 20mbps+++ tue

yg aku rase bebudak skool

tak la bawak buku lagi sume kena bawak pen drive

periksa gune komp

lepas tue banyak yg bijak pandai komputer nie

harge komputer tak berubah2 sebab kluar yg baru yg lama outdate

pikir2 la

pi skol rase pakai baju seragam lagik kot

mungkin tahun 2 aku dah kawin kot :rolleyes: pastu graduan meningkat dan peluang pekerjaan makin sikit sbb time 2 diorang pkai robot dah.manusia yg kurang iman time 2 mulalah buat cara kotor utk dpt apa yg mereka nak.kapitalisme lah katakan.

kalau boleh aku nak hidup zaman khulafa ar rasyidin

mungkin tahun 2 aku dah kawin kot :rolleyes: pastu graduan meningkat dan peluang pekerjaan makin sikit sbb time 2 diorang pkai robot dah.manusia yg kurang iman time 2 mulalah buat cara kotor utk dpt apa yg mereka nak.kapitalisme lah katakan.

kalau boleh aku nak hidup zaman khulafa ar rasyidin

2020?mase tu proton dah disimpan kat museum aper....gerammm jgn gerammm...

2020 aku tak bimbang dgn teknologi yg negara boleh capai tapi aku bimbang dgn ketaqwaan warga mesia mase tu.sbb takder org yg nak buat target tahap iman manusia utk 2020 ranap ker maju ker tak peduli.materialistik jer yg jelas utk 2020.

teknologi jadi canggih. kerja jadi effisyen tp rakyat menderita sebab harga2 software, mesin sumer mahal2. kata2 hikmat ahli perniagaan : teknologi mempercepatkan kerja dan juga kos :lol: