Jump to content
Sign in to follow this  
amin007

Broadband Guna Gelombang Radio

Recommended Posts

assalamualaikum & selamat sejahtera

aku nak tanya. boleh ker sambungan ke internet buat mcm siaran radio & tvlah?

bukan apa. sekarang mana2 pun kita boleh dapat siaran radio & tv.

kalau kita boleh buat sambungan ke internet melalui siaran radio & tv,

ok apa. tenologi dah ada, cuma perlu upgrade aje.

nak tunggu satellite entah sampai bila, astro tak buat lagi <_<

nak pakai tmnet stremyx, mahal sangat. tu pun ramai yg komen service tak bagus :angry:

nak pakai talian elektrik, tunggu TNB lancar aje ni.

aku ada idea lagi. sambung pakai helikopter mainan :D

cangggih tak?

Edited by amin007

klao gune gelombang radio macam radio kat umah ngko tu takleh.. sebab die.. aku rasa sebab die, penghantaran data terlalu perlahan rasanya.. and die satu hala..

hehe.. sorry kalo aku salah info.. sat aku google..

sebenarnya teknologi ini ada... cuma ramai yang tak tahu.... bagaimana caranya carik sendiri cuma den bagi idea ni.. cadang nak buat master guna teknologi ni... anda cuma perlu wireless radio (bukan guna walkie talkie) tapi guna radio macam askar guna yang selalu sobut alpha charlie... ambik lesen dia 50 hengget... (radio amatur)... buat sikit programming biasanya guna linux... lebih laju dari streamyx..

ye ke? :blink: :blink:

kenapa tak cepaya..... bukan setakat itu aje.. dengan adanya lesen 50 hengget tu kita boleh memiliki kuali satelit seberapa besau yang kita mahu(tak kena tangkap punya).. ada pengguna radio amatur ni boleh menghubungi stesen diangkasa lepas... banyak kelebihan menggunakan radio amatur ni.......

nampaknya memang benar leh connect guna radio amature,tapi kalau speed lebih laju dari streamyx susah nak percaya hmmm.Kalau betul,aku terus pi ambil lesen radio amature ni hahahaha

ada sesiapa pernah test ke kat sini?

nampaknya memang benar leh connect guna radio amature,tapi kalau speed lebih laju dari streamyx susah nak percaya hmmm.Kalau betul,aku terus pi ambil lesen radio amature ni hahahaha

ada sesiapa pernah test ke kat sini?

he he he memang susah nak cepaya tapi ada prof kat ukm dah buat.. dia test memang lebih laju dari streamyx.. cuma nfo yang benar aje tak dapat dari dia sobabnya den pun dongar cerita dari kawan den aje.. kalau bohong dia.. bohong le den

sebenarnya teknologi ini ada... cuma ramai yang tak tahu.... bagaimana caranya carik sendiri cuma den bagi idea ni.. cadang nak buat master guna teknologi ni... anda cuma perlu wireless radio (bukan guna walkie talkie) tapi guna radio macam askar guna yang selalu sobut alpha charlie... ambik lesen dia 50 hengget... (radio amatur)... buat sikit programming biasanya guna linux... lebih laju dari streamyx..

Bro , memang menarik nie ...ko korek2 laa lagi dari member ko ... :rolleyes:

guna radio amator??????

aku pernah juga dengar pasal radio amator.

tak sangka pulak boleh digunakan dlm

rangkaian internet wireless

zahzuf, cuba ko korek info dari kawan ko tu.

tak pun tunjukkan gambar mcm mana nak buat

rangkaian internet wireless guna radio amator

tapi radio macam askar guna yang selalu sobut alpha charlie...

tu kan besar & berat. kalau dapat ariel radio ker tv ker

kira ok apa :D

kenapa tak cepaya..... bukan setakat itu aje.. dengan adanya lesen 50 hengget tu kita boleh memiliki kuali satelit seberapa besau yang kita mahu(tak kena tangkap punya).. ada pengguna radio amatur ni boleh menghubungi stesen diangkasa lepas... banyak kelebihan menggunakan radio amatur ni.......

Zahzuf...biar betul!!! Terkejut ni. Aduh....lesen tu setahun RM50 atau sebulan RM50. Woo....mmg boleh pakai kuali

satelit besar. Boleh tgk mcm2 siaran antarabangsa. Siaran Indon di Palapa C2....Asiasat 3S....Telkom 1.....Thaicom....Measat....Siaran dia lagi best dari Astro dan kalau nasib baik kalau kita pandai...boleh ceroboh AS***....Hehehe...Org Indon byk dah ceroboh AS*** ni.......Tak pyh byr bulan.....

aku pun baru je dgr cite pasal ni dari pakcik aku tadi.,

ada kawan dia dari kl dah buat.

tapi dorang guna radio amatur la.

org tu bagi website ni www.scs.net.my

tapi lam website tu takde la dorang discuss pasal internet guna radio amatur.

but org tu cakap dorang ada buat.

siap share connection lagik ngn orang lain.

Zahzuf...biar betul!!! Terkejut ni. Aduh....lesen tu setahun RM50 atau sebulan RM50. Woo....mmg boleh pakai kuali

satelit besar. Boleh tgk mcm2 siaran antarabangsa. Siaran Indon di Palapa C2....Asiasat 3S....Telkom 1.....Thaicom....Measat....Siaran dia lagi best dari Astro dan kalau nasib baik kalau kita pandai...boleh ceroboh AS***....Hehehe...Org Indon byk dah ceroboh AS*** ni.......Tak pyh byr bulan.....

lesen tu rm50 setaun x salah aku.abah aku ada ambik...ader la radio yg besar tu..tp xla besar mcm citer perang yg diorang galas tu..saiz dlm 20x10x25cm jer..tp btl ker blh bl kuali tu.bkn haram ker kat m'sia?abah aku dapat ariel jer..tp bapak panjg ariel tu..4 meter hapa..btl ker blh wat broadband?ahaks..kalu btl siap ler radio abah aku..kuang2.. :P

Toksah dok pening kepala... macam macam idea katun yang kalian suarakan.....kalau nak buat macam internet macam radio... ni nama nya WIFI. Dan tak lama lagi kalau diluluskan kita akan dapat WIMAX.

Kalau anda nak broadcast internet, anda perlu wifi AP + booster + outdoor antenna. Jarak dari 500m - 3Km. bergantung kepada jenis antenna dan booster. Nak beli kat mana lowyat.net, berlambak cuma sedaiakan RM.

Amateur radio ni digunakan untuk voice,data atau morse code. belum pernah ada orang buat wifi.!! Kalau nak tahu dan nak sangat lesen radio amatur ni, bulan Nov ini ada ujian MCMC.

Untuk latihan dan kelas radio amatur sila pergi kat www.mares.org.my atau www.scs.net.my. Mereka disini akan bantu anda. KEpada yg berhampiran dengan Jalan GAsing PJ, boleh pergi terus ke Kelab MAres. jangan dok ber angan lagi dapatkan lesen.

@seorang suri rumah mempunyai 4 anak dah memiliki lesen 9W2###.... anda tak boleh ke? cabaran......