Jump to content
effy vtec

Streamyx Pakej Rm20 N Rm44

Recommended Posts

Ok..kepada user streamyx yg guna pakej RM20 utk 10 jam n RM44 utk 60 jam ni...

aku nak kasi advise skit...supaya..korang disconnect betul2 yer..selepas penggunaan..

jangan main tutup pc je..

kasi disconnect properly...pastu off la pc..n jgn lupa off modem skali..

sebab...ada ramai customer komplen..yg kena... bila tgk bill...sampai 6 7 ratus..

bising2..kata pakej rm20 or rm44..tp bil gila2 melambung

bila cek balik..memang connection dari nombor sama..

sah2 tak disconnect betul2..main tutup pc je..sebab...connection still ada dari modem ke server..

n lagi satu..jangan la gatai buat auto dialer or router..kes naya tu..

okey..just utk reminder..sebarkan la pada kawan2 or sedara mara yg pakai pakej ni..

Mencegah lebih baik sebelum terkena..

lagi skali aku igtkan...kasi disconnect properly...pastu off la pc..n jgn lupa off modem skali..

time kasih

Untuk yg baru nak register...kalau rasa penggunaan 90% dari pakej ni baik ambik unlimited...dah byk dah kes 'terlebih' guna pas tu nak salahkan tmnet pasal caj tak ikut pakej...dan bil bulan2 datang lebih dari pakej unlimited...hanya ingatan friendly je...

kes terlebih guna satu hal...ni mmg yg jenis low usage..mmg claim sehari usage x sampai setengah jam...utk cek email je...

tp bill melambung gila2..

ni sebab tak disconnect properly punye pasal...main shut down pc je,,lupa nk off modem..

cuba kira kalau 1 sen per minute..sejam dah 60sen..kalau sehari ? dah RM14.40

kalau 10 hari?

so just hati2..igtkan yer n sebarkan..

kes terlebih guna satu hal...ni mmg yg jenis low usage..mmg claim sehari usage x sampai setengah jam...utk cek email je...

tp bill melambung gila2..

ni sebab tak disconnect properly punye pasal...main shut down pc je,,lupa nk off modem..

cuba kira kalau 1 sen per minute..sejam dah 60sen..kalau sehari ? dah RM14.40

kalau 10 hari?

so just hati2..igtkan yer n sebarkan..

bagus...sekurang-kurangnya ada juga yg nak bagi peringatan dan nasihat kat sini..

aku pon tak terfikir pon pasal nii..

bagus...sekurang-kurangnya ada juga yg nak bagi peringatan dan nasihat kat sini..

aku pon tak terfikir pon pasal nii..

yer..sebab...kdg2 tu..yg langgan pakej ni..dr golongan yg kurang mampu...

ada tu...sampai menangis pun ada... bila buat aduan bil byk sampai 6 7 ratus...

tmnet pun x leh nk bantu...sebab da silap customer tak dc tul2 ..

hmm.. mmg kesian.. tmnet pun satu hal, x bg penerangan terperinci.. bg la manual macm mana nk disconnect. sy sbg salah seorng pelanggan ada la pnglaman time mula2 pasang streamyx. dioarang bukan gtau pun cara2 nk set kan auto atau manual router tu.. :angry: .. apepun bagus gak ade org bncngkn topik ni..

streamyx 10 jam rm20 tu memang lawak. geliga sungguh siapa yg membuat plan jimat tu. setakat cek email baik pakai dial-up. nak download pi sibercafe.

aku rasa pembuat modem yg salah. apa pun selamat membayar bil streamyx.

dial up 1515 10 jam dah rm15 bang...ok aa tu caj rm20...

jaring 1511 10 jam cuma rm5 saja bang.

+ caj laluan 1511 tm rm9.00 [rm0.015 seminit]

+ sewa rm26

+ tmclip rm3.00

+ cukai 5%

+ GST

huhu tm makan lagi banyak dari jaring.

10 jam tu lama sangat ke ? baru duduk2 dah 10 jam. Apa guna ada streamyx kalau guna 10jam saja ? kalau terlebih 100 jam pun tmnet tak potong line, tm/tmnet lagi suka. Buat la rm20 50jam logik sikit.

tm makan banyak? kalau kos sape lagi banyak?hohoho...

10 jam tu untuk bagi org rasa...kalau rasa pakai lebih tu amik la pakej ikut yg sesuai...tul tak?

bukankah lebih byk pilihan itu lebih baik?

huhuhu

Ya Allah...saya ni guna pkg unlimited....yg RM62/60 jam (Home Prepaid).....Check2 kat TmBills website tadi...rupanya dah guna 35 jam 16 minit 50 saat......Macam mana ni.....

rileks la...belum cukup 60 lagi...kalau rasa nak terlebih tu upgrade la cepat2...

Pharez...camne nk upgrade tu. Saya ingat nk upgrade ke pkg 512KB/s unlimited(tanpa modem)....Susahlah limited ni....Mmg saya ni jenis bnyk guna. Bill akan kuar pada 22.5.07....Ada sebulan lagi tu. Dah guna 36 jam selama 1 minggu activate ni....Kalau upgrade dgn awak boleh tak? Berapa hari amik masa? Sebulan lebih ker?? :wacko:

anyway thanks banyak2 kat starter.

aku baru register pakej rm44 tu.tm xder pun bg peringatan paper walaupun dah banyak kes yg berlaku.klo bkn starter bg tau,aku rasa sampai bila2 pun xtau psl.pd yg baru kenal internet nie,saper sangka klo dah shut down pc pun bil still leh jln?aku yg xtau psl internet nie,sungguh2 terkejut psl nie.apatah lg yg kat luar tu?

klo tm leh buat promosi besar2 pasal pakej derangasal xleh wat promosi bg tau langkah2 yg `sesuai` diambil untuk seiap pelanggan derang yg langgan pakej tm?

anyway,bro nie nak tanya skit.klo sy trus shut down pc,pastu trus off modem tanpa disconnect kat dlm pc nie terlebih dahulu,bil still jln ker?sy kurang arif psl nie.

satu lgleh bg link xmcm mana nak chech penggunaan bil kiter AJKR06 kata tu?

thanks pd yg sudi kongsi info.

satu lgleh bg link xmcm mana nak chech penggunaan bil kiter AJKR06 kata tu?

thanks pd yg sudi kongsi info.

Class.... LINK UNTUK SEMAK BILL STREAMYX

Enter User name dgn Password Streamyx....Pastu click kat Get Usages....Akan kuar dah berapa jam dah

kita guna. Tadi Ajk check dah guna 39 Jam 12 Minit 02 saat....Huhuhu....kena amik unlimited jugaklah ni...

Oh ya...kalau nk buat bayaran(gna Cerdit Card) dgn semak bill terkini pun boleh kat situ.

* rasanya kalau gna pkg limited ni jgn gatal2 tgn buat AUTO CONNECT....naya nanti. Guna Dialer.

pastu bila dah habis guna, terus disconnect dan tutup modem....Ajk buat camtu jer..... *

Edited by Ajkr06

biasa nya connection akan drop bila idle lama sangat...so lepas seminit dua kita off modem/pc lebih kurang dia akan disconnect...tak on the spot mcm kita disconnect manually...ada la reason dia tu...masalah akan timbul bila session hang...

aku pernah kena kes ni... terlebih pakai dari rm44 sebulan jadik rm800 sebulan.

aku apply stremyx dari web website tmnet..

masa installer tu pasang, aku tanya yg 44 ni tak bayar lebih ker kalau pakai lebih

.... dia cakap a`ah.

heran jugak la.. mana ada pakej fix 44 sebulan. oleh kerana yg installer tu staff telekom datang dengan kerani dorang pulak tu,, so trust la!

dipendekkan cerita,, bil lambat datang... bulan 3 baru sampai, bil bulan 1-2.

bulan pertama 800, bulan ke2 800.

bulan keempat aku tutup cc ... pasal semua duit income habih bayar pada tmnet.. bayaran sewa kedai tertunggak.

TMNET YANG sia*

kenapa amik staff/installer yg bodo.

first sekali...installer kalau tmnet yg hantar mmg takde staff tm...semua contractor...kecuali kalau ada masalah baru technician turun...

2nd, ko sure ke dia jawap pada soalan "yg 44 ni tak bayar lebih ker kalau pakai lebih?" atau dia jawap pada soalan "yg 44 ni KENA bayar lebih ker kalau pakai lebih"...

3rd sekali ko register online tu tak baca habis2 ke?aku rasa kat situ dah detailed out dah...setiap tambahan seminit berapa sen kena bayar...so sape yang silap?...

lagi satu, ko bantai on 24 jam ke pakej 44 tuh sampai kena 800?ahaks...kalau tak kena bayar lebih nape ade org nak register pakej 66???pelik jugak kan?

installer tu technician kat telekom, kerani tu ntah aper jawatan dia, memang kerja kat telekom.

sebab 2-2 ni kerja kat telekom, nak percaya saper lagi?

yg dalam resit/invoice tu pulak mengelirukan...

pakej : 44

+20sen seunit

kenapa tak tulis macam ni ;

pakej : 44 + 20sen seunit

lebih kurang mcm tu la.. lama dah tak ingat.

yg technician tu pulak ... confirm bagi tahu 44 tak payah bayar lebih. (orang baru kot!)

dah confirm, pa lagi lantak aa pasang ro bot.

uiks...siap bawak kerani lagi...dtg naik van telekom ke?ahaks...resit diorang tulis apa?resit tu mmg tmnet nyer resit, tapi ada chop sykt contractor yg dtg tuh...tak pun bak no fix line ko aku check sape yg dtg pasang tuh...

ko tanya sekali dia jawap mcm tu ko terus diam ke ko cuba clarify lagi?so by that time ko tak terfikir la kenapa ada org nak daftar pakej 66 kalau apa yg dia dpt sama ngan ko?

dalam online registration dah tulis mcm ni...kalau konfius gak aku tak tau la...

"Streamyx Basic 512k (without modem) RM44 for 60 hours. Monthly subscription of RM44 for 60 hours. Additional usage will be charged 1 sen per minute. Download speed of 512k and upload speed of 256k. Dynamic IP. Free one (1) e-mail at Streamyx.com. One time service activation fee of RM75 will be charged upon service activation and will be included in customer's 1st bill. Minimum subscription period is 12 months."

a`ah bawa van kontot dgn tangga sekali tu...kikiki.....

memang ader tulis, dan paham. masa apply di website dekat setahun apply baru dapat. coz area ni belum ader lg line streamyx.

check kat website.... web tmnet kena upgrade la pulak masa tuh..

tapi masa pasang tu mmg silap technician dorang aa, bg confirm fix 44 sebulan.

aku bg tahu dlm website lain, takder pakej nih. dia kata fix tak pyh bayar lebih!

ingatkan pakej baru, SUPER DUPER CRAZY DEAL. wakakaka.

masa tu mungkin lom belum ada installer lagik,, jadi dorang pakai staff sendiri.

benda baru, sama2 la tak paham( 4-5 tahun lalu) kalau tak silap dlm pekan tu cuma 3 org jer yang mohon, tu pun mohon dari website.

sekarang ni kalau ader lg technician cam tu tak tahu nak cakap aper dah!

benda dah lama biar je la dah abis bayar pun dengan sewa kedai sekali.

sebelum gulung tikar :(