Jump to content
winfast7100

Saya Yang Malang (hentikan Benda2 Haram)

Recommended Posts

biar la keje tunggang langgang nak cari duit...asal kita tau dr mana dtg duit tu... abah aku penah ckp, dpt duit tanpa usaha, sama mcm dgn bjudi. dia ckp masa aku kecik lagi. tp aku ingat sampai skang

aku sebenarnye sblm ni mmg ada ragu2 skit pasal HYIP. tp aku join gak ngan modal 50usd. pastu aku ada terbaca satu thread pasal halal haram HYIP ni.

HYIP ADALAH PONZI.

PONZI ADALAH HARAM.

apsal orang still buat2 bodo ako pon taktau.

it is very, very simple.

kalau logically, economically, atau rationally sesuatu investment tu boleh untung beberapa peratus GUARANTEED HARI HARI,

maka kenapa big, big investments cam bond, stock market, dll tak ikut?

dan, kebodohan utama orang melayu yang join benda2 ni adalah....

... adakah korang berani bagi sesiapa sahaja duit kalau orang yang tak dikenali tu cakap boleh untung lipat kali ganda?

so apa bezanya bagi duit pada orang yang tak kenal kat tengah2 jalan daripada bagi duit kat orang yang tak kenal kat online?

:blink: :blink:

HYIP ADALAH PONZI.

PONZI ADALAH HARAM.

apsal orang still buat2 bodo ako pon taktau.

it is very, very simple.

kalau logically, economically, atau rationally sesuatu investment tu boleh untung beberapa peratus GUARANTEED HARI HARI,

maka kenapa big, big investments cam bond, stock market, dll tak ikut?

dan, kebodohan utama orang melayu yang join benda2 ni adalah....

... adakah korang berani bagi sesiapa sahaja duit kalau orang yang tak dikenali tu cakap boleh untung lipat kali ganda?

so apa bezanya bagi duit pada orang yang tak kenal kat tengah2 jalan daripada bagi duit kat orang yang tak kenal kat online?

:blink: :blink:

betul cakap c-fu nih takleh denied lagi dah,kakak aku join em-pay dier suruh aku join gak buat pe takde faedah pun sebab bende dah haram,haram la.

kesian kepada yg dah terkena tu..

kalau yg masuk tu sebab saja-saja jek takpeler.tapi yg masuk sebab nak dapat duit lebih..bayar hutang..??

bila baca paper hari ni..diorang kata kebanyakan yg buat website tu orang malaysia gak tapi selindung dari website oversea kononya. rasanya kerajaan perlu trace siapa yg buat website tu lepas tu saman je dia juta-juta .kerajaan boleh trace org dari email dia takan org yg buat website tu dia tak bleh trace kot. asik bagi amaran kat orang yg masuk pelaburan cam ni tapi yg buat website tu mereka tak nak warning pulak.

Kenapa la mereka nie tak nak faham.

Dalam dunia nie mana ada dapat duit dengan mudah,

sebab duit benda yang paling orang sayang dan pegang kuat2 tak bagi lepas.

kalau kita susah nak bagi duit kat orang lain,

orang lain pun sama jugak.

Jadi:

Barang siapa yang menjanjikan pulangan yang berlipat ganda,

mudah jadi jutawan, goyang kaki dapat duit, tip top skim .. tu semua auta (bohong belaka)

walaupun nampak HALAL, sementelah lagi yang HARAM.

Aku ulang sekali lagi.. tak ada sorang pun atas muka bumi nie sekarang

senang2 nak bagi duit kat kita melainkan ada tujuan tertentu.

Dan jangan lah kita pelajar IPTA/IPTS dianggap 'bodoh' atau 'bangang'

kerana benda yang simple macam nie pun tak boleh nak fikir.

Bukti:

Bagi lah derma RM 1 seorang sebulan ke putera.com

Setahun baru RM12.00.

Kalau 1000 orang ahli putera bagi derma, berapa dapat?

1000 x 12 = 12Ribu setahun. banyak tu.

Sapa nak bagi? MESTI banyak helah... GERENTI.

Assalamualaikum....

Mantan PM kiter dah bgatau, MELAYU MUDAH LUPA... yup... His right!!!

tp apa2 hal, yg dah terjebak tu, bwk bersabar, jd kan sempadan dan iktibar.. jdkan pengalaman ini sbg pengajaran hidup kiter untuk masa hadapan... yang belum or ada angan2 nk terjebak, rentikanlah... biar berpeluh menitik2 kat dahi berpanas, basah celah ketiak dan sebagainya, janji pulangannya HALAL... dkt 'ATAS' nanti, setiap anggota bdn kita akan 'DISOAL'...Reramai kiter berdoa agar 'KEPALA' besarnya ditimpa bencana.... Amin...

Assalamualaikum...

P/s: Kawanku sorang melabur RM3800, dah puas aku nasihat, takmo dgr... skrg.... adoi.. kesian lak..

dan yang paling menyedihkan.. budak2 melayu IPTA yang ramai terkena.

kenapa hah..?

sebab diorg nak cr duit bayar yuran kot ... aku x tau la ... tp aku penah kena ajak dek diorg nh .... kena labur RM100+ dulu ... dier cakap byk untung la ... itu la ini la .... dier pon penah kate gak ramai budak2 IPTA nh melabur .... mujur le aku x terikut .... :)